x-kom hosting

Dlaczego AMD Athlon X2 5000+ chodzi gorzej od Athlon XP? :(

dawid91919
utworzono
utworzono

Witam,

kilka dni temu wymieniłem całe wnętrze komputera. Lubie sobie pograć, lecz np. taki tradycyjny Counter Strike mimo o wiele lepszych parametrów mi ścina. Stare parametry to: procek Amd Athlon Xp, karta grafiki Radeon 9200, ram 512mb. Teraz mam AMD Athlon X2 5000+ Karte graf GeForce 9500GT 2GB Ram, a nowy komputer w grach chodzi mi wolniej i jakby sie mulił. O co chodzi temu komputerowi? Powie ktoś jak zrobić go bardziej wydajniejszym?

webber
komentarz
komentarz

Zmieniłeś socket A na AM2 więc masz także inną płytę główną, format robiłeś?

dawid91919
komentarz
komentarz

No inną płyte główną mam, format tylko dysku C. Troche danych na D zachowałem sobie. Windows wgrywany był od nowa. Jeszcze coś podać może? :)

No i winą za ścinanie obarczam procesor bo to on zawsze gło.śniej pracuje gdy następują te ściny :) A karty graficznej bardziej chyba już nie moge na wydajność ustawić

webber
komentarz
komentarz

Windows wgrywany był od nowa
O to chodziło. Wszystkie sterowniki dołączone z płytą główną wgrane? Jaki zasilacz?
dawid91919
komentarz
komentarz

Wgrane :) Zasilacz nowy Codegen 350W

E-APA
komentarz
komentarz

Wymien zasilacz, CODEGEN jest zasilaczem na czarnej liscie. Kup fortrona, delte, chieftec 350~420W

dawid91919
komentarz
komentarz

Zmiana sprzętu już nie wchodzi w rachube :/ Nie będę wymieniał nowego zasilacza. Jeszcze bez pewności, że będzie lepiej.

E-APA
komentarz
komentarz

Pozycz od kogos zasilacz 350W ale markowy i sprawdz, jesli bedzie dobrze to kupisz

dawid91919
komentarz
komentarz

Nie da sie tego jakoś inaczej załatwić? Może to jakiś praces muli procka :(

bez_tytuĹu.bmp

bez_tytuĹu.bmp

E-APA
komentarz
komentarz

daj zrzut z hijack'a

dawid91919
komentarz
komentarz

Można jaśniej, czego?

E-APA
komentarz
komentarz

sciagnij kasperskiego i przeskanuj dysk

HijackThis

Rewelacyjny program pozwalający na uporanie się ze złośliwym oprogramowaniem np. podmieniającym stronę startową przeglądarki internetowej. Program umożliwia wyszukanie komponentów takich jak dodatkowe paski narzędzi (toolbars), kontrolki ActiveX, dialery, programy szpiegujące itd. Wyniki wyszukiwania są prezentowane w postaci logu podzielonego na cztery części: R - wpisy w rejestrze dot. domyślnej strony startowej i strony wyszukiwania, F - wpisy do plików uruchamianych przy starcie systemu, N - analogicznie jak R ale dla Netscape i Mozilli oraz O - pozostałe ustawienia. Każdy z wykrytych wpisów, komponentów czy programów można naprawić bądź usunąć. Log można też zapisać do pliku w celu późniejszej analizy bądź konsultacji z ekspertem.

Zródło: http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&amp...ijackThis+2.0.2

Lewy12
komentarz
komentarz

Masz beznadziejną kartę graficzna ale cs powinien normalnie chodzic bez zadnych problemow.A procek nie może wydawać z siebie dźwięku.Sprawdz dokładnie skąd wydobywa się ten dzwięk.

Gość
komentarz
komentarz
Masz beznadziejną kartę graficzna ale cs powinien normalnie chodzic bez zadnych problemow.A procek nie może wydawać z siebie dźwięku.Sprawdz dokładnie skąd wydobywa się ten dzwięk.

