x-kom hosting

Pomoc w doborze

cruszon
komentarz
komentarz

Foxconna już chyba nigdzie nie ma. Szukałem jej na w sklepach na allegro i nie ma. No chyba że macie gdzieś tam w piwnicy schowanego ;)

Mattix95
komentarz
komentarz

Ale z dobrą integrą ( no prawie niemożliwe ) ale w płycie typu Liptona ten gigabyte ma przyzwoitą tą integrę a ta chyba jakąś lipną i jest trudno dostępna ...

cruszon
komentarz
komentarz

Ta liptona tak. Podobno jest jedna z najlepszych zintegrowanych kart graficznych. Sam się nad nią zastanawiam. A ile masz kasy na mobo?

Mattix95
komentarz
komentarz

crushon Mamy podobne tematy ;) Ale ja chyba się zdecyduję na tego Amd 64 6000+ i tą płytę co podał Lipton . Składanie tego komputera może trochę potrwać ze względu aktualnie niskich funduszy ale jak już składać to na maxa .

Tylko nie wiem co pierwsze kupić płytę czy procesor ? A i czy procesor jest dobry w tej cenie ( 319 zł ) czy lepiej wziąć tego 5600 ( 279 zł ) ?

cruszon
komentarz
komentarz

Tak bardzo to się nie znam ale mi polecono AMD Athlon 64 X2 6000+. Na agito.pl jest za 312zl ;) Ja kupiłem najpierw procek bo już miałem dosyć czekania na obniżki cen. Może niech wypowiedzą się fachowcy ;). Mam jeszcze na oku Asus'a ale nie wiem co on jest wart ;)

Mattix95
komentarz
komentarz
Mam jeszcze na oku Asus'a ale nie wiem co on jest wart

Nie wiem czy to ,, przypadkowy '' zbieg okoliczności ale moim 2 kolegom którzy mają a raczej mieli płytę Asusa płyta siadła po 4 miesiącach ... Ja w to nie wnikam tylko mówię .

A co do obniżki cen jestem ciekawy kiedy w końcu zmaleją ; wtedy kiedy krach na giełdzie się skończy ... Czyli kiedy skończy się ten tzw. Krach ?

cruszon
komentarz
komentarz

Ceny miały zmaleć po nowym roku. Jak widać jest zupełnie inaczej. W sumie to może jednak wezmę tego Gigabyta. Widziałem wiele pozytywnych opinii o tej płycie ;)

Mattix95
komentarz
komentarz

No to beka bo ja też wtedy biorę tą płytę , procesor i ram :D Tyle że z zasilaczem nie jestem pewien ... Albo Modecom MC-350 ( nie wiem skąd bo nie mogę znaleźć ) albo amacrox Warrior 450NW ( chyba tak się piszę ) . Co do cen to słyszałem także że mają ostro spaść w kwietniu .

Tylko co pierwsze kupić ?

Płytę główną

Procesor

Zasilacz

czy ramy ?

Gość
komentarz
komentarz

Zasilacz, bo najważniejsze jest bezpieczeństwo a także bo to jedyna rzecz z której możesz korzystać na staraj konfiguracji.

Mattix95
komentarz
komentarz

i chyba tak zrobię ;) Nie wiem czy Lipton miał rację ale jak już wszystko zakupię i może bym wymieniał grafikę to ten zasilacz modecom MC-350 350 W Nie starczy ?!

Jest mały problem na który chyba nikt nie zwrócił uwagi . Mianowicie płyta główna Epox 8RDA+ jest w formacie ATX a ten gigabyte w formacie MICRO ATX !!! Będzie problem z zamontowaniem jej pod obudowę ATX ?!

Lipton
komentarz
komentarz

Spokojnie zamontujesz ;)

Zależy pod jaką grafikę miałby być ten MC 350W :)

cruszon
komentarz
komentarz

Właśnie ja też mam teraz płytę ATX i się zastanawiam czy będzie problem jakiś? Ok dzięki ;)

Mattix95
komentarz
komentarz

A jaka maksymalnie tam wejdzie ? :) ( grafika pod zasilacz )

Aha ... I za ile mógłbym sprzedać obecne 2 kości ramu 2x 1 Gb Kingston PC3200 ? Lepiej się opłaca razem je sprzedać czy osobno ?

Klawisz
komentarz
komentarz

Troszkę Ci namieszam :D

Twoja wybrana płyta nie ma zintegrowanej grafiki :P Do tego posiadałem tą płytę pod starego Semprona i "ciężko" chciał się kręcić na niej.

Tu masz 2 Asusy i naprawdę jak dla mnie Asus jest o 2 kroki przed GA ;]

-Asus M3A78-CM AMD 780V na Gpu Ati

http://www.gral.pl/preview/Asus/Asus_M3A78...ATX_AM2_30.html

-Asus M3N78, GeForce 8200 a tu jak widać na GF.

http://www.gral.pl/preview/Asus/Asus_M3N78...ATX_AM2_48.html

Do Ciebie należy którą kartę wolisz ;) Jednak że polecam z grafiką Ati.

