x-kom hosting

Windows Vista - oceniamy użyteczność!

Czy jesteś zadowolony z użytkowania Visty?  

95 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jak oceniasz swoje zadowolenie z Windows Vista w skali 1-10?

    • 10 (Super!)
      11
    • 9
      22
    • 8
      18
    • 7
      8
    • 6
      14
    • 5
      5
    • 4
      5
    • 3
      2
    • 2
      2
    • 1 (Najgorsze oprogramowoanie)
      8


Gość
utworzono
utworzono

Witam. Jak ocenicie swoje zadowolenie z użytkowania Visty? Czy to oprogramowanie jest dla Was użyteczne i zdatne w 100% czy może ma wiele wad? :)

Czekam na odpowiedzi.

gfh7x
komentarz
komentarz

Jak dla mnie system w porządku. Działa stabilnie w miarę szybko jak na mój sprzęt ;) Ogólnie moja ocena to 7-9 - ma jeszcze parę nie dociągnięć ale myślę, że Windows 7 będzie w porządku ;)

twierdza
komentarz
komentarz

Vista w dniu premiery byla tragedia ale po servicepack1 i kilka aktualizacji jest spoko.... Teraz tylko czekac na sp 2 ;)

moxia
komentarz
komentarz

no wlasnie sp2 oby tylko nie bylo z tym zadnych problemow,mam tu na mysli jakies dziwne bledy itd,na moim laptopie w miare szybko sie laduje,jest ladna o wiele ladniejsza niz xp,reasumujac jestem zadowolony,ocenilem na 9

tofik177
komentarz
komentarz

Vista to dobry choć wymagający system rozpisywac nie sie nie będe. Istnieją juz posty nan ten temat wiec nie widze sęsu pisania kolejnego...

Ja i tak jestem zwolennikiem linuksa ;]

gfh7x
komentarz
komentarz
tofik1778983 Napisano nie, 22 mar 2009 - 03:07

Vista to dobry choć wymagający system rozpisywac nie sie nie będe. Istnieją juz posty nan ten temat wiec nie widze sęsu pisania kolejnego...

Ja i tak jestem zwolennikiem linuksa cwaniak.gif

Tak jak powiedział tofik1778983 na forum jest już jeden duży temat na temat Windows Visty "Co myślicie o tym systemie", więc moim zdaniem ten temat do kosza :(

Gość
komentarz
komentarz (edytowane)

Spoko. Potrzebuję po prostu szybkiego info na ten temat bo koleżanka robi pracę na ocenę i chciałam jej pomóc. Jeśli temat -kopia to przepraszam. Jak skasować ?

Edytowane przez Videl
Naxi
komentarz
komentarz (edytowane)

Vista zła nie jest. Mi się dobrze pracuje i gra.

Edytowane przez Naxi
twierdza
komentarz
komentarz
Vista to dobry choć wymagający system rozpisywac nie sie nie będe. Istnieją juz posty nan ten temat wiec nie widze sęsu pisania kolejnego...

Ja i tak jestem zwolennikiem linuksa ;]

zwolennik linuksa a siedzi na xp-ku ;)

jak wydze windows 7 to wszyscy zapomna o viscie.... bo bedze najmniej uzytecznym widnowsem....

TmkPt
komentarz
komentarz

Oceniłem na 6 w tej skali. Porównujac do XP. Sporo plusów : stabilna, bezpieczna , dobre rozwiazania kontroli uzytkownika. Minusy: Woooolniejsza, za duzo RAMu bierze a kontrola dostepnosci Ram jest do bani moim zdaniem, kłopoty z konfiguracja sieci czesto, Najwieksze minusy:1 kontrola HDMI równajaca się w praktyce brakowi obsługi FullHD!!! 2. de facto brak obsługi zaawansowanego dźwieku:/ wszystko połatane jakoś ale to jednak tylko łatki na niepomysłowy system. 3 najbardziej potrzebne opcje konfiguracji pochowane i pozmieniane tak że prawie że trzeba się włamywać do własnego kompa żeby cos zmienić.

