x-kom hosting

Procek 2 rdzenie

Kamashi
utworzono
utworzono

Witam. Zamierzam sobie zakupić 2 rdzeniowego procka, bo mam Celerona 2.4. Teraz nie wiem na jakiego się skusić, i oczywiście żeby nie był za drogi, bo ja co jakiś czas sobie dokupuje części ;p teraz czas na procka. Jakieś propozycje?

Granicy cenowej nie powiem, bo nie wiem po ile stoją

asmodeuszz
komentarz
komentarz

Podaj nazwę i model reszty podzespołów - płyta główna, grafika, RAMy, zasilacz.

Mag Magik
komentarz
komentarz

Celeron 2.4GHz ma inną podstawkę [478 uPGA] dlatego potrzebowałbyś też nowej płyty głównej z socketem LGA775. Podaj model obecnej płyty głównej.

Kamashi
komentarz
komentarz

Płyta głowna - Asrock P4I65G

Karta graficzna - Radeon hd 2600 pro (512MB)

Zasilacz - Modecom Feel 350W

512 ram :D

I ten procek co napisałem powyżej

asmodeuszz
komentarz
komentarz

Przede wszystkim to zasilacz zmień... Ten to bomba zegarowa. Dwurdzeniowy proc nie pójdzie na tej płycie. Masz socket 478 i tylko procesory pod taki socket możesz kupić.

Kamashi
komentarz
komentarz

Widzę, że wszyscy na tym forum krytykują modecoma Feela, bo ktoś tam zrobił o nim temat, że to g*wno a wy się do tego dostosowaliście i ciągle macie to samo zdanie, wzorując się na tym właśnie temacie. Nie rozumiem tego, kumpel jechał na modecomie Feelu pare dobrych lat i do tej pory nic mu się z kompem nie stało. Ja też już dość długi czas go posiadam i nic się nie stało.. Zasilacz jak każdy inny ._.

asmodeuszz
komentarz
komentarz

Ale modele niektórych serii są tak sprawdzane, że do sprzedaży trafia ponad 99% egzemplarzy bez wad, a w niektórych to loteria, bo może jakieś 70-80% jest bez wad. Proponuję Ci zobaczyć wnętrze Feela i choćby Corsaira. Zobaczysz różnicę.

Kamashi
komentarz
komentarz

Zobaczymy co czas pokaże. Nie mam zamiaru zmieniać tego zasilacza, jak faktycznie coś mi się z nim stanie to wtedy będę mógł mieć pretensję do siebie, że Ciebie nie posłuchałem..

Czyli teraz muszę zmienić płytę główną? Jaka by była idealna?

asmodeuszz
komentarz
komentarz

Jeśli wymienisz w tym momencie płytę główną, to równocześnie do wymiany pójdzie procesor, RAMy i karta graficzna. Jest to niezbędne, by wyszło coś sensownego. Podaj budżet.

Kamashi
komentarz
komentarz

Lol. Karta ma góra 2 miesiące... dlatego nie chciałbym jej zmieniać

asmodeuszz
komentarz
komentarz

Ale jest ona pod AGP. Nie dostaniesz dobrej płyty głównej ze złączem AGP. Tylko PCI-E.

Kamashi
komentarz
komentarz

To nie ma możliwości znaleźć procka do mojej aktualnej płyty głownej.. ?

asmodeuszz
komentarz
komentarz

Tylko jednordzeniowe. Wszystkie pod PGA 478

Kamashi
komentarz
komentarz

OMG ile motania.. co mi z jednordzeniowego procka ? ;/ Nawet jakbym chciał sprzedać karte to nie wiem czy to by był dobry pomysł

asmodeuszz
komentarz
komentarz

Po raz kolejny... Aby mieć dwurdzeniowego procka należy wymienić płytę główną. Aby to miało sens trzeba też wymienić grafikę i RAM tak, aby pasowały do dobrej płyty i koniec :)

Kamashi
komentarz
komentarz

Ile ja bym mógł wołać za tą kartę?

Już nie wiem co mam zrobić, nie mam na tyle funduszy żeby od razu kupować kartę, płytę i ramy..

asmodeuszz
komentarz
komentarz

Średnią z cen allegro minus jakieś 40zł. Wiesz co... może na razie weź sobie jakiegoś P4 ( na przykład http://allegro.pl/item490636093_p4_2800_51...78_olsztyn.html ) i uzbieraj kasę... Później swojego kompa możesz na części sprzedać i odzyskasz część kasy

Kamashi
komentarz
komentarz

Tzn ile mogę odzyskać po kupieniu tego procka?

asmodeuszz
komentarz
komentarz

Płyta główna - ok 50-60 zł

Grafika - ok 200-230zł

RAM - ok 20-35zł

P4 2800MHz - ok 55-70zł

aktualny Celeron - ok 30-40zł

Kamashi
komentarz
komentarz

Czyli jakbym to wszystko sprzedał to bym miał 425 zł. Komputera za to bym nie kupił, karty graficzne są droższe od tej kwoty.. Pozatym i tak by ciężko było to sprzedać :P

asmodeuszz
komentarz
komentarz

Niestety, to jest 4-5 letnia konstrukcja... cudów nie będzie. Ale to jest zawsze coś. Za tą kwotę masz w tym momencie fajną płytę i świetne ramy 2x1GB OCZ Platinum rev.2

Tylko teoretyzujemy w tym momencie :) Czy się sprzeda to już inna sprawa :)

Kamashi
komentarz
komentarz

I co mi z tego przyjdzie, te części będą leżały i tak na biurku :P

asmodeuszz
komentarz
komentarz

Ja swojego obecnego kompa kupowałem po kawałku przez pół roku... Liczy się cierpliwość i konsekwencja :D

Kamashi
komentarz
komentarz

Tylko u mnie jest inna sytuacja. Siostra musi wchodzić na kompa itp. I jak matka by się dowiedziała, że nie ma komputera to bym miał .. :D

asmodeuszz
komentarz
komentarz

Skoro korzystają z PC, to proszę bardzo, przy obiedzie obwieszczasz, że najwyższa pora na zmiany i robimy zrzutę na PC, bo sam nie będziesz płacił na wszystkich :)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.