x-kom hosting

Polecane obudowy i zasilacze - GRUDZIEŃ 2008

5h4d0w
komentarz
komentarz

Mam problem bo mam już wszystkie częście do komputera i tylko potrzebuje zasilacz odpowiedniej mocy żeby to wszystko pociągnął, proszę o fachową pomoc:

INTEL Core 2 Quad Q6600

Asus GeForce 8800GTS 640 MB DDR3 320-bit HDTV 2xDVI 500/1600 PCI-E

ABIT AB9 QuadGT

GeIL 4GB DDR2 800 MHz Ultra Dual 4x1GB CL4-4-4-12

Seagate 500Gb -16Mb NCQ-SATA-SATAII

Nagrywarka LG DVD+/-R 18x LightScribe

Obudowa Tracer

Mam do wydania 400 zł i czekam na coś wartego polecenia :rolleyes:

http://allegro.pl/item255960768_zasilacz_t...3_600_watt.html może to ??

snip91
komentarz
komentarz

Ten nie będzie zły, ale ja bym wziął tego: Corsair CMPSU-520HXEU 520W. Bardzo dobry stabilny zasilacz. Świetnie trzyma napięcia.

5h4d0w
komentarz
komentarz
Ten nie będzie zły, ale ja bym wziął tego: Corsair CMPSU-520HXEU 520W. Bardzo dobry stabilny zasilacz. Świetnie trzyma napięcia.

ale pytanie czy 520W to pociągnie ????

snip91
komentarz
komentarz

Jasne, jeszcze trochę mocy zostanie :)

5h4d0w
komentarz
komentarz
Jasne, jeszcze trochę mocy zostanie :)

Dzięki za pomoc :rolleyes: + za pomoc :rolleyes:

BKX
komentarz
komentarz

Skoro moderator kazał tu, to tak wiec robie... ;)

Wszystko już dograne, komputer zamawiam w poniedziałek. Pojawił się tylko problem z obudową i zasilaczem. Otóż wstępnie nie bardzo zwracałem na to uwagę, chciałem tylko ładną obudowę i najtańszy zasilacz. Poczytałem, dokształciłem się i tak jak to wielu ludzi mówi - "im wiesz więcej, tym wiesz mniej"...

Ale do rzeczy, zastanawiam się nad 5 modelami:

1. Cooler Master Centurion 534 Black "Okno"

2. Raidmax Smildon ATX - 612 Black SECC

3. NZXT Alpha Black Steel ATX

4. Thermaltake Swing Black "okno"

5. Thermaltake Soprano Black "Okno"

Pierwsze 3 są mi całkowicie obce, nie znalazłem testów tych modeli, wiec nie wiem na co się porywam. Obudowy od Thermaltake są już bardziej rozpoznawalne. Swing nie jest zły, ale nie znam jego wad, do tego cena nie jest zbyt zacvhęcająca, szczególnie w apollo, a model Sporano najbardziej mi się podoba, ale patent z USB/Audio na środku obudowy jest podobno uciążliwy jeżeli chodzi o montowanie zasilacza i często trzeba ten panel odłączyć :/ Do tego otwieranie w stronę okna, co też moze denerwować...

Druga sprawa, to dobranie do tego odpowiedniego zasilacza. Nie chce jakiegoś drogiego modelu, bo szkoda mi kasy. Myśle, że do 200 zł coś mi znajdziecie, bo się absolutnie na tym nie znam. Nie wiem jaki ma być mocny, ale chyba 450W da rade z GF 8800 320 mb... Z góry dzięki za pomoc

falcon1984
komentarz
komentarz

Polecam w takim razie Corsaira VX 450W - cena w apollo.pl to 229 zł ale warto dołożyć.

Obudow brałbym Elite CoolerMaster albo Sharkoon Rebel 9. Szkoda wydawać więcej, a te w zupełności wystarczają....

Jeśli miałbym brać z tych co podałeś to któregoś z tych Thermaltake

BKX
komentarz
komentarz

Corsair zdecydowanie za drogi... :( Myślalem o Chieftec GPS-450AA-101A 450W... ale nie wiem czy to będzie dobry wybór...

falcon1984
komentarz
komentarz

Powiem ci szczerze, że go miałem i od początku był dosyć głośny. Po 2 miesiącach zaczał tak wyć, że oddałem go na gwarancję. Dopłaciłem i wziąłem tego Corsaira. Róznie można trafić, niektórzy nie narzekają na tego Chiefteca 450GPS, ja ci go jednak stanowczo odradzam. Ze stabilnością problemów nie było, ale są problemy z głośnością spore. W takim razie weź Amacroxa 450...

BKX
komentarz
komentarz
Powiem ci szczerze, że go miałem i od początku był dosyć głośny. Po 2 miesiącach zaczał tak wyć, że oddałem go na gwarancję. Dopłaciłem i wziąłem tego Corsaira. Róznie można trafić, niektórzy nie narzekają na tego Chiefteca 450GPS, ja ci go jednak stanowczo odradzam. Ze stabilnością problemów nie było, ale są problemy z głośnością spore. W takim razie weź Amacroxa 450...

