x-kom hosting

Problem z komputerem;p

wedka1993
utworzono
utworzono

Od kilku dni mam taki problem, że komputer bardzo długo się uruchamia (Windows wczytuje się z 1,5-2min;p), a w grach to już tragedia... W CoD 4 mp mapka wczytywała mi się w 10-15sek a teraz to ponad minutę muszę czekać ;/ W GTA IV właściwie nie da się grać, gdy włączam grę i naciskam "Start" to chyba z 15 postaci przeleci zanim się wczyta (normalnie 4-5), wcześniej chodziło na 1440x900 na medium-high a teraz to na low się tnie;p Żadnego wirusa nie mam, robiłem skanowanie, itd.;p

O co może tutaj chodzić? Komputer nie jest stary (niecałe pół roku), na dysku z Windowsem mam z 70GB wolnego miejsca, na reszcie też nie ma problemu... Proszę o pomoc;)

Jak zły dział to proszę o przeniesienie;)

DJ Buhh
komentarz
komentarz

może formacik

wedka1993
komentarz
komentarz

Właśnie bardzo bym tego nie chciał... Da się zrobić coś innego?

Wieszak
komentarz
komentarz
może formacik

może warnik? ^^

Format to rozwiązanei ostateczne.

Wyczyść kompa!

Start -> Akcesoria -> Narzędzia Systemowe -> Oczyszczanei Dysku

Warto też pomyśleć nad skanem jakimś porządnym antywirem, czyszczenie rejestru etc. programem takim jak CCleaner.

Format to ostateczność.

Pomyśl jeszcze nad ponownym wgraniem sterów do chipsetu, karty graficznej etc.

Win XP, zgadza się?

Może to już czas przejść na Vistę? Dokupiłbyś drugie tyle ramu i chodziłaby jak burza :)

falcon1984
komentarz
komentarz

Sprawdź temperatury, sprawdź czy z dyskiem jest ok (SMART dysku + diagnoza programem typu HDD Life)

Zrób reinstalację sterowników od grafiki

wedka1993
komentarz
komentarz

To tak:

CCleanerem czyściłem raz na tydzień, czyli raczej bardzo zaśmiecony nie jest. Defragmentacja też gdzieś raz na 2 tygodnie. Przeskanowałem antywirusem (avast!) i firewallem (Spyware Doctor) i nic nie wykryło (tylko kilka infekcji, ale nie zagrażały mocno kompowi;p).

W tej chwili oczyszczam dyski ;)

Temperatury (komp chodzi od jakichś 15godzin jak ma to coś do rzeczy:P):

Płyta główna 34 °C (93 °F)

Procesor 38 °C (100 °F)

Aux 11 °C (52 °F)

Seagate ST3320620AS 40 °C (104 °F)

(wg Everesta)

Karta graficzna (wg Catalysta) - w tej chwili jakieś 79 stopni (na 30% wiatraczka)

O co chodzi z tym SMARTem dysku? Możecie mi to jakoś wytłumaczyć, co mam zrobić, itp?

Gość
komentarz
komentarz

Wyczyść go System Mechanic - mój tata miał tak zawalonego laptopa, windows się uruchamiał ok. 2-3 min. wogól wolno chodził, i to mu pomogło. Tylko trzeba czyścić systematycznie (ja to robię raz na tydzień) :)

falcon1984
komentarz
komentarz
O co chodzi z tym SMARTem dysku? Możecie mi to jakoś wytłumaczyć, co mam zrobić, itp?

W Evereście jest Magazyn ---> SMART

Zrób screena i wklej

wedka1993
komentarz
komentarz

Nie wiem, czy ma to coś do rzeczy, ale niestety nie mam oryginalnego XP, i po którejś aktualizacji zniknęła mi tapeta i na dole z prawej jest takie przezroczyste okienko o wymiarach jakieś 10cmx2cm, w którym jest napisane "Użytkownik mógł paść ofiarą fałszowania oprogramowania itd..."

Co do screena to nawet nie mogę go na imageshack.us wstawić bo tak wolno komputer chodzi;p A co do stanu tych plików czy co to tam jest to wszystkie mają stan : "OK.Wartość w normie" lub "OK.Zawsze pozytywnie"

falcon1984
komentarz
komentarz

No to aktualizacja Windowsowa coś ci ostra namieszała w systemie

Jestem zwykle tego przeciwnikiem ale w tym wypadku najlepiej zrobić faktycznie format C:

Godzina roboty + godzina instalacji sterów + programów i masz za 2h kompa jak nowego, a aktualizacje automatyczne od razy wyłącz. Windowsa wgrywaj od razu z SP2 lub SP3 zintegrowanego

wedka1993
komentarz
komentarz

A jak zrobię formata tylko C to na D i E nic nie ruszy nie? Gry i filmy które tam są spokojnie będą działały? A i gdzie się wyłącza aktualizacje auto bo nie pamiętam;d

falcon1984
komentarz
komentarz

Jak sformatujesz tylko C to dane na innych partycjach oczywiście pozostaną. Filmy będą działać, ale gry trzeba będzie od nowa zainstalować, więc przed formatem odinstaluj wszystkie gry i zostaw sobie tylko obrazy gier (pliki .iso)

