x-kom hosting

Dvd nie czyta plyty

NoName_94
utworzono
utworzono

Witam mam windowsa Xp Home edition, na codzień jestem Dj w Radiu internetowym
, i teraz przechodziłem do lepszego Radia i okzało sie że muszę wgrać nowe sterowniki do Mikrofonu , wkładam płytke zaczyna sie krecic i kreci się bardzo wolno i nie czyta płytki.
Wiem że kiedys bawiłem się w biosie i odłączyłem ta stace Dvd/Cd ( mam taka : LITE-On DVDRW Show 1693s) ale juz podłączyłem i dalej nic, ostatnio rowniez wymieniałem zasilacz i podłączyłem raczej tak jak było ,nie wiem nie znam sie raczej na tym ale w razie czego moge na shoutcast-cie poduczyc)
czy może mi ktos POMÓC?

Z gory thx i zycze wolnego od problemów Nowego Roku

Gość
komentarz
komentarz

Może napęd padł, spróbuj pożyczyć od kogoś i podłączyć u siebie.

NoName_94
komentarz
komentarz

jak podłącze kogoś innego działa a ten NAPED MUSI DZIAŁAĆ rozkrecałem go dziś czyściłem i wszystko Git nie widze problemow technicznych tzreba cos w biosie chyba ustawic

Gość
komentarz
komentarz

Jak inny napęd działa, a ten nie, to oznaki padają na napęd, dla pewności możesz ten swój napęd podłączyć pod innego kompa.

NoName_94
komentarz
komentarz

no i dziala w innym ;/ BUBA

Gość
komentarz
komentarz

Dziwny problem jak dla mnie, może zworki coś, w biosie raczej się nie przestawia po podłączeniu napędu.

Krzysiekiksde
komentarz
komentarz

Może wymień pasek IDE albo podłącz w IDE na końcu paska. Dysk ATA czy SATA ?

NoName_94
komentarz
komentarz

właśnie nie wiem co to te zwrki , ani ATA czy SATA szukałem juz tych nazw na dysku ale nei mogłem znaleźć

Krzysiekiksde
komentarz
komentarz (edytowane)

[quote name='NoName_94' date='31 grudzień 2009 - 12:17 ' timestamp='1262258241' post='935627']
właśnie nie wiem co to te zwrki , ani ATA czy SATA szukałem juz tych nazw na dysku ale nei mogłem znaleźć
[/quote]


zworki - http://img171.imageshack.us/img171/8407/cdrombacksh8.jpg takie coś :)

ATA jak jest podpięte takim czymś ^^ http://www.creativecomputing.net/catalog/images/CB-IDE133.jpg

SATA podpięte czymś takim http://interbit.net.pl/images/Kabel-do-danych-SATA.jpg

Zobacz czym jest podłączony Dysk twardy

Jak ATA to wiem co jest problemem :)

NoName_94
komentarz
komentarz

a wiec tak nie mam takiego kabelka do ZWROTEK , to ata mam podłączone tak jak na zdjeciu takim kablem :)

Gość
komentarz
komentarz

Do zworek nie ma kabla, jak masz dysk podłączony, a jak napęd podłączony w kompie ?
Jak nie jesteś pewien to wstaw fotkę.

Krzysiekiksde
komentarz
komentarz

ehh... nie pytam teraz o napęd tylko o DYSK TWARDY. :) jak masz ATA to musisz odpowiednio podłączyć dysk i napęd. Dysk musi być podłączony na środku taśmy, a napęd na końcu.

NoName_94
komentarz
komentarz

to mam na poczatku naped potem dysk na końcu do płyty głównej a ta wtyczke mam w dysku :)

a zdjecie zrobić Aparatem?

Krzysiekiksde
komentarz
komentarz (edytowane)

powiedz mi jaki masz rodzaj BIOSu. Odłącz dysk i zobacz w biose czy sam napęd jest widoczny.

Możesz zrobić fotkę

Gość
komentarz
komentarz

Fotka była by przydatna, bo nie bardzo zrozumiałem co napisałeś.

Taśma ma być podłączona do płyty głównej i tak jak lecisz po taśmie, dysk, na końcu napęd, przy czym dysk ma mieć ustawioną zworkę na MASTER, a napęd na SLAVE

NoName_94
komentarz
komentarz

a gdzie to zobaczyc jaki mam BIOS?
, do dysku twardego ani do Dvd nie mam takeigo podłączenia jak zwrotki czy TP

ja pier ale mieszasz Master salve ... zaraz poszukam czy mam aparat w domu czy w pracy tata ma...

tata ma aparat w pracy :(

ale mówie jak mam podłączone

Płyta GŁ -> ( niebieski kabelek gróby długi do neibieskiego , taki sam kolor jak do RAMU) -> dysk twaardy ,( tan sam kabel , pozostaje wolne 1 miejsce gdo ktorego podłączam na sam koniec Cd/Dvd

potem od zasilacza idzie prad wiec najpeirw do dysku twardego -> dvd/cd -> rozchodzi sie na mneijsze ( ktore podłączone mam do dyskietek) KONIEC

Gość
komentarz
komentarz

Tak i teraz dysk ma mieć ustawioną zworkę na master, a napęd na slave, zworki to te małe plastikowe nakładki z tyłu dysku jest jedna wbita w takie bolce małe, zobacz jak jest rozpisane na dysku podłączenie.

Krzysiekiksde
komentarz
komentarz

jak uruchamiasz komputer to naciśnij del lub F2 i wejdzie ci w BIOS. Gdzieś będziesz miał napisane czy to jest Award czy Phoenix czy inny.

Myślę, że zworki ma dobrze ustawione możliwe, że nie masz tego plastiku przy napędzie.

NoName_94
komentarz
komentarz

JesteśCienkiJakTwojejMamyRajstopy wiec sie nie udzielaj !!! nie wiem moze mam nowsza wersje ( mam tylko w Dvd mozliwośc podłączenia tego a w dysku mam wszystko ZAJETE!!! 2 kable podłączone i 2 tylko sa! W biosie Mam Awarda

NoName_94
komentarz
komentarz

[img]http://obrazki.elektroda.net/26_1243165186.jpg[/img] tak mam podłączone to DVD

NoName_94
komentarz
komentarz

zdjecie z telefonu wiec slabej jakości :(

dobra zmilcz niech fachowcy sie wypowiedza
a dysk twardy mam tak samo podłączony

NoName_94
komentarz
komentarz

ty UND to moze daltonista ( moim zdaniem do dysku i Dvd nie potzrebny jest zielony) kaBEL!

mam 4 Gb ale wczesniej miałem 2 i normalnei chodzil :)

NoName_94
komentarz
komentarz

GOŃ SIE!! całe zycie tak miałem i tak chodził a teraz co na necie sie pojawił zielony KABEL TO ZIELONY MUSZE!???

NoName_94
komentarz
komentarz

a moze coś z tym Biosem??? bo mowie kiedyś sie bawailem i to wyłączyłem ( moze źle podłączyłem)

Krzysiekiksde
komentarz
komentarz (edytowane)

ryje! Co ty człowieku gadasz? Co za różnica czy ma zielony czy żółty ?! xD Podłącz sam napęd bez dysku. Później sprawdź czy w biosie jest podłączony napęd.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.