x-kom hosting

Karta graficzna do 600 PLN co polecacie

ziomal049
utworzono
utworzono

Witam ! Mam pytanie dotyczące zakupu nowej karty graficznej w cenie do 600 zł ta karta ma służyć do gier i photoshopa mam mój sprzęt to :

Procesor : athlon 5000 x2

Ram: 4gb ddr2 kingston

karta graficzna : MSI NX7600GS 256mb

dysk : 250 gb ( tyle mi w zupełności wystarcza)

zasilacz : tagan 420 wat - model : TG420 - U01

płyta główna -: gigabyte GA-MA74GM-S2

która obsługuje phenom 4 rdzeniowy i max 8 gb ramu

Chciałbym się dowiedzieć jaką karte graficzną wg was najlepiej zastosować myślałem o 9600GT , 9800GT a może coś z stajni Atiego czekam na porady. Jestem otwarty na każdą propozycję. :)

Pozdrawiam

Łukasz

//Przenoszę do działu z kartami.

//Takie tematy się raportuje.

//Nestea

lukasz1908
komentarz
komentarz

Jeżeli procek uda ci się wrzucić na 3,0 możesz kupić HD4850 .

lebron123
komentarz
komentarz

Radek HD 4850. Do tego podkręc proca do 3.0 jak się będzie dało.

ziomal049
komentarz
komentarz

ten procek ma 2,61 a jakbym nie podkręcił do tej mocy to nie moge założyć tej karty , albo mi sie to nie będzie opłacać?? Jakiej firmy wybrać tą karte żeby mi sie zgrała z resztą kompa ?? która z kart jest bardziej opłacalna Radeon HD4850 czy Geforce 9800GTX+ ?? Proszę o pilną odpowiedź.

Carlsberg
komentarz
komentarz

HD4850 ma najlepszy stosunek cena\wydajność na rynku :)

qwertyzax
komentarz
komentarz
ten procek ma 2,61 a jakbym nie podkręcił do tej mocy to nie moge założyć tej karty , albo mi sie to nie będzie opłacać??

Tez powinien dac rade, aczkolwiek warto krecic, zawsze to pare klatek wiecej.

która z kart jest bardziej opłacalna Radeon HD4850 czy Geforce 9800GTX+ ??

9800GTX+ jest troche wydajniejszy, ale watpie ze go znajdziesz w cenie do 600zl.

ziomal049
komentarz
komentarz

Aha czyli bardziej mi posłuży HD4850 a na gry nawet na najniższych detalach ale najnowsze to mi wystarczy z 2 lata ?? To ilu mhz ten procesor można łagodnie podkręcić??

lebron123
komentarz
komentarz

Za duzo to go nie podkręcisz, dokladnie nikt nie wie ile, myslę ze do 2.9 -3.0 to max.

ziomal049
komentarz
komentarz

Mam podkręcać co 10 mhz ?? mam na płycie dołączonej do płyty głównej program EasyTune Pro 5 czy moge nim podkręcać ?? Jakie są objawy niestabilnego kompa poprzez podkręcenie i jak to przywrócić z powrotem?? A i ile mi pociągną gry na tej karcie?? DO jakiej karty nvidi jest zbliżona wydajność modelu HD 4850

lebron123
komentarz
komentarz

9800GTX => HD4850.

Procka podkrecasz w BIOSIE, objawiami niestabilnosci moga byc np. resety, zawiechy itp.

ziomal049
komentarz
komentarz

Dzięki wielkie!! za pomoc kupuje karte HD 4850. Tylko jakiej firmy bo wiadomo że 1 gb??? I już ostatnie pytanie jeśli przy podkręcaniu kompa zacznie mi mulić i zacznie sie resetować można potem bezpiecznie wejść do biosu i obniżyć taktowanie zegara??

