x-kom hosting

przywrócenie GRUB'a po instalacji XP

Garrappachc
komentarz
komentarz

Zaktualizuj FireFoxa, a usuń wszystko, co ma w nazwie "flash" i "mozilla" (chodzi o wtyczki). Ściągnij [url="http://get.adobe.com/flashplayer/"]stąd[/url] pakiet [b].tar.gz[/b]. Następnie rozpakuj go, a pliczek [b]libflashplayer.so[/b] przenieś do katalogu [b]~/.mozilla/plugins[/b] (jeśli nie ma takiego katalogu, to go utwórz). Potem uruchom Mozillę.

P.S. Jeśli Ci się nię będzie FireFox uruchamiał, to pokaż, co wywala w konsoli.

[color="#FF0000"]// Czcionka. // EvilKillaruna.[/color]

Gość
komentarz
komentarz

[attachment=7908:crack_db.jpeg]

wiesz może co to jest?
ma na myśli prawy panel

[quote name='Garrappachc' date='26 wrzesień 2009 - 08:50 ' timestamp='1253951450' post='868198']
[font="Century Gothic"]Zaktualizuj FireFoxa, (...)
[/font]
[/quote]

nie umiem zaktualizować Firefoxa....

w tym problem

wywaliłem co mowiles
teraz zglasza ze brakuje wtyczki (mimo ze ma wstawiona w ~/.mozilla/plugins/)
i nie chce rpma tez instalowac

wyjasnilbys jak zrobic ta aktualizacje

Garrappachc
komentarz
komentarz

Nie wiem co to może być...

Co do aktualizacji FireFoksa - [b]man urpmi[/b] - gdzieś tam powinno być.
Jak nie ma wtyczki, to wybierz opcję instalacji manualnej, ściagnij jeszcze raz .tar.gz'a i wrzuć liba do ~/.mozilla/plugins. Możesz go nadpisać. Nie ma prawa nie działać.

[color="#FF0000"]// Proszę używać standardowej nieszeryfowej czcionki - jest o wiele czytelniejsza.
// EvilKillaruna.[/color]

Gość
komentarz
komentarz

[quote name='Garrappachc' date='26 wrzesień 2009 - 11:41 ' timestamp='1253961717' post='868332']
[font="Book Antiqua"]Nie wiem co to może być...
(...).
[/font]
[/quote]

pwd_dict.pwd - nie wiesz co to jest? zaskakujesz mnie...

sprawdzę w urpmi man, wrócę z wynikami

ZWROT FIREFOXA PO PROBIE URUCHOMIENIA:
ASSERT: *** Search: _installLocation: engine has no file!
Stack Trace:
0:ENSURE_WARN(false,_installLocation: engine has no file!,2147500037)
1:()
2:()
3:()
4:epsGetAttr([object Object],hidden)
5:()
6:()
7:currentEngine()
8:get_currentEngine()
9:updateDisplay()
10:init()
11:([object XULElement],10)

-------------------------------------------------

no i juz mam Firefoxa 3.5.2
urpmi costamlib.rpm (jakis pakiet wymagany - zaleznosci)
urpmi firefox.rpm

no i jest
tak jak wspominales oczywiscie ;)

natomiast problem z instalacja flasha mam nadal
wrzucony jest do ~/.mozilla/plugins i do /usr/lib64/mozilla/plugins

ale nie dziala, gdzies jeszcze powinienem to wsadzic?

Garrappachc
komentarz
komentarz

Jesteś pewien, że odinstalowałeś flash z rpm'a? Zrestartowałeś FF (głupie pytanie, sorry)? Co Ci wywala FF, gdy klikniesz Edycja -> Dodatki?

P.S. Zainstaluj sobie Chromium - przed chwilą sobie postawiłem, genialna sprawa :P

[color="#FF0000"]// Ostatnie ostrzeżenie co do czcionki i przechodzimy do czynności regulaminowych. Przejrzyj ostatnie swoje posty.
// EvilKillaruna.[/color]

Gość
komentarz
komentarz

[quote name='Garrappachc' date='26 wrzesień 2009 - 15:52 ' timestamp='1253976761' post='868535']
[font="Verdana"](...) Co Ci wywala FF, gdy klikniesz Edycja -> Dodatki?
[/font]
[/quote]

Tools/Add-Ons: nic, pusta lista

flash z rpm nie wywalałem, ale kasowałem ręcznie

Garrappachc
komentarz
komentarz

Jak można kasować rpmy? Nie obczajam...
[code]urpme nazwa_pakietu[/code]
W ten sposób...

