x-kom hosting

konfiguracją routera AirLive WT-2000ARM

ciacho246
utworzono
utworzono (edytowane)

Zacznę od tego,że mój problem jest skomplikowany jak dla mnie i kompletnie nie wiem od czego zacząć.Bardzo proszę o pomoc a nie o pisanie odpowiedzi w stylu ,,Zapytaj gogle,, bo już to robiłem.A więc tak.Kupiłem router AirLive WT-2000ARM pod Neostrade.Mam jeden modem w domu Speed Touch i 2 kompy i chcę zrobić aby rozdzielić sygnał Neostrady na 2 kompy.Mój problem polega na tym że kompletnie nie wiem jak sie za to zabrać, gdy podłączam router zgodnie z instrukcją światełko ADSL miga.Słyszałem o tym,że trzeba skonfigurować karty sieciowe .Na jednym komputerze jest karta sieciowa wykryta i mam połączenie lokalne a na drugim jest taki problem.Nie ma opcji połączenia lokalne,mam 2 windowsy na kompie i na pierwszym (tym starszym) jest wykryta karta sieciowa i zainstalowana ale nie ma połączeń lokalnych.Bardzo proszę o pomoc jak to podłączyć,skonfigurować i zrobić aby działało.pozdrawiam i dziękuje. :)

Edytowane przez ciacho246

dar55
komentarz
komentarz

jakie systemy , tego nie napisałeś

nitro07
komentarz
komentarz

komputery będą podłączone do routera kablami czy bezprzewodowo też ???

ciacho246
komentarz
komentarz

A więc tak na obydwuch kompach jest Windows XP Profesional SP2 wolał bym bezprzewodowo ale obojętnie ppoprostu chcę żeby to zaczęło działać bo mnie krew zalewa :D

nitro07
komentarz
komentarz

pod ADSL podłącz kabel telefoniczny od neo, pod któreś z gniazd 1,2,3,4 podłacz kabel skrętkę

następnie uruchom przeglądarkę internetową i w pasek adresu wpisz 192.168.2.1

podaj login: login

i hasło: airlive

powinna uruchomić się strona konfiguracyjna routera, jest ???

żeby mieć net bezprzewodowo w komputerach musisz mieć bezprzewodowe karty sieciowe, masz ?

ciacho246
komentarz
komentarz

Ok jest podłączone jak mówisz ale ta stronka nie odpala mi się od jakiegoś czasu tylko na początku jak za 1 razem odpaliłem to działało.Nie wiem jak z tymi kartami sieciowymi są w kompie wczepione to chyba bezprzewodowe

nitro07
komentarz
komentarz

te dwa komputery są stacjonarne ?

wejdż do menadżera urządzeń i zrób zrzut ekranu i wstaw na forum

ciacho246
komentarz
komentarz (edytowane)

tak są stacjonarne .Tu jest foto z 1 kompa z drugiego nie mam zabardzo jak dać ale jak chcesz mogę wypisać co i jak

http://img33.imageshack.us/content.php?page=done&l=img33/786/beztytuuuxh.jpg&via=mupload

Jak chcesz to może na gg łatwiej było by wszystko wytłumaczyc bo ja słabo się znam na informatyce :(( gg:3014431 jak nie to tu się bedę męczyć

Edytowane przez ciacho246
nitro07
komentarz
komentarz

rozłącz się z neostradą, odłacz modem od USB podłącz kabel od karty sieciowej pod router i uruchom komputer ponownie, następnie uruchom stronę konfiguracyjną routera, przejdź na quick start -> run wizard -> wpisz dwa razy nowe hasło -> wybirz strefę czasową -> zaznacz PPPoE/PPPoA -> wpisz nazwę użytkownika i hasło do neo -> connection type wybierz PPPoA - NEXT internet powinien zacząć działać

kabi95
komentarz
komentarz

tak są stacjonarne .Tu jest foto z 1 kompa z drugiego nie mam zabardzo jak dać ale jak chcesz mogę wypisać co i jak

http://img33.imageshack.us/content.php?page=done&l=img33/786/beztytuuuxh.jpg&via=mupload

Wszystko jasne: karta sieciowa jest przewodowa czyli musisz komp podłączyć skrętką lub dokupić kartę Wi-fi np. na PCI.

Co do problemu z konfiguracją routera: spróbuj zresetować router do ustawień fabrycznych (trzymasz przycisk RESET przez kilka-kilkanaście sekund) i spróbuj skonfigurować go jeszcze raz wg. instrukcji (przede wszystkim wpisz dane od neo(login, hasło)).

ciacho246
komentarz
komentarz

Mam odłączyć modem usb od kompa i po restarcie podłączyć się z tą stronką 192.168.2.1 tak? tylko jest jeden problem bo bez Modemu internet nie zadziała przez router :( alej miga lampka ADSL.A co do tej skrętki to co to jest i jak się podłącza :))

nitro07
komentarz
komentarz

a jak chciałeś, żeby działało skoro nei podłaczyłes kabli ?

modem musisz odłaczyć i kabel telefoniczny który jest pod niego podłączony, podłaczasz do routera, a komputer łączysz z routerem za pomocą kabla sieciowego skrętka rj45patchcord_73048.jpg

  • Dobra wypowiedź 1
kabi95
komentarz
komentarz (edytowane)

Mam odłączyć modem usb od kompa i po restarcie podłączyć się z tą stronką 192.168.2.1 tak? tylko jest jeden problem bo bez Modemu internet nie zadziała przez router :( alej miga lampka ADSL.

