x-kom hosting

Tanio zrobiona buda Fallena

Fallen
utworzono
utworzono

Moja buda to Codegen 6049 cod6049ly6.th.jpg

Przez długi czas zmieniałem w niej różne rzeczy, jednak dopiero w ostatnich miesiącach się za nią wziałem ( oczywiście takie jednodniowe działania pod wpływem impulsu ;) )

Celem był jak najmniejszy koszt przeróbek i w miarę atrakcyjny i nowocześniejszy wygląd niż stara pożółknięta obudowa :)

No to koszty:

Farba czarna mat spray - 9zl (straszne dziadostwo... pluje, słabo kryje... Warto dołożyć parę zł do Deco Color ( akurat nie było jak kupowałem)

Farba żołta spray- 12zł

Okno to plexi z antyramy 30x40cm - 8zł

Wiatrak na przód 12cm + grill ~22zł

Włączniki na przodzie- 8zł

Diody- 5zł

Środek wyścieliłem białą gąbką, którą kładliśmy pod panele ;)

Koszt ~64zł

W planach jest jeszcze wiatrak 80x80 niebieski led na tył i zastąpienie diod we wnętrzu katodami :)

Oto jak prezentuje moja buda ;) Pospolita ale nie miałem narzędzi ani pewnie talentu na jakieś bardziej zaawansowane przeróbki;)

s6300500wd5.th.jpg

s6300490nk8.th.jpg

s6300499wj3.th.jpg

s6300506br7.th.jpg

Jeśli macie jakieś pytania to piszcie w tym temacie ;) Czekam również na opinie :P i zapewne krytykę hehe

Gość
komentarz
komentarz

Bardzo fajnie, jedyne do czego mam zastrzeżenie to okno - powinno być tak wycięte aby nie było widać szyn na dyski. No i te kable = mały grajdołek :D. Za to bardzo podoba mi się kontrastujące żółte wnętrze z czarnymi blachami.

edit: popraw malowanie przy wentylatorze z przodu i panelu bocznym (żółta kreska w prawym górnym rogu)

edit: już widzę dlaczego taki grajdoł z kablami, zasilanie 24 pin na środku płyty ;/ Brawo dla Asusa, tak robiło się 6-7lat temu...

Han
komentarz
komentarz

Fajna buda,i niesamowita metamorfoza :D

BlackRaven
komentarz
komentarz

Świetny mod, biorąc pod uwagę porównanie pierwotnej obudowy i końcowego efektu (można rzec że to 2 różne obudowy ;) ). Brawa za pomysł i wykonanie :)

mis456
komentarz
komentarz

Fajna buda. Wrzuć ja na allekomp

kajzer
komentarz
komentarz

jeden z fajniejszych modów jaki ostatnio widziałem, serio ;)

ambas
komentarz
komentarz
W planach jest jeszcze wiatrak 80x80 niebieski led na tył i zastąpienie diod we wnętrzu katodami

Ja bym nie zmieniał tego oświetlenia, teraz (przynajmniej tak to wygląda na zdjęciach) wnętrze jest subtelnie, delikatnie oświetlone. Dodatkowo pomalował bym elementy wnętrza (gąbka, zasilacz itp.) na czarno.

Powodzenia w dalszych zmaganiach z obudową :)

snip91
komentarz
komentarz

Jak dla mnie bdb mod. Dużo lepszy niż te wszystkie przepakowane budy z tonami katod i guzików.

Moja rada - domaluj resztę pierdółek w środku, żeby nie były szare/srebrne.

Nie wrzucaj tam katod - jest dobrze. Ewentualnie dorzuć kilka diod do środka.

Fallen
komentarz
komentarz

:P"+-->

CYTAT("Ja :P")
jedyne do czego mam zastrzeżenie to okno - powinno być tak wycięte aby nie było widać szyn na dyski

Wlasnie akurat chciałem żeby było widać ze sie męczyłem z malowaniem środka :)

:P"+-->

CYTAT("Ja :P")
edit: już widzę dlaczego taki grajdoł z kablami, zasilanie 24 pin na środku płyty ;/ Brawo dla Asusa, tak robiło się 6-7lat temu...

