x-kom hosting

Orthos. Stopped. Bez OC

swirek
komentarz
komentarz

Everest podaje, że mam 1,20V a Core Temp że 1,25V. Komu wierzyć?
Ja wierze OCCT :)

karx
komentarz
komentarz

Ok, zobaczę. Czemu CPU-Z pokazuje mi zły mnożnik?

Gość
komentarz
komentarz

było, wpisz w wyszukiwarce eist

karx
komentarz
komentarz

Czyli jeżeli wyłączę EIST i zostawię c1 (coś tam :P) to będzie dobrze? Da mi to coś?

Gość
komentarz
komentarz

nie będzie obniżania mnożnika i napięcia w idle

karx
komentarz
komentarz

I więcej prądu tak? A jak ty masz Marecki ustawione?

Gość
komentarz
komentarz

ja mam wyłączone, bo działa mi stabilnie 3,2ghz na 1,25v czyli nie ma to najmniejszego sensu w moim wypadku.

karx
komentarz
komentarz

A co z tym drugim C1...? Zostawić włączone, wyłączyć?

Gość
komentarz
komentarz

Eist odpowiada za obniżanie mnożnika, C1E za obniżanie napięcia. Nie jestem pewien ale wydaje mi się, ze wyłączenie eist jest równoznaczne z wyłączeniem obu tych rzeczy.

karx
komentarz
komentarz

Czyli to EIST odpowiada za to, że w stresie, podczas testu Orthos'a mam mnożnik 10 a nie 10,5, tak?

Edit: Właśnie odpaliłem OCCT i też pokazuje 2,66GHz. Wyłączyłem C1E i nadal mnożnik 10 przy obciążeniu.

Moim zdaniem problem polega na tym, że w BIOSIE mam ustawione 10 jako mnożnik a nie 10.5. Ale jak chce wpisać 10.5 to nie mogę, bo regulacja idzie od 6 do 10. Proszę pomóżcie.

Gość
komentarz
komentarz
Czyli to EIST odpowiada za to, że w stresie, podczas testu Orthos'a mam mnożnik 10 a nie 10,5, tak?

Eist obniża mnożnik do x6. To że masz x10 to wina twojej płyty głównej która nie obsluguje mnożników połówkowych.

karx
komentarz
komentarz

Może update Biosu pomoże?

Gość
komentarz
komentarz

Spróbować nie zaszkodzi, choć nie wiem czy wprowadzili obsługę polówkowych mnożników.

karx
komentarz
komentarz

Ok, dzięki za pomoc :). Czy Gigabyte ma takie coś jak MSI Live Update. Znaczy że samo mi z updatuje mi Bios i nie będę musiał flashować.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.