x-kom hosting

Różnice pozycjonowania między słuchawkami

xaxa
utworzono
utworzono

Aby nie zakładać nowe tematu chciałbym się też o coś zapytać związane ze słuchawkami oraz pozycjonowaniem. Jeżeli autor nie ma nic przeciwko. Co prawda rozmawiałem kiedyś z Evilem na ten temat aczkolwiek właśnie po finałach WCG naszło mnie parę pytań.
1.Czy ktoś z was jest w stanie odpowiedzieć jakie są różnice w pozycjonowaniu między takimi modelami jak Senki PC350[AGAiN], HD555, HD485, SS Siberia[+v2](fnatic)?
2.Według tego co napisaliście wyżej większość gra na sponsorowanym sprzęcie itd. tzn. że fnatic gra na słuchawkach które gorzej pozycjonują niż ów słuchawki G5?
3.Jak między nimi plasują się Senki HD?
4. Która karta lepiej wypadnie w c-sie AA 2/3 SB X-Fi Titanium czy może Gamer ew. jakiś Asus lub jeszcze jakiś inny model?
Mam głęboką nadzieje, że EvilKillaruna i Maku odpowiecie na moje pytania mimo wcześniejszych kłótni w innych tematach.

[color="#FF0000"]// Wydzielam wątek, tematy nie są podobne bo Twój jest rozleglejszy i mniej konkretny a bardziej ogólny.
// EvilKillaruna.[/color]

Maku
komentarz
komentarz (edytowane)

Czasem klotnia to jedynie rozwiazanie problemu,jesli nie przedstawienia twardo swoich argumentow.Akurat lubie sie z fanboyami sluchawek fatality czy 5hv2 klocic :)
Powiem tyle co pamietam z tego co mi Evilkillaruna tlumaczyl.Poczekaj na niego to Ci wszystko jasniej wysjasni.
1.Sennheisery to sluchawki stereo.Dzwiek jest naturalny i jego jakosc jest lepsza , co lepiej odwzorowuje pozycje graczy.W "gamerskich" sprzetach dzwiek jest symulowany.Jest to sztuczny dzwiek 5.1 generowany przez sluchawki poniewaz gra tego nie robi.Jak to Evilkillaruna napisal "czujesz sie jakbys siedzial w blaszanej beczce".Przez to dzwiek jest ekstremalnie znieksztalcony.
2.Nie wiem czy akurat wypada porownywac SENN PC350 do siberii..
3.Zle to ujales "miedzy nimi".Wiekszosc sennheiserow z dobrym zrodlem plasuje sie NAD sibieriami czy 5hv2.Dla przykladu powiem ze wole grac na SENN HD201 + x-fi gamer niz 5hv2 z karta usb "7.1".
4.Opis tytanium masz w polecanych.Wg mnie sama sena swiadczy o tym ze jest lepsza od zwyklego gamera.Ja akurat nie korzystam z dodatkow takich jak eah,CMSS 3D,czy svm.Zebym mial w tym momencie kupic ponownie karte wybralbym jakiegos asusa lub audiotraka prodigy.

Tak czy inaczej poczekaj na EvilKillarune

Edytowane przez Maku
xaxa
komentarz
komentarz

[quote]2.Nie wiem czy akurat wypada porownywac SENN PC350 do siberii..[/quote]
Porównanie jest takie dlatego, że 2 światowe ekipy grają na takich słuchawkach więc pytanie czy jest sens kupować PC350 jeżeli już na Siberiach do c-s'a dostanę maximum? Te i te są do gier...
[quote]3.Zle to ujales "miedzy nimi".Wiekszosc sennheiserow z dobrym zrodlem plasuje sie NAD sibieriami czy 5hv2.[/quote]
Czy plasuje się w c-s'ie lepiej czy nie? Pytam konkretnie jeżeli tak sam efekt przestrzenny można otrzymać na czymś tańszym to czy jest sens kupować aż tak drogie słuchawki?
[quote]4.Opis tytanium masz w polecanych.Wg mnie sama sena swiadczy o tym ze jest lepsza od zwyklego gamera[/quote]
Opis, a rzeczywistość to 2 różne sprawy. Mogłoby się okazać, że na gamer otrzymam już max w c-s'ie więc nie byłoby sensu kupować titanium...

