x-kom hosting

Komputer się resetuje

sikor1994
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam wszystkich. Nie wiedziałem gdzie dać ten temat więc napisałem tutaj , jeżeli to nieodpowiednie miejsce proszę moderatora o przeniesienie tematu.

No więc tak. Od jakiegoś czasu czasami resetuje mi się komputer i nie wiem co jest przyczyną ponieważ temperatury nie są wysokie.

Konfiguracja kompa:

Proc:AMD Athlon 64 X2, 2800 MHz 5600+ (Windsor 2mb) chłodzony boxowym coolerem

Płyta: Gigabyte GA-MA78G-DS3H

Ramy: 2x2 GB Kingston HyperX 1066 CL5

Grafika: NVIDIA GeForce 9600 GT (512 MB)

Dysk twardy: SAMSUNG SP2504C (250 GB, 7200 RPM, SATA-II)

Napęd: TSSTcorp CDDVDW SH-S223Q

OS: Windows XP SP3

Ahh zapomniałem o zasilaczu :P Pentagram Silent Force 460w

Teraz trochę o temperaturach:

Podczas normalnego używania programów typu office, przeglądarki etc temperatury proca itp są takie:

Procesor: 46*C

I rdzeń: 41*C

II rdzeń: 39*C

Płyta głowna: 38*C

Grafika: 50*C

Dysk: 37*C

Obroty wentylatora: ~3000 RPM

Gdy zaczyam grać temperatury nieco wzrastają:

Procesor: 50-52*C

I rdzeń: 46-48*C

II rdzeń: 44-46*C

Płyta głowna: 40*C

Grafika: 54*C

Dysk: 37*C

Obroty wentylatora: ~3500 RPM

Denerwuje mnie wyłączanie się komputera co mam zrobić żeby tego uniknąć?

Gość
komentarz
komentarz

Moim zdaniem tempy w idle są troszkę za wysokie, ale to nie jest powodem.

Napisz jaki masz zasilacz ;)

sikor1994
komentarz
komentarz

Pentagram Silent Force 460w

Lisciu156
komentarz
komentarz

Moim zdaniem zasilacz jest uszkodzony. Powiedz Mi, czy resetuje ci się przed wejściem do systemu, czy w trakcie jego ładowania ? i czy jeżeli podczas pracy systemu, to czy wyskakuje jakis bluescreen przed resetem ?

sikor1994
komentarz
komentarz

Nieee, normalnie się odpala wszystko ładnie smiga, czasem moze pochodzic pare godzin, a nieraz jak dzis muszę robić 4 podejscia żeby odpisać żadnych blue screenów of death nie miałem.

nitro07
komentarz
komentarz

zrób tak

Właściwości mojego komputera --> zakładka zaawansowane --> uruchamianie i odzyskiwanie - ustawienia --> odznacz automaczynie uruchom komputer ponownie

teraz powinny pokazywać Ci się BSoD ich treść daj na forum

sikor1994
komentarz
komentarz

zrobiłem tak jak kazałeś ale się i tak wyłączył ^^ i to bez żadnych bule screenów :D

nitro07
komentarz
komentarz
zrobiłem tak jak kazałeś ale się i tak wyłączył ^^ i to bez żadnych bule screenów :D

czyli problem sprzętowy, a nie programowy

a więc sprawdź RAM, Memtestem

możesz też przyjrzeć się kondensatorom na płycie głównej czy nie są nabrzmiałe,

oscare
komentarz
komentarz

Pierwsza podstawowa sprawa, nie ma nigdzie info na temat napięć zasilacza, w czasie startu systemu, zwykłej pracy i obciążeń. Z racji ze to pentagram, a ich zawodność jest wielka, to strzelam ze zasilacz traci moc.

Możesz również odpalić pare testow ramu.

sikor1994
komentarz
komentarz

Odpaliłem memtest 4x bo max mozna na raz skanowac 1024. chodzi ok 2h i jest po ~600% Coverage i 0 błędów. Wyłączyłem w celu sprawdzenia napięć, ew mogę kompa na noc zostawić. Napięcia w podczas memtestu brane z EVERESTA ultimate.

Wartość napięć:

Napięcie procesora 1,36V

+3.3V 3,31V

+5V 4,98V

+12V 11,97V

+5V podczas wstrzymywania pracy 5,56V

VBAT bateri CMOS 3,09V

DIMM 1,95V

W spoczynku:

Wartość napięć:

Napięcie procesora 1,31-1.36V

+3.3V 3,31V

+5V 5.03V

+12V 11,97V

+5V podczas wstrzymywania pracy 5,56V

VBAT bateri CMOS 3,09V

DIMM 1,95V

Po odpaleniu gry i przegladrki:

Wartość napięć:

Napięcie procesora 1,36V

+3.3V 3,31V

+5V 4,98V

+12V 11,97V

+5V podczas wstrzymywania pracy 5,56V

VBAT bateri CMOS 3,09V

DIMM 1,95V

Temperatury z memtestem i grą były praktycznie identyczne, ale około 3-4 min po odpaleniu gry+przegladrki+tsa+ xfire+ gg restart kompa ....