Tak, płyta to Asus M2N i do tego jeszcze mam wpiętą przejściówkę 20=>24pin...

Co do oświetlenia to przekonaliście mnie do zrezygnowania z katod ;) Dołożę jedynie kolejne 4 diody niebieskie.

Następnym etapem będzie pomalowanie zasilacza i napędów na czarno + dodanie nowych diod + poprawki w malowaniu :)

Muszę też coś zrobić z wiatrakiem który stoi na karcie graficznej bo brzydko to wygląda... do plexi nie ma szans wiatraka przyczepic bo jest strasznie cienka aa wentyl musi być bo ten pasywny 7900gt to niezły grzejnik.

Dziękuję za dotychczasowe opinie i pomysły :)

W dalszej przyszłości założył bym sobie oploty na kable zasilajace ale to rozbieranie wtyczek mnie przeraża :)

W styczniu będzie aktualizacja tematu :))

Gość
komentarz
komentarz

Twój mod jest jednym z najlepszym z jakich widziałem. No serio. Podoba mi się połączenie czarnego koloru z żółym.

Wnętrze obudowy jest bardzo ładnie, tak więc nie polecam dawać katod.

No i koniecznie zrób porządek z kablami. Mod będzie ładniej wyglądał. Możesz te kable schować za tacką MoBo, dać oploty, albo zainwestuj w KLIK

Ghost991
komentarz
komentarz

Buda bardzo przyjemnie wpada w oko.

Wykonana bez zbędnego kiczu i ze smakiem.

Co do wad :bigsmile:

- okno nie powinno ukazywać tych blach na napędy i hdd

- kable, poukładaj kable :D

- co to to białe na tylnej ścianie??

Fallen
komentarz
komentarz
- co to to białe na tylnej ścianie??
Środek wyścieliłem białą gąbką, którą kładliśmy pod panele wink.gif

Jest cieniutka to nieźle się nadaje ;) Fajnie odbija światło od diod i jest trochę jaśniej w obudowie. Dół obudowy też tym wyłożyłem.

Gość
komentarz
komentarz

Bardzo fajna buda :)

snip91
komentarz
komentarz
Środek wyścieliłem białą gąbką, którą kładliśmy pod panele

Wycisza to chociaż trochę?

Fallen
komentarz
komentarz

Wątpie czy to daje jakiś efekt :) Ta obudowa zresztą ma pełno dziur, niedociągnięć, szpar itd wiec atrybuty wygłuszajace tej gąbki nie są ważne dla mnie, choć podejrzewam że były by słabe... :) Ważne że zakryła te wszystkie dziurki, wystające bolce, nity, zagięcia i łączenia blach i do tego mi się podoba :)

Jak dokończe kilka pomysłów to wstawie ją na allekomp chociaz wątpie w wiarygodność tego konkursu no ale nie zależy mi na tym, ważne że może się komuś spodoba i wykorzysta później jakieś moje pomysły

NoVyKomp
komentarz
komentarz

wygląd jest super, zmiana oszołamiająca, aż nie chce się wierzyć, że 64 zł i buda się tak zmienia :)

co do okna to rzeczywiście ale np. superanckie NZXT też tak robi(nienawidzę ich :P)

cubEE18
komentarz
komentarz

wykonanie 10/10 , wszystko jest OK, zajmij sie tylko schowaniem kabli i pomalowaniem zasilacza bo sie wyróżnia

ale i tak wielki + dla Ciebie za tego moda :)

PaQre
komentarz
komentarz
wygląd jest super, zmiana oszołamiająca, aż nie chce się wierzyć, że 64 zł i buda się tak zmienia :)

Ja też w to nie mogę uwierzyć :D Wygląda jakbyś wyłożył conajmniej 150zł :D Super mod.

lukee8
komentarz
komentarz

No super

Gdzie kupiłeś te włączniki przyciski na froncie obudowy i czy one działają hehe

Podaj link jak możesz!

