x-kom hosting

Vista 32 bit czy 64 bit?

Vista  

77 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Któr? vist? wi????

    • Ultimate 32 bit
      19
    • Ultimate 64 bit
      58


ania1210
utworzono
utworzono

Mam pytanie ponieważ szukałam tego wczesniej ale nie mogłamz anleżć. Mam zamiar kupić viste ultimate tylko nie wiem czy 32 czy 64 bitową. Mój komputer to:

Procesor: Intel Core2 Quad Q6600

Płyta główna: Gigabyte P35 - DS3L

Pamięć: Kingstone 2048 Mb (2x1024 Dual)

Dysk: 500 GB Sata/300 Samsung

Dzięki

Gość
komentarz
komentarz

Waż 32 bit bo do 64 lepiej mieć 4 gb ramu :P takie jest moje zdanie;d

Sean
komentarz
komentarz

możesz podać pełną konfiguracje ? kolega wyżej ma racje ... masz możliwość dokupienia pamięci

ania1210
komentarz
komentarz

A co jeszcze podac???

Gość
komentarz
komentarz

Zasilacz i grafe

Otwórz obudowę i na takiej szarej skrzynce będzie napisane: model i moc zasilacza. A grafę w zarządzanie sprzętem.

krasnal2008
komentarz
komentarz

A co ma zasilacz do systemu?

Jeśli masz (a masz) 64bitowy procesor to bierz Vistę 64

ania1210
komentarz
komentarz

Grafika: powercolor Ati Radeon X1950Pro

Zasilacz: Chieftec 550W

Thief27
komentarz
komentarz

Ultimate 32 bit

ania1210
komentarz
komentarz

A tak wogóle to jaka jest między nimi różnica bo słyszałam ze neiwielka?

n31T
komentarz
komentarz

Najlepiej wziąć XP 32 i nie pchać się w visty, siedziałem na niej z 2 tygodnie i nie idzie się przyzwyczaić za nic. Weź XP professional, nawet jak dokupisz te kolejne 2gb ramu to i tak różnica nie będzie wielka na 32 bitowym xp'eku bo vista Ci zjada na starcie dużo pamięci.

nitro07
komentarz
komentarz

bardziesz przyszłościowym systemem jest napewno Vista 64bit - ze wzgledu na obsługę pamięci RAM oraz wykorzystanie pełnym możliwości procesora 64 bitowego, tylko po co CI wersja Ultimate ?

ania1210
komentarz
komentarz

A jeśliw ezmę wersje Business to która 32 czy 64 bity????

Micz
komentarz
komentarz

ogolnie chyba lepiej wzasc x64 ale pytanie jest takie czy wszystko bedzie sie uruchamiac normalnie jak na x32 .... bo mialem swego czasu xp profesjionala x64 i nie wszystkie gry i programy chodzily jak na 32 bitowej wersji

Gość
komentarz
komentarz

pod 32bit dziala wszystko a w 64bitowej czasami sa problemy

to co zauwazylem co nie dziala w x64 to np PES 2008 i nie mialem sterownikow do karty TV...dlatego zostalem pod x84 - 32bitowej

p0mpa
komentarz
komentarz

Do twojej konfiguracji sprzętowej wziąłbym 64 i przy jakimś dopływie kasy lub odrazu kupić 2gb ram.

Artur
komentarz
komentarz

ja na twoim miejscu wziąłbym 64bitową - przynajmniej jak dokupisz RAMy to ci wszystko łyknie Vista.

A jak bym 32bitowy system brał to XP`ka ;)

BEDY111
komentarz
komentarz

Osobiscie przesiadłem się z lipego "XP Pro" na "VISTE ULTIMATE 64 Bit DELL" i jestem jak najbarsziej zadowolony.

Mam:

-ADM 64 X2 5200+ 2,7GHz

-2Gb DDR2 533MHz

-ATI Radeon HD 2400 XT 256Mb

-Zasilacz NO NAME 550W

i nie powiedziałbym żeby komp mi mulił, jest dużo lepiej niż na XP.

Polecam Ultimate :) jest dużo stabilniejsza niż Xp, a przy tym test wydajności mojego kompa to 4,4 w skali Vista (zaniżała oczywiscie Karta Graficzna - bo to szit za 100 zł)

po za tym wszystko wypadło koło 5.9 czyli prawie max.

Ja jestem za Vistą Ulitmate 64

  • 2 tygodnie później...
gfh7x
komentarz
komentarz

Przy tej konfiguracji x32 chyba, że dokupisz RAM 2GB to bierz x64 ;) ale różnię są nie wielkie.

PrzemekBmx
komentarz
komentarz

ja mam 32 przy 4 gb ram. Malo jeszcze wiem o kompach wiec co to da ze bede mial 64 ?

Mateusz J.
komentarz
komentarz
A co ma zasilacz do systemu?

Jeśli masz (a masz) 64bitowy procesor to bierz Vistę 64

Nie wiesz co piszesz, więc nie pisz.
A tak wogóle to jaka jest między nimi różnica bo słyszałam ze neiwielka?
Jeśli masz zamiar dokupić Ramy i robić OC to weź 64, a jeśli nie to 32.
bo vista Ci zjada na starcie dużo pamięci.
I dobrze, przynajmniej się nie marnują.

Jeśli tak będziesz myślał to daleko nie zajdziesz.

a w 64bitowej czasami sa problemy
Ja jeszcze się nie spotkałem z takim problemem, wystarczy trochę pomyśleć i na wszystko znajdzie się lekarstwo.

x64 poszło do przodu to nie jest to samo co kiedyś

wiec co to da ze bede mial 64 ?
Vista x86 odczytuje około 3,25 GB RAMu, a x64 około 8GB.

Ale dużo nie tracisz, nie opłaca Ci się teraz kupować nowego system skoro już masz viste x86.

Są jeszcze inne powody, ale o nich raczej się nie mówi, możesz poczytać o tym w google.

gfh7x
komentarz
komentarz

Tak jak powiedział jesiona zainstaluj sobie x64, ponieważ x32 nie wykorzysta ci całych 4GB RAM ;) a x64 tak ;)

  • 2 tygodnie później...
Superyaa
komentarz
komentarz

32 bit nie obsłuży 4 rdzeniówki

Danci
komentarz
komentarz

Bzdura. Obsłuży. Jak win XP 32 bit obsługuje... x64 są dla kompów, które mają dobry sprzęt i ram pow. 4GB :) (Lub 4GB)

Dizel
komentarz
komentarz

Boże, jaki sajgon tu porobiliście =....=

Do autora tematu: do czego chcesz używać kompa?

Wersja Home to po prostu taka, aby komputer działał i już. Biznesówka to wiadomo - praca, biuro itp. Ultimate - wszystko na raz. Tutaj lezy Twój pierwszy wybór. Drugim jest to czy 32 bity czy 64. I znowuż odpowiedź lezy w tym, do czego kompa chcesz używac. Jeśli grafika to polecam 64bit i dokupienie RAMu. Jeżeli jednak mają to być gry to 32bit + 1GB dodatkowy RAMu lub 64bit + 2GB RAMu, lecz trzeba pogodzić się z tym, że nie wszystko na tym drugim będzie działać poprawnie. Jeśli jednak praca to w zależności od tego jaka. Biuro i pospolite programy - 64bit. Zaś konkretne stanowisko pracy z programami profesjonalnymi to jednak 32bit, ponieważ jest większe prawdopodobieństwo, że będzie działać, tak jak na XP na ten przykład.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.