Powiedzmy, że szukam takiego zestawu który dojdzie do max granicy "słyszalności kroków oraz ich pozycjonowania" w c-s'ie.

ps. [quote]Akurat lubie sie z fanboyami sluchawek fatality czy 5hv2 klocic [/quote]To jest jakieś provo czy co? Nikt tu nie jest żadnym funboyem fatality i 5h więc co to ma do rzeczy? Wtrąciłem Siberie ponieważ chciałbym uzyskać konkretne odpowiedzi wszyscy na nie pluj, a i tak "fnatic" na nich gra...

Maku
komentarz
komentarz

[quote name='xaxa' date='23 listopad 2009 - 23:50 ' timestamp='1259016635' post='908446']

ps. To jest jakieś provo czy co? Nikt tu nie jest żadnym funboyem fatality i 5h więc co to ma do rzeczy? Wtrąciłem Siberie ponieważ chciałbym uzyskać konkretne odpowiedzi wszyscy na nie pluj, a i tak "fnatic" na nich gra...
[/quote]
Nie,stwierdzam fakty.

xaxa
komentarz
komentarz (edytowane)

Fakt czego? Jak narazie w żaden sposób ani nie pomogłeś, ani nic napisałeś tylko oczywistą oczywistość, a odnoszę wrażenie, że szukasz kłótni na siłę tekstami o fatality. Jeżeli nie znasz odpowiedzi na te konkretne pytania to proszę wstrzymaj się z takimi tekstami, a jeżeli masz jakiś żal o coś zapewne o to, że Ty polecasz QcK, a ja Sharkoon 1337 lub Aqua 2 to zapraszam na priv.

Ewentualnie czy jest ktoś w stanie stworzyć zestawienie słuchawek [takie jak wyżej "ogólne] tylko do gier?
Ponawiam również pytania z 1 posta.

Edytowane przez xaxa
Gość
komentarz
komentarz

[quote]Czasem klotnia to jedynie rozwiazanie problemu,jesli nie przedstawienia twardo swoich argumentow.Akurat lubie sie z fanboyami sluchawek fatality czy 5hv2 klocic :)[/quote]
Kłótnia nigdy nie była i nie będzie metodą na udowadnianie swoich racji. Argumenty można przedstawiać twardo ale w granicach dyskusji a nie rantu i byłoby miło gdyby obaj panowie przyjęli to do wiadomości. Jak słusznie zauważył xaxa - od tego jest PW aby takie sprawy wyjaśniać, nie w toku tematu który przekształca się w ten sposób w śmietnik.


[quote]Mam głęboką nadzieje, że EvilKillaruna i Maku odpowiecie na moje pytania mimo wcześniejszych kłótni w innych tematach.[/quote]
Od siebie powiem tak: nie wiem czy "wystarczy mi kompetencji", czy jestem na tyle "odpowiedzialną osobą" i czy dostatecznie znam łacinę aby się wypowiedzieć w tym temacie, jednak jakby nie patrzeć - forum jest od pomagania a nie prowadzenia osobistych utarczek.


1. Przede wszystkim warto odpowiedzieć sobie na pytanie co się z czym porównuje - 3 modele otwarte do zamkniętego. W przypadku Sennheiserów pozycjonowanie stoi na wysokim poziomie, jednakże najlepsze będzie ono, patrząc na całokształt, w HD485. W HD555 na subtelny minus może tu działać fakt ich głębokiego grania kosztem góry, co może zmniejszyć wrażenie klarowności dźwięków w przestrzeni i tym samym nieco zagmatwać ich obraz, w PC350 zaś to wszystko będzie po prostu bliżej użytkownika, nie będzie się czuło aż takiej frywolności odległości jak w HD485, ale będzie to nadal dobre rozmieszczenie dźwięku i z większą naturalnie izolacją niż HD-ki. SS z kolei nadrabiają sobie niską jakość dźwięku faktem otwartości, pomijam to że te ich 5.1 to w zasadzie układ-zabawka, a co ładnie na bazie moich słów przytoczył wcześniej Maku.
2. Trudno to stwierdzić bo być może SS trafiają w preferencje określonego teamu w 100%, jednakże AGAIN miał wolny wybór i wzięli PC350.
3. HD-ki są bardziej muzycznymi słuchawkami, oba modele wymagają na swój sposób cichego pomieszczenia w którym następować będzie odbiór dźwięku, choć to samo można przypisać SS-om. Można powiedzieć że PC350 to zamknięty wariant HD-ków dla graczy z mikrofonem.
4. Patrząc po kosztach i możliwościach oraz driverach - Gamer / DX. Audiotraki to ryzyko w grach + sprzęt typowo muzyczny. Gdybym miał PC350 i chciał tylko grać, brałbym Gamera, jako że to sprawdzone Music'owe przetworniki Cirrusa i Wolfstona.

