x-kom hosting

Karta graficzna - prośba o poradę

Catzy
utworzono
utworzono

Witam serdecznie,

Jestem nowa na tym forum, niespecjalnie znam się na hardware, a z doświadczenia wiem, że użytkownicy zawsze lepiej doradzą niż pracownik sklepu komputerowego :)

Ostatnio zepsuła mi się karta graficzna (na ekranie wyskakują pasy w czerwono czarną kratkę) oddaje komputer do serwisu, ale liczę się z zakupem nowej karty graficznej (na obecną nie mam gwarancji). Obecnie posiadam ATI Radeon X800/X850.

Proszę o poradę odnośnie nowego zakupu, chciałabym kartę trochę lepszą ale nie bardzo, bo pewnie odbije się to w nieszczęsnej cenie. Gdybyście mogli mi doradzić o co pytać (pełną nazwę) będę wdzięczna ponieważ gubię się w tych modelach nie mówiąc o ocenie czy cena jest ok. Komputer służy mi przeważnie do grania (oblivion, spore, neverwinter nights 2, etc.) oraz do oglądania filmów.

Parametry mojego potwora:

Płyta główna:

Gigabyte Technology Co., Ltd. / Nazwa płyty głównej Gigabyte GA-M57SLI-S4

Procesor:

Typ procesora DualCore AMD Athlon X2 BE-2400, 2300 MHz (11.5 x 200)

kozman
komentarz
komentarz

Pytanie: jakim na to budżecikiem koleżanka dysponuje? Postaramy się coś dobrać odpowiedniego

Jeżeli ma być coś z niższej półki, to może być Geforce 8600GT DDR3 lub Radeon 3650 DDR3.

Obydwie karty można dostać za nieduże pieniążki i będą lepsze od Twojego x800.

Trzeba pamiętać o pamięciach DDR3, ponieważ na kościach DDR2 znacznie traci się na wydajności.

Catzy
komentarz
komentarz

W sumie obecny budżet w gotówce to 400 PLN ale w razie czego wezmę na raty:) Nie wyobrażam sobie gorszej karty bo umrę z nudów przed monitorem :) Dlatego jakby kolega mógł doradzić ile dać za taką co mam tak, aby nie przepłacić, bądź polecić nieco lepszą.

kozman
komentarz
komentarz

Jeżeli do 400 zł, to proponuję również wymianę procesora na np Athlon 5000+ i zmianę na kartę jedną z wyżej wymienionych,

lub jeżeli jest możliwość do dołożenia parę złotych do radeona 4670, gefore'a 9600gso lub 8800gs

Nocturn
komentarz
komentarz

Koleżanko podaj moc i markę zasilacza to bardzo ważne :) 400zł to suma za którą można kupić coś fajnego, jednak karta byłaby spowalniana przez procesor, a zapewne podkręcać nie chcesz.

Gość
komentarz
komentarz
Jeżeli do 400 zł, to proponuję również wymianę procesora na np Athlon 5000+ i zmianę na kartę jedną z wyżej wymienionych,

lub jeżeli jest możliwość do dołożenia parę złotych do radeona 4670, gefore'a 9600gso lub 8800gs

Przecierz napisała że chce grafike, a procesor dobry :)

http://www.allegro.pl/item459872843_his_ra...3_650_1800.html

Catzy
komentarz
komentarz

Uh, powalczyłam ze śrubokrętem i zasilacz (mam nadzieję, że to to) ma plombę gwarancyjną, ale na obudowie jest napisane coś w ten deseń:

Feel III - 350 ATX

ATX 12V 2.2 compatible

input

Voltage 230V

Current 5A

Frequency 50Hz

Max 130W

Total output 350W

Nie wiem czy to coś pomoże :)

Zjawa123
komentarz
komentarz

Kurczę z zasilaczem kiepsko :huh: Trzeba będzie wymienić

filip955
komentarz
komentarz

Ten zasilacz nie jest taki zły ;> Uciągnąć bez problemu może Ati x1650Pro+dokupić procesor

Catzy
komentarz
komentarz

Drogi jest taki procesor?

Ewentualnie czy będzie mi chodzić podobna do obecnej karta pod obecny zasilacz, procesor etc.?

W sumie wolałabym uniknąć wymiany poza samą kartą. Chyba, że inaczej się nie da.

Nocturn
komentarz
komentarz

Zasilacz do wymiany ModeCom Feel są słabe, słuchaj za ok. 350zł kupisz zasilacz + przyjemną grafikę.

Ja proponuje:

Zasilacz - Chieftec 400W

Radeon 3650 GDDR3 ( ważne by był na DDR3, wersje z DDR2 są sporo wolniejsze )

Zasilacz naprawdę trzeba/warto wymienić

Catzy
komentarz
komentarz
Zasilacz do wymiany ModeCom Feel są słabe, słuchaj za ok. 350zł kupisz zasilacz + przyjemną grafikę.

Ja proponuje:

Zasilacz - Chieftec 400W

Radeon 3650 GDDR3 ( ważne by był na DDR3, wersje z DDR2 są sporo wolniejsze )

Zasilacz naprawdę trzeba/warto wymienić

Czyli chodzi o:

Zasilacz do obudowy Chieftec (GPS-400AA-101A) 400W

i np.

Asus Radeon 3650 256MB DDR3 128-bit TOP 2xDVI/TV PCI-E (EAH3650 TOP/HTDI/256M) ?

Nocturn
komentarz
komentarz

Tak jest, uważam, że w cenie 400zł to najlepszy wybór, ale posłuchaj jeszcze innych wypowiedzi bardziej doświadczonych kolegów

Mag Magik
komentarz
komentarz

Tyle, że seria GPS nie jest bardzo udana. Więc wstrzymaj się z tym zasilaczem. Kup inny bo twój obecny serio trzeba wymienić.