Heh jeżeli na 9200 chodził CS to na tej też powinien ;) Piszczeć mogą cewki na grafice ;)

kacpi200
komentarz
komentarz

Płytę główną zmieniałeś ? Ta może nie do końca współpracować z prockiem.

Gość
komentarz
komentarz
Płytę główną zmieniałeś ? Ta może nie do końca współpracować z prockiem.

Hehe dobre :D

A taki jeden mały kłeszczyn: Steam czy Nonsteam :cwany:

Duban
komentarz
komentarz
A taki jeden mały kłeszczyn: Steam czy Nonsteam
Co to za różnica ? :P

Zobacz co piszczy jak są ściny. Być może masz coś nie tak z kartą graficzną ;)

Grę zainstalowałeś na nowo ? (Choć nie wiem czy to może być problem ale zawsze warto sprawdzić wszystko).

E-APA
komentarz
komentarz

cs powienien chodzic bez zaciecia, u mnie kiedys na starym kompie:

Celeron 1,0MHz s370

256 ram SDRAM

GF 2 32MB

przeinstaluj system i sprobuj na innej zasilce

MasterChiefPwn
komentarz
komentarz
Witam,

kilka dni temu wymieniłem całe wnętrze komputera. Lubie sobie pograć, lecz np. taki tradycyjny Counter Strike mimo o wiele lepszych parametrów mi ścina. Stare parametry to: procek Amd Athlon Xp, karta grafiki Radeon 9200, ram 512mb. Teraz mam AMD Athlon X2 5000+ Karte graf GeForce 9500GT 2GB Ram, a nowy komputer w grach chodzi mi wolniej i jakby sie mulił. O co chodzi temu komputerowi? Powie ktoś jak zrobić go bardziej wydajniejszym?

Zasilacz to rzeczywiście tragedia ale rzadkością jest żeby to od zasilacza komputer "mulił"

Jak masz syf w windowsie ( a o to nie trudno ) to zawsze wydajność będzie słaba.

Polecam :

1. Wyczyścić system CCleanerem.

2. Podać logi z Hi jacka.

3. Zdefragmentować dysk.

Mattix95
komentarz
komentarz

Rzeczywiście jak masz syf w Windowsie to spada wydajność ( nawet do 40 % !! ) .

Zastosuj się do poradnika :

http://www.forumpc.pl/index.php?showtopic=69403

maateoo18
komentarz
komentarz

Chyba szukacie problemu tam gdzie go nie ma. Ja bym zdecydowanie zajął się sterownikami. Ściągnij najnowsze ze strony nVidii, zainstaluj, zrestartuj kompa, potem DX nawet z najgłupszej gazety z grami, restart, potem odpal gry.

Jeśli Windows był wgrany nowy no to i sterowniki muszą, opcji nie ma, hardwere masz mocny, wiec problem musi leżeć w softwere, cudów nie ma :)

dawid91919
komentarz
komentarz

Ja steam oczywiście :) Musze teraz poćwiczyć bo na lana sie wybieram. Gram w CS i Battlefield 2 przeważnie. BF2 mi lepiej chodzi od cs chociaż lepsza grafa. Reinstale i nowe configi były. Ustawienia karty graficznej ustawione na max wydajność. Wczoraj najnowsze stary zainstalowałem to mi sie 4bity i najmniejsza rozdzielczość ustawiła i zmienić tego nie można było -,-

Może zapodajcie jakieś stery na moją grafe (GF 9500GT) DX to miałem razem z karta graficzna. Syf w Win jak dobpiero instalowany był? :huh:

Na gorszej zasiłce szedł cs lepiej i co? Procesy dałem w załączniku na tamtej stronie.