Modem USB możesz już wywalić :D Zrób jak mówiłem - skonfiguruj router - wpisz dane od neo itp.(patrz instrukcja)

A co do tej skrętki to co to jest i jak się podłącza :) )

To jest zwykły kabel sieciowy i wciskasz go w port aż usłyszysz "pyk" ;)

//EDIT: Ups...nitro mnie wyprzedził :(

Edytowane przez kabi95
  • Dobra wypowiedź 1
ciacho246
komentarz
komentarz

Ok dziękuje teraz spróbuję to wszystko podłączyć jak bede miał problemy odezwę się :))

No i znowu ten problem.Podłączam wszystko zgodnie z instruckją router do karty sieciowej i do kontaktu i świeci się lampka ADSL tzn miga.No i wreszcie podłączam kabel ADSL i co się dzieje z lampką? Dalej miga :D:D Nie mogę wejść na stronkę konfiguracji 192.168.2.1 właśnie przez ten błąd :/ chociaż jak jestem podłączony do netu modemem tez nie mogę na nią wejść.A więc mój problem jest taki że router nie wykrywa wogóle ADSL.Może to wina konfiguracji połączenia lokalnego?? proszę pomóżcie

nitro07
komentarz
komentarz

jeszcze raz, podłączyłes wszystki tak jak Ci pisałem ?

powinny świecić (lub migać) kontrolki power, ADSL, i któraś z LAN 1,2,3,4

tak było ?

Gość
komentarz
komentarz (edytowane)

Troche mylisz chyba pojecia :P nie wejdziesz przez 'internet' na strone konfiguracyjna routera jesli nie jestes do niego podlaczony skretka lub przez wifi. [pomijam remote control'a].

Zrob po kolei i spokojnie tak jak Ci wczesniej pisali.

Wez router - podlacz do niego czarny kabelek telefoniczny ten ktory masz wpiety do modemu usb od neostrady. Pozniej podlacz 1 koncowke kabla sieciowego (skretke) do ktoregokolwiek portu w routerze a drugi koniec podlacz do karty sieciowej w kompie. Podlacz zasilanie do routera poczekaj chwile, odpal kompa i wtedy w przegladarce wpisz ten adres i ustaw wszystko tak jak Ci pisali koledzy wyzej, czyli podaj login haslo i pozmieniaj tamte opcje.

Router nie musi miec podlaczonego internetu zebys mogl go konfigurowac przez przegladarke. Jesli skonfigurujesz poprawnie wszystko czyli dobry login i haslo to po nacisnieciu przycisku save lub jakiegos innego odpowiednika router sie powinien zresetowac a po paru min dioda ADSL powinna przestac mrugac :P

//edit sprawdz w ogole w instrukcji czy aby na pewno router defaultowo ustawiony jest na ten adres ip ktory wpisujesz.

Edytowane przez michalk
ciacho246
komentarz
komentarz (edytowane)

Świeciła sie power i lan cały czas czyli dobrze była podłączona karta śieciowa do routera i router do prądu.Ale migają mi światełka takie jak ADSL chociaż jest podłączone i WLAN.Co robić?? :D

Michalk tak sądze że to jest to ip ponieważ mam tak w ksiązeczce z ,,instrukcją,, i za pierwszym razem wszedłem na te ip na obydwuch kompach a teraz na żadnym nie mogę :(

Edytowane przez ciacho246
nitro07
komentarz
komentarz

czyli wszystko dobrze, podłącz wszystko jeszcze raz i wejdź do wiersza poleceń i wydaj komendę ipconfig /all i daj screen

Gość
komentarz
komentarz (edytowane)

ADSL bedzie migal bo nie ustawiles poki co nic zwiazanego z netem. Dopiero jak wpiszesz mu te dane to sie ustabilizuje...

Mozesz sie podlaczyc na ta stronke konfiguracyjna routera czy nie?

//edit, no to sprobuj ustawic na swojej karcie sieciowej w ustawieniach tcp/ip nr ip 192.168.2.2, maska 255.255.255.0 i brame wpisz ten adres na ktory sie laczysz z routerem czyli 192.168.2.1 Jak wtedy nie zadziala to zrestartuj router bo cos jest nie teges :P

chociaz defaultowo routery maja ustawiony server dhcp i same powinny przypisac Ci ip, jesli tak sie dzieje to wtedy nic nie zmieniaj.

Edytowane przez michalk
ciacho246
komentarz
komentarz

Ok wpisuję tą komende i na bardzo krótką chwilę pojawia się wiersz poleceń po czym bardzo szybko znika :(

Nie mogę się połączyc na stronkę konfiguracyjną routera ://

Gość
komentarz
komentarz (edytowane)

W uruchom wpisz cmd a pozniej dopiero w okienku ktore wyskoczy wpisz ipconfig /all

Edytowane przez michalk
nitro07
komentarz
komentarz

masz to wpisać w wierszu poleceń, a nie w polu uruchom

w polu uruchom wpisz cmd i enter

uruchomi się wiersz poleceń i tam ipconfig /all

nitro07
komentarz
komentarz

ok, a teraz polecenie ping 192.168.2.1

  • Dobra wypowiedź 1

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.