I żeby było to jasno zakreślone - to że jakiś tam team korzysta z czegoś tam, nie ma dla mnie osobiście żadnego znaczenia, tak samo nie ma sensu się tym kierować przy wyborze.

[quote] Ewentualnie czy jest ktoś w stanie stworzyć zestawienie słuchawek [takie jak wyżej "ogólne] tylko do gier? [/quote]
Zastanawiam się nad tym na boku, jednak wzbudziłoby to duże kontrowersje i problemy z podziałem. Część modeli trzeba byłoby wyciągać ze swoich przedziałów i stworzyć oddzielny aneks do obecnego, co byłoby dla nich krzywdą jako że często szuka się modeli uniwersalnych a nie tylko do gier.

xaxa
komentarz
komentarz (edytowane)

[quote]I żeby było to jasno zakreślone - to że jakiś tam team korzysta z czegoś tam, nie ma dla mnie osobiście żadnego znaczenia, tak samo nie ma sensu się tym kierować przy wyborze.[/quote]
Zauważ kilka faktów c-s stosunkowo jest dość prostą grą i nie ma w niej zbyt wiele dźwięków, a więc czy takie HD555/HD485 ew. PC350 to nie aż nad to do tej gry? Czy ten dźwięk oraz pozycjonowanie czasem nie będą identyczne we wszystkich przypadkach wymienionych ów słuchawek jeżeli chodzi o c-s'a? Czy to pozycjonowanie w c-s'ie nie będzie stało na takim samym poziomie?
Jeżeli np. takie SS idealnie komponują się w c-s'a to czy jest sens zakupić takie PC350 zapłacić 2x tyle i otrzymać taki sam efekt tylko i wyłącznie w tej grze?

[quote]Zastanawiam się nad tym na boku, jednak wzbudziłoby to duże kontrowersje i problemy z podziałem. Część modeli trzeba byłoby wyciągać ze swoich przedziałów i stworzyć oddzielny aneks do obecnego, co byłoby dla nich krzywdą jako że często szuka się modeli uniwersalnych a nie tylko do gier.[/quote]

Zawsze można zrobić osobną kategorię "for gamers" w której będą się znajdować odpowiednie modele w przedziałach cenowych nawet jeżeli miałbym się pokrywać z "uniwersalnymi".

ps. [quote]Od siebie powiem tak: nie wiem czy "wystarczy mi kompetencji", czy jestem na tyle "odpowiedzialną osobą" i czy dostatecznie znam łacinę aby się wypowiedzieć w tym temacie, jednak jakby nie patrzeć - forum jest od pomagania a nie prowadzenia osobistych utarczek.[/quote]
Takie coś sobie już mogłeś darować i dobrze o tym wiesz ponieważ napisałeś w takim stylu jak ja kiedyś dodatkowo z aluzja tyle, że ja za to dostałem 3 warny. Poza tym kompetencje, odpowiedzialność oraz znajomość łaciny[jeżeli tak bardzo przeszkadza Ci moja sygna to mogę ją po polsku napisać tylko nie wiem czy czasem znów nie dostanę bana] nie ma kompletnie związku z tym tematem.
Tak czy siak dziękuje za wypowiedzenie się w tym temacie.