Zauwazyłem ze masz neostrade tp wspułczuje z toba! :lol2: :

Fallen
komentarz
komentarz

Przełączniki i przycisk kupiłem w sklepie elektronicznym w mojej mieścinie :) Kwestia kilku złotych :) Wszystkie są podłączone, czerwonym przyciskiem włączasz kompa, a pstryczkami kolejno: wentyl przod, oswietlenie wentyla przod, wiatrak w budzie, oswietlenie budy :)

No niestety neo mam heh no ale coz zrobić ;) lepsze to niż nic heh

Już jutro update :D Kilka nowych pomysłów i waszych sugestii zostało wprowadzonych w życie :) Obudowa znów się zmieniła

lukee8
komentarz
komentarz

a te przyciski sie podnosi do góry ta klampke i swieca

widziałem take na allegro ale koszt 1 to 10zł

Gość
komentarz
komentarz

to się zwie przełącznik hebelkowy

webber
komentarz
komentarz

Co do tych przełączników hebelkowych - pod jakimi hasłami musiałbym szukać całego panelu z takimi? Bo nie mogę nic znaleźć.

Fallen
komentarz
komentarz

Update 8.01.09r

A więc wprowadziłem do życia kilka zmian w moim kompie ;D

Na pierwszy ogień poszły wentyle a żeby było tanio i ładnie to wykorzystałem stary sposób i pomalowałem wiatraki na kolor srebrny przy użyciu markera olejowego/lakierowego. Efekt był wg mnie bardzo dobry, zobaczcie sami:

przed:s6300509kr7.th.jpg

po: s6300510my5.th.jpg

Następnym etapem było pomalowanie zasilacza i napędów na czarno ;)s6300521dj0.th.jpg

A żeby było tanio i farby starczyło to w napędach pomalowałem tylko to co widać :D

Tutaj założone wentyle/zasilacz/napędy (oprocz jednego) + bałagan w kablach: s6300536ny5.th.jpg

Aha zapomniałem napisać że dodałem jeszcze diode ktora oswietla drugi wentyl :) Skierowanie diod w pomalowane wentyle to naprawde świetna sprawa :)

Następnie zabrałem się do ułożenia kabli ;)s6300527st4.th.jpg

A oto jak buda się prezentuje :) Aparat troche przekłamuje bo wnętrze nie jest (na szczęscie) tak bardzo oświetlone jak to wygląda na zdjęciach, tylko został zachowany subtelny charakter moda (zresztą dodałem tylko 1 diode do tych poprzednich)

Oto galeria:

Przed:s6300490nk8.th.jpgPo:s6300590im4.th.jpg27786635my1.th.jpg53995019bf8.th.jpg18383189da9.th.jpgs6300645kn7.th.jpg

Aha zapomniałem dodać że śrubki od napedow itd też zostały pomalowane na czarno :D

Jedynej rzeczy której jeszcze brakuje w tej obudowie są oploty na kable i jeszcze większy porządek (lepsze schowanie kabli) ;)

Wstawiłem bude na ALLEKOMP komp nr 60 ;) Ale tam chyba takie same zdjęcia dałem jak tutaj ;)

edit:

Co do tych przełączników hebelkowych - pod jakimi hasłami musiałbym szukać całego panelu z takimi? Bo nie mogę nic znaleźć.
Nie wiem czy znajdziesz takie coś, kiedyś na allegro widziałem gościu jakiś sprzedawał takie samoróbki ale już dawno tego nie widziałem...najlepiej to kupic tylko przelaczniki wywiercic dziurki w panelu i już :) one są wkręcane, i nakredka od środka zakręcane :) montarz banalny a podłączać ich wcale nie musisz :D

//"Uptade"? :o a co to? Chyba Update

//Sonido

//błąd naprawiony heh :)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.