Rozebrałem komputer i zrobiłem zdjęcie plyty z procesorem oto zdjecie. Czerwonym kolorem zaznaczyłem elemety które mają inny kolor niz pozostałe. Czy są one w porządku?

http://img87.imageshack.us/img87/2695/dsc02155v.jpg

Jeżeli płyta w porządku to już tylko zasilacz mógł paść, ale wole sie upewnic bo mam gwarancje door to door więc nie chciałbym płacić za kuriera w obie strony :P

Odpowie mi ktos?

sikor1994
komentarz
komentarz

Czyli moge smiało oddawać zaislacz na gwarancję?

  • 2 miesiące później...
sikor1994
komentarz
komentarz

Witam ponownie. Zasilacz odesłali mi z gwarancji ale dzieje się tak jak wcześniej. Czyżby to nie była wina zailacza?

Potrafi mi ktoś pomóc?

nitro07
komentarz
komentarz

w jakich konkretnie sytuacjach wyłącza się komputer ? sa jakieś błedy zarejestrowane w podglądzie zdarzeń ?

sikor1994
komentarz
komentarz

Zdaje mi się że podczas cięższej pracy. Jak jest dużo uruchomionych programów. Ale tez nie zawsze.

Więc?

Mlody1v
komentarz
komentarz

więc sprawdź kondensatory na karcie graficznej, jeśli dzieje się to przy "cięższej" pracy to bardzo możliwe że to karta,

napisz mi jeszcze po sprawdzeniu kondensatorów czy przy restartowaniu się komputera pojawiają się poziome pasy na monitorze? czy tylko się restartuje?

; ]

  • 2 tygodnie później...
sikor1994
komentarz
komentarz (edytowane)

Kondensatory wydają się być w porządku. Nic sie niw wyświetla. W tygodniu będę miał kartę na podmianę. Sprawdzę jak się bedzie komp wtedy zachowywał

jestem na 99% pewny ze to wina ramów. zaraz po włożeniu około 5 minut i komputer sie zresetował. a na starych chodził godzinami. tyle ze gm nic nie wykazjuje. co jest nie tak? bo juz gorączki dostaje ...

//przenoszę do awarii //tomek.b9

  • 2 miesiące później...
sikor1994
komentarz
komentarz

Sorry że odkopuje temat ale znów problemy wróciły. Teraz od dziś kiedy mam radiowy internet. Wcześniej było już dobrze i się nie resetował a dziś znowu..

Proszę was pomóżcie mi z tym bo nie wyrabiam ...

waldorm
komentarz
komentarz

Masz radiowy net z karta sieciowa na wejsciach PCI? Ja miałem z dlinkiem dwl 520+ jak dobrze pamietam i ja przypuszczam a mi sie karta graficzna grzała ponieważ odstep od 2 kart byl może nie cały centymetr. Gdy wyjołem karte sieciową wszystko wróciło do normy.

sikor1994
komentarz
komentarz

Nie zintegrowana, jest mozliwe ze to ramy mimo ze memtesty i inne nic nie pokazują? Bo po podmianie jest spoko

waldorm
komentarz
komentarz (edytowane)

Masz jakis zestaw kostek ram jeszcze dodatkowwy oprocz tych co podmieniasz i tych twoich? Jesli tak to sproboj. Jesli bedzie wszystko wporzadku to masz raczej swojego winowajce :P

  • Dobra wypowiedź 1
radeek
komentarz
komentarz

komputer się resetuje?

miałem podobny problem kiedy grałem w gry tez mi się resetował miałem stery karty graficzne wgrane drugie bez usuwania pierwszych to była przyczyna u mnie ściągnąłem program driver cleaner usunąłem stery karty graficznej i wgrałem nowe u mnie pomogło i się nie resetuje :D wiec może spróbuj może pomoże pozdro

  • 2 tygodnie później...
sikor1994
komentarz
komentarz

[quote name='waldorm1' date='15 listopad 2009 - 02:48 ' timestamp='1258249684' post='901115']
Masz jakis zestaw kostek ram jeszcze dodatkowwy oprocz tych co podmieniasz i tych twoich? Jesli tak to sproboj. Jesli bedzie wszystko wporzadku to masz raczej swojego winowajce :P
[/quote]

No właśnie podmieniałem tylko dziwne mi się wydaje że mem test i inne po kilku h nic nie wykazują :o

A jednak. Na podmienionych ramach też sie zresetował.. Na co teraz pada podejrzenie?

Witam, czy może być to grafika ponieważ we wszystkich programach i grach które używają grafikę następuje reset kompa. Czy może być to płyta główna?? Błagam was pomóżcie mi.

Psycholandia
komentarz
komentarz

Wykonaj: http://www.forumpc.pl/index.php?showtopic=68409 + to: http://www.forumpc.pl/index.php?showtopic=16074

sikor1994
komentarz
komentarz

Już pisałem że nie ma BSoD. Instalowałem to i nie ma żadnych plików. Nie wiem czemu tak się dzieje ale nie ma nigdzie ani folderu ani plików.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.