Sprawdziłem na szybko, i jeżeli bym wziął obudowę Cooler Master Centurion 534 (205 zł), to mogę się skusić na tego Corsaira. Fakt, zapomniałem dodać, że jednak chcę coś cichego, bo mój aktualny komputer może śmiało konkurowąć z Polonezem sąsiada :P

falcon1984
komentarz
komentarz
Sprawdziłem na szybko, i jeżeli bym wziął obudowę Cooler Master Centurion 534 (205 zł), to mogę się skusić na tego Corsaira. Fakt, zapomniałem dodać, że jednak chcę coś cichego, bo mój aktualny komputer może śmiało konkurowąć z Polonezem sąsiada :P

Jeśli cenisz sobie ciszę to nawet się nie wahaj i bierz tego Corsaira VX 450W . Bardzo cichy wiatraczek firmy ADDA, powolutku się kręci, a zasilacz dzięki wysokiej sprawności nie grzeję się. Obudowa CoolerMaster powinna być dobra ta co podałeś, jeśli chcesz więcej zaoszczędzić to warta uwagi jest Elite CoolerMaster

FrogsterPL
komentarz
komentarz

Co do obudowy - TEN link może się przydać. Obudowa Raidmax XForce, ale jest na końcu też słówko o Smilodonie.

martin6230i
komentarz
komentarz

konfiguracja: core 2 e4500, geforc 8600gt palit, dysk 200gb, 2gb ramu, płyta evga 650i i jeszcze musi zostac zapas na np: dodatkowe ramy czy wymiane karty. Miałem na ten cel przeznaczono ok.50zł ale widze że zasilaczy no name nie ma co brać. Co radzicie do 100zł ale możliwie jak najtaniej

demarco
komentarz
komentarz

Za 100zł bedzie ciężko... Dozbieraj do tych 160zł (amacrox warrior ax450)

Ostatecznie może być Modecom MC350 lub Delta 400W(ciężko ją teraz dostać)

Ale zalecałbym dozbierać kaski

Dredzio
komentarz
komentarz

Witam, zastanawiam się nad kupnem http://www.allegro.pl/item256920711_zasila...hy_nowosc_.html nie znalazłem o nim zbyt wielu informacji, w sklepie internetowym jest droższy o 50~80 zł a ten wygląda w porządku :) Jest nowy, z gwarancją (24 miesiące) a nigdzie nie pisze czy są z nim jakieś problemy.

demarco
komentarz
komentarz

Słaba linia 12V, marka za bardzo nieznana, tylko cena spora. Szczerze, to nigdy nie miałem z zasilaczem tej marki do czynienia.

Kupiłbym bardziej sprawdzonego amacroxa ax450

pietrek11
komentarz
komentarz

Ja mam następne pytanko co do mojego przyszłego sprzętu. Jego konfiguracja to:

E6550

abit ip-35e

2x 512MB lub 2x 1Gb Patriot DDR2 800MHz CL4.0 EP LLK

dysk 160gb

grafika prawdopodobnie jakiś gf 7900 od Galaxy, ale narazie x1600pro od gigabyte-a

I tutaj pytanie: czy zasilacz AMACROX WARRIOR AX450-PNF lub Chieftec GPS-450AA-101A 450W uciągnie ten sprzęt + lekkie OC? W wielkie oc nie będę się bawił. Wystarczy mi (na razie) podkręcenie do 2,5GHz. Jeśli wystarczy to który lepszy?

falcon1984
komentarz
komentarz

Obydwa powinny wystarczyć pod lekki overclocking, ale tn Amacrox ma tylko 400W i jakbyś kiedyś mocniejszą kartę zakupił to może nie uciągnąć. Lepszy będzie Chieftec, ale jest to raczej głośny zasilacz. No, ale jeśli nie możesz dołożyć do Amacroxa 500 (450W) albo Corsaira 450W to weź lepiej Chiefteca.

demarco
komentarz
komentarz

chieftec nie bedzie lepszy od amacroxa

Oba mają tyle samo na 12V..

Do tego sprzętu wystarczą.

Ale np przy zmianie karty na 8800gts miałbym wątpliwości ;)

pietrek11
komentarz
komentarz

hehe na 8800 raczej zmieniał nie będę... czyli mogę spokojnie kupować tego amacroxa do tego sprzętu + lekkie OC?

demarco
komentarz
komentarz

oczywiście ;)

pietrek11
komentarz
komentarz

Ok dzięki za pomoc. Następny użytkownik forum zadowolony :DEjj, a możecie jeszcze coś wtrącić o tym zasilaczu? : Modecom FEEL III 500W

Czy będzie odpowiedni do mojego sprzętu, czy jest lepszy/podobny od tego amacroxa? A może jakiś znajdziecie ze sklepu agito.pl który będzie odpowiedni za max około 160zł?

snip91
komentarz
komentarz

Modecom Feel to dziadostwo nie warte swojej ceny. Za 160 zł wziąłbym Amacrox Warrior 450 (400W) albo Chieftec 450W.

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.