Kamix
komentarz
komentarz
za duzo RAMu bierze a kontrola dostepnosci Ram jest do bani moim zdaniem,

Już mi się tego czytać nie chcę.

Po co RAM ma leżeć odłogiem jak w XP'ku?

Bez sensu.

Vista jak trzeba to skurcza się do 360-400MB ramu.

Czy to nie wystarczy?

Sam dałem 9, bo zawsze może być lepiej.

Pozdrawiam.

TmkPt
komentarz
komentarz (edytowane)
Vista jak trzeba to skurcza się do 360-400MB ramu.

Czy to nie wystarczy?

Pozdrawiam.

Poużywałbyś PS pod Vistą na słuzbowym kompie w którym z idiotycznych powodów nie wolno Ci nic zmienić to byś zmienił zdanie:/

Mam viste na laptopie z którego piszę teraz i akurat TU mi brak RAMu nie doskwiera. Gdyby nie pozostałe wymienione przeze mnie o wiele WAŻNIEJSZE minusy to na domowej stacjonarce tez bym ją sobie zainstalował.

Edytowane przez TmkPt
twierdza
komentarz
komentarz (edytowane)
Już mi się tego czytać nie chcę.

Po co RAM ma leżeć odłogiem jak w XP'ku?

Bez sensu.

Vista jak trzeba to skurcza się do 360-400MB ramu.

Czy to nie wystarczy?

Sam dałem 9, bo zawsze może być lepiej.

Pozdrawiam.

Vista jest przeznaczona dla ludzi którzy nie umieją tak skonfigurować laptopa żeby wista brała 360mb.... No sory ale to że umiesz wycisnąć z visty 360mb to nie czyni to że ma ogólnie 360mb... wiem że sie da ale większość ludzi tak nie zrobi więc liczy sie to, ile bierze przy pierwszym uruchomieniu...

Mam nadzieje że mnie wszyscy zrozumieją

Pozdrawiam ;)

Edytowane przez twierdza
nec170v
komentarz
komentarz (edytowane)

Miałem kiedyś vistę i jak dlamnie była najgorszym systemem jakim mialem. Bardzo wolno się uruchamiała jak i działała ciągle zużywała 100% procka i zawyżała wymagania gier. Wiem że mam slaby proc( AMD Athlon XP 2200+ 1,8Ghz i 1,5 GB ramu). Ale teraz używam win 7 i uruchamia mi się prawie tak krótko jak XP i gry płynniej chodzą :)

Edytowane przez nec170v
Gość
komentarz
komentarz (edytowane)

Ja korzystam z XP i Visty zależnie na którym ze swoich komputerów siedzę (laptop albo stacjonarny) i mi w sumie na obydwu dobrze się działa. Głównie jednak przeszkadza mi to ,że muszę 20 min jeden plik usuwać w vista bo muszę 100 razy potwierdzać czy na pewno, czy mam ustawienia admina, czy to czy siamto :D

Edytowane przez Videl
Artur
komentarz
komentarz
przeszkadza mi to ,że muszę 20 min jeden plik usuwać w vista bo muszę 100 razy potwierdzać czy na pewno, czy mam ustawienia admina, czy to czy siamto :D

można to wyłączyć w Panel sterowania\Konta użytkowników\Włącz lub wyłącz funkcję Kontrola konta użytkownika

SaMOne-X
komentarz
komentarz

Ja do visty mam mieszane uczucia ,

Moim zdaniem jest troszkę stabilniejsza od xp , miałem ją tylko przez 3 dni i nie mogę dużo o niej powiedzieć

ale zdaniem mojego kolegi system jest strasznie niestabilny (często mu się wiesza,co najmniej raz w tygodniu musi naprawiać system bo nie chce się włączyć)

daję 4-5 myślę że windows 7 będzie lepszy

Miałem wiele systemów i uważam że niema na rynku dość stabilnego i funkcjonalnego systemu , miałem także linuxa mandriva 2009 , ubuntu 8.10 które mnie rozczarowały

totalnie nie stabilne !! ubuntu po użytkowaniu 2 dni się już nie włączył Dlatego myślę że xp jest najlepszy (niewiele od innych) na dobry system trzeba jeszcze poczekać !

