x-kom hosting

Zawieszanie się, blue screen i resety podczas grania

Noispaxen
utworzono
utworzono

Witam... Od juz dluuugiego czasu mam problemy z zawieszaniem sie komputera. Poczatkowo byl to problem zwiazany z karta graficzna, czy tez zaslabym zasilaniem dla niej. Mialem wtedy Radeona x1950Pro, ktory grzal sie do ponad 70C, ale z tego co wyczytalem to dla tych kart norma. W kazdym razie wymienilem karte i zasilacz. Obecnie posiadam:

Intel Duo Core E6300
Gigabyte GA-965-DS3
Gigabyte GTX 275
2x1GB + 2x512mb Geil 800mHz CL4
Chieftec 750W

Problem po zmianie tych 2czesci zniknal, i przez tydzien nie bylo kompletnie zadnych problemow. Potem nagle znowu sie zaczely, z nie znanych dla mnie przyczyn. Crashe sa teraz inne, wtedy byly ewidentnie spowodowane czyms z ATI.
Problem zdarza sie rzadko jezeli w nic nie gram. Jezeli gram, to jak mam szczescie moge kolo godziny pograc bez zadnego crasha. Jak juz raz sie zawiesi to potem juz co parenascie minut, wczoraj nawet po mniejwiecej 2minutach sie znowu zawiesil. Zazwyczaj wyskakuje na doslownie ulamki sekundy BSOD po czym robi sie czarny ekran, lampki na PC gasna, ale slychac ze cos sie jeszcze w srodku kreci (ale nie wszystko). Ustawilem zeby sie nie resetowal w razie awarii i zaczely sie dziac inne dziwne rzeczy. Nagle zaczynala sie gra bardzo zacinac, ogolnie komputer zawieszac na pare sekund, po czym znowu zaczynal dzialac, ale nie moge wrocic do gry, tylko miec ja zminimalizowana bo inaczej znowu sie zacina (jednak nie dzieje sie tak przy tylko jednej grze).
Jestem praktycznie przekonany ze nie jest to spowodowane temperaturami. Nowa karta praktycznie nie przekracza 50C, procesor w tej chwili ma 45C, podczas grania pewnie dochodzi do okolo 60C, nie wiecej.

Ponizej zalaczam zdjecie BSODu:
[URL=http://img94.imageshack.us/i/mg8203.jpg/][IMG]http://img94.imageshack.us/img94/3656/mg8203.th.jpg[/IMG][/URL]

Z gory dzieki za pomoc.

Gość
komentarz
komentarz

Spróbuj przeczyścić sobie system DriverCleanerem pod kątem resztek driverów ATI, a także pobawić się tymi narzędziami: http://www.forumpc.pl/index.php?showtopic=124277&st=0&p=856794&#entry856794

marcin199622
komentarz
komentarz (edytowane)

ja mam 4 sposoby na bsoda :
1.tak jak wyżejj
2.najnowsze stery
3. nie uzywac zzewnętrznych programów podczas grania np. pokazywanie FPSów albo Nagrywanie obrazu
4. przed graniem wyłącz wszystko niepotrzebne co działa w tle

Noispaxen
komentarz
komentarz

Sterowniki ATI czyscilem CCleanerem, ale to chyba nie ma wiekszej roznicy czym?
Zrobilem to SFC, niby cos tam sobie zgral z plytki ale z 30min pozniej mialem BSODa

Co do postu cerbera, to nie zdaza sie to tylko w czasie grania. Pozatym jak wydaje sporo kasy na kompa to chce zeby dzialal poprawnie a nie ze musze wszystko wylaczac zeby moc odpalic jedna srednio wymagajaca gierke :P
Sterowniki mam raczej w miare nowe.

Gość
komentarz
komentarz

Jeśli coś wykrył SFC, znaczy że problem dot. integralności systemu operacyjnego. Być może jest to kwestia uszkodzonych komponentów, może źle zainstalowana aktualizacja. Można spróbować dojść do tego przeglądając raporty o błędach w Podglądzie zdarzeń.

Noispaxen
komentarz
komentarz

No ale formatowalem partycje systemowa okolo tygodnia temu i niczego to nie zmienilo :/

Gość
komentarz
komentarz

Tak, z tym że mogłeś sobie zainstalować w tym czasie coś co instalowałeś wcześniej a co właśnie powodowało problem.

