x-kom hosting

zmiana karty bez wymiany płyty

świstak08
utworzono
utworzono

witam. chciałbym w moim starym kompie zmienić karte graficzną bo mam NVIDIA RIVA TNT2 32 MB a chciałbym jakieś 64 albo 128 I tu moje pytanie czy można ją zmienić bez zmiany płyty głównej. bo mój kumpel mówił że jak chce zmienić tą karte to i płyte główną też i nie wiem czy to prawda czy nie. PROSZĘ O POMOC!!!

//uważaj na błędy i używaj znaków interpunkcyjnych

//tytuł tematu formułuj konkretnie

//aby uzyskać szybką pomoc podawaj konfigurację swojego komputera

//BlackRaven

dawid11113
komentarz
komentarz (edytowane)

to nie prawda.

. wystarczy jak kupisz do swojego komputera karte z wejściem AGP. podaj pozostałe podzespoły komputera.

świstak08
komentarz
komentarz

podzespoły co to jest jestem troche zielony w tych sprawach

dawid11113
komentarz
komentarz

jaki masz procesor , płyte główną ile pamięci ram . i jaki zasilacz.

jeśli nie wiesz to ściągnij program EVEREST home. a aby sprawdzić zasilacz odkręć bok komputera i będzie naklejka na puszce z któwej wychodzą kable.

świstak08
komentarz
komentarz

płyta główna- ASRock K7VT4A+

procesor- AMD sempron 2300+ 158 MHZ

RAM- 256MB

a na moim zasilaczu nic nie pisze więc nie wiem jaki to

jarek1994-1994
komentarz
komentarz

Musi pisać. Zrób fote i wrzuć.

dawid11113
komentarz
komentarz

ile masz kasy na karte?

świstak08
komentarz
komentarz

nie zobaczyłem tej naklejki bo była po spodniej stronie tego zasilacza pisze na niej że model to PTP-2048 i chyba firmy DTK bo grupymi literami pisze

dawid11113
komentarz
komentarz

masz 230watt. troche mało jak chcesz wymienić karte musisz też wymienić zasilacz.

umiesz podkręcić procesor?

świstak08
komentarz
komentarz

nie umiem a to terz jest potrzebne??

dawid11113
komentarz
komentarz

gdybyś podkręcił procesor mógłbyś wstawić lepszą karte graficzną.

świstak08
komentarz
komentarz

a jak to się robi i czy to jest bezpieczne dla procesora?

damib
komentarz
komentarz (edytowane)

Do OC jest inny dział... a co do karty maksem dla procka będzie FX5900 nie ma sensu brać coś lepszego najlepiej szukaj FX5500 jest ich dużo na allegro i do tego wymiana zasilacza choćby na FORTRONA 350W za 50zł. na allegro się znajdzie.

świstak08
komentarz
komentarz

i będzie wszystko działać jak kupie zasilacz i taką karte czy trzeba do tego podkręcić jeszcze ten procesor??

dawid11113
komentarz
komentarz

bedzie wszystko działać , bez kręcenia procka.

świstak08
komentarz
komentarz

a co do kręcenia procka to ja jak pisałem mam 1,58 to do ilu da się nakręcić żeby się nie zepsuł

dawid11113
komentarz
komentarz

poczytaj troche o kręceniu procka tzn OC. nie można dokładnie określicz ile można z niego wycisnąć. każdy procek ma inną granice.

świstak08
komentarz
komentarz

to trzeba kupić zasilacz o mocy 350 W. jeszcze odnośnie karty graf. czy to 350 w. pociągnie 128 MB albo 256MB i czy ta karta może być obojętnie jakij firmy??

lolek00
komentarz
komentarz (edytowane)

350W markowy zasilacz typu Fortron lub Chieftec pociagnie bez najmniejszych problemow 256 i 128mb na grafce. Grafa moze byc obojetnie jakiej firmy ale lepiej wziasc markowa cos ala Gainward, Leadtec i inne. Poczytaj na forum byly juz te tematy, uzyj funkcji Szukaj :)

dawid11113
komentarz
komentarz

szczególnie nie bierz mediona .

tomekk600
komentarz
komentarz

fx sa drogie w stosunku do innych kart np 9550/9600 bedzie duzo lepszym wyborem niz fx5500 a 5900 jest tylko jeden na allegro za ponad stówe.

za 50zł doriwesz juz 9550 na alledrogo

świstak08
komentarz
komentarz

http://www.allegro.pl/item575270530_okazja..._pfc_sklep.html

mam na oku ten zasilacz tylko nie wiem czy da rade go u mnie zaczepić bo tam pisze że zasilacz ma złącze 24 pin kture nie pasuje do starych płyt kture mają 20 pin i nie wiem jakie złącze ma moja?? ASRock K7VT4A+

Qniooo
komentarz
komentarz

A ja bym jeszcze radził dokupić ramu. Zależnie od preferencji, kosteczkę 512MB, albo nawet 1GB.

najlepiej szukaj FX5500

Myślę, że sempron 2300+ zasługuje na coś lepszego :P. Taki GF6200, czy Radeon 9600 (lub nawet 9800) bardziej by pasowały (oczywiście po dokupieniu ram).

jarek1994-1994
komentarz
komentarz

GF 6200 nie jest dobrą kartą. Może jeszcze w rachube wchodzi 9550/9600

Qniooo
komentarz
komentarz
GF 6200 nie jest dobrą kartą

sle po zabawie z BIOSem karty, czy z rivą tuner (odblokowanie potoków) daje rade :P. Przykład:

http://www.allegro.pl/item575946598_leadte..._bit_super.html

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.