x-kom hosting

Różnice pozycjonowania między słuchawkami

FlameRunner
komentarz
komentarz

W kwestii Gamer zwykły vs. Gamer mX:
[quote name='FlameRunner' date='26 listopad 2009 - 16:03 ' timestamp='1259247795' post='910112']
To [b]ta sama[/b] karta, ktoś sobie po prostu dodał do nazwy "mX".
[/quote]
(Moja opinia z innego tematu.)

xaxa
komentarz
komentarz

Hmm dziwne z racji, że u mnie w lokalnym sklepie mają możliwość ściągnięcia 3 wersje...
Jesteś pewien, że jedno i drugie to to samo? Tym bardziej, że mają różne ceny.

FlameRunner
komentarz
komentarz (edytowane)

Obie karty to model SB0730.
Ewentualna różnica może tkwić w wyposażeniu, ale w to dość mocno wątpię. Najlepiej znajdź jakiś sklep internetowy oferujący obie wersje (o ile istnieje taki) i zapytaj. Plus mała prośba - jak odpowiedzą, to daj znać w tym temacie.

A ceny są bardzo zbliżone.

Edytowane przez FlameRunner
xaxa
komentarz
komentarz

mX ma kod SB073... a sam gamer kurna cholera na komputroniku też ma 073... już sam nie wiem ocb. Znalazłem też wersje Bulk=oem? Ale jej częstotliwość próbkowania wynosi 192kHz. Jakaś masakra gamer, mX gamer, fatality gamer, bulk gamer wtf? Czy ktoś ogarnia która jest najlepsza?

FlameRunner
komentarz
komentarz

Bulk to w zasadzie OEM. Generalnie sprowadza się to do samej karty.
Gamer'a Fatal1ty i zwykłego masz opisanego w poście #19.
Gamer vs. mX Gamer opisałem Ci dwie godziny temu, cztery posty wyżej.

Próbkowanie o częstotliwości 192kHz producent deklaruje dla wszystkich tych kart.

Gość
komentarz
komentarz

[quote]Próbkowanie o częstotliwości 192kHz producent deklaruje dla wszystkich tych kart. [/quote]

Deklarować to oni sobie mogą. Raz że to "tylko dla stereo", dwa że i przy ścieżkach stereo nie wyjdziesz poza 96 kHz.

I tak, Gamer mX to po prostu Gamer OEM.

xaxa
komentarz
komentarz

W takim razie czym jest Bulk? IMO wygląda na OEM, a mX? Zaś mówicie, że OEM a różnica między nimi to +/- 60 zł.

Widocznie na komputroniku mają błąd BULK=192kHz, Gamer[zwykły] 96kHz skoro to to samo.

Flame umiem czytać jakie są różnice dlatego z gamer f i zwykły gamer byłem zdecydowany kupić gamera zwykłego gdy miałem już go zamówić okazało się, że są jeszcze dwa modele mX i BULK więc nasunęły mi się wątpliwości żebym czasem jakiejś kaszany nie kupił.

Gość
komentarz
komentarz

Bulk = dostajesz kartę i drivery oraz dokumentację,
OEM = dostajesz gołą kartę.

Do wszystkich trzech kart jest ta sama specyfikacja. To nie KT ma błąd, to CT wprowadza w błąd bo 192 osiągnąć można niby tylko na sygnale 2.0 a mimo to i tak pruje na 96.

Plus drobna uwaga z mojej strony: nie opłaca się brać OEM. Na płycie są dodatki, takie jak np. konsola THX, których nie zainstalujesz osobno i inaczej jak przez setup na płytce. Nie można też tego dossać ze strony CT.

FlameRunner
komentarz
komentarz (edytowane)

A czy zassanie z sieci obrazu tej płyty jest nielegalne?

Plus mam pewne wątpliwości co do tego wprowadzania w błąd... Bo nie wiem, czy to fakt, czy efekt placebo, ale ja bez problemu mam te 192kHz na słuchawkach stereo.

Edytowane przez FlameRunner
Gość
komentarz
komentarz

Teoretycznie tak bo wchodzi w skład innego produktu.



A słyszysz różnicę? No właśnie. Do tego RMAA powinien nie dać się nabrać na to z tego co mi wiadomo.
Dla przykładu różnicę między 96 a 192 na Xonie idzie wyczuć.

Maku
komentarz
komentarz

Oczywiscie w uchu audiofila :)

Gość
komentarz
komentarz

Nie, każdej osoby która potrafi się po prostu wsłuchać w odpowiednich warunkach w utwór.

FlameRunner
komentarz
komentarz

Ciekawe co na to Creative.

Słyszę. Tylko jak sam wczoraj (?) pisałeś - to może być placebo.
RMMA? Nie raczej RMAA?

Warunki... Cisza, spokój, wyciszenie wewnętrzne. Coś jeszcze? Oprócz oczywiście dobrych słuchawek.

Gość
komentarz
komentarz

Niech zgadnę, pewnie to samo co Asus w przypadku większości pytań: "bla bla bla Mr Freeman".

Ano może.
Literówka.

Nie, ostatnim warunkiem jesteś już sam.

xaxa
komentarz
komentarz

@Evil w takim razie czym jest mX? Flame stwierdził, że to samo na stronce CT w ogóle nie ma tej karty. To jakiś kolejny błąd czy jak?
Bulk jest np. za 300zł[dokumentacja drivery itd], mX 370zł zwykły gamer również. W takim razie czym się różni Bulk od Box'a? Co jest w BOX'ie za 370zł czego nie ma w Bulku?

Gość
komentarz
komentarz

ja powiem moje doświadczenia z werjsą bulk - kupiłem dawno temu nagrywarkę w wersji bulk - tylko napęd, żadnej płyty, żadnych kabli nawet folii, dali mi w sklepie tylko napęd - tyle ode mnie jeśli o to chodzi

teraz podobno bulki i oemy to sam produkt zapakowany w szary karton i na tym się kończy

Maku
komentarz
komentarz

Cena byc moze jest taka sama.MX na allegro jest tylko jeden.Wiadomo zdarza sie ze ten sam produkt o 2 innych sprzedawcow rozni sie cena nawet o 50%.Byc moze to poprostu wysoka cena 2 sprzedawcy z dopiskiem mx.Karty zapewne sa takie same.Byc moze chwyt marketingowy :)

xaxa
komentarz
komentarz

Patrzyłem na ceneo część sklepów ma gamer[zwykły], a druga część mX żaden nie ma tej i tej. Konkretne pytanie to brać gamer czy mX?

Maku
komentarz
komentarz

Wg mnie zwykly gamer ze wzgledu braku tego drugiego na glownej stronie creativa.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.