Noispaxen
komentarz
komentarz

A gdzie jest ten podglad zdarzen? ;)
Uzylem jeszcze tego Verifiera... Po zaznaczeniu tylko sterownikow nie microsofta system wlaczyl sie normalnie i nie bylo zadnego bsoda. Po zaznaczeniu wszystkich sterownikow wyskakiwal BSOD podczas ladowania sie systemu, wiec musial potem w trybie awaryjnym zresetowac go.
Za pierwszym razem w BSODzie bylo takie info:
"Zostal wykryty sterownik urzadzenia probujacy uszkodzic system. Bledny sterownik wystepujacy obecnie w stosie jadra, musi zostac zastepiony prawidlowo dzialajaca wersja."
(tylko jak sprawdzic jaki to sterownik? :P)

Drugi BSOD:
"System usiluje uzyskac dostep do pamieci poza granica przydzialu. Wskazuje to zazwyczaj na problem z synchornizacja systemu i sterownika"

Dodam jeszcze ze od 2dni, jak zaczalem cos kombinowac to jakby BSODow bylo mniej, za to gra sie czasem zacina, grafika sie psuje i wyskakuja rozne kwadraciki, glownie rozowe ;p Musze wtedy zazwyczaj zmienic rozdzielczosc zeby gra sie zaladowala jeszcze raz i dziala jakby dobrze.

Gość
komentarz
komentarz

Naciśnij [ [img]http://img205.imageshack.us/img205/5589/winmark2.jpg[/img] ] + [ [b]R[/b] ] -> wpisz [b]eventvwr[/b] <- być może on pomoże zweryfikować co to za sterownik.

Spróbuj jeszcze raz przejechać sobie system DVM - zaznacz tym razem sterowniki od Microsoftu zamiast wszystkich. Spisuj dokładnie czego dotyczą, jeśli przy ich okazji są tworzone pliki minidump - możesz je odczytywać Debuggerem dla Windows oraz BSV: http://www.nirsoft.net/utils/blue_screen_view.html

Artefakty są niepokojące - mogą wskazywać na wadliwą kartę. Możesz ją sprawdzić na innym komputerze?

Noispaxen
komentarz
komentarz

Uhh.. :/ To brzmi zle :S
Na wszelki wypadek ejszcze raz usunalem sterowniki karty i wyczyscilem resztki po nich po czym wgralem najnowsze.
Przelecialem tym DVM system zaznaczajac sterowniki Microsoftu i znowu wyskoczyl BSOD z komentarzem "System usiluje uzyskac dostep do pamieci poza granica przydzialu. Wskazuje to zazwyczaj na problem z synchornizacja systemu i sterownika"

Odczyty z dzisiejszych minidumpow:
1.
*******************************************************************************
* *
* Bugcheck Analysis *
* *
*******************************************************************************

Use !analyze -v to get detailed debugging information.

BugCheck 1000000A, {0, 1c, 0, 80502cb7}

Probably caused by : ntkrpamp.exe ( nt!KiUnlinkThread+7 )

Followup: MachineOwner

2.
BugCheck 1000000A, {54, 1c, 1, 80502cb0}

Probably caused by : ntkrpamp.exe ( nt!KiUnlinkThread+0 )

Followup: MachineOwner
3.
BugCheck C4, {3c, 98, 0, 0}

Unable to load image aswSP.SYS, Win32 error 0n2
*** WARNING: Unable to verify timestamp for aswSP.SYS
*** ERROR: Module load completed but symbols could not be loaded for aswSP.SYS
Probably caused by : aswSP.SYS ( aswSP+684a )

Followup: MachineOwner


A tu jeden n z 8pazdziernika:

BugCheck 1000000A, {8504, 1c, 1, 80540ac9}

Unable to load image nv4_disp.dll, Win32 error 0n2
*** WARNING: Unable to verify timestamp for nv4_disp.dll
*** ERROR: Module load completed but symbols could not be loaded for nv4_disp.dll
Probably caused by : nv4_disp.dll ( nv4_disp+bab7b )

Followup: MachineOwner


Wiec wyglada mi na to ze naprawde rozne pliki to powoduja (ale ten ostatni to cos z nVidii ;s Juz naprawde irytuje mnie po tylu dniach nie umiejac znalesc przyczyny ~~

Gość
komentarz
komentarz

nv4_disp.dll

Legenda.
Sprawdź kartę na innej maszynie jeśli masz taką możliwość. Uważaj aby zasilacz ją udźwignął.

