x-kom hosting

x800GTO zły obraz

E-APA
utworzono
utworzono

Witam Wszystkich

Mam otoz taki problem, ze na monitorze sa dziwne kreski i inne rzeczy, filmik nagranego monitora:

http://pl.youtube.com/watch?v=QOCZKkAIPS8

Oto moje dane sprzetowe:

-plyta glowna: GIGABYTE GA-8I848P-G

-procesor celeron 2.6GHz

-karta graficzna: radeon x800GTO

-dysk 80GB

-1GB ram DDR 400

-zasilacz 300W

Po wpieciu x800 obraz jest taki jak na filmiku, ale gdy podepne stara karte graficzna jakas 32MB nie pamietam dokladnej nazwy komputer chodzi dobrze (obraz jest normlany)

Karta x800 jest sprawna gdyz sprawdzalem u innej osoby i dzialala..., sprawdzalem na innym monitorze bo u mnie brakuje 2 drucikow, ale tez nic..., sprawdzalem na zasilaczu 350W i to samo, zasilacz pochodzil od osoby od ktorej mam karte x800.

Napisze od razy ze zasilanie bylo podpiete, aby nikt sie glupio nie pytal.

Jesli ktos wie co to moze byc, czy mozna cos w biosie zmienic lub cos innego bede bardzo wdzieczny...

Z gory dziekuje, pozdrawiam Albert.

Gość
komentarz
komentarz

Zasilacz na 100% do wymiany. Na jakiej firmy zasilaczu ją testowałeś? Ta karta pobiera dość dużo prądu. Sprawdź kompa na markowym zasilaczu 350W

E-APA
komentarz
komentarz

Sprawdzalem na markowym zasilaczu i to nie jest to.

"Ten zasilacz pochodzil od osoby od ktorej mam karte, On na tym zasilaczu miał podpieta ta karte."

Popieta mialem tylko karte graficzna, dysk i DVD zadnego PCI ani nic.. najmniejszy pobor pradu jak tylko mogl byc.. pozniej nawet bez CD-ROOMu probowalem..i to samo

ZASILACZ FORTRON

Gość
komentarz
komentarz

A po tych objawach sprawdzałeś tą kartę w innym kompie?

dar55
komentarz
komentarz

jak posprawdzasz wg pucka kartę to nastepnie :

czy ten obraz jest od startu kompa ? w biosie tak samo ?

restart biosa zworką

w trybie awaryjnym sprawdź , jak dobry obraz to odinstaluj sterowniki

duzo wypiłes kręcąc film ?

E-APA
komentarz
komentarz
A po tych objawach sprawdzałeś tą kartę w innym kompie?

Tak, działała prawidłowo.

jak posprawdzasz wg pucka kartę to nastepnie :

czy ten obraz jest od startu kompa ? w biosie tak samo ?

restart biosa zworką

w trybie awaryjnym sprawdź , jak dobry obraz to odinstaluj sterowniki

duzo wypiłes kręcąc film ?

tak obraz jest od wtedy gdy zaczyna sie ladowac system, w biosie jest normlanie, restartowalem biosa, ale poprzez wyjmiecie baterii, w trybie awaryjnym jest to samo, a film taki bo na obrazie czarne tlo sie robilo....

I mam jeszcze jedno... podczas instalacji systemu obraz jest normalny nie wiem dlaczego, instalowalem 3 razy i caly czas tak smao, podczas instalacji jest prawidlowy a po juz nie...

dar55
komentarz
komentarz

sterowniki od płyty głównej instalowałeś ? od chipsetu

do grafiki weź te http://www.omegadrivers.net/

podczas instalacji systemu
instalowałeś Świeży system czy robiłeś Reinstalkę ?
E-APA
komentarz
komentarz

nie instalowalem do plyty glownej, ale na innej karcie graficznej dziala...

instalowalem swiezy system, do grafiki nie instalowalem...

damib
komentarz
komentarz

to zainstaluj stery do płyty głównej najpierw a potem do karty i nie zapomni o 9.0c na koniec

@edit: byłem szybszy :P

dar55
komentarz
komentarz
nie instalowalem do plyty glownej,
:D

stery do głównej -> grafiki -> audio -> lan

Gość
komentarz
komentarz

Zainstaluj najpierw stery do chipsetu płyty głównej a potem do karty graficznej.

E-APA
komentarz
komentarz

Zainstalowalem sterowniki od plyty glownej i nic...

dalej to samo...

damib
komentarz
komentarz
Zainstalowalem sterowniki od plyty glownej i nic...

dalej to samo...

to ja proponował bym spróbować na nowo zainstalować system jeśli nie masz nic do stracenia na dysku i wtedy potem w odpowiedniej kolejności instalować sterowniki najpierw do płyty głównej potem grafika dźwięk i LAN na końcu

tu masz najnowsze stery do płyty

E-APA
komentarz
komentarz

ale po co mam od razu instalowac stery do dzwieku i LAN?

biosa mam F5, jesli sie to do czegos przyda...

przeinstaluje system i napisze... ale interesuje mnie to ze podczas instalacji systemu obraz jest prawidlowy.. :/

a nie moge zainstalowac sterownikow z plyty od catylast?

i mam instalowac od grafiki na karcie tej co teraz mam wpietej 32MB?

dar55
komentarz
komentarz

podałem ci dwa lini i tylko to instaluj

a system instalujesz z kartą x800

E-APA
komentarz
komentarz

no tak... ale ciezko bedzie mi zainstalowac od chipsetu na takim obrazie... po reinstalacji systemu....

