x-kom hosting

Q6600 czy E8400

Marshallo
utworzono
utworzono

Witam, no wiec co jest lepsze i dlaczego.. Z poczatku chcialem wybrac q6600 ale wszyscy mowia zeby brac tego E8400 ale nie wiem czemu on lepszy jest..

Naxi
komentarz
komentarz

generalnie E8400 jest lepszy poniewaz 4 rdzenie (Q6600) nie sa obslugiwane jeszcze w grach i ten Q6600 jest zrobiony w technologi 65 nm a juz E8400 w 45 nm

Duban
komentarz
komentarz

Jakie przeznaczenie ??

W grach lepiej spisze się E8400 ;) Zależy jeszcze jakie :P

Jeśli zaś zajmujesz się konwertowaniem filmów to celuj bardziej w Q9550

Q66 już "wyszedł z mody" (65nm, 2.6GHz i nie podkręca się tak rewelacyjnie jak Penryn).

EDIT:

Uprzedzony ;)

PS.

Znając życie to zobaczysz jeszcze furę postów z przesłaniem "E8400 lepszy..." ;)

Machej666
komentarz
komentarz

Q6600 jest droższy a w większości nie potrzeba 4 rdzeni, bo wystarczą 2 i GHz tyle co e8400.

Marshallo
komentarz
komentarz

Przeznaczenie do gier. A za rok e8400 dalej bedzie smigal w grach na maksa ?

Machej666
komentarz
komentarz

ZA ROK to będzie potrzeba Intel Core i7 jak nie lepszego.

Marshallo
komentarz
komentarz

A q6600 dam rade podkrecic do 3.0 z pomoca scyth mugen ?

Duban
komentarz
komentarz

ZA ROK to będzie potrzeba Intel Core i7 jak nie lepszego.
I co jeszcze ? Bez przesady - podkręci go i będzie dalej śmigał ;)
A q6600 dam rade podkrecic do 3.0 z pomoca scyth mugen ?
Tego Ci nie powiemy, gdyż każdy egzemplarz jest inny ;) Ale jak dobrze trafisz to na 3.5GHz dasz radę.
Naxi
komentarz
komentarz
A q6600 dam rade podkrecic do 3.0 z pomoca scyth mugen ?

no da sie tylko po co jak ;) wydajniej bedzie core 2 duo i lepiej sie podkreca i tanszy jest, jak juz powiedziano

PS uprzedzony ;)

Marshallo
komentarz
komentarz

Hmm nie jest tanszy ;p Bo E8400 na komputronik.pl kosztuje 819 a q6600 kosztuje 809 xD

Naxi
komentarz
komentarz
Hmm nie jest tanszy ;p Bo E8400 na komputronik.pl kosztuje 819 a q6600 kosztuje 809 xD

kosztuja dokladnie tyle samo co nie zmienia faktu ze sie pomylilem :P

http://www.komputronik.pl/Procesory/Intel_...pelny,id,50648/ E8400

http://www.komputronik.pl/Procesory/Intel_...pelny,id,39422/ Q6600

Dalej jednak oplaca sie wziasc core 2 duo o ile nie korzystasz z bardziej wymagajacych aplikacji typu rozne programy graficzne

PS i do tego wlasnie z ta wersja oem chlodzenie http://www.komputronik.pl/Wentylatory_/_mo...pelny,id,53202/ Pentagram karakorum 88 zł i mozesz podkrecac ;)

Machej666
komentarz
komentarz

http://www.ceneo.pl/627972

http://www.ceneo.pl/1214273

różnica parędziesięciu zł, ale akurat na chłodzenie procka

Marshallo
komentarz
komentarz

A uznaja na gwarancje jak sie cos stanie podczas podkrecania ? xD No to chyba mnie przekonaliscie ;p ale no, skoro juz sa gry na 4 rdzenie to za rok wiekszosc bedzie... Hmm. Ale na allegro jest gwarancja tylko 12 miechow..