Noispaxen
komentarz
komentarz

No wlasnie nie mam zabardzo takiej mozliwosci :/ Brata komputer jest dosc stary i nie dosc ze ma zaslaby zasilacz to ma plyte glowna taka ze moj zasilacz nie pasuje ;s
Ewentualnie moge podlaczyc tego Radeona x1950 Pro, wgrac jego sterowniki i zobaczyc czy z nim dalej beda bledy, jezeli to ma jakies znaczenie...

Edit: Wlasnie 2minuty temu mialem poraz kolejny BSODa podczas grania. Tym razem z nowym komentarzem (argumentem, czy jak to sie tam zwie), ktory wydaje mi sie ze wskazuje na wirusa(choc skanuje avastem od paru dni i nic nie znajduje):
PFN_LIST_CORRUPT

Edit2: No i kolejny, tym razem: BAD_POOL_HEADER

I co, zadnych pomyslow? :< Te nowe argumenty na nic nie naprowadzaja? ;/

Edit3: Teraz "PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA"

Psycholandia
komentarz
komentarz

Zmień stery od grafiki na nowsze, lub po prostu inne niż masz obecnie. te, które teraz masz zainstalowane usuń programem Drive Cleaner 3.
Używasz Avasta jako antywirusa? Zmień go na Avirę

Noispaxen
komentarz
komentarz

Um, zainstalowalem Avire, przeskanowalem i nic nie znalazlo.
Sciagnalem starsze sterowniki i Drive Cleanera3, usunalem w trybie awaryjnym sterowniki i wlaczylem spowrotem normalnie. Od tej pory non stop wyskakuje mi raport o bledach Microsoft Windows, co zamkne to wyskakuje nowy. Zainstalowalem te sterowniki karty ale blad dalej wyskakuje :/ Caly czas go tu w tle mam piszac to ;s
A czy zmiana sterownikow pomogla to jeszcze nie wiem, ale szczerze mowiac to watpie, bo juz probowalem na roznych.

Edit: lol, pospamowalem przycisk "nie wysylaj" z 50razy i juz wiecej nie wyskakuje ;p

Czeste BSODy ustaly, ale nadal sie zdarzaja. Mialem chyba 3od ostatniego posta, w tym 2nie podczas grania.

W ostatnim BSODzie byl wspomniany plik win32k.sys.
Powinienem go sciagnac i wymienic?

Psycholandia
komentarz
komentarz

[quote]Powinienem go sciagnac i wymienic? [/quote]
podmień go za pomocą konsoli odzyskiwania, więcej tu: http://www.forumpc.pl/index.php?showtopic=42801

Noispaxen
komentarz
komentarz (edytowane)

No i znowu od wczoraj mam BSODy doslownie co chwile.
Pliki sa podawane rozne, czasem *.nv, czasem *.sys.
Ale w ostatnim BSODzie mialem u gory DRIVERS_CORRUPTED_(nie pamietam co >_<), na dole, w miejscu gdzie zazwyczaj sa nazwy plikow bylo cos takiego: $CHäx0 (tyle ze na koncu to raczej nie bylo 0 tylko taki prostokat, ale nie umiem go w znakach znalesc ;s) - mi sie to kojarzy z hackowaniem? ~~ Chociaz szczerze w to watpie...
Pomozcie please >_>
Juz naprawde mnie cos trafia z tym komputerem >_<

Psycholandia
komentarz
komentarz

Wykonaj:
http://www.forumpc.pl/index.php?showtopic=68409
http://www.forumpc.pl/index.php?showtopic=16074

  • Dobra wypowiedź 1
Noispaxen
komentarz
komentarz

Juz to wszystko robilem, jak widac na poprzedniej stronie. Problem jest taki ze praktycznie za kazdym razem komunikat jest inny.

Psycholandia
komentarz
komentarz

Dobrze byłoby, gdybyś pokazał najnowsze wykazy minidumpa.

  • Dobra wypowiedź 1
Noispaxen
komentarz
komentarz

No to wklejam 2minidumpy:
Przedostatni:
[quote]Use !analyze -v to get detailed debugging information.