wojtekquns
komentarz
komentarz

Dla mnie WV jest bardzo dobry tylko czekać na Windows 7! ;-)

tomekk600
komentarz
komentarz

Po zakrazeniu kompa przez viry byłem zmuszony do isntalacji visty i po 1 dniu chciałem ja usunąć. Jednak powiedziałem sobie ni cholery wziałem się za optymalizacje i zmiane róznych bajerów i mogę powiedzieć że to bardzo przyjemny system o ile ma się dobry komp. fps'y w stosunku do xp nie spadły zbytnio a to że jest trochę wolniejsza nadrabia tym ze usunieto kilka rzeczy które denerwowały w xp. min przyjemniej kopiuje sie pliki od razu mówi ze nie ma miejsca i mozna je scalić elegancko, szybciej właczaja sie procesy po załadowaniu windy sa tez inne usprawnienia o których nie chce mi sie gadać.

RadmaX
komentarz
komentarz

Dobry system, przyjemny w użytkowaniu, nie stwarza niepotrzebnych problemów.

lionel19
komentarz
komentarz

Ogólnie nie mam większych zastrzeżeń do Visty. Podstawa to ściągnięcie aktualnych sterowników, najlpiej jakimś programem. Ja używam DriverDetectiva. Co do wyglądu i szybkości działania jest bardzo dobrze. System jest przyjemny w obsłudze. Problemów występuje mało, ale...

jak już wystąpią to żeby się z nimi uporać trzeba mieć naprawdę anielską cierpliwość.

Miałem okazję pracować na Windows 7 i wg mnie to będzie dopiero system na miarę oczekiwań. Vista niestety w niektórych kwestiach zawodzi.

Chris
komentarz
komentarz

Nie mam zastrzeżeń co do Visty. Pracuję na nim praktycznie zaraz po tym, jak weszła na nasz rynek. Z czasem oczywiście, zaczęła się mulić (nie mylić z zawieszaniem bo tego nie zrobiła mi ani razu) ale tak ją skonfigurowałem że chodzi jak szwajcarski zegarek, a jedynymi programami, z którymi miałem problemy były wersje Beta GG i Skype.

  • 2 tygodnie później...
Sanney
komentarz
komentarz

Osobiście na Vistę nie powiem złego słowa używam ją od września 0 problemów super się pracuje. Komputer kupiłem sierpniu i pierwszym systemem moim był windows xp, z którym były same problemy komputer nie był wykorzystywany w 100% i woogle same problemy. Zainstalowałem viste ulimate 64 bit. Super jest 1 raz tylko reinstalowalem system od września mogę ten system z czystym sumieniem kazdemu go polecić. Pozdrawiam serdecznie. :)

corporaptor
komentarz
komentarz

Dla mnie Vista była bardzo dobra dopóki nie wyszło na jaw, ze ten syutem jest wykastrowany kompletnie z mozliwości nagrywania dxwięku. "Żeby uchronić uzytkownika przed piractwem" - żałosne...

Obrabianie dźwięku jest akurat dla mnie bardzo ważne i wnioskuję, ze tego typu upośledzeń w viscie jest więcej.

Ozio
komentarz
komentarz

jak dla mnie vista to dobry sysem jak ma się do niego dobrego kompa i niewygórowane wymagania, osobiście jestem zadowolony bo jako na potrzeby przyszłego maturzysty to sprawuje się naprawdę super czasami tylko się zwiesza ale nie jest to aż takie straszne...:)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.