Aktualizacje wyłącza się w Panel Sterowania ---> Aktualizacje automatyczne ---> Wylącz aktualizacje automatyczne

wedka1993
komentarz
komentarz

Dobra pokasowałem wszystkie gry, chcę robić formata dysku C. Klikam na "Formatuj", akceptuję ostrzeżenie (że tam się pliki wykasują itd.), i pojawia mi się okienko, w którym jet napisane: "Nie można sformatować tego dysku. Zakończ działanie wszystkich narzędzi i innych programów, które korzystają z tego dysku oraz upewnij się, czy w żadnym oknie nie jest wyświetlana zawartość dysku. Wtedy ponów formatowanie."

I właśnie nie bardzo wiem, co mam wyłączyć, odinstalowałem nawet antywirusa, neostrade, i dalej mi się to pokazuje... co zrobić?;p

falcon1984
komentarz
komentarz

Ale formatuj dysk normalnie instalatorem Windowsa czyli

1. Wkładasz płytę z Windowsem do napędu

2. Dajesz w kompie "Uruchom ponownie"

3. Podczas startu kompa zacznie działać instalator

4. Instalujesz Windowsa na partycję C, jak będzie opcja żeby przed instalką na C: sformatować ją to tak właśnei robisz czyli ją formatujesz

5. Po instalce wgrywasz w pierwszej kolejności sterowniki od chipsetu, karty sieciowej i dźwiękowej potem DX9 i sterowniki od karty graficznej

6. Instalujesz programy i gry

wedka1993
komentarz
komentarz

Tak to wiem, tylko mam jeden problem;p Nie mam Windowsa na płytce xD To najwyżej ściągnę;p

A nie da się jakoś bez Windowsa? tzn bez płytki;P

falcon1984
komentarz
komentarz

Nie no bez płytki to raczej ciężko Windowsa zainstalować

wedka1993
komentarz
komentarz

No chodziło mi o formata, żeby zrobić go tak klikając na dysk C i "Formatuj" ;D

A jak powinien być nagany na płytkę Windows? Jako obraz czy jak?

falcon1984
komentarz
komentarz

Tak, jako obraz (Nagraj obraz na dysku w Nero) ale na tym forum nie popieramy piractwa i w tej kwestii więcej nie pytaj

wedka1993
komentarz
komentarz

Wiem, wiem, akurat Windowsa to bardzo wiele osób ma pirackiego, ale nieważne;p

No i miejmy nadzieję, że to pomoże... w sumie dzisiaj podczas wczytywania Windowsa przeleciały tylko 53 paski:D

No wszystko po reinstallu OK. Wielkie dzięki:)

luiss669
komentarz
komentarz

tak na przyszłosc to wiedz ze formata mozna zrobic pod srodowiskiem xp i bez płytki wystarczy uruchomic wiersz polecenia z pasku startu i wpisać "format c:\"..

tylko jesli formatujesz partycje na której jest dysk to nie wiem po co ci to bo i tak nie masz windowsa:D

wedka1993
komentarz
komentarz

To zapamiętam thx:)

No i niestety chyba ten format tak wiele nie pomógł... komp włącza się trochę szybciej (z 20paski przelecą przy ładowaniu Windowsa O.o), trochę szybciej chodzi, ale dalej jest kiepsko:P GTA IV się bardzo długo włącza, a u mojego kolegi z gorszym kompem na troszkę niższych detalach chodzi bez problemu ;/

O co może chodzić??? Może coś z sprzętem? Zepsuty procek czy płyta? Bo ja już troszkę cierpliwości do tego nie mam;p

Dizel
komentarz
komentarz

Usuwałeś całkiem partycję czy tylko format? Bo gdy usuniesz całkowicie to nadpiszą się potem pliki ukryte głęboko w strukturze dysku.

Poza tym może to być wina zasilacza albo zabrudzenia kompa po prostu przez co zwolnił np. cooler.

wedka1993
komentarz
komentarz

Hmm no reinstalowałem Windowsa i wtedy nacisnąłem, żeby zrobiło formata tylko dysku C...

Zawsze można sprawdzić, jak czyścić wiatraczki, wyjąć i np. odkurzaczem czy jakąś tam ścierką, czy może zostać w środku i wtedy potraktować odkurzaczem? Tylko nie wiem czy odkurzacz czegoś nie wchłonie:P

Mattix95
komentarz
komentarz

Spróbuj TEGO Widać problem tkwi w którychś z niesformatowanych partycji . Wykonaj czynności w poradniku ( skanowanie itp. )

Dizel
komentarz
komentarz

Jak nie pomoże to USUŃ wsyzstkie partycje i stwórz na nowo, potem zainstaluj Windę.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.