x-kom hosting

Zawieszanie się, blue screen i resety podczas grania

Noispaxen
komentarz
komentarz (edytowane)

Usunalem sterowniki dzwieku i zainstalowalem jeszcze raz te same, bo nie wiem jakie inne bym mogl a tych uzywam juz raczej dlugo i kiedys nie bylo problemow.

Wyniki testu zdaja mie sie byc pozytywne:
[URL=http://img17.imageshack.us/i/mg8504.jpg/][IMG]http://img17.imageshack.us/img17/598/mg8504.th.jpg[/IMG][/URL]

Psycholandia
komentarz
komentarz

Miałeś zostawić Memtest na całą noc, a nie 3 h. To za mało.

  • Dobra wypowiedź 1
Noispaxen
komentarz
komentarz

Byl cala noc... w kazdym razie ponad 6godzin ale juz nic nie robil...

Psycholandia
komentarz
komentarz

Ok. A teraz po przeinstalowaniu sterowników dalej występują BSODY?

  • Dobra wypowiedź 1
Noispaxen
komentarz
komentarz

No wczoraj mialem jakis mega wysyp tych BSODow, dzisiaj nie jest tak zle. Jak narazie mialem 1BSODA, jakies 30min temu, to jego minidump:

BugCheck 1000008E, {c000001d, c17, b43b8c68, 0}

Probably caused by : ntkrpamp.exe ( nt!ObpCloseHandleTableEntry+3b )

Followup: MachineOwner

Z kolei przed chwila mi sie komputer poprostu nagle zawiesil. Wszystko stanelo, myszka sie nie dalo ruszyc i trzeba bylo zresetowac.
Jeszcze wspomne ze po BSODach reset nigdy nie wystarcza. Po wcisnieciu resetu slychac ze cos w srodku pracuje, ale monitor nie reaguje i diody na komputerze sie nie zapalaja. Musze odlaczyc zasilanie i wtedy wlaczyc jeszcze raz.

Gość
komentarz
komentarz

Obserwuję temat co jakiś czas i jest mi naprawdę przykro że nadal problem nie został rozwiązany. Zastanawiam się wciąż w czym może tkwić sęk i coraz bardziej dochodzę do wniosku że jest to kwestia sprzętowa. Można sprawdzić dysk twardy na obecność bad'ów, ale gdybym miał strzelać - po tym co tu się przewinęło podejrzewałbym płytę główną. To jest niemożliwe żeby takie rzeczy działy się ze względów software'owych, nie po tym co razem z Ann wypracowaliście.
Weryfikacja jednak czy to naprawdę jest płyta może być trudna - bo wymaga innej płyty adekwatnej do posiadanego sprzętu. Najtańsza płyta pod LGA od GB to kwestia 155zł. Bardzo dobrą można mieć za 280-350zł (GB P35 / Foxconn P43 i P45)

Noispaxen
komentarz
komentarz

No powiem szczerze ze sam juz tez plyte glowna wczesniej podejrzewalem. Kolo miesiaca temu, kiedy wymienialem karte graficzna i zasilacz, poczatkowo planowalem tez wymienic plyte, procesor i ram, ale zdecydowalem sie odczekac jeszcze kolo roku, gdyz narazie nie mialem problemow z wlaczaniem zadnych gier.
Wyglada na to ze poprostu najlepszym rozwiazaniem bedzie jezeli wymienie te czesci juz, zeby nie daj boze mi sie jeszcze karta graficzna nie uszkodzila od tej plyty (jezeli to faktycznie jej wina) :P
W kazdym razie dzieki za wszelka dotychczasowa pomoc :)

O, w przedostatnim BSODzie mialem tak:

Use !analyze -v to get detailed debugging information.

BugCheck 1000000A, {0, 2, 1, 805226e8}

Probably caused by : memory_corruption ( nt!MiRemovePageByColor+66 )

Followup: MachineOwner

Wiec moze jednak ta pamiec jest uszkodzona :P

Psycholandia
komentarz
komentarz

[quote]Probably caused by : memory_corruption ( nt!MiRemovePageByColor+66 )[/quote]
[quote]Wiec moze jednak ta pamiec jest uszkodzona :P [/quote]
Spróbuj przełożyć pamięci do innych slotów, zmień w biosie timingi na zalecane.
Jeśli nie pomoże to przez noc zapuść znów Memtest 86+

Noispaxen
komentarz
komentarz

Zamienilem slotami, zmienilem timingi na 4 z 5 i zmniejszylem mnoznik tak zeby nie przekraczaly 400mhz FSB, bo podkrecilem troszke procka.
Ciezko powiedziec czy cos pomoglo, test zaraz puszcze.

Coprawda testu w koncu nie puscilem, bo z nowym BIOSem moja klawiatura nie dziala przy wybieraniu Boot disku, ale odpukac jest dobrze narazie.
Komputer jest wlaczony od 1dnia i 11godzin, gralem na nim zarowno wczoraj jak i jeszcze przed chwila, wiec troche stressu mial ale BSODow narazie nie ma.
Podkrecilem tez procesor z 1,86gHz (bo jakos wczesniej mnie nie ciagnelo do podkrecania) do 2,3ghz i w zasadzie podejrzewalem ze przez to tymbardziej bede mial BSODy ale zdaje sie byc ok (chociaz jak wiekszylem z 7x339mhz do 7x359mhz to mi sie windows juz nie wlaczyl i wyskoczylo powiadomienie ze jakis tam plik jest uszkodzony, jednak po zmniejszeniu spowrotem do 339mhz bylo znowu okay).
Takze wstrzymam sie jeszcze pare dni z zamawianiem nowych czesci, tymbardziej ze po tym niby nie wielkim podkreceniu juz widze roznice i mnie calkiem zadawala ten komputer gdyby nie errory ^^.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.