x-kom hosting

[Rozwiązany] Wybór zasilacza

Mattix95
utworzono
utworzono

Witam !

Kupuję nowy sprzęt ( już w 50% skończony ) . Ma on wyglądać tak :

Gigabyte MA78GM-S2H

Amd athlon 64 X2 7750 Black Edition

OCZ reaper rev.2 ( 2x 1 Gb Dual Channel )

Grafika na razie zintegrowana lecz może za jakieś 3 miechy będę wymieniał na 8800 gts .

I teraz pytanie :

Starczy mi zasilacz BeQuiet Pure Power 350 W http://www.gral.pl/preview/be_quiet!/Z...er_350W_03.html

Jeżeli nie to proszę podawać linki ze stron : www.wista.info www.gral.pl

mis456
komentarz
komentarz

Powinien starczyć, ale dołożyłbym 30zł do Straigh Power 400W bo tylko 30zł droższa

//otych, nie żłotych ;)

//Michał Paluch

Mattix95
komentarz
komentarz

A co ciekawego jest ogólnie w tym całym Straight Power ? ;) I starczy nawet pod grafikę 8800gts

Gość
komentarz
komentarz
A co ciekawego jest ogólnie w tym całym Straight Power ? ;) I starczy nawet pod grafikę 8800gts

Jest troszeczkę lepiej wykonany i ma więcej mocy (W) :)

Powinien wystarczyć do GeForc'a 8800GTS ;)

Mattix95
komentarz
komentarz

YYY... Jakie 30 zł ? Przecież ten Pure Power kosztuje 165 zł a Straight Power w gralu kosztuje 229 <_< chyba ze chodzi o sklepy internetowe ogólnie ... <_< To zarzućcie jakimiś linkami ze sklepów z Gdańska ;)

Gość
komentarz
komentarz

to kup Chiefteca 450W :P

@Edit

W tych twoich sklepach jest strasznie drogo, Chiefteki 450W 220 zl :o

mis456
komentarz
komentarz
to kup Chiefteca 450W tongue.gif

Od tego już lepiej pure power 350W

YYY... Jakie 30 zł ? Przecież ten Pure Power kosztuje 165 zł a Straight Power w gralu kosztuje 229

Pomyliło mi się ;)

Mattix95
komentarz
komentarz

Chiefteca na pewno nie kupię ... Za dużo się o nich naczytałem ;) ( wiatraki , awarie itp. ) . To co lepiej już wybrać tego Pure Powera ?

W tych twoich sklepach jest strasznie drogo, Chiefteki 450W 220 zl

No rzeczywiście drogi ten chieftec ale za to inne okazje są niezłe ;)

mis456
komentarz
komentarz
To co lepiej już wybrać tego Pure Powera ?

Tak, ewentualnie jeśli chciałbyś keidys coś rozbudować dołóż do 400W

Mattix95
komentarz
komentarz
Tak, ewentualnie jeśli chciałbyś keidys coś rozbudować dołóż do 400W

Myślałem nad rozbudową grafiki ( 8800 gts ) i nową kartą dźwiękową Asus Xonar DX która wymaga podpięcia wtyczki z zasilacza ( chyba 4 pin ) .

To co starczy te 350 W ?

Gość
komentarz
komentarz

Do karty graficznej GF 8800GTS zasilacz 350W to trochę za mało :)

mis456
komentarz
komentarz
Do karty graficznej GF 8800GTS zasilacz 350W to trochę za mało smile.gif
Powinien wystarczyć do GeForc'a 8800GTS wink.gif

Sam siebie wykluczasz :)

Gość
komentarz
komentarz
Sam siebie wykluczasz :)

Poleciłeś mu zasilacz BeQuiet Straight Power 400W :)

O nim pisałem że wystarczy do tego GeFor'a :P

mis456
komentarz
komentarz

A chyba że tak.

