x-kom hosting

Jak wygląda wasza Siódemka?

expower
utworzono
utworzono

Witam! Założyłem ten temat po to, aby zobaczyć jak wygląda każdego pulpit windows 7.

A oto mój:

desktopnv8.th.jpg

tomeq188
komentarz
komentarz

Strasznie podobny do Visty. a gdzie masz sidebar??

qucharski
komentarz
komentarz

A oto "Siódemka" na mój sposób. Z resztą używałem w ten sposób również Visty. 7 mam jako główny system bo jest bardzo stabilny i pousuwałem te wnerwiające napisy że wersja testowa i "send feedback" i wygląda super :)

2009_02_08_190131.jpg

post-31326-1234120013_thumb.jpg

tomeq188
komentarz
komentarz

a ja sie dalej pytam gdzie sidebar?? w 7 go nie będzie?? Było by szkoda bo jest bardzo pomocny

expower
komentarz
komentarz

No niestety sidebara nie ma :P. Są te gadżety co z sidebara i przyczepia je się na pulpit, ale niestety w mojej wersji to nie działa (nie wiem czemu).

P.S. DellMaster czym usunąłeś ten wkurzający napis o wersji beta?

Hammer
komentarz
komentarz

Ja do usunięcia tych denerwujących napisów użyłem >>TEGO<< programu, wyskakiwały jakieś błędy że się nie da itd. ale po restarcie napisów nie było ;)

Moja "Siódemka"

t_pulpitwindom_e1656ce.jpg

Gość
komentarz
komentarz
192425.jpeg

192426.jpeg

qucharski
komentarz
komentarz

Otóż te wnerwiające "send feedback" usunąłem tak jak tutaj http://forums.techarena.in/tips-tweaks/1083910.htm (nie ważne ze mowa tu o buildzie 6956- działa! ) a oto link do automatu usuwającego napis w prawym dolnym rogu (dla 32 i 64 bit ) tzw RemoveWatermark http://www.speedyshare.com/775740250.html

Pozdrawiam!

Lolitka
komentarz
komentarz

Przecież to jest identyczne jak vista tylko ten pasek bardziej kwadratowy i przeźroczysty :P

Slipknot
komentarz
komentarz

Czy mi sie zdaje czy taki temat na tym forum juz jest??

expower
komentarz
komentarz

Nie nie ma :P.

Chyba...

qucharski
komentarz
komentarz

Tak może i bardziej kwadratowy ale przeźroczysty?? Przecież w Viście też jest... chyba że masz Basic albo twoja karta nie obsługuje... A po drugie dla samego wyglądu nie korzystałbym z niego tylko dlatego że jest o wiele lepszy od Visty ( nie bez powodu mówi się Vista SP3 :) )

Gość
komentarz
komentarz

Windows 7 to w ogóle lepszy system od Visty. Owszem jest podobny graficznie ale poza tym to inna bajka - sam wyszukuje i instaluje sterowniki, dobra szybkość działania, pobiera mniej ramu od visty.

expower
komentarz
komentarz

Heh no nie można się doczekać kiedy wejdzie do sprzedaży

Kamix
komentarz
komentarz
sam wyszukuje i instaluje sterowniki, dobra szybkość działania, pobiera mniej ramu od visty.

Sorry, ale Vista też sama wyszukuje i instaluje sterowniki, szybkość działania? Imo ta sama(to kwestia inna dla każdego), ramu bierze tyle samo jak nie więcej.

Nie to, że jestem jakimś fanboyem visty, ale nie lubię mitów, sam mam zamiar przejść na Seven po premierze.

Mattix95
komentarz
komentarz
Sorry, ale Vista też sama wyszukuje i instaluje sterowniki,

Nikt nie powiedział że nie wyszukuje tylko stwierdził ten fakt że wyszukuje ;)

szybkość działania? Imo ta sama(to kwestia inna dla każdego)

No , nie . Powiem Ci że przed chwilą bawiłem się Benchmarkami i o wiele lepsze osiągi ma niż na Viście Ultimate SP1 . ( AquaMark 3, 3D mark 06 )

ramu bierze tyle samo jak nie więcej.

Tutaj przyznaję rację ;) Ale nie do końca . Windows 7 zabiera mniej ramu ze słabszych maszyn niż Vista. Ale z nowszych z przynajmniej 2 gigami jest PRAWIE to samo na tych samych zainstalowanych aplikacjach ).

Nie to, że jestem jakimś fanboyem visty, ale nie lubię mitów

Ja też ... Niestety na Vistę to wg. mnie strata kasy ... Ale to nie jest mitem , tylko faktem . Sam zobaczysz jak zmienisz OS'a

Pozdrawiam !