Edytowane przez xaxa
Gość
komentarz
komentarz

Więc zadaj sobie pytanie jaki w ogóle ma sens kupowanie słuchawek specjalnie pod CS'a. O SS mam takie same zdanie jak Maku (czy też na odwrót), na stereo jest lepiej, a jeśli chodzi o dobór w w/w koncepcji, można poprzestać na świetnie pozycjonujących UR40.


Nie ma sensu, nie uznaję produktów for gamers i zestawianie ich z chociażby SB45 to bardzo często wygrana tych drugich na kilku płaszczyznach.


Tak samo jak nie ma związku z tym tematem celowe wspominanie o kłótniach:
[quote]Mam głęboką nadzieje, że EvilKillaruna i Maku odpowiecie na moje pytania mimo wcześniejszych kłótni w innych tematach.[/quote]
a mimo to się tutaj znalazło, także jak widzisz jedynie odpowiedziałem na to konkretne zdanie a czego można się było doskonale spodziewać.

Maku
komentarz
komentarz

Nie mam zamiaru sie z nikim klocic,przykro mi ze tak to odbierasz.Najlepszym przykladem dla mnie jest to ze przesiadajac sie z 5hv2+usb na HD485+x-fi gamer nie moglem wyjsc z podziwu na korzysc tych ostatnich.Jesli chodzi ci wylacznie o csa to mysle ze HD485+gamer to juz chyba gora do tej gry.Dobrze wiem gdzie jest przeciwnik,skanujac trafiam.Otrzymalem juz kilka banow za wallhacka.Nie wiem w czym beda lepsze PC350(na nich rownie dobrze trafisz w przeciwnika ktorego nie widzisz).Za klotnie przepraszam,nie mam zamiaru sie z nikim klocic,celem forum jest pomoc i niech tak zostanie.

xaxa
komentarz
komentarz

[quote]Więc zadaj sobie pytanie jaki w ogóle ma sens kupowanie słuchawek specjalnie pod CS'a.[/quote]
Dla mnie ma sens z racji, że tylko w niego gram, muzyki oraz filmów nie słucham/oglądam na pc.

@All thx za info. Chodziło o to czy jest sens kupować PC350 jeżeli za dużo mniejszą kasę w c-s'ie otrzymam ten sam efekt co na HD485, ba zasugerowałem się tu Siberiami na których gra fnatic czy czasem już one nie wyciągają maksa z c-s'a.

Maku
komentarz
komentarz

Ja pozycjonowanie rozumiem jako odwzorowanie DOKLADNEJ pozycji przeciwnika a nie lewo ,prawo,przod ,tyl.Siberie sa lepsze od 5hv2 z usb ale do maxa brakuje im bardzo duzo.

Gość
komentarz
komentarz

[quote]Dla mnie ma sens z racji, że tylko w niego gram, muzyki oraz filmów nie słucham/oglądam na pc. [/quote]

Więc możesz dokonywać wyboru w oparciu tylko o pozycjonowanie (patrząc np. po opisach/typach w Polecanych) albo zdać się na treść wątku. Jak widzisz można tu uzyskać pomoc czasami bez względu na wszystko. Nie wykrztuszę z siebie ani jednego słowa w kierunku np. SS czy fatality które polecałby je komukolwiek, słuchawki to dla mnie coś co powinno sprawdzać się w każdych warunkach, nawet jeśli jest przeznaczone do gier (vide SB40/45/49), jeśli w CS'sie wymagasz pozycjonowania, skupiasz się na pi razy drzwi 20% tego na co składa się dźwięk pochodzący ze słuchawek.


[quote]ba zasugerowałem się tu Siberiami na których gra fnatic czy czasem już one nie wyciągają maksa z c-s'a. [/quote]
W CSie wygrywają gracze, nie sprzęt. Gdyby fnatic grali w radzieckich hełmofonach czołgistów, raczej nie twierdziłbyś że to super pozycjonujący sprzęt do gier. Co chcę przez to powiedzieć: jeśli fnatic dobrze się czują w pudełkach jakie oferuje im SS. ok, jednakże grałem w CSa na UR40 i śmiem twierdzić że naprawdę nic nie przebije szeroko grających słuchawek stereofonicznych.