Naxi
komentarz
komentarz

musisz sie bardzo postarac aby procesor "zabic" przy podkrecaniu ;), a gwarancji i tak nie uznaja ponieważ to ty zepsules procesor :)

Machej666
komentarz
komentarz

jeżeli napięcie nie przekroczy granicy napięcia podanej przez producenta powinni przyjąć.

btw.

ramy po nie małym OC przyjęli mi...

Marshallo
komentarz
komentarz

No dobra, a pasowaloby cos takiego ? :

ASUS P5Q INTEL P45 ICH10R DDRII

E8400 OEM

Scyth mugen ?

I daloby podkrecic do 3.7 ?

matt667
komentarz
komentarz
musisz sie bardzo postarac aby procesor "zabic" przy podkrecaniu ;), a gwarancji i tak nie uznaja ponieważ to ty zepsules procesor :)

zgadza się xD ja pamiętam nie wiedziałem jaka jest granica napięcia i swojego e2180 próbowałem odpalic na napięciu 1.9V na 3.8ghz xD! ale potem cos sie wieszało i temperatury były wysokie bo wtedy jeszcze boxowy cooler xD i dałem z powrotem na 3.0ghz i napiecie 1.45 i kumplowi mówiłem ze mi nie startuje to zrobił wielkie oczy i powiedział ze bezpieczne napiecie to ganica 1.55V-1.60 na codzienne użytkowanie i wtedy zdałem sobie sprawę co zrobiłem! xD

No dobra, a pasowaloby cos takiego ? :

ASUS P5Q INTEL P45 ICH10R DDRII

E8400 OEM

Scyth mugen ?

I daloby podkrecic do 3.7 ?

pewnie, większość e8400 idzie do 4ghz ale zawsze jest ryzyko ze natrafisz na kiepską serie, ja natrafiłem na e2180 który kreci się tylko do 3.2.

chohlik
komentarz
komentarz

Teoretycznie to by sie dało, ale jak już pisali wcześniej to zależy od seri........ quada w tej cenie i nie zabardzo dasz rade podkręcić do takich taktowań jak dwurdzeniowce , więc zastanów sie nad dobrym 2jajowcem ........

Marshallo
komentarz
komentarz

No dobrze, skoro wszyscy jestescie zdania ze nie warto kupowac quada to ok.

A jaki zasilacz do tego ? jakis taki w granicach od 250 do 350, najlepiej od 500W. Ja zastanawialem sie nad Taganem http://www.allegro.pl/item537581884_nowy_z..._sklep_wwa.html

i jaka najlepsza plyte glowna do 500.

Naxi
komentarz
komentarz
i jaka najlepsza plyte glowna do 500.

Microstar P45 NEO2-FR ponoc bardzo dobra plyta glowna lekko powyzej 500 zł zalezy jaki sklep

matt667
komentarz
komentarz
Microstar P45 NEO2-FR ponoc bardzo dobra plyta glowna lekko powyzej 500 zł zalezy jaki sklep

wersja p35 jest tez dobra :) ja osobiście posiadam i nie narzekam ;) wszystko chodzi stabilnie, taka przestroga.. jak będziesz na niej 1szy raz odpalał pc'ta to będzie miała 2resy wiec nie martw się ze coś źle podłączyłeś.. 1raz sie odpali diody będą czerwone i komp się zresetuje... odpali sie na nowo i będzie chodził stabilnie, to samo sie dzieje jak wyjmiesz wtyczkę od zasilacza lub zmienisz taktowanie/CL ramu w biosie ;)

komadin
komentarz
komentarz

Mysle ze E8400 bedzie lepsze od q6600.

Poniewaz jeszce nie we wszystkich grach czy programach trzeba cztery rdzenie.

Niekiedy na q6600 neiw szystko moze dzialc np. starsze programy/

ale za to E8400 mozesz podkrecic i to ostro. Jak bys wymienil chlodzenie jeszce na lepsze to bylo by naprawde rewelacja z tym E8400.

Pozdrowienia dla wszystkich.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.