Gość
komentarz
komentarz

http://blog.nixternal.com/2007.08.16/flash-and-64-bit-systems/

problem widać istnieje

i w mandrivie 2009.1 Free pojawia się wraz z którąś z aktualizacji

część filmów na Utube nie dziala, ale która część i z jakiego powodu? tego nie wiem
więc walczę dalej, chcąc niechcąc

lista pluginów firefoxa na stacji mojej małżonki (Mandriva One 32-bit):
libflashplayer.so*
libtotem-cone-plugin.so*
libtotem-gmp-plugin.so*
libtotem-mully-plugin.so*
libtotem-narrowspace-plugin.so*
npwrapper.libflashplayer.so*
npwrapper.so@

lista u mnie (Man. Free 64-bit):
libjavaplugin.so@
libmoonloader.so@
libmoonshine-plugin.la*
libmoonshine-plugin.so*
libswfdecmozilla.so*
libtotem-cone-plugin.so*
libtotem-gmp-plugin.so*
libtotem-mully-plugin.so*
libtotem-narrowspace-plugin.so*
npwrapper.so@

brakuje:
npwrapper.libflashplayer.so*
libflashplayer.so*

to drugie to wiadomo Adobe Flash, mam na podorędziu, zaraz sprawdzę ale nie wróżę powodzenia
ale to pierwsze to nie wiem skąd wziąć...

----------------------------------------------------------------------------------------------


[quote name='Garrappachc' date='26 wrzesień 2009 - 17:54 ' timestamp='1253984094' post='868609']
Jak można kasować rpmy? Nie obczajam...
[/quote]

kasowalem nie tyle rpmy co efekt ich zainstalowania
hmm...
widze ze wizualne podobienstwo do dosa mnie zwiodlo ;)
znakiem tego jeszcze nie do konca wyczuwam zasady jakie panuja w unixopodobnych.... :)
a zaraz zabieram się za FreeBSD... jak tylko doprowadze to ustrojstwo do dzialania

chociaz musze powiedziec ze podstawowe dzialania ida mi coraz skladniej
i tylko psucie systemu i naprawianie go jest w stanie nauczyc budowy, obslugi
i radzenia sobie z problemami

Garrappachc
komentarz
komentarz

Słuszne podejście :P Też tak zaczynałem. Tylko troszku nie obczajam już, co Ty masz w tej mandrivie.

P.S. FreeBSD? Nie za szybko?... Ok, jak chcesz, ale na uniksach to ja się nie znam... No, może troszkę :P

Gość
komentarz
komentarz

[quote name='Garrappachc' date='27 wrzesień 2009 - 19:11 ' timestamp='1254075062' post='869388']
(...)
Tylko troszku nie obczajam już, co Ty masz w tej mandrivie.

FreeBSD? Nie za szybko?... (...)
[/quote]

no Mandriva juz stoi czwarta (lub czecia) odkąd zaczęliśmy tę rozmowę ;)
ostatnia instalacje polozylem dokladnie, dzialaly juz tylko podstawy
pewnie przez przestawianie wszystkiego recznie ;) widac wymagalem zbyt wiele, nie znajac powiazan

w każdym razie dowiedziałem się że przeniesienie konta użytkownika jest w porównaniu z Windą bardzo łatwe,
niemalże bezwysiłkowe; czyli super

postawiłem kolejną na zupełnie czysto (ze swiezym kontem uzytkownika, nie przenoszac nic) żeby sprawdzić czy ten utub zadziala
no i nie zadzialal; przyposzczalbys?

stad wniosek ze ktoras aktualizacja uwala sprawę

nie udało mi się też zaktualizowac SWFDECa,
podczas ./cofigure wywala ze:
configure: error: pangocairo >= 1.16 is required to build swfdec
a oba pakiety pango i cairo są w systemie w wersjach wyższych niż wymagane

Swfdec mam w wersji 8.2, dostępna jest 8.4 że niby umozliwia odtwarzanie nowych filmow
ale i tak nie wiem czy to pomoze



co do FreeBSD, musze go umiec, a nie mam czasu
linux jest unixem wiec nie powinienes miec problemu z BSD ;)
partycja rozszerzona juz dmuchnieta wiec zaczynam dzis ;) zobaczymy czym się rożni
25 ponownych instalacji i będę śmigał ;) jak zawsze ;) tylko Midnight Commander będzie poczebny.... :)

moze jest bezpieczniejszy niz linux; wlamanie do linuxa jest jak partyjka szachów
dla znajacego reguly nic trudnego, wygra lub przegra ale to zawsze juz po wejsciu do gry

Garrappachc
komentarz
komentarz

[quote]w każdym razie dowiedziałem się że przeniesienie konta użytkownika jest w porównaniu z Windą bardzo łatwe,
niemalże bezwysiłkowe; czyli super[/quote]
Tak, już się nieraz o tym przekonałem :P

[quote]postawiłem kolejną na zupełnie czysto (ze swiezym kontem uzytkownika, nie przenoszac nic) żeby sprawdzić czy ten utub zadziala
no i nie zadzialal; przyposzczalbys?

stad wniosek ze ktoras aktualizacja uwala sprawę[/quote]
Niekoniecznie. Chociaż możliwe. Musiałbym się nad tym nagłowić.