Wracając do problemu który przedstawiłeś wyżej - to zależy. Zależy głównie od Ciebie i otoczenia w jakim grasz. Jak mówiłem, jeśli jest cicho w pokoju, można brać HD485 czy też nawet i te UR40 - bardzo tanie, lekkie i otwarte słuchawki ze specyficzną przestrzenią.

xaxa
komentarz
komentarz

[quote]Ja pozycjonowanie rozumiem jako odwzorowanie DOKLADNEJ pozycji przeciwnika a nie lewo ,prawo,przod ,tyl[/quote]
Ja również tak to rozumiem bo przód, tył, góra, dół można usłyszeć na słuchawkach za 15zł.
[quote]jeśli w CS'sie wymagasz pozycjonowania, skupiasz się na pi razy drzwi 20% tego na co składa się dźwięk pochodzący ze słuchawek.
[/quote] Dla mnie właśnie to jest priorytetem ponieważ gram cały czas na słuch i nie lecę jak mięso armatnie na fragi, a sam c-s nie ma raczej jakiś skomplikowanych odgłosów.
[quote]W CSie wygrywają gracze, nie sprzęt. Gdyby fnatic grali w radzieckich hełmofonach czołgistów, raczej nie twierdziłbyś że to super pozycjonujący sprzęt do gier. Co chcę przez to powiedzieć: jeśli fnatic dobrze się czują w pudełkach jakie oferuje im SS. ok,[/quote]
Zgadza się, że w c-s'ie główną rolę odgrywają gracze lecz jednak słuchawki które dobrze pozycjonują dają dokładne wyobrażenie w którym miejscu za rogiem znajduje się przeciwnik.

Ostatnie pytanie wspomnieliście, że lepsza będzie karta X-Fi gamer niż titanium do tych słuchawek?

ps. Evil zastanów się nad tym czy faktycznie nie stworzyć tematu z tymi słuchawkami dla graczy nawet na podstawie tego tematu ogólnego zauważ, że mnóstwo tematów powstaje właśnie aby doradzić "jakie mam kupić słuchawki do c-s/cod/inne".

Gość
komentarz
komentarz

Mam coraz bardziej wrażenie xaxa, że UR40 to dla Ciebie swoista "ziemia obiecana". Bardzo ładnie słyszałem L/R i Front/Rear właśnie w nich. Chimera z PCF nie wymieniłby się na żadne inne za nic w świecie.

Naturalnie, ale to tak samo jak w audio - posiadanie STAX'ów SR007 OMEGAII za 10k zł nie czyni Cię od razu audiofilem, tak samo rzecz tyczy się i innych sprzętów i ich korelacji z użytkownikiem. Czemu to piszę? Aby było to jasne dla przyszłych czytających ten temat.

Tak, głównie ze względu na cenę i możliwości jakie sobą oferuje. Gamer to sprawdzone przetworniki Cirrusa i Wolfstona, masz je też w Music'u i można powiedzieć po cichu że zrobiły małą furorę po stronie graczy.

Mnóstwo? No nie powiedziałbym. U nas więcej jest problemów z zainstalowaniem driverów i działaniem mikrofonu na Realtekach niż wątków o słuchawkach, poza tym myślę że nie powinno być tak że wszystkie tematy killuje się juz w zalążku tematem z Polecanymi. W wypadku słuchawek istnieje wiele czynników które trzeba wypracować z użytkownikiem indywidualnie - jego nawyki, preferencje, otoczenie i warunki w jakich chce danych słuchawek używać etc. Tego nie da się jasno i bezpośrednio określić w Polecanych, dlatego np. zawarta jest tam mocno rozbudowana część teoretyczna, która wyjaśnia zagadnienia i nakierowuje czytającego, pozostawiając mu moc decyzyjną. No i dlatego też wypowiadam się w każdym takim temacie. Jesli kogoś nie stać na np. SB45 lub też nie byłyby w stanie spełnić jego oczekiwań - przechodzę na modele "muzyczne".

xaxa
komentarz
komentarz

Żebyśmy się dobrze zrozumieli chodziło mi o to, że "generalnie" pozycję przeciwnika na słuchawkach za 15zł można określić ale nagle jak się wychylasz zza rogu to jest on powiedzmy 1m od tego miejsca w którym się spodziewaliśmy. Jeżeli UR40 dokładnie wypozycjonuje miejsce w którym tupnął przeciwnik to faktycznie to dla mnie, tylko jeszcze kwestia jak w nich słychać pozycję "góra/dół" jeżeli tak samo jak mówisz z P/T L/P to to czego szukam.
A co do gamer to X-Fi gamer czy X-Fi gamer Fatality?