BugCheck 1000000A, {0, 1c, 1, 805022f0}

Probably caused by : ntkrpamp.exe ( nt!KiTimerExpiration+86 )

Followup: MachineOwner[/quote]

Ostatni:

[quote]BugCheck 100000D0, {8, 2, 0, 8054805e}

***** Debugger could not find nt in module list, module list might be corrupt, error 0x80070057.

Mini Kernel Dump does not contain driver list
Mini Kernel Dump does not contain driver list
Mini Kernel Dump does not contain driver list
Mini Kernel Dump does not contain driver list
Mini Kernel Dump does not contain driver list
[...] (znaaacznie wiecej linijek z tym samym komunikatem)
Mini Kernel Dump does not contain driver list
Mini Kernel Dump does not contain driver list
Mini Kernel Dump does not contain driver list
Mini Kernel Dump does not contain driver list
Mini Kernel Dump does not contain driver list
Probably caused by : Unknown_Image ( ANALYSIS_INCONCLUSIVE )

Followup: MachineOwner [/quote]

Psycholandia
komentarz
komentarz

[quote]Probably caused by : ntkrpamp.exe[/quote]
Masz zainstalowany Service Pack 3? Jeśli nie to zainstaluj.
Ściągnij ten program: [url="http://www.dobreprogramy.pl/Memtest,Program,Windows,12556.html"]Memtest 86+[/url] , nagraj na płytę, zresetuj komputer i uruchom program z płyty, zostaw włączony na noc do przetestowania kości pamięci czy aby nie są uszkodzone
Podkręcałeś coś w komputerze?
Zaktualizuj sterowniki do karty dźwiękowej, sieciowej, graficznej.
Masz najnowszy bios? Jeśli nie to uaktualnij.

  • Dobra wypowiedź 1
Noispaxen
komentarz
komentarz

Service Pack 3 mam... Ale szczerze mowiac nie jestem w 100% pewien czy instalka Windowsa nie jest jakas pokrecona.
Teraz komputer nie jest podkrecony wcale, wczesniej podkrecalem troche ale bardzo niewiele.
Bios faktycznie mam jakis stary, zaraz zaktualizuje.

Psycholandia
komentarz
komentarz

Pokręcona instalka tzn?
Pamiętaj o przetestowaniu pamięci wyżej wymienionym programem, przez noc.

  • Dobra wypowiedź 1
Noispaxen
komentarz
komentarz (edytowane)

Programu jeszcze nie puscilem bo nie mialem czystej plytki pod reka.
Ale pare dumpow jeszcze dam (od najnowszego do starszych, wszystkie z dzisiejszego dnia):


1.[quote]BugCheck 100000D3, {b491d1ac, 1c, 1, 80502376}

Probably caused by : ntkrpamp.exe ( nt!KiInsertTimerTable+4e )

Followup: MachineOwner[/quote]


2.[quote]BugCheck 1000000A, {ec04, 1c, 1, 80540ac9}

Unable to load image RtkHDAud.sys, Win32 error 0n2
*** WARNING: Unable to verify timestamp for RtkHDAud.sys
*** ERROR: Module load completed but symbols could not be loaded for RtkHDAud.sys
Probably caused by : RtkHDAud.sys ( RtkHDAud+4958d )

Followup: MachineOwner[/quote]

3.[quote]BugCheck 1000000A, {84, 1c, 1, 80502cb0}

Probably caused by : ntkrpamp.exe ( nt!KiUnlinkThread+0 )

Followup: MachineOwner[/quote]

4.[quote]BugCheck 100000BE, {b50389a0, 187a3121, b84c7f48, a}

Probably caused by : hardware ( RtkHDAud+2c20bb )

Followup: MachineOwner[/quote]

- Ten jest dosc niepokojacy? ;/

5.[quote]BugCheck 100000D1, {fffff351, 2, 8, fffff351}

Probably caused by : RtkHDAud.sys ( RtkHDAud+7b17b )

Followup: MachineOwner[/quote]

6.[quote]BugCheck 100000C5, {c1d00bb5, 2, 1, 8054bfd2}

Probably caused by : RtkHDAud.sys ( RtkHDAud+6a298 )

Followup: MachineOwner[/quote]

Psycholandia
komentarz
komentarz

[quote]Probably caused by : RtkHDAud.sys[/quote]
inne sterowniki od dźwięku zainstaluj

i pamiętaj o teście pamięci

  • Dobra wypowiedź 1

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.