x-kom hosting

[Rozwiązany] Cichy i stabilny zasilacz

wojtekiki
utworzono
utworzono

Jaki brać zasilacz do E7400 i Asusa 9600GT? Mam do wzięcia za 219 zł OCZ StealthXStream 500W 120mm rev. 2 SLI. Słyszałem różne opinie o hałasie jaki wydaje. Chieftec 450W też podobno głośny i dodatkowo nie ma wyłącznika. Be Quiet jest cichy, ale kosztuje prawie 300zł, podobnie jak Corsair VX450 450W. Cooler Master i Pentagram raczej nie wchodzą w grę, ponieważ nie ma ich w sklepach, w których mogę kupić. Najlepiej pasuje mi ten OCZ, ale jak jest głośny to nie. Corsair musiał by naprawdę być warty tych pieniędzy. Co polecacie? Potrzebuję szybkiej odpowiedzi.

BraYneX
komentarz
komentarz
Chieftec 450W też podobno głośny i dodatkowo nie ma wyłącznika.

jak nie ma wyłącznika jak ma klik ;)

wojtekiki
komentarz
komentarz

http://www.agito.pl/zasilacze/chieftec-gps....221.34673.html - a tutaj nie ma :/

Może jednak wyłożę kasę na Corsaira VX450 - dobry jest? Bo czytałem, że bywał zawodny, ale to opinie z 2007 roku, może nowe egzemplarze już są dobre?

Hammer
komentarz
komentarz

Mam tego Chiefteca, królem ciszy nie jest ale jest stabilny i chłodny ;)

POLSKAAAAA !!!

wojtekiki
komentarz
komentarz

To może napisz z ilu mniej więcej metrów przy zamkniętej obudowie przestaje go być słychać?

PS. Widzę, że emocje dają się we znaki :P

Hammer
komentarz
komentarz

Z 3 metrów słychać delikatny szum, podczas normalnej pracy jest cichy, na noc jak coś ściągam też spokojnie zostawiam a śpię 1,5m od komputera dopiero pod obciążeniem może dać się we znaki. Nie wiem może to wina mojej obudowy 8 letniej słabiutkie blachy ma, zasilacz mogę polecić z czystym sumieniem jeśli cisza nie jest aż tak ważna.

Gość
komentarz
komentarz

Ja nic nie słysze :huh:

Gość
komentarz
komentarz
Ja nic nie słysze :huh:

Może dysk twardy i wiatrak procesora zagłusza zasilacz :)

wojtekiki
komentarz
komentarz

Marecki mówisz o Chieftecu? A ten Corsair zły, bo mam zamiar go zamówić?

Hammer
komentarz
komentarz

Corsair to dobre zasilacze :)

Gość
komentarz
komentarz
Marecki mówisz o Chieftecu? A ten Corsair zły, bo mam zamiar go zamówić?

Zasilacze Corsair są bardzo dobre i ciche ;)

komputerowiec?
komentarz
komentarz

mnie tam Chiftec nie przeszkadza,najbardziej mi dysk przeszkadza jest dość głośny,myśle ze ze względu na cene powineineś jednak wybrac Chifteca

lukasz1908
komentarz
komentarz

ja mialem corsair i wymieniłem po tygodniu bo świszczały mi cewki . osobiście nie polecam , polecam natomiast amacrox .

Gość
komentarz
komentarz
ja mialem corsair i wymieniłem po tygodniu bo świszczały mi cewki . osobiście nie polecam , polecam natomiast amacrox .

To zależy od tzw. "sztuki" zasilacza. Raz się trafi na dobrą a raz na słabą :)

lukasz1908
komentarz
komentarz

No wiadomo , ale np. Chieftec to tak dobre zasilacze że raczej nie spotkałem się z wadliwym modelem ,

no chyba że wentyl do wymiany ...

gruby1e1993
komentarz
komentarz

Proponowałbym coś od corsaira lub może coś od be quiet'a na przykład coś takiego : http://www.agito.pl/zasilacze/bequiet-stra...221.333707.html

Musiałbyś dołożyć jakieę niecałe 50zł ale za to miałbyś coś bardzo cichego i bardzo stabilnego. :D

wojtekiki
komentarz
komentarz

Już sprawa nieaktualna, zamówiłem Corsair VX450, jak będzie hałasować to się wymieni :) O tym Be Quiet też myślałem, tyle że go nie ma aktualnie.

sucre141
komentarz
komentarz

Witam. Potrzebuje pomocy w doborze zasilacza. Mój komp to Asus K8N4-E, Athlon 64 3000+, 768 Ram, Baracudda 120Gb, Nagrywarka DVD LG.

Karta graficzna sie spaliła, planuję kupić GF 9600GT 512 DDR3.

Teraz pytanie jaki zasilacz do tego dobrać bo mam jakis noname 360W?

I gdybym wrazie wymieniał płyte główną i procek w przyszłości, to zebym nie musiał wymieniac znow zasilacza:D

Dzieki z gory!

Gość
komentarz
komentarz

ModeCom MC350 lub ModeCom MC400 :)

Ten procesor będzie za słaby do GeForce 9600GT ;)

sucre141
komentarz
komentarz

Procek za słaby czyli, że nie wykorzysta mi w pełni karty? czy cos...:D

Gość
komentarz
komentarz
Procek za słaby czyli, że nie wykorzysta mi w pełni karty? czy cos...:D

Karta nie będzie w pełni wykorzystywana :)

sucre141
komentarz
komentarz

Rozumiem. Ale i tak ją kupie, bo niedlugo bede wymienial plyte z prockiem to bedzie gitara;D

Czyli ten zasilacz MC 400 wystarczy? Bo na innych tematach mi proponowali chefteca 450 lub 400

Gość
komentarz
komentarz

ModeCom 400W wystarczy o tego zestawu :)

Chieftec 400W ma tyle samo mocy na linii 12V co Chieftc 450W ;)

sucre141
komentarz
komentarz

OK :D

Dzieki za wszystko:D

A mam jeszcze takie pytanie.

Czy jakbym na razie podłączył do tego sprzetu (Athlon 64 3000+, 768 ram, 120 GB Baracudda, Nagrywarka DVD i zasilacz "tracer" 360W) grafike GF 8500GT to czy mi sie nic nie "przypali" ? :D Pytam bo karta kumpla i nie chciałbym mu odkupowac w razie jakies awarii ;D

Pozdroo!!!

pm666
komentarz
komentarz

Mówie Ci lepiej nie sprawdzaj. Ten zasilacz to "bomba".

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.