lebron123
komentarz
komentarz

Jak uda sie do biosu wejsc to tak , jak nie to wyjmujesz baterie w plycie glownej , czekasz z minutkę i wkladasz i masz zresetowany BIOS. Polecam radka ASUS TOP GLACIATOR lub HiS ICEQ 4 TURBO.

olszak
komentarz
komentarz

bez problemu można obniżyć taktowanie, najlepiej wziąć 4850 z chłodzeniem iceq4 od HIS'a

@edit user wyżej był szybszy

ziomal049
komentarz
komentarz

Z płytą główną gigabyte dobrze się będą zgrywały się karty innego producenta??

olszak
komentarz
komentarz

to się ze sobą nie gryzie

lebron123
komentarz
komentarz

Nie ma znaczenia jakiego producenta plyta glowna :) Wazne aby bylo wejsce PCI-E 16x :P

edit: tym razem ja uprzedzony:D

ziomal049
komentarz
komentarz

A z tych kart jest dostępna opcja 1gb.??? Bo widze że wersja hisa na allegro 750 pln . Gdzie ją moge kupić w okolicach Krakowa ?? pcproject to wg was solidna firma , zobacze w ich katalogach . Jeśli macie jakieś ciekawe oferty z sieci wyślijcie link. Czym różni się ta karta asusa od his'a oprócz chłodzenia i co daje ta różnica kwoty czy asus się przegrzewa albo jest mniej wydajny??

ziomal049
komentarz
komentarz

Czy ta karta his'a jest dużo wydajniejsza i mocniejsza od 9800 GT 1 gb gigabyte? Czyli tak przypuszczalnie ile taka karta z chłodzeniem IceQ4 z moim zestawem komputerowym pociągnie na najnowszych grach oczywiście określając tak plus - minus?? Na jakimś forum czytałem że procesor amd 5000 x2 nie opłaca się podkręcać bo się będzie przegrzewał z boxowym chłodzeniem czy to prawda??

Jeszcze raz ja . Mam kartę MSI NX7600 GS i chciałem ją podkręcić czy moge to zrobić w tym oknie http://www.wrzuta.pl/obraz/veF2NyQOW7/grafa -------> tu jest screen. Jeśli moge to czy mam zaznaczyc to D.O.T i ile moge podkręcić??

Yohax
komentarz
komentarz

co polecacie gf 9600gt 1gb czy 9800gt 1gb?

Lipton
komentarz
komentarz
Czy ta karta his'a jest dużo wydajniejsza i mocniejsza od 9800 GT 1 gb gigabyte? Czyli tak przypuszczalnie ile taka karta z chłodzeniem IceQ4 z moim zestawem komputerowym pociągnie na najnowszych grach oczywiście określając tak plus - minus?? Na jakimś forum czytałem że procesor amd 5000 x2 nie opłaca się podkręcać bo się będzie przegrzewał z boxowym chłodzeniem czy to prawda??

O kilka procent jest mocniejsza, w dodatku 1gb przy karcie pokroju 9800GT się nie sprawdza. 5000+ X2 lekko podkręcony nie powinien się przegrzewać na boxie.

co polecacie gf 9600gt 1gb czy 9800gt 1gb?

9800GT 512mb :)

Yohax
komentarz
komentarz
O kilka procent jest mocniejsza, w dodatku 1gb przy karcie pokroju 9800GT się nie sprawdza. 5000+ X2 lekko podkręcony nie powinien się przegrzewać na boxie.

9800GT 512mb :)

czemu 9800gt 512?? 1gb sa chyba lepsze?? a moze wybrac radka 4850 1gb gigabyte??

qwertyzax
komentarz
komentarz
czemu 9800gt 512?? 1gb sa chyba lepsze?? a moze wybrac radka 4850 1gb gigabyte??

W normalnym uzytkowaniu nie zauwazysz roznicy miedzy 1GB a 512mb. 1Gb przydaje sie tylko w bardzo wysokich rozdzielczosciach.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.