Teoretycznie starczy 350W (kalkulator pokazał 335W), ale ja bym dołożył do tego BQ lub Tacens VALEO 460

Mattix95
komentarz
komentarz

Tacens VALEO 460 - nigdy nie słyszałem ... Na pewno to nie żaden no-name :D ? I głośny on jest bo nigdzie nie widzę ...

Sorki znaczy się jest 16 dB itp. ale to w różnych wersjach ... np. Rev.2.0 albo 3.0 i jest o wiele tańczy od bQ ...

Mógłby ktoś się wypowiedzieć ;) Trochę o nim poczytam ...

BlackRaven
komentarz
komentarz

Tacens VALEO 460 - nigdy nie słyszałem ... Na pewno to nie żaden no-name
Nie jest to no-name, jak dla mnie średnia półka, różne opinie na jego temat słyszałem, wziąłbym coś innego (modecom, amacrox). Będzie pewnie trochę głośniejszy od BQ.
Mattix95
komentarz
komentarz

Opinie o nim są BDB i jeszcze ten tryb pasywny ;) ... Mi zależy na mocy oraz ciszy za cenę DO 200 zł ;) . Jest bardzo stabilny i pełno o nim dobrych opinii ... Jak na moje wymagania starczy a jak piszą inni to tryb pasywny jest do 350 W ;) Tyle że jak się przygrzeje to włącza się cichy wiatrak :D ( na pewno bardziej cichy niż Modecom Feel I 400 W którego mam w szafce ;) ) .

I chyba go wybiorę bo cena także kusi ...

Mattix95
komentarz
komentarz

Z tego drugiego linka to te opinie widziałem ale nie wiem czemu mnie nie przekonują ...

To jaki polecicie do mojego sprzętu zasilacz CICHY , WYDAJNY i MOCNY ?! ( jednak do 170 zł )

Mój przyszły sprzęt będzie wyglądał dokładnie tak : ( bez zasilacza jak na razie )

Gigabyte MA78GM-S2H

Amd Athlon X2 7750 BlacK EditioN

2x 1 Gb Kingston/OCZ Reaper rev. 2.0 Dual Channel

Western Digital Caviar 80 Gb

DVD-Ram ;) Miałem LG GSA-H55L ale nie działa i na nowy wymienię ( nie wiem czy taki sam )

Być może EVGA GeForce 8800 gts ( chociaż na razie na integrze pociągnę )

Być może Asus Xonar DX

i takie pierdoły pod USB ;) Pendrive , czasami kamerka ...

I to wszystko ... Może jak mi się uda za dobrą cenę sprzedać SB Xtreme Audio to dołożę do zasilacza i zacznę zbierać na dobrą dźwiękówkę ... Bo takim nałogowym graczem to nie jestem ale jak już w coś gram to w coś porządnego ... Na razie się wstrzymam z grafiką ...

mis456
komentarz
komentarz

Z tych sklepów, do tej sumy tylko valeo II

Mattix95
komentarz
komentarz

Wystawiłem już kartę dźwiękową napiszę jak jej sprzedaż się skończy i wtedy chyba nowy temat założę albo w tym napiszę ... Wtedy będę mógł określić konkretną sumę ...

TEMAT DO ZAMKNIĘCIA!

Michał Paluch
komentarz
komentarz

Mattix, mam Xonara i wierz mi na słowo, że nie pobiera on zbyt dużo mocy z zasilacza. Wątpie w to żeby pobierał więcej jak 20W. To podłączenie do zasilacza jest raczej potrzebne do prawidłowej pracy przekaźników. Jak już dorwiesz Xonara i odpalisz kompa to nie przestrasz się :D one wydają charakterystyczne "cykanie", ale tylko jak włączasz lub wyłaczasz PC. Pozdro

Mattix95
komentarz
komentarz

Heh .. Na pewno tylko jak włączam i wyłączam ? A co jak nie podłącze karty do zasilacza ? Nie będzie prawidłowo funkcjonowała ?

Michał Paluch
komentarz
komentarz
Nie będzie prawidłowo funkcjonowała ?

Tak.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.