x-kom hosting

[Rozwiązany] Zasilacz...

Zielok
utworzono
utworzono

Witam. Mam takie pytanie. Czy mój zasilacz wystarcza na komputer o specyfikacji takiej jaką mam (widoczna jest ona w sygnaturze)? Zasilacz mam z obudowy, a obudowa to Tracer Premium Case (zasiłka 400W). Przy bardziej wymagających grach np. Mirror's Edge czy GTA IV zasilacz dość mocno się nagrzewa. Na obudowie mam dwa wentylatorki Arctic Cooling (12V każdy) ale myślę, że to mało istotne :P Proszę o wypowiedzi i z góry dziękuję :)

BlackRaven
komentarz
komentarz

Zasilacz kiepski, sugeruję wymianę na markowy o mocy 400-450W, ten który masz obecnie może być przyczyną niestabilności komputera, w skrajnych przypadkach może się nawet spalić razem z innymi podzespołami.

Gość
komentarz
komentarz (edytowane)

Kiepski ten zasilacz. Może Ci zjarać kompa.

Polecam:

Z tańszych: KLIK

Z droższych(lepszy): KLIK

falcon1984
komentarz
komentarz

Za słaby masz zasilacz, Tracer to shit i bomba. Do wymiany niestety

Slipknot
komentarz
komentarz

Ile mozesz kasy przeznaczyc na zasilacz tak na maksa??

Gość
komentarz
komentarz

Zielok. Ile możesz przeznaczyć kasy na zasiłkę? :)

Gość
komentarz
komentarz (edytowane)

Pokaż mi prawdziwy test tego zasilacza na nowej konfiguracji... <_<

Unitra
komentarz
komentarz
Choćby dlatego że na +12V ma tylko 18A, niska sprawność, głośność

Gdzie wy widzicie na tej aukcji 18A? Ja tutaj widzę jak wół +12V = 32A no chyba że się mylę.

Gość
komentarz
komentarz
Gdzie wy widzicie na tej aukcji 18A? Ja tutaj widzę jak wół +12V = 32A no chyba że się mylę.

Ja w aukcji mogę napisać że ma na lini +12V 100A :lol:

Gość
komentarz
komentarz (edytowane)
Ja w aukcji mogę napisać że ma na lini +12V 100A :lol:

tam jest foto nalepki na zasiłce więc napisać to se możesz ale w Photoshopie

poza tym podałem nieco zły link

http://allegro.pl/item540923631_fortron_55...a_ostatnie.html

ten ma 36 na linij 12V

no i jest bogatszy zestaw to właśnie jego testowałem

taka zasiłka wystarczy w zupełności "zielak' owi" i to jeszcze ze sporym zapasem

Gość
komentarz
komentarz

Na nalepce też nie jest zbytnio wiarygodnie. Liczą się testy ;)

Gość
komentarz
komentarz

właśnie dal takich jak ty zrobiłem te pseudo recenzję fortron to nie mustang ani procomp tylko szanowana marka patrz na moją sygnaturkę on ciągnął ten sprzęt przez 3 miechy bez jakich kolwiek problemów

Gość
komentarz
komentarz
właśnie dal takich jak ty zrobiłem te pseudo recenzję fortron to nie mustang ani procomp tylko szanowana marka patrz na moją sygnaturkę on ciągnął ten sprzęt przez 3 miechy bez jakich kolwiek problemów

Wiem że Forton produkuje dobre zasilacze, ale za te pieniądze można mieć coś lepszego ;)

Gość
komentarz
komentarz

jakie 95zl? bo zielok nie podał żadnej kwoty jak narazie

Gość
komentarz
komentarz (edytowane)
jakie 95zl? bo zielok nie podał żadnej kwoty jak narazie

Nie podał, ale myślę że do takiego sprzętu przeznaczy więcej pieniędzy na zasilacz :)

//Panowie, nie róbcie offtopu w temacie i nie wszczynajcie kłótni. Proszę o wstrzymanie się z propozycjami nowego zasilacza, do czasu podania przez autora tematu zakresu cenowego. Dyskusję na temat Fortrona można kontynuować w odpowiednim temacie w dziale Recenzje.

//BlackRaven

Zielok
komentarz
komentarz

Dzięki za tak liczne odpowiedzi. Cóż mogę powiedzieć co do wymiany, pieniądze raczej roli nie grają, uzbiera się zawsze kasę ;D Ale tak do max. 400zł.

Gość
komentarz
komentarz
Dzięki za tak liczne odpowiedzi. Cóż mogę powiedzieć co do wymiany, pieniądze raczej roli nie grają, uzbiera się zawsze kasę ;D Ale tak do max. 400zł.

Corsair 520W będzie dobrym wyborem :)

http://www.allegro.pl/item548682893_zasila...ja.html#gallery

Gość
komentarz
komentarz (edytowane)

jak masz kase to bierz tego "BeQuiet StraightPower E6 450W" co kamil9445 link podał,

przy twojej konfiguracji wydawanie 400 zl to bardzo gruba przesada,

Nawet ten BQ jest dla niej nieco za dobry no ale przynajmniej przyszłościowy.

poza tym za podobna kasę a wręcz mniejszą jest

http://allegro.pl/item551792066_chieftec_c...arny_gw_fv.html

z 4x12V-18A

Zielok
komentarz
komentarz
jak masz kase to bierz tego "BeQuiet StraightPower E6 450W" co kamil9445 link podał,

przy twojej konfiguracji wydawanie 400 zl to bardzo gruba przesada,

Nawet ten BQ jest dla niej nieco za dobry no ale przynajmniej przyszłościowy.

poza tym za podobna kasę a wręcz mniejszą jest

http://allegro.pl/item551792066_chieftec_c...arny_gw_fv.html

z 4x12V-18A

Myślę, że masz rację. Ten 520W to lekka przesada :D Chce jakiś dobry ale stosunkowo cichy zasilacz. Ten co podajesz wydaje się być sensownym wyborem ale poczekam jeszcze na komentarze jeszcze innych.

mis456
komentarz
komentarz

Popieram mareckiego, ewentualnie coś z oferty be quiet

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.