Z HiJacka

Logfile of Trend Micro HijackThis v2.0.2

Scan saved at 14:25:19, on 2009-01-25

Platform: Windows XP Dodatek SP3 (WinNT 5.01.2600)

MSIE: Internet Explorer v7.00 (7.00.6000.16762)

Boot mode: Normal

Running processes:

C:\WINDOWS\System32\smss.exe

C:\WINDOWS\system32\winlogon.exe

C:\WINDOWS\system32\services.exe

C:\WINDOWS\system32\lsass.exe

C:\WINDOWS\system32\svchost.exe

C:\WINDOWS\System32\svchost.exe

C:\WINDOWS\system32\spoolsv.exe

C:\WINDOWS\Explorer.EXE

C:\Program Files\Eset\nod32kui.exe

C:\Program Files\WinFast\WFDTV\DTVSchdl.exe

C:\Program Files\Common Files\ArcSoft\Connection Service\Bin\ACDaemon.exe

C:\WINDOWS\RTHDCPL.EXE

C:\WINDOWS\system32\RUNDLL32.EXE

C:\WINDOWS\system32\ctfmon.exe

C:\Program Files\WinFast\WFDTV\WFWIZ.exe

C:\Program Files\Common Files\Ahead\Lib\NMBgMonitor.exe

E:\program files\steam\steam.exe

D:\Dawid\gammacontrol1031\Gammacontrol.exe

C:\Program Files\Hewlett-Packard\Digital Imaging\bin\hpohmr08.exe

C:\Program Files\Hewlett-Packard\Digital Imaging\bin\hpotdd01.exe

C:\Program Files\Common Files\ArcSoft\Connection Service\Bin\ACService.exe

C:\Program Files\Common Files\Microsoft Shared\VS7DEBUG\MDM.EXE

C:\Program Files\Eset\nod32krn.exe

C:\WINDOWS\system32\nvsvc32.exe

C:\Program Files\Common Files\Ulead Systems\DVD\ULCDRSvr.exe

C:\Program Files\Common Files\Ahead\Lib\NMIndexingService.exe

C:\Program Files\Common Files\Ahead\Lib\NMIndexStoreSvr.exe

C:\WINDOWS\system32\wuauclt.exe

D:\Program Files\Avant Browser\avant.exe

d:\Program Files\Trend Micro\HijackThis\HijackThis.exe

R1 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Search Page = http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=54896

R0 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Start Page = http://www.onet.pl/

R1 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Default_Page_URL = http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=69157

R1 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Default_Search_URL = http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=54896

R1 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Search Page = http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=54896

R0 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Start Page = http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=69157

R0 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Search,SearchAssistant =

R0 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Search,CustomizeSearch =

R1 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Connection Wizard,ShellNext = http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=74005

R0 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Toolbar,LinksFolderName = Łącza

R3 - URLSearchHook: Yahoo! Toolbar - {EF99BD32-C1FB-11D2-892F-0090271D4F88} - C:\Program Files\Yahoo!\Companion\Installs\cpn\yt.dll

O2 - BHO: Yahoo! Toolbar Helper - {02478D38-C3F9-4EFB-9B51-7695ECA05670} - C:\Program Files\Yahoo!\Companion\Installs\cpn\yt.dll

O2 - BHO: AcroIEHlprObj Class - {06849E9F-C8D7-4D59-B87D-784B7D6BE0B3} - C:\Program Files\Adobe\Acrobat 7.0\ActiveX\AcroIEHelper.dll

O3 - Toolbar: Yahoo! Toolbar - {EF99BD32-C1FB-11D2-892F-0090271D4F88} - C:\Program Files\Yahoo!\Companion\Installs\cpn\yt.dll

O4 - HKLM\..\Run: [GEST] =

O4 - HKLM\..\Run: [NvCplDaemon] RUNDLL32.EXE C:\WINDOWS\system32\NvCpl.dll,NvStartup

O4 - HKLM\..\Run: [nwiz] nwiz.exe /install

O4 - HKLM\..\Run: [nod32kui] "C:\Program Files\Eset\nod32kui.exe" /WAITSERVICE

O4 - HKLM\..\Run: [WinFastDTV] C:\Program Files\WinFast\WFDTV\DTVSchdl.exe

O4 - HKLM\..\Run: [ArcSoft Connection Service] C:\Program Files\Common Files\ArcSoft\Connection Service\Bin\ACDaemon.exe