Cpu Athlon 64 X2 5600+ ale patrz aby miał 2mb cache-u.

http://www.gral.pl/preview/AMD_Athlon_64_X...2MB_89W_05.html

Teraz masz jeszcze do kupna zasilacz ;]

http://www.gral.pl/preview/ModeCom/Zasilac...0mm_PFC_22.html

Jeśli nie będziesz pakował jakiegoś Hd4830++ albo GF9800++ zasilacz da sobie radę ;)

cruszon
komentarz
komentarz

Co to za karta graficzna ATI RV610. Nie widziałem nigdy takiej? No własnie o Asusach z tej serii myślałem ;)

A pozatym co Ty gadasz?? Gigabyte nie ma zintegr. grafiki?? Nie pomyliło Ci się coś?

Mattix95
komentarz
komentarz
woja wybrana płyta nie ma zintegrowanej grafiki

Jak nie ma jak ma HD2400 wyraźnie jest napisane

http://www.gral.pl/preview/Gigabyte/Gigaby...MI_MATX_26.html

Dzięki jednak ten procesor chyba będzie lepszy bo nie odczuje tego 200 MhZ a bardziej odczuje cenę i wydajność jeżeli chodzi o ilość cache .

Tylko to co zaoszczędzę na procesorze dołożę do tej płyty od Asusa .

Nie wiem jak Ty to zrobiłeś że znalazłeś tam tego Modecoma MC . Wydawało mi się że przeszukałem cały serwis :) .

Dobra jest ta cała integra w tej płycie asusa ( ATI ) ?

I jeszcze powiedz mi za ile mogę sprzedać obecne ramy ( około 150 zł ) ? Bo mam zamiar kupić 2x 1 Gb Kingston DDR2 Dual Channel .

Już jutro prawdopodobnie bądź po jutrze będę jechał po nowy zasilacz .

cruszon
komentarz
komentarz

A Athlon 64 X2 6000+ bez kręcenia jest chyba dobry no nie? (nie zamierzam przynajmniej na razie podkręcać). Nawet jeśli nie to i tak mam go już w domu i czeka na mobo i zamontowanie xD

Mattix95
komentarz
komentarz

Nie no już sam nie wiem . Ta integra u Gigabyta jest naprawdę dobra ( ponoć ) i jest on tańszy . A co do procesora to sam nie wiem . A Ty cruszon dalej nastawiony na tego 6000+ ? Poczytam testy tych dwóch procesorów i podejmę decyzję .

cruszon nie kuś losu mówiąc mi że masz go już w domu bo zamiast tego zasilacza pojadę po procesor :D Właśnie ten 6000+ A masz go z 2mb Cache czy z 1 MB ?

cruszon
komentarz
komentarz

No niestety 1MB. Ale podobno jest bardzo dobry. A od starego Pentium 4 2,4 GHz chyba wszystko jest lepsze :D Sam też nie wiem dalej czy Gigabyte czy ASUS. Niby mam teraz stara płytę ASUSA nie zawiodła mnie jeszcze i ufam im. Hmmmm... nie wiem. :/

Mattix95
komentarz
komentarz

Ta grafika zintegrowana od Gigabyte jest LEPSZA . Sam wezmę tego Amd Athlon 64 6000+ 1 Mb cache . <<< Ten jest wykonany w nowszym procesie 65nm a ten z 2mb cache w starszym 90 nm .

Cytuję :

Pamięć cache

Ma wpływ na wydajność ale nie jakiś drastyczny. Różnice miedzy tak samo taktowanymi procesorami z różnym cache są o zera do max 10% więc nie jest to jakiś kluczowy parametr w wyborze procesora - lepiej zainwestować w prędkośc niz w cache, albo inaczej - nie opłaca się wiele dokładac żeby mieć większy cache.

I jaką częstotliwość ma Twój procesor ?

cruszon
komentarz
komentarz

3,1 GHz. Ten wykonany w technologii 90nm miał 3,0GHz

Mattix95
komentarz
komentarz

Moja przyszła konfiguracja :

Gigabyte MA78GM-S2H http://www.gral.pl/preview/DDR2_Dual_Chann...DDR_CL5_58.html

i reszta resztą ... ;)

Jeżeli ma ktoś coś za czy przeciw do mojego przyszłego zestawu proszę pisać i wytłumaczyć dlaczego .

Gość
komentarz
komentarz

Tego 6000+x2 brałbym na Winddorze, mocniej się grzeje ale jest wydajniejszy na starcie (koło 5-10%), i lepszy zapewne lepszy do oc.

Mattix95
komentarz
komentarz

Ma on taktowanie 3.0 GhZ ale nie powinno się odczuć tych 100 Mhz . Ma on też 2 Mb cache . Do podkręcania procesora nie potrzebuję bo raczej nie będę kręcił chyba że kupię lepszą grafę a dodatkowe ciepło mi niepotrzebne :D .

Właśnie wróciłem ze sklepu www.wista.pl i myślałem że z beki nie wyrobię ale nie w tym rzecz ;) . Zamówiłem już tą płytę główną od GigaByte : Gigabyte GA-MA78GM-S2H VGA . http://www.wista.info/opis.php?cPath=25_21...roducts_id=4199 . Także już 1 rzecz z głowy ;)

Poczytam na temat tego Winddora i wybiorę ( oczywiście z uprzedzeniem na forum ) .

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.