x-kom hosting

karta do 500zł

lopez
utworzono
utworzono

witam.

skladam kompa i zastanawiam sie jaką kartę graf wybrac... komp bedzie mniej wiecej taki: e5200, 2gb ramu, dysk~500, nagrywarka, płyta pod to wszystko, zasilacz ktory juz mam amacrox 400W.

chciałbym do tego zestawu dobrac jak najlepiej grafe, aby byla wydajna i CICHA, dodam ze mam monitor 22" wiec tez bym chcial zeby w grach nie wymiękała...

jak juz wspomnialem zasilacz juz mam wiec musi on pociagnąc ten zestaw i grafę!

budzet do 500zł MAX tylko nie pokazujcie mi aukcji z allegro.

zastanawialem sie nad 4830, jakie inne propozycje??

Mattix95
komentarz
komentarz

Powiem Ci że też bym brał tę kartę 4830 . Z tym że HIS . http://www.agito.pl/seria-hd-4000/his-rade...?external=ceneo

A jeśli nadal będzie jak dla Ciebie za głośna , zrobisz FanFixa :)

lopez
komentarz
komentarz

to ja na to powiem, ze slyszalem ze lepszą jakosc oferują gainward oraz sapphire, i o ile na jakiegos asusa bym sie zdecydowal to HIS... nie bardzo... co o tym sądzicie? i tak raczej sie bede rozglądał w jakiejs bardziej polecanej marce.

a jezeli chodzi o glosnosc, to bez przesady, nie musi byc nie slyszalna, chodzi mi tylko o to zeby komp w miare cicho chodzil i nie wył jak szalony:)

a fanfixa nie zrobie bo nic a nic sie na tym nie znam

Mattix95
komentarz
komentarz (edytowane)
slyszalem ze lepszą jakosc oferują gainward oraz sapphire

Jak z wydajnością nie wiem , ale do najcichszych nie należą . Sapphire szczególnie ( niektórzy porównują do suszarki :lol2: ) A tak szczerze to HIS ma bdb chłodzenie oraz lepsze takty niż inne ale ręki uciąć nie dam .

EDIT :

a fanfixa nie zrobie bo nic a nic sie na tym nie znam

Wiem że się otwiera notatnik , zmienia jakąś wartość ( ilość % obrotów wentylatora bodajże ) zapisujesz . Jakoś tak to szło . Jak znajdę gdzieś dobrze wytłumaczone to wkleję link :)

lopez
komentarz
komentarz

a czy 512 jest wystarczające czy warto doplacac do 1gb? i o czym to decyduje?

casion
komentarz
komentarz

Ilość pamięci przyda się przy dużych rozdzielczościach, tobie starczy 512 MB ;)

Mattix95
komentarz
komentarz

1 gb przyda się jak masz monitor 24 cale i więcej :)

Uprzedzony :>

lopez
komentarz
komentarz (edytowane)

rozumiem z tego ze 1680x1050 to są małe rozdzielczosci?

ok, dzieki

a inne karty? GF?

casion
komentarz
komentarz (edytowane)

Może nie małe, ale do grania na takiej rozdziałce te 512 MB wystarczy :P Jeśli koniecznie chcesz GF poszukaj 9800 GT, ale jest ona porównywalna do HD4830 więc opłaca się wziąść tańszą . Jeśli w gre wchodzą używki poszukaj 8800 GTS 512 MB G92 . ;)

lopez
komentarz
komentarz

uzywki raczej nie a pozatym podobno 8800gts strasznie duzo prądu pobiera, a ja zasilacza wymienial nie bede. czyli w tej cenie bardziej sie oplaca 4830 niz jakis GF? a jak wyglada ta 4830 na tle 4850? duzo slabsza?

to moze hd4830 od asusa?

Mattix95
komentarz
komentarz
to moze hd4830 od asusa?

Cisza kosztem temperatury . Karta potrafi dojść do 95 Stopni . A co masz przeciwko HIS'owi ? Ciche i wydajne chłodzenie ma i wydaje mi się że fabrycznie podwyższone takty ...

casion
komentarz
komentarz

Za 30 zł więcej można mieć HD4850 z Glaciatorem, cichym Asusowskim chłodzeniem z 3 letnią GW . HD 4830 jest 10-15 % gorsza od HD4850 . Jeśli miałbym wybierać między HD4830 a 9800 GT wybrałbym tańszą, te karty są porównywalne . Twój zasilacz poradzi sobie maksymalnie z HD4850 . ;)

lopez
komentarz
komentarz (edytowane)

nie to ze cos mam, tylko poprostu nie jestem przekonany.

a warto wogole szukac czegos innego? np 9800gt?

problem w tym ze w apollo za 30zł wiecej nie kupie 4850 a tam wlasnie bede skladal kompa

casion
komentarz
komentarz (edytowane)

Masz napisane post wyżej co i jak .. 9800 GT jest porównywalna z tym Radeonem HD4830 . Lepiej brać tańszego ewentualnie dorzucić do HD4850 z Glackiem ;) Aaa no ja mówiłem o allegro ;)

Mattix95
komentarz
komentarz
a warto wogole szukac czegos innego? np 9800gt?