O4 - HKLM\..\Run: [NeroFilterCheck] C:\Program Files\Common Files\Ahead\Lib\NeroCheck.exe

O4 - HKLM\..\Run: [RTHDCPL] RTHDCPL.EXE

O4 - HKLM\..\Run: [Alcmtr] ALCMTR.EXE

O4 - HKLM\..\Run: [NvMediaCenter] RUNDLL32.EXE C:\WINDOWS\system32\NvMcTray.dll,NvTaskbarInit

O4 - HKCU\..\Run: [CTFMON.EXE] C:\WINDOWS\system32\ctfmon.exe

O4 - HKCU\..\Run: [WinFast Schedule] C:\Program Files\WinFast\WFDTV\WFWIZ.exe

O4 - HKCU\..\Run: [Gadu-Gadu] "C:\Program Files\Gadu-Gadu\gg.exe" /tray

O4 - HKCU\..\Run: [bgMonitor_{79662E04-7C6C-4d9f-84C7-88D8A56B10AA}] "C:\Program Files\Common Files\Ahead\Lib\NMBgMonitor.exe"

O4 - HKCU\..\Run: [steam] "e:\program files\steam\steam.exe" -silent

O4 - HKCU\..\Run: [Gammacontrol] "D:\Dawid\gammacontrol1031\Gammacontrol.exe"

O4 - HKUS\S-1-5-19\..\Run: [CTFMON.EXE] C:\WINDOWS\system32\CTFMON.EXE (User 'USŁUGA LOKALNA')

O4 - HKUS\S-1-5-19\..\RunOnce: [nltide_2] regsvr32 /s /n /i:U shell32 (User 'USŁUGA LOKALNA')

O4 - HKUS\S-1-5-20\..\Run: [CTFMON.EXE] C:\WINDOWS\system32\CTFMON.EXE (User 'USŁUGA SIECIOWA')

O4 - HKUS\S-1-5-20\..\RunOnce: [nltide_2] regsvr32 /s /n /i:U shell32 (User 'USŁUGA SIECIOWA')

O4 - HKUS\S-1-5-18\..\Run: [CTFMON.EXE] C:\WINDOWS\system32\CTFMON.EXE (User 'SYSTEM')

O4 - HKUS\S-1-5-18\..\RunOnce: [nltide_2] regsvr32 /s /n /i:U shell32 (User 'SYSTEM')

O4 - HKUS\.DEFAULT\..\Run: [CTFMON.EXE] C:\WINDOWS\system32\CTFMON.EXE (User 'Default user')

O4 - HKUS\.DEFAULT\..\RunOnce: [nltide_2] regsvr32 /s /n /i:U shell32 (User 'Default user')

O4 - Global Startup: Adobe Reader Speed Launch.lnk = C:\Program Files\Adobe\Acrobat 7.0\Reader\reader_sl.exe

O4 - Global Startup: hp psc 1000 series.lnk = ?

O4 - Global Startup: hpoddt01.exe.lnk = ?

O8 - Extra context menu item: E&ksport do programu Microsoft Excel - res://C:\PROGRA~1\MICROS~1\OFFICE11\EXCEL.EXE/3000

O9 - Extra button: Badanie - {92780B25-18CC-41C8-B9BE-3C9C571A8263} - C:\PROGRA~1\MICROS~1\OFFICE11\REFIEBAR.DLL

O9 - Extra button: (no name) - {e2e2dd38-d088-4134-82b7-f2ba38496583} - C:\WINDOWS\Network Diagnostic\xpnetdiag.exe

O9 - Extra 'Tools' menuitem: @xpsp3res.dll,-20001 - {e2e2dd38-d088-4134-82b7-f2ba38496583} - C:\WINDOWS\Network Diagnostic\xpnetdiag.exe