[quote]nie udało mi się też zaktualizowac SWFDECa,
podczas ./cofigure wywala ze:
configure: error: pangocairo >= 1.16 is required to build swfdec
a oba pakiety pango i cairo są w systemie w wersjach wyższych niż wymagane

Swfdec mam w wersji 8.2, dostępna jest 8.4 że niby umozliwia odtwarzanie nowych filmow
ale i tak nie wiem czy to pomoze[/quote]
To, że pakiety pango i cairo są w wersji wyższej niż wymaga tego [font="Courier New"]./configure[/font], to jeszcze nie znaczy, że w systemie są wymagane biblioteki. Instalujesz wtedy wersję developerską (czyli np. [b]dev-pango[/b] (tudzież [b]pango-dev[/b], różnie to bywa)) i jedziesz. Jeżeli i to nie pomoże, kompilujesz pakiecik ze źródeł.
Co do swfdec'a - nie polecam. Jest to czysty beta, nie działa dobrze. Spróbuj jeszcze raz zainstalować biblioteczkę ze stronki Adobe'a.

Gość
komentarz
komentarz

[quote name='Garrappachc' date='27 wrzesień 2009 - 20:43 ' timestamp='1254080611' post='869489']
(...)
1. Niekoniecznie. Chociaż możliwe. Musiałbym się nad tym nagłowić.
(...)
2. Instalujesz wtedy wersję developerską (czyli np. [b]dev-pango[/b] (tudzież [b]pango-dev[/b], różnie to bywa)) i jedziesz.
Jeżeli i to nie pomoże, kompilujesz pakiecik ze źródeł.
(...)
3. Co do swfdec'a - nie polecam. Jest to czysty beta, nie działa dobrze. Spróbuj jeszcze raz zainstalować biblioteczkę ze stronki Adobe'a.
[/quote]

1. czysta to czysta, nie ma prawa nie dzialac skoro wczesniej na czystej dzialalo
jedyna rzecz ktora ulegla modyfikacji to aktualizacje; wniosek= wina aktualizacji

2. jakos w repozytoriach nie ma dev-ów, więc kicha
do własnoręcznej kompilacji nie jestem przekonany - nie umiem tego wykonac
niby make install czy cos, ale jak probowalem kompilowac jadro to efekty byly marne
(modul sterownika grafiki kompilowal sie za kazdym razem od poczatku podczas startu systemu
co trwalo przerazajaco koszmarnie dlugo, napęd cd/dvd się nie wykrywał, serwer Xow sie nie ladowal - slowem porazka)

no ale moze poprostu powinienem poprobowac z innymi rzeczami niz akurat jadro :)

3. problem z swfdec'em jest taki ze chcial nie chcial to on odtwarza filmy na utubie
wstawienie lib'a od adoba nie zmienia sytuacji (moze trzeba go wpisac na jakas liste pluginow gdzies?)

[quote name='alek_an' date='27 wrzesień 2009 - 21:09 ' timestamp='1254082147' post='869514']
1. czysta to czysta, nie ma prawa nie dzialac skoro wczesniej na czystej dzialalo
jedyna rzecz ktora ulegla modyfikacji to aktualizacje; wniosek= wina aktualizacji

2. jakos w repozytoriach nie ma dev-ów, więc kicha
do własnoręcznej kompilacji nie jestem przekonany - nie umiem tego wykonac
niby make install czy cos, ale jak probowalem kompilowac jadro to efekty byly marne
(modul sterownika grafiki kompilowal sie za kazdym razem od poczatku podczas startu systemu
co trwalo przerazajaco koszmarnie dlugo, napęd cd/dvd się nie wykrywał, serwer Xow sie nie ladowal - slowem porazka)

no ale moze poprostu powinienem poprobowac z innymi rzeczami niz akurat jadro :)

3. problem z swfdec'em jest taki ze chcial nie chcial to on odtwarza filmy na utubie
wstawienie lib'a od adoba nie zmienia sytuacji (moze trzeba go wpisac na jakas liste pluginow gdzies?)
[/quote]


------------------------------------------------------------------------------------

OBAJ JESTEŚMY LESZKI!!! ;)

potrzbebna wersja 64-bit porostu;
ciekawe ze wczesniej instalowana byla automatycznie, a po aktualizacjach nie

trafilem po wersjach GNASHa :) tyle ze gnash nie potrafi otworzyc utuba (nie wszystko)

ach jak przyjemnie kolysac sie wsrod fal..... http://www.youtube.com/watch?v=8l9FU6nvqps&feature=related

Adobe Flash Linux 64-bit PRERELEASE:

http://labs.adobe.com/downloads/flashplayer10.html


----------------------------------------------------------------

co do FreeBSD

wysiadłem chwilowo na partycjonowaniu dysku <hahaha> przed instalacja <buahahahaha>
nie zgadza mi sie wielkosc partycji ktore widzi Fdisk przy probie przydzielenia "slice'a" dla BSD
wiec boje sie ingerencji w dysk z jego strony bo jesli zle czyta to raczej nie pisze dobrze...

musze pokombinowac, bo problem pochodzi od odczytu geometrii dysku chyba
programy diagnostyczne w wiekszosci klamia bo co jeden to inne dane podaje...

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.