To zależy od Ciebie :) Te karty są porównywalne wydajnościowo , ale pozostaje kwestia ciszy oraz ceny .

dims00n
komentarz
komentarz

Ja Osobiście proponuję Asus GeForce 8800GT 512 DDR3. Korzystam z niej i jestem w pełni zadowolony.

MASZ TU LINKA DO KARTYZobacz

lopez
komentarz
komentarz
To zależy od Ciebie :) Te karty są porównywalne wydajnościowo , ale pozostaje kwestia ciszy oraz ceny .

to jakie egzemplarze tych zarowno gf jak i ati moge wybrac aby byla niska temp i w miare cicha no i cena normalna? wiem juz ze his.

co jeszcze?

a z gf 9800GT co moge wybrac zeby byl w miare: cichy, tani, chlodny?

gainward?

jeszcze jedno pytanko: bo widzialem ze wiele kart nie ma zlacza d-sub. i co w takim przypadku? są w komplecie przejsciowki?

wybierzcie mi jakąś jedną konkretną kartę z apollo.pl (nie musi byc dostepna w tym momencie), zeby spelniala mniej wiecej warunki

casion
komentarz
komentarz

http://www.apollo.pl/store/show_detail/51327 przy kartach są przejściówki .

lopez
komentarz
komentarz

no ale ta sie podobno prawie do 100 st. grzeje...

a z gf ktorą polecacie?

casion
komentarz
komentarz

ta karta ma niereferencyjne chłodzenie i nawet po OC temperatura nie przekracza 65 stopni ..

lopez
komentarz
komentarz (edytowane)
Cisza kosztem temperatury . Karta potrafi dojść do 95 Stopni . A co masz przeciwko HIS'owi ? Ciche i wydajne chłodzenie ma i wydaje mi się że fabrycznie podwyższone takty ...

moze ktos odpowiedziec na pytanie jakie są mniej wiecej temperatury asusa 4830???

casion
komentarz
komentarz (edytowane)

http://benchmarkreviews.com/index.php?opti...p;limitstart=11 tu widac że dochodzi do 70 stopni zaś tu http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/P...trona/4771.html że do 64 stopni nawet po OC . Więc myślę że przy dobrze wentylowanej obudowie nie powinno być problemów z przegrzewaniem się . ;) Ten HIS również będzie dobry . ;)

FrogsterPL
komentarz
komentarz

Pozwolę sobie wrócić do kwestii jakości kart HIS. Firma jest mniej znana czy Asus czy Gainward, ale to jeden z najlepszych producentów kart ATI, jakości wykonania ich kart nie można nic zarzucić. HIS współpracuje ponadto z Zalmanem (chłodzenie na tym HD4830 jest na licencji Zalmana) oraz ArcticCooling (AC - ich chłodzenia są obecne na wszystkich kartach serii IceQ).

Sam aktualnie używam Radeona X1950 Pro IceQ 3 Turbo od HISa (wcześniej miałem X1650 Pro Sapphire'a i nie wspominam mile tej karty... a jeszcze wcześniej Radeona 9600 HISa i R9000, również HISa; rodzice mieli R9250 HISa), z żadną kartą HIS nigdy nie było problemu.

Wiem, że to brzmi trochę jak reklama... Ale chciałem się po prostu ustosunkować do mitu o niskiej jakości kart tej firmy.

Andziorka ma od niedawna właśnie HIS HD4830 i jest zadowolona ;)

Psycholandia
komentarz
komentarz

Jestem szczęśliwą posiadaczką HIS HD4830 - mogę szczerze polecić. Temperatury bardzo niskie, chyba nigdy nie miałam 40 stopni, chłodzenie wydaje i ciche. Gry chodzą płynnie. Jedynie czasem może pojawić się problem przy dopasowaniu odpowiedniego sterownika, czasem lepsze są z płyty, a niekiedy najnowsze ze strony, ale to nie jest już żaden problem, każdy dopasuje wedle siebie.

lopez
komentarz
komentarz

czy ostatecznie do tego zestawu o ktorym pisalem w pierwszym poscie moze byc sapphire 4830?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.