O9 - Extra button: Messenger - {FB5F1910-F110-11d2-BB9E-00C04F795683} - C:\Program Files\Messenger\msmsgs.exe

O9 - Extra 'Tools' menuitem: Windows Messenger - {FB5F1910-F110-11d2-BB9E-00C04F795683} - C:\Program Files\Messenger\msmsgs.exe

O16 - DPF: {1E54D648-B804-468d-BC78-4AFFED8E262E} (System Requirements Lab) - http://www.nvidia.com/content/DriverDownlo.../sysreqlab3.cab

O16 - DPF: {30528230-99f7-4bb4-88d8-fa1d4f56a2ab} (YInstStarter Class) - C:\Program Files\Yahoo!\Common\yinsthelper.dll

O16 - DPF: {D27CDB6E-AE6D-11CF-96B8-444553540000} (Shockwave Flash Object) - http://fpdownload2.macromedia.com/get/shoc...ash/swflash.cab

O23 - Service: ArcSoft Connect Daemon (ACDaemon) - ArcSoft Inc. - C:\Program Files\Common Files\ArcSoft\Connection Service\Bin\ACService.exe

O23 - Service: NBService - Nero AG - C:\Program Files\Nero\Nero 7\Nero BackItUp\NBService.exe

O23 - Service: NMIndexingService - Nero AG - C:\Program Files\Common Files\Ahead\Lib\NMIndexingService.exe

O23 - Service: NOD32 Kernel Service (NOD32krn) - Eset - C:\Program Files\Eset\nod32krn.exe

O23 - Service: NVIDIA Display Driver Service (NVSvc) - NVIDIA Corporation - C:\WINDOWS\system32\nvsvc32.exe

O23 - Service: Ulead Burning Helper (UleadBurningHelper) - Ulead Systems, Inc. - C:\Program Files\Common Files\Ulead Systems\DVD\ULCDRSvr.exe

--

End of file - 7108 bytes

MasterChiefPwn
komentarz
komentarz

Logi czyste.

A co do sterowników, Nvidia 181.22 forceware, najnowsze sterowniki do procesora v 1.3.2.0053 i obowiązkowo dual core optimizer

( na stronie AMD sekcja dla procesorów x2 ) może to Ci pomoże.

dawid91919
komentarz
komentarz

Te sterowniki do karty ściągnąłem wczoraj i jak je zainstalowałem to ledwo komputer chodził... Miałem 4 bity i rozdziałke 640x*** i tych ustawień zmienić w ogólle nie mogłem. Stery do procka zainstalowałem optimizera też. Ciągle cs ścina i dzwięk z obudowy tam sam. Sprawdzam sobie wykorzystanie procesora a tu gdy odświerzam strone w przeglądarce mi pokazuje 54% Czy to nie za dużo jak na prostą operacje? 0_o

A ten dzwięk wydobywa się nie z procesora tylko z dysku twardego. Jego nie wymieniałem. Może to jakiś trop :)

MasterChiefPwn
komentarz
komentarz
Te sterowniki do karty ściągnąłem wczoraj i jak je zainstalowałem to ledwo komputer chodził... Miałem 4 bity i rozdziałke 640x*** i tych ustawień zmienić w ogólle nie mogłem. Stery do procka zainstalowałem optimizera też. Ciągle cs ścina i dzwięk z obudowy tam sam. Sprawdzam sobie wykorzystanie procesora a tu gdy odświerzam strone w przeglądarce mi pokazuje 54% Czy to nie za dużo jak na prostą operacje? 0_o

Takie ustawienia 4 bity i 640*400, występują wtedy kiedy zainstalujesz nowe sterowniki na stare.

Najpierw trzeba odinstalować stare a potem instalować nowe.

Tylko przeglądarka pożera tyle pokładów procesora?

Jest to trop, wyłącz stronicowanie i sprawdź czy dalej się przycina.

Sprawdź dysk za pomocą HDD Health.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.