x-kom hosting

To chyba nie jest normalne, prawda?

Kropacz
komentarz
komentarz

Costam slyszalem ze jak raz zareklamujesz to juz reklamacja przepada, sam nie wiem czy to prawda...

Akahan
komentarz
komentarz

A dlaczego niby?

Kropacz
komentarz
komentarz

Tak mi ktos probowal wmowic. Mysle ze nie bede wymienial tego procesora... Lepiej wolalbym o porady dot. braku dzwieku na GA-EP31-DS3L...

Akahan
komentarz
komentarz

Można przecież od tego jest gwarancja, procek oddaj, bo lepiej mieć dobry czujnik, kiedyś Ci się spali, bo faktycznie coś będzie, a ty nie będziesz wiedział...

PS. Sam wymieniałem, przecież to nie boli, no może 1 raz :D

Psycholandia
komentarz
komentarz

Reklamacja jest na jakiś określony czas, np. 12 miesięcy, a nie że jeden raz zgłosisz i przepada. Także reklamuj, niczego się nie bój :D

Mattix95
komentarz
komentarz
Także reklamuj, niczego się nie bój biggrin.gif

Heh ... może nie chce czekać na reklamacje i może się okazać że zobaczą że procek był podkręcany i nie dość że będzie czekał to jeszcze na darmo ... :D Ale ja też bym tak spróbował zrobić :D .

Ale narazie poczekajmy na super radę tego świetnego fachowca zza sklepu za rogiem ...

qwertyzax
komentarz
komentarz
może się okazać że zobaczą że procek był podkręcany

ustawic default settings w biosie i po klopocie.

Konioklonio
komentarz
komentarz

Hehe świetny fachowiec zza rogu. No kolego coś nie tak z oc było. BTW na tym screenie co dałeś w napięciach cos nie tak, bo na 12V bylo 4 <Rofl>.

Gość
komentarz
komentarz
może się okazać że zobaczą że procek był podkręcany

Powiedz mi jakim cudem można zobaczyć że procesor był podkręcany?

Mattix95
komentarz
komentarz
Powiedz mi jakim cudem można zobaczyć że procesor był podkręcany?

Na przykład jeśli nie zmieni ustawień w Biosie na Defalut a w serwisie zobaczą model i częstotliwość to musieliby być jacyś głupi żeby tego nie rozpoznać . Ale jeśli zmieni to nie powinno być śladu :D

Gość
komentarz
komentarz
Na przykład jeśli nie zmieni ustawień w Biosie na Defalut a w serwisie zobaczą model i częstotliwość to musieliby być jacyś głupi żeby tego nie rozpoznać . Ale jeśli zmieni to nie powinno być śladu

Procesor zapamiętuje ustawienia, bardzo ciekawe :hmmm:

qwertyzax
komentarz
komentarz
Procesor zapamiętuje ustawienia, bardzo ciekawe

Jemu chyba chodizlo o to jakby oddal procek razem z plyta ;P

olszak
komentarz
komentarz
Na przykład jeśli nie zmieni ustawień w Biosie na Defalut a w serwisie zobaczą model i częstotliwość to musieliby być jacyś głupi żeby tego nie rozpoznać . Ale jeśli zmieni to nie powinno być śladu biggrin.gif

tylko jak się reklamuje procesor to nie dajesz całej płyty głównej tylko sam procek, a ustawienia biosu zapamiętuje własna pamięć MB

  • 2 tygodnie później...
Kropacz
komentarz
komentarz

To dziwne ale jak przenioslem PC to tempy teraz sa po 40 w Idle a w Stresie do 70 max dochodza

Take_it_easy
komentarz
komentarz

He, he. Niezle. Juz Cie na Syberie prawie wyslali z tym procesorem ("uszkodzony czujnik" i "oddaj na gwarancje" wygrywaja...).

Otoz, nic sie nie dzieje! Nie ma zadnych 100 stopni. Speed Fun jest po prostu "malo" kompatybilny z e5200. Tez mialem to samo. To po prostu jakies niedopasowanie sprzetu z softem.

Osobiscie polecam programik Sensors View. Jest duzo przyjemniejszy i pokazuje wlasciwy stan nagrzania sie komputera.

Kropacz
komentarz
komentarz

Powiedz, jak wykreciles ten procesor na 4 ghz ? Na boxie czy zmieniles chlodzenie ?

Po godzinie orthosa max temp był 76 stopni, wszystko w porzadku :)

Take_it_easy
komentarz
komentarz

W BIOS'ie ustawilem FSB na poziomie 327 (jesli przekroczysz 330, napiecie jakie bedziesz musial ustawic, tj. okolo 1,5 V, jest dosc niebezpieczne i malo pewne do codziennego uzytku, szczerze odradzam). Dzielnik pamieci (musi byc taka opcja, nazywa sie to: "memory multipler") ustawilem na wartosci 3 (zatem 327 x 3 = 981 Mhz pamieci; trzeba zmienic mnoznik, bo inaczej procesor nie podkreci sie powyzej ~ 3.2Ghz). Napiecie ustawilem 1.38 V (choc pewnie mozna juz 1.36 V, ale nie testowalem). Na koniec ustawiam dodatkowo w BIOS'ie w dziale Health Status, zeby pojawial sie alarm systemu przy przekroczeniu 70 stopni (u mnie do takich temperatur nie dochodzi). No i, w ramach zakonczenia, zainstalowalem sobie Sensors View, pokazujacy wlasciwe temperatury, a nie jakies wziete z czajnika.

99% ludzi ma problemy z podkrecaniem, bo nie wie, ze trzeba pobawic sie mnoznikiem pamieci.

P.S Chlodzenie standardowe, tj. boxowe. Tyle, ze obudowa rozkrecona.

http://img528.imageshack.us/my.php?image=oc2tw5.jpg

Kropacz
komentarz
komentarz

Ten fachowiec powiedzial ze one grzeja sie spokojnie do 105 stopni i nie jest zle

swirek
komentarz
komentarz

Ten fachowiec powiedzial ze one grzeja sie spokojnie do 105 stopni i nie jest zle
Chyba w stopniach Fahrenheita :P Dobry se fachowiec :P
Kropacz
komentarz
komentarz

Ale internet rozdzielil ^^

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.