x-kom hosting

Radeon HD4850: Gainward GS vs Sapphire Toxic

Rafał91
utworzono
utworzono

Witam Jestem zainteresowany kupnem karty ATI HD4850. Interesują mnie dwa niereferencyjne modele, Gainward GS i Sappire Toxic. I tu kieruje do was pytanie, która z tych kart jest lepszym wyborem, wydajnościowo, chłodzenie, cena=jakość ?? Słyszałem wiele dobrego o tych kartach, ale nie jestem do końca zdecydowany... Proszę o propozycje, oczywiście lecą plusy.

Kropacz
komentarz
komentarz

Ja mam wieksze zaufanie do Sapphire

n31T
komentarz
komentarz

Sapphire toxic ;)

rcwawa
komentarz
komentarz

jak bys bral gainward GS to zwroc na to, ktora rewizje kupujesz. Nowsza mozna rozpoznac po tym, ze ma poniklowane HP, w starszej z miedzianymi wystepowaly problemy z blackscreen'ami

Rafał91
komentarz
komentarz

Czemu akurat polecacie Toxica ? Gainward ma lepsze zegary. A może wydajniejszy jest Toxic ? Jak z jego chłodzeniem ?

Adamwg13
komentarz
komentarz

Ja właśnie też nie wiem którą kupić. Myślę nad Palit Sonic, Sapphire Toxic, Gainward Golden Sample, Asus TOP i HIS ICeQ4 :P Pomóżcie nam ;) Najwyżej taktowane są Gainward i Sapphire

falcon1984
komentarz
komentarz

Toxic, Asus Glaciator oraz HIS IceQ - z tych bym wybierał

A wybrałbym chyba HIS ---> Asus ---> Sapphire

Adamwg13
komentarz
komentarz

A jaka karta miałaby największa wydajność jakbym nie robił OC?

Rafał91
komentarz
komentarz

Falcon widzę że nie masz przekonania do Gainwarda :> Mówisz Toxic lepszy ??

falcon1984
komentarz
komentarz

Gainward jest chyba dosyć głośny

qwertyzax
komentarz
komentarz
Gainward jest chyba dosyć głośny

Nie jest.

Rafał91
komentarz
komentarz

To chyba dobrym wyborem był by Gainward Golden Sample ?Tak się patrzę na niego, nie widzię u niego na pamięciach radiatorków. Zakładał ktoś już ? Trudno się zakłada ??

rcwawa
komentarz
komentarz

mam tego gainwarda GS tylko 1GB i powiem Ci ze z radiatorkami moze byc problem bo polowa pamieci jest pod radiatorem od procesora graficznego i raczej napewno trzeba bedzie je spilowac o polowe, a druga czesc jest juz pod wyzsza czescia radiatora wiec nie powinno byc zadnych problemow. U mnie narazie pamieci sa bez radiatorow i spokojnie trzymaja 1110MHz (2220MHz efektywnie) i jakos starsznie sie nie grzeja, ale w najblizszym czasie planuje zamontowac na niej zestawik radiatorow. W najnowszym GPU-Z jest pokazywana temperatura pamieci, jak bede w cos gral to zerkne jakie sa temperatury i napisze

Rafał91
komentarz
komentarz

Aha, no to jak zbadasz te temperatury to napisz, będę wdzięczny :)

AirUpThere
komentarz
komentarz

Po co się teraz przejmujesz taktami... Teraz patrz na najwydajniejsze chłodzenie (miło by było gdyby strefa zasilania była też chłodzona) a takty sam sobie potem podniesiesz...

Ja polecam PowerColor HD4850 512MB PCS+ posiadam ją i leci na wentyl 75% prawie nie słyszalny i takty takie jak w sygnie. W stresie (po 2h w GTA4) 58stopni...

Dracoo
komentarz
komentarz

ten Gainward GS jest BDB, chłodzenie ma ciche i jest wydajna, z pośród wszystkich 4850 wybrał bym tego Gainwarda GS

mała recenzja:

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/R...trona/3418.html

Rafał91
komentarz
komentarz

Bardzo chwalą Gainwarda, za chłodzenie, wydajność jak i OC. Chyba się na niego zdecyduję ;)

rcwawa
komentarz
komentarz

gralem troche w undercovera wszystko na full i temp przy wentylu na 50% wogole nie slyszalny 1250 obr mial max 48*C w spoczynku spada do ok 30*C. Jednak sie mylilem bo GPU-Z w lini MEMIO chyba nie pokazuje temperatur kosci pamieci, poniewaz sa one bardzo podobne do pozostalych tj. kilka stopni mniejsze niz temperatura proca graficznego. Pozniej przykleje czujnik od przedniego panulu to mniej wiecej wyjdzie jakie maja temp

edit:

po ponad godzinie gry karta ma 44* a to MEMIO 52*

Rafał91
komentarz
komentarz

No to temperatury bardzo ładne :) Widzę że pamięci się tak mocno nie grzeją.

btw. jaki polecacie sklep internetowy do kupna podzespołów komputerowych ??

robin3d
komentarz
komentarz

Ja kupuje w AREST.pl. Sklep ma siedzibę we Wrocławiu, co jest dosyć blisko mnie, mają niskie ceny (w miarę) no i do tej pory nie miałem z nimi kłopotów ;]

A co do karty, to brałbym Toxica albo HIS IceQ Turbo - moim zdaniem najpewniejsze karty, co do GS to tak jak mówią - można łatwo trafić na starą rewizję...

btw, w Arescie Toxic jest tańszy od GS o 25 zł ;]

n31T
komentarz
komentarz

Ze sklepów internetowych : agito.pl, esc.pl, arest także mogę polecić, też tam kupowałem kilka części, proline.pl

Rafał91
komentarz
komentarz

No dobra, dzięki. Interesuje właśnie mnie sprzedaż wysyłkowa. Widzę że te sklepy mają, ale chyba nie wszystkie. A co do wyboru karty to jeszcze przeanalizuje dokładniej, może ktoś coś mi jeszcze podpowie ;)

Adamwg13
komentarz
komentarz

Też właśnie stoję przed tym wyborem. Który HD4850. Ja narazie nie będę kręcił, więc kupię kartę fabrycznie podkręconą. Albo GS albo Toxic. Ale chyba wybiorę GSa bo TOxic jest ponoć głóśny :) I kupując GSa trzeba pamiętać żeby kupić nową wersje, a można ją odróżnić po tym, że nie ma miedzianych rurek tylko takie srebrne :)

bez_tytuĹu.bmp

bez_tytuĹu.bmp

n31T
komentarz
komentarz
No dobra, dzięki. Interesuje właśnie mnie sprzedaż wysyłkowa. Widzę że te sklepy mają, ale chyba nie wszystkie.

Z tych co podałem, każdy ma sprzedaż wysyłkową ;)

Rafał91
komentarz
komentarz

No to dzięki :) Jak myślicie, będą powoli ceny spadać w dół ?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.