x-kom hosting

[Rozwiazany]Jaki 19'' monitor wybrać?

lionel19
utworzono
utworzono

Mam mały problem ... w najbliższym czasie planuję kupić 19-calowy monitor LCD ... ma on być przeznaczony głównie do grania ... na zakup mam ok 650zł ... w oko wpadł mi jeden ASUS.

www.agito.pl/product/39027?bid=40

Co o nim sądzicie, czy to dobry wybór, a jeżeli nie to co byście mi polecili ... i jeszcze jedno, monitor musi mieć rozdzielczość 1440x900 :)

Przemek
komentarz
komentarz

Jesli monitor ma byc przeznaczony glownie do grania to nie polecam panoramy.

Dlaczego potrzebna Ci akurat taka rozdzielczosc ?

scalak
komentarz
komentarz

Jak masz dobra karte graf to spoko moze byc asus mam taki sam i tez panorame gra sie wysmienice jepiej niz na "kwadrecie" ten co masz jest ok i w przystepnej cenie.

demarco
komentarz
komentarz

Nie opłaca się brać za taką cenę 19'.

ceny dobrych monitorów LCD 19 zaczynają się od ok. 900zł

Za tą cene weź 17

lionel19
komentarz
komentarz

jak to ... czyli że poniżej 900 zł nie kupię nic dobrego ... chyba nie masz racji :/ ... a co do tej rozdzielczości, to wybrałem właśnie taką, ponieważ od czasu do czasu monitora używałbym do oglądania filmów ;)

Przemek
komentarz
komentarz
chyba nie masz racji :/

Skoro przyszedles tutaj po rade to sie sluchaj bardziej doswiadczonych uzytkownikow.

czyli że poniżej 900 zł nie kupię nic dobrego

Czyli ponizej 900zl nie kupisz dobrej 19''

scalak
komentarz
komentarz

Ja mam 19'' za 700zl i miodzio chodzi :evil: nic mu nie brakuje a jesli juz to karta nadrabia...

Przemek
komentarz
komentarz
jesli juz to karta nadrabia...

Jak masz slaby kontras, czas reakcji itp to tez Ci karta nadrobi ?

lionel19
komentarz
komentarz

To prawda przyszedłem po radę, ale nie jestem początkującym użytkownikiem i trochę znam się na sprzęcie i chciałem zasięgnąć opinii z alternatywnego źródła ... a z opinią, że poniżej 900 zł nie można kupić porządego 19-calowego monitora nie zgadzam się ... uzasadnieniem mojej opinii jest ten monitor:

www.agito.pl/product/37893?bid=40

Czytałem wiele komentarzy na temat powyższego samsunga i wszyscy go zachwalają, a z tego co piszecie wynika, że to szmelc, bo jak napisaliście powyżej 900 zł nie można kupić porządnej 19-tki. Co wy na to?

Przemek
komentarz
komentarz

To spojrz chocby na wspolczynnik kontrastu i porownaj z drozszymi moniorami

lionel19
komentarz
komentarz

No dobrze ale wciąż nie dostałem odpowiedzi na pytanie które zadałem ... powiedzieć, że droższy jest lepszy, bo ma lepsze kontrast, czas reakcji etc. nie jest trudno ... sztuką jest wybrać coś co jest niedrogie, ale potrafi zaoferować zadowalającą jakość, a ten samsung chyba jest monitorem, który potrafi zadowolić przeciętnego użytkownika, takiego jak ja ? Łączy w sobie niską cenę i przyzwoitą jakość

demarco
komentarz
komentarz

Dobra, ten kosztuje 800zł, a ty podajesz za 650zł jeden z gorszych chłamów.

Ten samsung wcale nie jest taki świetny i porządny. Niższa średnia półka jeżeli chodzi o 19".

Najtańszym sensownym monitorem jest Benq FP91GP za ok 900zł i jego poleciłbym kupić. ZA niższą cenę nie warto brać LCD 19". To jest moje zdanie

Ale co ja ci bede mówił, i tak wiesz lepiej, dlatego weź tego asusa

Przemek
komentarz
komentarz

Zaraz po kupnie nie trudno napisac ze monitor jest spoko.

Jazda moze sie zaczac jak beda Ci sie wypalaly pixele a gwarant Ci tego nie uzna.

Wtedy mozesz zaczac pluc sobie w brode.

Dlatego wiec zalecamy wzaisc lepsza 17'' do 900zl ktory bedzie dzialal o niebo lepiej niz ten Samsung i do tego nie bedziesz mial problemow z gwarancja.