Gość
komentarz
komentarz

KOSSy są o tyle ciekawe że scenę układają pod Tobą, masz wrażenie że dźwięki są umieszczone mniej więcej tak jak w CS'ie Twoje kolana. Nie powinno być z tym problemu jednakże. Jedynymi rzeczami na jakie można przy nich narzekać jest nieco wątła konstrukcja na pierwszy rzut oka oraz krótki kabel.

Gamer zwykły.

xaxa
komentarz
komentarz

A w HD485 nie orientujesz się jak to wygląda z góra/dół? Bo o ile dobrze zrozumiałem to w UR40 czegoś takiego nie ma jak wyże/niżej[góra/dół]?
I czym tak właściwie różni się zwykły gamer od fatality gamer? "Chwytem" marketingowy?

Gość
komentarz
komentarz

Ciężko mi jest powiedzieć, bo muzyka jaką posiadam zazwyczaj omija te kierunki i rozgrywa się płasko, HD485 nie testowałem w grach niestety.
Nie nie, jest - tylko że w nieco innej orientacji, tj. inny jest punkt odniesienia układu współrzędnych kierunków. U AKG często jest on nieco wyżej ponad "poziomem", w KOSSach leży nisko.

Bodajże XRAMem, częścią elektroniki, PCB opartym na Music'u i nazwą.

FlameRunner
komentarz
komentarz

W kwestii X-Fi Gamer i Fatal1ty Gamer.
Fatal1ty Gamer to model starszy od zwykłego Gamera, z serii pierwszych X-Fi. Jest to bardziej rozbudowana wersja Musica, wzbogacona właśnie o ten cały X-RAM, który teoretycznie miał zwiększać wydajność, natomiast w praktyce zawyża tylko cenę karty.
Gamer zwykły to Music pozbawiony złącz AD_Link i AD_Ext oraz pozłacanych wtyków. Posiada natomiast wtyczkę zgodną ze standardowym frontpanelem montowanym w obudowach. Procesor i elektronika odpowiadająca bezpośrednio za brzmienie, z tego co wiem, pozostała bez zmian.

Co ja bym z tego wybrał?
Jeśli nie boisz się kart używanych, to X-Fi Music z Allegro (koniecznie SB0460!). Jeśli chcesz nową - X-Fi Gamera.

Maku
komentarz
komentarz

W senn hd485 nie ma pozycjonowania gora/dol.Ale to juz kwestia gracza.Dzieki znajomosci map mozna latwo zorientowac sie czy gracz jest na 0 czy na +1 badz -1.

xaxa
komentarz
komentarz

HD555 jest taki sam efekt góra/dół tzn. jego brak?
Co do karty to się zdecydowałem na Gamera, a ze słuchawkami jednak się waham.

Gość
komentarz
komentarz

Raczej tak + będziesz miał większe przeniesienie nacechowania brzmienia na dolne fragmenty pasma, góra będzie zredukowana. A żeby było już całkiem miło i przyjemnie - moc HD555 poczujesz dopiero na jakimś wzmocnieniu.

Gdybym był na Twoim miejscu i chciał słuchawki opłacalne, tylko do gier, przebywał w cichym pomieszczeniu i cenił sobie jak największą wygodę - brałbym UR40. No ale ja to ja.

xaxa
komentarz
komentarz

Kurcze to jest problem bo zazwyczaj jak gram to mam ogień w pokoju tv włączony itd.

Gość
komentarz
komentarz

A więc UR-ki odpadają na rzecz SB40 jak widzę.

xaxa
komentarz
komentarz

Jeszcze jedno co do karty dźwiękowej różnice między gamer, a gamer fatality znam ale jest jeszcze 3'ci model X-Fi Xtreme mX Gamer... ktoś się orientuje czym on się różnicy od reszty tym bardziej, że jest tańszy?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.