x-kom hosting

Chyba spaliły sie dwie karty graficzne

majbaszajba
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam.Moj komputer to:

Płyta główna:msi n1996

Procesor:AMD Athlon 64 X2 Dual Core Processor 4200+, 2194 MHz

Karta graficzna:ATI Radeon Xpress 1250 zintegrowana

RAM:2*1024MB kingston

System:XP SP2

Kupiłem karte graficzna GF6800gt pochodziła jeden dzien i poprostu przestała nie wiem co sie działo przed awaria bo komputer był właczony ale nie uzywałem go (sciaganie z neta)nawet wentylator nie chodzi oddałem do gwarancji dali mi nowa.Wczoraj ja podłaczyłem wszystko ładnie działało az do dzisiaj zaczało migac obraz 2 sek czarny 2 sek pulpit było widac wyłaczyłem komputer.Podczas proby właczenia wieszał sie w momencie gdy podczas ładownia miga przez moment w lewym górnym rogu podkreslnik.Podczas proby ponownego właczenia karta zatrzymała sie(tzn monitor przestał reagowac na właczenie komputera)wciagłem karte(tznGF6800gt)komputer nadal sie wieszał (ale monitor juz reaguje)dopiero po jakiejs godzinie zatrybił.Gdy rozebrałem obudowe bardzo goracy był procesor.Bardzo prosze o pomoc.Z gory dziekuje.

BlackRaven
komentarz
komentarz

Nie podałeś modelu zasilacza. Sprawdzałeś temperatury podzespołów?

majbaszajba
komentarz
komentarz (edytowane)
Nie podałeś modelu zasilacza. Sprawdzałeś temperatury podzespołów?

program everest nie podaje modelu zasilacza.Nie spradzałem bo nie potrafie:(

A ten gosc co sprzedał mi ta karte mowił zebym ja odłaczył i poczekał dwa dni az zejdzie prad z karty bo moze to byc bład. Jest to mozliwe??

cod3r
komentarz
komentarz

Odkręć obudowe i podaj to co pisze na zasilaczu :)

majbaszajba
komentarz
komentarz
Odkręć obudowe i podaj to co pisze na zasilaczu :)

Model feel 1-350ATX

BlackRaven
komentarz
komentarz

A ten gosc co sprzedał mi ta karte mowił zebym ja odłaczył i poczekał dwa dni az zejdzie prad z karty bo moze to byc bład. Jest to mozliwe??
Ta, jasne, niech lepiej ziemniaki sprzedaje a nie sprzęt elektroniczny.
Model feel 1-350ATX
Do wymiany na markowy. Bardzo możliwe że to właśnie zasilacz jest winowajcą awarii kart.
GTX
komentarz
komentarz
A ten gosc co sprzedał mi ta karte mowił zebym ja odłaczył i poczekał dwa dni az zejdzie prad z karty bo moze to byc bład. Jest to mozliwe??

Nie no takiego czegoś to jeszcze nie słyszałem to pewnie ci sprzedał kartę litowo-jonowa ze tak długo trzyma prąd :D .

majbaszajba
komentarz
komentarz
Nie no takiego czegoś to jeszcze nie słyszałem to pewnie ci sprzedał kartę litowo-jonowa ze tak długo trzyma prąd :D .

ta karta do wyrzucenia??czy da sie z niej cos wyciagnac??

klikszen
komentarz
komentarz

najpierw to pozycz/kup dobry zasilacz, polecam modecom MC 400w

TmkPt
komentarz
komentarz
A ten gosc co sprzedał mi ta karte mowił zebym ja odłaczył i poczekał dwa dni az zejdzie prad z karty bo moze to byc bład. Jest to mozliwe??

Niezłe!! A jak by tak kazać poczekać komus do konca gwarancji.... Powiedziec ze ten prąd wolno chodzi :D Swoja droga bezczelny koleś.

majbaszajba
komentarz
komentarz
najpierw to pozycz/kup dobry zasilacz, polecam modecom MC 400w

Kupie napewno ale co z karta?Nie pojde oddac do gwarancji bo nie chce goscia oszukac(raz oszukałem niechcacy) moja wina wiec ok

FrogsterPL
komentarz
komentarz
Kupie napewno

Zwróć uwagę, że to ma być Modecom MC, a nie Modecom Feel. To zupełnie co innego!

majbaszajba
komentarz
komentarz
Zwróć uwagę, że to ma być Modecom MC, a nie Modecom Feel. To zupełnie co innego!

Kurcze odpowie mi ktos czy karta do wyrzucenia???