Mateusz

Kamix
komentarz
komentarz
Ale to nie jest mitem ,

Sam mi przyznałeś rację ;)

Ja tylko stwierdziłem, że to co napisałem wyżej to mity.

Co do wydajności to benchów nie robiłem nawet(bo licencja sevena zabrania :P )

Tutaj przyznaję rację wink.gif Ale nie do końca . Windows 7 zabiera mniej ramu ze słabszych maszyn niż Vista. Ale z nowszych z przynajmniej 2 gigami jest PRAWIE to samo na tych samych zainstalowanych aplikacjach ).

Hmm... Tu też sie nie do końca zgodzę. Vista też spokojnie się mieściła na 512 Ramu.

Chociaż teraz Microsoft na pewno dobrze wykorzysta to i zrobi edycje Starter w której głównym wyznacznikiem będzie zużycie zasobów.

W nowszych nie jest prawie to samo, bo potrafi sobie ciągnać więcej ramu niż vista.

EDIT:

Czy na Vistę strata kasy? To spora rewolucja w porównaniu do XP. Z Seven to tylko poprawka Visty, niewiele tam nowości mających duże znaczenie.

Ale teraz to już nie opłaca się Visty kupować. Imo czekać na 7 :)

Gość
komentarz
komentarz
Sorry, ale Vista też sama wyszukuje i instaluje sterowniki, szybkość działania? Imo ta sama(to kwestia inna dla każdego), ramu bierze tyle samo jak nie więcej.

Nie to, że jestem jakimś fanboyem visty, ale nie lubię mitów, sam mam zamiar przejść na Seven po premierze.

Wszystko jest zależne od konfiguracji komputerowej także. Ja mam nieco lepszy config od twojego :

Intel C2D E6750 @ 3,5ghz

MSI 8600 GTS

Corsairs 2x1gb CL5 800mhz

Samsung SpinPoint 80GB

I nie wiem dlaczego, ale ani win xp, ani vista nie chcą współpracować z moim komputerem. Czysty xp uruchamiał się ponad 5minut, Vista po tygodniu normalnego użytkowania zaczeła sypać blue screenami (owszem używałem jeszcze bez sp1, ale tak mnie zniechęciła że nawet po wyjściu sp1 się nie odważyłem zacząć jej używać) A seven? Seven chodzi już ponad miesiąc i jak narazie bajka, czasem np. po 20h włączonego PC sypnął blue screen'em ale po ostatniej łatce (tydzień temu?) sprawa znikła, więc jak dla mnie na duży, duży plus.

Kapiszon
komentarz
komentarz

Przypominam, że to temat ze screenami :P więc dawajcie screeny. Może ja tez przesiąde się z mojego kochanego XP... :cwany:

expower
komentarz
komentarz

Trochę popracowałem nad wyglądem mojej siódemki (pasek zadań sam się chowa i jest u góry):

lolwc9.th.jpg

  • 2 tygodnie później...
Gość
komentarz
komentarz
Tup_Wall_by_Kick0.png
Hammer
komentarz
komentarz
win7n.th.jpg
  • 4 tygodnie później...
nec170v
komentarz
komentarz (edytowane)

Mój jak na razie skromny pulpit :)

Ale mam jeszcze pare pytań:

skad mam wziąść te aero ? http://c.wrzuta.pl/wm6310/bbc2ce17002aa348...fq6soz&ft=d

Kicko Piotrze skąd wziąłeś ten boczny pasek ?

Czy działa wam PhotoShop CS3 bo mi nie :(

Mam jeszcze pytanko co do sterów ? Mogę zainstalować te od XP ? czy inne ?

A jednak 7 to VISTA :D:D:D to nie fake !

Mattix95
komentarz
komentarz

Co do sterowników mało które odpalają ( które są robione pod Xp ) natomiast prawie wszystkie działają które są robione pod Vistę . Ale za to niektóre programy które są pod Xp'ka działają pod W7 ale niektóre trzeba odpalić w trybie zgodności z Windows Xp .

W tym temacie masz jak usunąć denerwujący napis w lewym dolnym rogu i jak usunąć Send Feedback http://www.forumpc.pl/index.php?showtopic=90932 Na pierwszej stronie jest to napisane ( napisał to użytkownik o nazwie DellMaster ) .

Edit :

Windows 7 to nie Vista ! :D Już tłumaczę ... Nie ma programów pod Windows 7 , programy nie są robione z myślą o W7 ( bo to dopiero wersja BETA ) dlatego programy mogą źle wykrywać system . Możnaby powiedzieć że W7 to Vista ale o wiele stabilniejsza , i wieloma poprawkami . Sam nie wiem dlaczego u mnie wykrywa Everest poprawnie . Wejdź w zakładkę System operacyjny i Sam zobaczysz że w7 to w7 :)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.