x-kom hosting

Przegrzewanie się procesora.

rafcio2580
utworzono
utworzono

Od 2 lat (!) mam problemy z moim komputerem. Nie wiem jak to nazwać, ale zamraża się na grach filmach itd.

Wiem, że jest to wina przegrzewania się procesora. Skąd? Wystawiłem komputer z biurka odkręciłem obudowę, stałem z wiatrakiem włączyłem grę i wszystko działało poprawnie. Pewien informatyk stwierdził, że komputer nie nadąża, za procesorem.

Powiedział, że powinien skręcić go do 2.0 ghz. Mam Intel Core duo 2 2,8 ghz. Czy będzie to dobry sposób, czy muszę zrobić coś innego? Jeśli skręcić procesor to jak? Muszę go dać do serwisu, czy mogę to zrobić własnoręcznie?

Liczę na pomoc i pozdrawiam :)

P.S. W razie jakichś pytań odpowiem w ramach moich możliwości.

Jeśli temat jest w złym dziale proszę o przeniesienie.

n31T
komentarz
komentarz

To procesor może nie nadążać za np kartą graficzna, czego konsekwencją będzie spowolnienie karty, a nie reszta za procesorem... Wracając do tematu. Podkręcałeś, lub ktoś Ci kiedyś podkręcał procesor ? Ściągnij core temp i sprawdź jakie masz temperatury i je tu podaj.

rafcio2580
komentarz
komentarz

Nigdy nie był podkręcany. Temperatury są powiedzmy, że złe, za chwilę podam dokładne.

Mogą być ze Speedfana?

n31T
komentarz
komentarz

Mogą być, choć core temp, będzie precyzyjniejszy.

rafcio2580
komentarz
komentarz

GPU: 53 stopnie

Temp1: 50 stopni

Temp2: 50 stopni

Core: 49 stopni

n31T
komentarz
komentarz

Temperatura jest faktycznie trochę wysoka, pograj chwilę w jakąś grę i zobacz wtedy temperatury. Sprawdź także, czy radiator jest dobrze dociśnięty, jeśli tak, to udaj się do sklepu komputerowego i kup pastę termoprzewodzącą.

rafcio2580
komentarz
komentarz

Pograj? Zanim zacznę grać to się zawiesi. Zdarzały się nawet przypadki, że zawieszał się w menu...

Ale niech Ci będzie spróbuję. Które to radiator? Ile kosztuję ta pasta i co z nią zrobić?

P.S. Taką temperaturę jak podałem mam jedynie przy używaniu mozilli i słuchaniu muzyki.

n31T
komentarz
komentarz

Radiator to to ustrojstwo co masz na procesorze, sprawdź czy wszystkie kołki masz dociśnięte. Pastę termopoprzewodzącą nakładasz na procesor, lecz nakłada się jej mało. Przed jej nałożeniem, wytrzyj procesor i radiator ze starej pasty.

rafcio2580
komentarz
komentarz

O lol. Już nic nie wiem

Mógł byś mi zaznaczyć ten radiator i pastę?

http://www.speedyshare.com/957960349.html

Tu zdjęcie z wnętrza kompa.

n31T
komentarz
komentarz

To jest to pod tym wentylatorem.

rafcio2580
komentarz
komentarz

To fioletowe to ECS czy to zielone (to chyba graficzna)

n31T
komentarz
komentarz

Ten duży wentylator który zajmuje 3/4 zdjęcia, pod nim znajduje się radiator.

rafcio2580
komentarz
komentarz

Jakiego koloru?

rafalluz
komentarz
komentarz

A jaki masz zasilacz? Marka i moc.

Bo widzisz, temperatura proca to jedno, ale zasilacze w wyższych temperaturach tez oddają mniej mocy. A jak masz jakiś syf, to producent pewnie nie bierze tego pod uwagę i daje moc, jaką odda w np. 20 stopniach.

rafcio2580
komentarz
komentarz

Jak to sprawdzić? Jestem zielony w komputerach.