TmkPt
komentarz
komentarz

Sprawdx na kompie z normalnym zasilaczem firmowym, a jak nie to poczekaj do wymiany swojego. Wirtualnie bez właczenia to hmm trudno ocenic...

majbaszajba
komentarz
komentarz
Sprawdx na kompie z normalnym zasilaczem firmowym, a jak nie to poczekaj do wymiany swojego. Wirtualnie bez właczenia to hmm trudno ocenic...

Moze byc modecom MC 400ATX 2,0 pfc??

Moze byc modecom MC 400ATX 2,0 pfc??

I jeszce jedno ktora karta bedzie lepsz leadtek GF 6800gt czy Asus Nvidia Geforce 8500GT 512MB??

Lipton
komentarz
komentarz

Modecom MC 350W i wystarczy. 6800GT będzie szybszy.

majbaszajba
komentarz
komentarz (edytowane)

Kupiłem 8600gts i modecom MC 400 bo bardzo dobrej cenie,bedzie dobrze?? Kolega mi doradził ze 8600gts bedzie lepiej chodziła bo to nowsza generacja.

583169480.jpeg

post-37721-1238741075_thumb.jpeg

djmakus
komentarz
komentarz

karta dobra

pokaż lepiej zdjęcia zasilacza czy to na pewno MC :P

majbaszajba
komentarz
komentarz
karta dobra

pokaż lepiej zdjęcia zasilacza czy to na pewno MC :P

Rozumiem ze lepsza od 6800gt??Załaczamz zdjecia zasilacza.

Kupiłem 8600gts i modecom MC 400 bo bardzo dobrej cenie,bedzie dobrze?? Kolega mi doradził ze 8600gts bedzie lepiej chodziła bo to nowsza generacja.

Jaka to wersja gtsa jakas wmiare czy kupiłem najgorsza z mozliwych??

ZdjÄcia_0007.jpg

ZdjÄcia_0008.jpg

post-37721-1238752463_thumb.jpg

post-37721-1238752470_thumb.jpg

rideluk
komentarz
komentarz (edytowane)

karta jest duuuuzo lepsza od 6800gt po prostu nowsze GPU. GTS ustepuje wersji ULTRA i GTX'owi.. dzieli je ok 2-3 tys pkt w 3dmark05. 8600 GTS idzie prawie rowno z 7900 GTX..

ale co do zasilacza to mam zastrzezenia. Mialem modecoma i sie wysypal szybko.. ale to moze jednostkowy przypadek..

No i zacznij kontrolowac temperature skoro wspominales, ze procek sie gotowal.. jakas dobra pasta +cooler powinien troche przestudzić..

majbaszajba
komentarz
komentarz
karta jest duuuuzo lepsza od 6800gt po prostu nowsze GPU. GTS ustepuje wersji ULTRA i GTX'owi.. dzieli je ok 2-3 tys pkt w 3dmark05. 8600 GTS idzie prawie rowno z 7900 GTX..

ale co do zasilacza to mam zastrzezenia. Mialem modecoma i sie wysypal szybko.. ale to moze jednostkowy przypadek..

No i zacznij kontrolowac temperature skoro wspominales, ze procek sie gotowal.. jakas dobra pasta +cooler powinien troche przestudzić..

Ten zasilacz polecił mi koles na forum.Wiec moze bedzie OK.2-3tys to duzo??

fball
komentarz
komentarz (edytowane)

karta dobra (jak za takie pieniądze) , zasilacz też - sam mam taki i już rok sprawuje się bardzo dobrze , nie miałem z nim żadnych problemów.

casion
komentarz
komentarz

rideluk miał pewnie Modecoma FEEL, który jest o wiele gorszą konstrukcją od tego MC . Zasilacz jest ok, karta również . Nie ma czegoś takiego jak GF 8600 GTX albo ultra chyba pomieszało Ci się z serią 8800, na pewno nie ma nigdzie w sprzedaży tych kart . Karta będzie ok, ale może się grzać, ma w końcu pasywne chłodzenie, ale powinna dać rade ;)

majbaszajba
komentarz
komentarz
rideluk miał pewnie Modecoma FEEL, który jest o wiele gorszą konstrukcją od tego MC . Zasilacz jest ok, karta również . Nie ma czegoś takiego jak GF 8600 GTX albo ultra chyba pomieszało Ci się z serią 8800, na pewno nie ma nigdzie w sprzedaży tych kart . Karta będzie ok, ale może się grzać, ma w końcu pasywne chłodzenie, ale powinna dać rade ;)

Grzeje sie cholernie co z tym zrobic po 15min gry komp sie wyłaczyl kilka razy odkreciłem obudowe i farelką zimnym powietrzem ja chłodziłem!!! Chyba to nie normalne!!!???

casion
komentarz
komentarz

Zamontuj wentyl na karcie . Albo jak nie umiesz zamontować to skieruj na nią jakiś wentyl . Temperatura powinna się zmniejszyć . ;)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.