Co do zasilacza:

Modecom MC 400W

grafika:

GeForce 9600GT 512MB DDR3.

powinnaś się zmieścić w cenie.

FrogsterPL
komentarz
komentarz

Jak tu wpadnie jakiś admin albo spec od zasilaczy to Wam chyba nakopie. Ze swojej strony powiem, że na tym forum wielokrotnie już powiedziano, że ModeCom Feel III są znacznie lepsze od I i II. Nie znaczy to oczywiście, że są to wybitnie dobre zasilacze, ale po prostu z tego powodu, że to Feel III, nie trzeba ich wymieniać (zaznaczam, że nie jest to moja opinia, ale powtórzone zdanie kilku userów, którzy na zasilaczach znają się lepiej ode mnie). W tym jednak przypadku wymiana byłaby uzasadniona z powodu mocy tegoż zasilacza - 350W. Na chwilę obecną może i by tyle wystarczyło, ale jeśli byłyby jakieś pieniądze "do wydania", to fajnie by było jednak zmienić na coś 400-450W.

I sorry, ale Chiefteci GPS są chyba jednak bardziej godne zaufania od Feela III :P I ja bym wybrał właśnie Chiefteca GPS-450AA-101A. Jeśli będzie więcej pieniedzy, to Corsaira CMPSU-450VXEU. Jeśli mniej, wspomnianego ModeComa MC-400ATX (to nie seria Feel) lub Chiefteca GPS-400AA-101A.

A ogólnie to proponuję poczekać na wypowiedź kogoś bardziej zorientowanego w temacie ModeComów ;)

kozman
komentarz
komentarz

Wydaje mi się że ten feel III wystarczyłby do uciągnięcia radka 4670 i athlona 5000+, więc taka konfiguracja byłaby chyba najlepszym rozwiązaniem.

Gf9600gt/gso pobierają znacznie wiecej prądu.

FataL21
komentarz
komentarz

Spokojnie ten Feel III uciągnie twój sprzęt, sam go posiadam od roku i póki co zero problemów z nim związanych.

Catzy
komentarz
komentarz

Dziękuję wszystkim za porady :)

Powiedźcie jeszcze czy taka karta:

ASUS Radeon HD3850 256MB TV/DVI PCI-E

Jest dobra? Lepsza niż moja stara?

Pozdrawiam,

C.

Mag Magik
komentarz
komentarz
Spokojnie ten Feel III uciągnie twój sprzęt,

uciągnie, albo pociągnie wszystko do kosza, pytanie czy warto ryzykować...

FrogsterPL
komentarz
komentarz
uciągnie, albo pociągnie wszystko do kosza, pytanie czy warto ryzykować...

To Feel III, i zauważ, że userzy "specjalizujący" się w zasilaczach nie spisują tych modeli "na straty". Wiadomo, że do HD3850 coś takiego prawdopodobnie nie będzie dobrym wyborem, tym bardziej że to ledwo model 350W, ale Ty piszesz o nim niemalże w sposób, jakby to był jakiś Codegen czy Tracer -.-

Catzy - tak jak mówi Lipton, zasilacz wymień sobie na tego Chiefteca. Co do karty - ja proponuję Radeona HD4670 512 MB GDDR3 - jest o około 15 zł droższy od HD3850, ale bywa, że jest od niego szybszy. Poza tym ma "równiejszą formę" od HD3850, który w jednej grze potrafi być świetny a w innej beznadziejny.

Przy okazji Radeon HD 4670 odsyła na emeryturę droższe Radeony HD 3850 oferując zbliżoną wydajność przy niższej cenie, lepszych możliwościach (UVD2) i znacznie mniejszym poborze prądu.

Link do porównania/testu, z którego pochodzi powyższy cytat (w porównaniu biorą udział także HD3850 i GF 9600 GT): http://www.in4.pl/recenzje.htm?rec_id=482&...ctr_str_numer=1

Tutaj link do Asusa Radeon HD4670 512 MB GDDR3: http://www.allegro.pl/item453365823_asus_h...z_hdmi_box.html

Co prawda, biorąc pod uwagę aktualne ceny (te w teście na in4.pl do takich nie należą :D), zarówno HD3850 512 MB jak i GeForce 9600 GT 512 MB są bardziej opłacalnymi kartami od HD4670, ten ostatni jednak, przy osiągach HD3850 bierze mniej prądu. Jeśli nie możesz sobie pozwolić na 9600 GT kosztującego mniej więcej równe 300 zł, to ten HD4670 jest wg mnie optymalnym wyborem w tym przypadku...

Lipton
komentarz
komentarz

Pobiera mniej prądu, ale zobacz jak się grzeje 80C temp. w stressie to norma dla tej karty.

Bynajmniej więcej plusów przeważa na stronę Radeona HD4670, choć osobiście wolałbym dołożyć do 9600GT. Zmieściłabyś się w 400 zł razem z zasilaczem i kartą, tyle że procka trzeba by było troszeczkę podkręcić (300mhz).

PS: Jeszcze trochę i HD4670 trzeba będzie dodać do polecanych :P

FrogsterPL
komentarz
komentarz

Lipton, zauważ proszę, że dałem linka do modelu z niereferencyjnym chłodzeniem :] Na pewno się tak nie nagrzewa.

Lipton
komentarz
komentarz

Wiem o tym :)

Te chłodzenie Asusa przypomina mi połowę AC Alpine 7 :D

FrogsterPL
komentarz
komentarz
Wiem o tym smile.gif

To po co był ten tekst z temperaturą, Catzy się teraz tylko mętlik w głowie robi xD

Te chłodzenie Asusa przypomina mi połowę AC Alpine 7 biggrin.gif

To swoją drogą :lol:

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.