dar55
komentarz
komentarz

nie pękaj , weżmiesz na macanego :D

poważnie to jak postawisz system nie pozwól mu nic samemu instalowac , wszystkie jego śmieszne akcje anuluj i odrazu ciach stery

E-APA
komentarz
komentarz (edytowane)

przeinstalowalem systema z wlozona karta x800

pare zdjec z instalacji:

1d4898a3789e7ba2m.jpg a6653bdf98874024m.jpg f65d6060d612d214m.jpge008eadc557c0f3fm.jpg

Filmik (dokladniejszy niz ten wczesniejszy):

http://pl.youtube.com/watch?v=htFgAwT2pGw

po ponownym uruchominiu obraz stal sie taki jak byl, zainstalowalem stery od glownej, od grafiki i nic, po restarcie komputera (ponowne uruchomienie komputera po zakonczeniu instalacji k. graficznej), doszlo do ladowania sytemu i stanelo.. pozniej uruchomilem ostatnia dobra znana konfiguracje i sie uruchomil, ale program od ATI nie dzialal, a teraz cos waznego ze system po wlozeniu x800 uruchamia sie tak jak by w trybie awaryjnym, tzn. nie mozna wlaczyc stanu wstrzymania, ikony sa inne (takie jak w starszych systemach), obraz jest ustawiony na 4bity, po przestawieniu na 32 nie reaguje (nie zmieniaja sie, pozostawiaja take jakie, czyli 4bity), a wiec poszukalem wszystkiego co sie tylko dalo na temat karty, no to takie cos znalazlem:

-wszystkie informacjen a temat karty graficzne sa niedostepne

-pisze ze "sterowniki niezgodne z Plug and Play (jest to przed zainstalowaniem sterownika do karty i po)

-(wersja chipsetu 8086.2570 rev.2)

-przyspieszenie sprzetowe - pełne

-uruachamianie - systemowe

-WAZNE: Powodowane konflikty (z wlasciwosci karty graficznej):

Zakres We/Wy 03B0 - 03BB używane przez:

Intel? 82865G/PE/P/GV/82848P Processor to AGP Controller - 2571

Zakres We/Wy 03C0 - 03DF używane przez:

Intel? 82865G/PE/P/GV/82848P Processor to AGP Controller - 2571

Zakres pamięci 000A0000 - 000BFFFF używane przez:

Intel? 82865G/PE/P/GV/82848P Processor to AGP Controller - 2571

JESZCZE JEDNO!: zrobilem zrzut ekranu na tamtej karcie i po otworzeniu na dobrym obrazie jest calkowicie inaczej niz na tamtej? dlaczego? tutaj widac wszystko, a tam nic, tam sa kreski a tutaj nie ma zadnych... i znalazlem na innym forum, ze trzeba zatrzymac lub uruchomic i mam wlasnie to okno, bo chcialem tam odinstalowac sterownik i zainstaowac ale nie ma takiego czegos tylko jest takie cos jak na obrazku, podaje screeny:

897a028d880a8d76m.jpg 1626d27cc2058974m.jpg

dar55
komentarz
komentarz

nie masz info bo nie masz karty zainstalowanej i wykrywa ci jako vgasafe

narazie nie mam pomysła poza tym bys poszedł do kolesia i u niego sprawdził kartę , nawet bez reinstalki sterowników , musi mieć jedynie AGP

E-APA
komentarz
komentarz

karta jest sprawdzona, dziala...

Gość
komentarz
komentarz

To widocznie z Twoją płytą główną nie ma ona zamiaru współpracować. To nie jest normalne zachowanie karty graficznej i w ok kiegy mam do czynienia z PC (1989r.) to nie miałem nigdy takiego przypadku. Istnieje pewna możliwość, że Twoja stara grafa miała niewiele grubszy laminat i niektóre styki w porcie AGP nie łączą tak, jak powinny (chociaż i to jest mało prawdopodobne) Nie mam pojęcia, co z tym dalej zrobić.

E-APA
komentarz
komentarz (edytowane)

dowiedziałem sie ze karta byla podkrecana, nie wiem na ile, ale poczytalm na innym forum, ze poprzez podkrecanie karty graficznej powstaja artefakty, czyli to moze byc to..

  • 2 tygodnie później...
dar55
komentarz
komentarz

GPU-Z ci prawdę powie :)

Ant3k
komentarz
komentarz

widzialem kiedy artyfakty podczas grania w grze... byly bardzo podbne jak na tych zdjeciach.

piszesz ze karta jest sprawdzona i dziala. masz na mysli ze na innym pc sprawia wrazenie sprawnej?

co do artefaktow to racja ze podkrecanie moze grozic powstawaniem artefaktow, moga wynikaja z rzadkiego probkowania.

w sumie poczytaj http://pl.wikipedia.org/wiki/Artefakt_(informatyka)

Co do sprawy karty. Jezeli mowisz ze dziala ona na innym pc. Moze twoja plyta glowna lub system wariuje jak jak podpisasz swoja grafe. Mialem tak kiedys przypadek dziwny. Po prostu moja plyta glowna nieczytala jednej kostki pamieci ram. kostka byla sprawna sprawdzalem na innych pc... poradzilem sobie wymiana kostki. Wiem ze zdaza sie tak ze plyty czasem nieobluguja dwoch kostek na raz z innych firm.(takze taki problem mnie spotkal) ale moja plyta nieczytala tej kostki i niepozwolila mi na otworznie systemu, moze masz podobny problem.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.