Wacoch
komentarz
komentarz

Witam mam problem z prockiem. Sorka że pisze w tym temacie ale jestem u kumpla i nie mam za dużo czasu. Ok a więc miałem procesor firmy AMD athlon 2000+ i 3v dni temu czyściłem kompa w środku z kurzy. Że jestem młody,głupi i nie doświadczony odkręciłem wentylatorek i sciagnałem tą osłonkę z procka??? Takie metalowe cóś. Wytarłem to co na nim było,jakaś maź.Założyłem wszystko tak jak było i włączam kompa.Działa niecałe 3 sekundy i pada. Co mam robić????? Rodzice jak się dowiedzą to będę miał nieźle przerąbane.

PROSZĘ O POMOC

Medeiros
komentarz
komentarz

@up ta maź to pasta termoprzewodzaca, kup nowa i naloz tam gdzie byla. Opis nakladania znajdziesz w googlach.

To przez to ze ja wytarles teraz komp pada, bo procek sie pewnie za bardzo grzeje.

Poza tym czy jestes pewny ze dobrze zalozyles chlodzenie?

Wacoch
komentarz
komentarz

Dobra dzięki za pomoc. Życie mi uratowałeś:) plus dla ciebie

olszak
komentarz
komentarz

najpierw to podaje markę i moc zasilacza... jakie pozostałe podzespoły? jaki dokładnie to jest procesor?

rafalluz
komentarz
komentarz (edytowane)
Jak to sprawdzić? Jestem zielony w komputerach.

Otwórz obudowę i ta puszka u góry, do której podpiety jest główny kabel zasilający do gniazdka to zasilacz. Podaj, co jest napisane na jego etykiecie.

rafcio2580
komentarz
komentarz

Nic nie piszę, jest jakaś mała naklejeczka: RoHS5 za to z tyłu kompa obok kabla piszę AC 230V.

Chyba o to chodziło.

P.S.

------------------

System Information

------------------

Time of this report: 12/8/2007, 13:03:51

Machine name: TO-D3FD1084EC05

Operating System: Windows XP Professional (5.1, Build 2600) Dodatek Service Pack 2 (2600.xpsp_sp2_qfe.070227-2300)

Language: Polish (Regional Setting: Polish)

System Manufacturer: ECS

System Model: P4M800PRO-M

BIOS: Default System BIOS

Processor: Intel® Pentium® D CPU 2.80GHz (2 CPUs)

Memory: 512MB RAM

Page File: 370MB used, 879MB available

Windows Dir: C:\WINDOWS

DirectX Version: DirectX 9.0c (4.09.0000.0904)

DX Setup Parameters: Not found

DxDiag Version: 5.03.2600.2180 32bit Unico

Display Devices

---------------

Card name: NVIDIA GeForce 6200

Manufacturer: NVIDIA

Chip type: GeForce 6200

DAC type: Integrated RAMDAC

Device Key: Enum\PCI\VEN_10DE&DEV_0221&SUBSYS_00000000&REV_A1

Display Memory: 256.0 MB

Current Mode: 1024 x 768 (32 bit) (60Hz)

Monitor: Monitor Plug and Play

wycinek z dxdiag

rafalluz
komentarz
komentarz

Obejrzyj z innej strony. Jak trzeba, odkręć śrubki mocujące zasilacz.

rafcio2580
komentarz
komentarz

A te AC 230V to nie o to chodzi? Spróbuję jutro, chociaż naprawdę mi się wydaję, że AC to jakaś firma ;D

swirek
komentarz
komentarz

A te AC 230V to nie o to chodzi?
To znaczy dokladnie tyle co - Zewnetrzne Napiecie 230V :P tyle ile masz w gniazdku.
rafalluz
komentarz
komentarz
To znaczy dokladnie tyle co - Zewnetrzne Napiecie 230V :P tyle ile masz w gniazdku.

AC = Alternating Current = Prąd zmienny (a właściwie przemienny).

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.