x-kom hosting

konfiguracją routera AirLive WT-2000ARM

Gość
komentarz
komentarz (edytowane)

Wszystko wyglada ok, na pewno w przegladarce wpisujesz dobry adres? :P sprobuj w IE jesli uzywac Firefoxa lub odwrotnie.

http://192.168.2.1/

Edytowane przez michalk

nitro07
komentarz
komentarz

czyli wszystko git, spróbuj uruchomić stronę konfiguracyjną z przeglądarki IE, a nie przez chrome

ciacho246
komentarz
komentarz

Ok zajebiscie zrobiłem wszystko jak w instruckji instalacje na stronce itp itd i zapisałem ustawienia.Co teraz mam zrobic bo jeszcze się nie ustabilizowała dioda ADSL.

nitro07
komentarz
komentarz

daj zrzut ekranu z widokiem Interface setup -> Internet

nitro07
komentarz
komentarz

musisz zmienić z Dynamic IP na PPPoA/PPPoE i podać hasło do neo

ciacho246
komentarz
komentarz

Zmieniłem.Porestartowałem troche kompa itp ale dalej miga.Może jesszcze jakieś ustawienia są źle pls pomóż mi :)

nitro07
komentarz
komentarz

wpisałeś login i hasło użytkownika neo do routera ?

Gość
komentarz
komentarz (edytowane)

Sprobuj zmienic VCI z 33 na 35.

Jesli to nie zadziala to jeszcze przejdz do advanced setup i poszukaj czegos z list rozwijanych

ADSL MODE: G.DMT

ADSL TYPE: ANNEX A.

Pozniej zerknij do Maintenance -> diagnostics i tam powinno Ci pisac czy wszystko smiga.

Edytowane przez michalk
ciacho246
komentarz
komentarz

No i dalej nic :( zaraz mnie szlag trafi.Jest coś jeszcze co a się zrobic?Może jakies konfiguracje na kompie

Gość
komentarz
komentarz (edytowane)

Nie wierze, ze Ci to dalej nie dziala. Daj skriny z poustawianym tym co podalem.

Zakladka interface setup + advanced settings i w maintenance diagnostics. Daj skriny tych 3 zakladek.

//edit

yyy a tak z innej beczki :P mam nadzieje, ze na czas tych testow odlaczasz ten czarny telefoniczny kabel z modemu usb i podlaczasz go do routera? :P

Edytowane przez michalk
ciacho246
komentarz
komentarz

Tak tak dobra ADSL sie ustabilizowało juhuuuuuuuuu.tylko teraz co zrobić bo strony sie nie otwierają na routerze :)

Gość
komentarz
komentarz (edytowane)

Jak strony sie nie otwieraja na routerze? Jesli dioda sie ustabilizowala czyli swieci ciagle to wejdz w MAINTENANCE -> DIAGNOSTICS odczekaj chwile i daj skrina lub napisz czy wszystko przeszlo pomyslnie (pass) czy cos jest failed... jesli jest gdzies failed to powiedz przy ktorym.

Edytowane przez michalk
ciacho246
komentarz
komentarz (edytowane)

>> Testing ADSL Synchronization .

FAIL

Ok nieważne jestem juz na tym forum zapomocą routera :D:D jeszcze tylko jedno pytanie.Aby podłączyć do internetu tego 2 kompa wysrtarczy poprowadzic kabel do karty sieciowej od routera tak?

Edytowane przez ciacho246
Gość
komentarz
komentarz

Tzn musisz podlaczyc sie drugim kompem uzywajac takiego samego kabla sieciowego (skretki) do routera.

ciacho246
komentarz
komentarz

A jak mogę podłączyć się zdalnie?Znowu jestem na modemie w routerze adsl juz nie miga ale nie moge się łączyć chociaż wszystko w diagnostic jest pass

Gość
komentarz
komentarz

lol...

ogolnie nie wiem czy do konca Cie rozumiem ale sprobuje :D

Teraz jestes podlaczony poprzez modem neostrady i siedzisz na necie. Z routerem jestes polaczony kablem sieciowym czyli skretka. Teraz korzystasz z internetu poprzez ten modem usb, a do routera tez masz dostep ale nie poprzez internet tylko poprzez LAN czyli przez ta skretke...

Po co kombinujesz dalej z tym modemem? Skoro chodzilo Ci wszystko na tym routerze, to wez podpenij juz ten router tak jak ma byc i wywal ten modem do szafki bo nie bedzie Ci juz potrzebny.

A co do podlaczania sie zdalnie, to polega to na tym, ze korzystajac z innego miejsca lub innego polaczenia internetowego logujesz sie przez internet do routera i konfigurujesz go, ale to trzeba udostepnic w ustawieniach routera tylko pytanie po co Ci to, skoro zarzadzasz nim z poziomu swojego domu:P

ciacho246
komentarz
komentarz

Bo jak łącze się za pomocą routera to jest adsl swieci sie ładnie ale nie mogę się ze stroną zadą połączyć :/ a co do 2 kompa to jak byś mógł to mi jeszcze raz wytłumacz jak złapać nim sygnał z routera żeby net działał :)

Gość
komentarz
komentarz

Przeciez pisales wczesniej, ze Ci wszystko dzialalo... i byles na forum za pomoca routera :P

Co do drugiego kompa, kupujesz kabel sieciowy (skretke), 1 koniec podlaczasz do karty sieciowej drugiego komputera, 2 koniec podlaczasz do jednego z wolnych portow w routerze. Wlaczasz kompa i to wszystko, router sam automatycznie przydzieli cala konfiguracje drugiemu kompowi, jesli tego nie zrobi podaj mu te same namiary we wlasciwosciach tcp/ip tylko zmien ostatnia cyfre w adresie IP na o 1 wieksza niz Twoje ip.

ciacho246
komentarz
komentarz

Dzięki :) nom pisałem że wbiłem routerem bo tak było a potem jak by stracił sygnał. :( myślę ze on nie może się połączyć z neostradą tzn z tymi hasłami chociaż nie wiem..

Gość
komentarz
komentarz

Sprawdz lepiej wszystko od poczatku do konca co tutaj bylo pisane, zobacz dokladnie czy poprawnie wpisales login i haslo - wielkosc liter ma znaczenie. Powinno dzialac. Chyba, ze kabel sieciowy masz jakis walniety, nie wiem ja juz nie mam pomyslu :P Pokombinuj bo jesli chodzi o ustawienia routera to wszystko jest poprawnie, a jesli dziala Ci net przez router to tym bardziej wszystko bylo ok.

Pozdro.

  • Dobra wypowiedź 1
ciacho246
komentarz
komentarz

No i znowu chodzi :D:D przez router .. dobra pokombinuje żeby było dobrze :) bardzo dziekuje wam za pomoc .I jeszcze jedno pytanie do ciebie jak podłącze skrętke pod tamten komp to bedzie działać net? bo tam nie mam połączen lokalnych i nie chce mi wykryc karty sieciowej

Gość
komentarz
komentarz

Musi byc sprawna karta sieciowa, widocznie cos nie trybi... sterowniki albo cos innego. Sprawdz w menadzerze zadan.

kabi95
komentarz
komentarz

Na drugim kompie karta sieciowa to integra czy np. na PCI/USB.

Rozumiem, że to PC?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.