Wedlug mnie najlepsze panele LCD robi LG.

scalak
komentarz
komentarz

Ze droszy to lepszy kazdy by mogl powiedziec. No kontrastu zbytio nie nadrobi ale jak czas reakcji jest duzy to lepiej miec lepsza karte nie ?

lionel19
komentarz
komentarz

Jakbym wiedział lepiej to bym nie zakładał tematu ;) ... a to co piszemy może być bardzo pomocne dla innych, którzy wejdą na forum ... a z tym samsungiem nie wyjechałem na darmo, ponieważ (wg mnie) wiele osób twierdzi, że ten monitor jest bardzo dobry.

tazman
komentarz
komentarz

LCD LG L194WT-SF - 19", 5 ms, 2000:1, 300 cd/m2, DVI, Wide, srebrny

http://www.arest.pl/index.php?inc=produkt&...35&katid=22

Bierz ten kontrast ceny do wydajności jak najbardziej poprawny.

Przemek
komentarz
komentarz
No kontrastu zbytio nie nadrobi ale jak czas reakcji jest duzy to lepiej miec lepsza karte nie ?

Jakosc wyswietlanego obraz na monitorze mozesz poprawic podpinajac moitor do zlacza DVI na karcie graficznej ale czasu reakcji matrycy tez Ci to nie zwiekszy.

wiele osób twierdzi, że ten monitor jest bardzo dobry.

Juz Ci pisalem jakie te opinie moga byc...

Teraz wybor nalezy do Ciebie.

Albo biezesz dobra 17'' za okolo 900zl

Albo czekas i zbierasz kase na lepsza 19''

lionel19
komentarz
komentarz

Po wszystkim co przeczytałem chyba przyznam Wam rację ... wiem że oszczędzanie na monitorze po prostu się nie opłaca, bo to komponent, który zmienia się raz na parę lat ... mam jeszcze jedno pytanie, jaką kartę graficzną (agp) musiałbym wrzucić, żeby komfortowo pograć w najnowsze gry (tzn na monitorze o rozdzielczości 1440x900) ?

scalak
komentarz
komentarz
Jakosc wyswietlanego obraz na monitorze mozesz poprawic podpinajac moitor do zlacza DVI na karcie graficznej ale czasu reakcji matrycy tez Ci to nie zwiekszy.

lionel19 napisał/a:

wiele osób twierdzi, że ten monitor jest bardzo dobry.

No ale jak mialem slabsza karte na moim asusie to bylo widac jakies kropki jak przy odswierzaniu zmienilem karte i jak dla mnie spoko jest:) a mam ASUSA 19' juz kilka miechow i nic z nim sie nie dzieje, bo to chyba najstabllniejsze monitory w tyc cenach !

demarco
komentarz
komentarz
Po wszystkim co przeczytałem chyba przyznam Wam rację ... wiem że oszczędzanie na monitorze po prostu się nie opłaca, bo to komponent, który zmienia się raz na parę lat ... mam jeszcze jedno pytanie, jaką kartę graficzną (agp) musiałbym wrzucić, żeby komfortowo pograć w najnowsze gry (tzn na monitorze o rozdzielczości 1440x900) ?

No, najlepiej to taką:

http://allegro.pl/item194227226_palit_rade...gp_box_gra.html

lionel19
komentarz
komentarz

A czy mój procesor, tzn. AMD Athlon XP, 1800 MHz (6.75 x 267) 2200+ nie będzie 'wąskim gardłem' dla tej grafiki ?

demarco
komentarz
komentarz
A czy mój procesor, tzn. AMD Athlon XP, 1800 MHz (6.75 x 267) 2200+ nie będzie 'wąskim gardłem' dla tej grafiki ?

bedzie i to bardzo.

Do twojego sprzętu coś lepszego jak 9800PRO nie ma sensu wsadzac bo bedzie ograniczane przez procka

lionel19
komentarz
komentarz

A jakbym podkręcił procesor, czy to by coś dało ?

demarco
komentarz
komentarz

Coś by dało, ale na pewno ta karta nie do twojego sprzętu. Najlepsze do Twojego kompa to 7300GT galaxy, ale na maxa byś musiał wykręcić tego procka.

lionel19
komentarz
komentarz

Czyli jedynym wyjściem jest zmiana procesora ... co byś mi proponował pod socket A, żeby tego radeona x1950 pociągnęło ? Sempron A, czy Athlon XP ?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.