x-kom hosting

Ktora bedzie wydajniejsza?

lukas00000
komentarz
komentarz

Tak rodzaj pamięci robi dużą różnice, zwłaszcza kiedy chodzi o porównanie kart na DDR3 z kartami na DDR2. Jak masz zamiar kupować kartę to tylko DDR3, karty z DDR2 są wyraźnie wolniejsze. Bierz 7600GT.

wojtas0112
komentarz
komentarz

No to widzę że kolega cartmannoo rozwiązał mój problem praktycznie :P Jak kupię P4 3.2GHz HT + HD2600pro to bedzie git? :D

cartmannoo
komentarz
komentarz

Jednak lepiej dla Ciebie bedzie jezeli kupisz gf z ddr3 bo dzisiaj juz z niejednego zrodla dowiedzialem sie, ze ma to olbrzymie znaczenie dla wydajnosci, a tak poza tym podkrecanie p4 nie ma sensu bo nie uzyskujesz wcale wiekszej wydajnosci procesora, praktycznie p4 nie nadaje sie do podkrecania, osobiscie radzilbym cos ze stajni amd.

Panowie mam do Was jeszcze jedno zapytanie: czy palit gf7300gt sonic 256mb jest duzo mniej wydajniejszy niz galaxy gf7300gt 256mb? Taktowania pierwszej 400/1000 , a ta druga 560/1400 Czy sprawi to duza roznice w wydajnosci? Slyszalem, ze palit lepiej sie kreci. Prosze o szybkie opinie, bo nie wiem co kupic :D

FrogsterPL
komentarz
komentarz
Panowie mam do Was jeszcze jedno zapytanie: czy palit gf7300gt sonic 256mb jest duzo mniej wydajniejszy niz galaxy gf7300gt 256mb? Taktowania pierwszej 400/1000 , a ta druga 560/1400 Czy sprawi to duza roznice w wydajnosci? Slyszalem, ze palit lepiej sie kreci.

Jeśli nie podkręcisz to owszem, będzie zauważalnie mniej wydajny - GeForce'y serii 7, zwłaszcza 7300 i 7600, są bardzo "czułe" na taktowanie - rzadko można spotkać inną kartę, która przy podkręcaniu której wydajność mogłaby wzrosnąć w takim stopniu co na tych GFach. Co do tego, które się lepiej kręci - Palit lepiej, bo ma standardowo dużo niższe takty, a poza tym został przez producenta dostosowany do wyższych, "ma zapas" :) Jeśli jednak chodzi Ci raczej nie tyle o zdolność do podkręcania (wiadomo, że Galaxy mają gorszą, ponieważ "na starcie" są wyżej taktowane), ile o limit możliwości podkręcania, to Galaxy i Palit mają raczej podobne - zależy od chłodzenia, ponieważ Galaxy dostępne były także z wersjach z wiatrakami Zalmana (takie karty kręcą się lepiej, bo powietrze z wiatraka chłodzi też pamieć) :)

Tak więc moim zdaniem warto szukać Galaxy Zalman lub ew. Palita Sonic. Jak nie będzie nic ciekawego wśród tych, to można wybrać zwykłego Galaxy, byle by GDDR3 ;)

P.S.

W przypadku jeśli byś nie kręcił, to lepiej brać Galaxy 128 MB GDDR3 niż Palita 256 MB GDDR3. Ale kupić tego Palita i go nie podkręcić to grzech :D

cartmannoo
komentarz
komentarz (edytowane)

Chyba jednak zdecyduje sie na calkiem inne rozwiazanie: teraz mam zamiar kupic plyte glowna pod pci-e i do tego saphire hd 2600 xt, w sumie wyniesie mnie to tyle samo, co galaxy gf 7300gt z zalmanem na agp.

Panowie kolejna kwestia do rozstrzygniecia: czy hd 2600xt od saphire jest w czyms lepszy, wydajniejszy od radka firmy powercolor?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.