x-kom hosting

Czy warto kupić 8800 do tego sprzętu?

DominikFAH
utworzono
utworzono

Mam Taki oto sprzęt

procesor: AMD Athlon 5000+box 64 X2 65w

płyta główna: ABIT AN52

ram: 2x1gb geil 800 MHZ

zasilacz Chieftec (GPS-400AA-101A) 400W bulk

no i grafika: GE FORCE 8600 gt 256

Teraz moje pytanie, czy opłaca mi się kupić jeszcze 8800 gt? czy może zainwestować w coś lepszego? czy wystarczy mi zasilacz 400w? sprzęt jest w miarę nowy i wydaje mi się całkiem nie zły, więc nie uśmiecha mi się wymiana komponentów. Chodzi o to, że 8600 gt jest po prostu słaba i nie pozwala mi na granie w nowe gry w wysokich detalach. Myśle o kracie z min. 512 pamięci. Co myślicie o dokupieniu RAM?

Akahan
komentarz
komentarz

OC procka tak do 2,7-2,8GHz i możesz kupować, zasilacz powinien wytrzymać, a co od ramu jak nie masz Visty 64 bitowej to nie kupuj, w reszcie przypadków 2gb starczą.

Akahan
komentarz
komentarz

No tak, ale do XP w ogóle nie trzeba 4GB ramu, skoro 2GB wystarczą i to z nadwyżką.

falcon1984
komentarz
komentarz

Jak procka podkręcisz to można śmiało kupować GF 8800 albo 9800GT :)

Gość
komentarz
komentarz

Ja max. bym tam wcisnął 8800GTS albo 9600GT po OC proca ;)

sid
komentarz
komentarz
Ja max. bym tam wcisnął 8800GTS albo 9600GT po OC proca

Niby dlaczego?? To Athlon X2 a nie zwykły...

Gość
komentarz
komentarz

No właśnie o one nie są kingami wydajności -_- Mnie się zdaje że jak wsadzi np. 9800GT to mu będzie CPU grafike spowalniać...

DominikFAH
komentarz
komentarz

Brać 1GB czy 512 MB?

Gość
komentarz
komentarz

1GB będzie lepsze jeżeli robisz w dużych rozdzielczościach, jeżeli w mniejszych to 512MB

Duma Katalonii
komentarz
komentarz

Podkręc proca do ok2,8ghz i bierz 8800gt/9800gt,zasiłka wytrzyma spokojnie :)

Pajdek
komentarz
komentarz
Brać 1GB czy 512 MB?

A jaki masz monitor bo jeśli coś poniżej 22' to bierz 512Mb.

DominikFAH
komentarz
komentarz

panoramiczny 19 calowy NEC

Gość
komentarz
komentarz

A grasz na jakich rozdziałkach ?

Akahan
komentarz
komentarz

1280x1024 to max dla tego monitora więc bierz 512mb...

DominikFAH
komentarz
komentarz

Raczej standardowo 1280x720 to raczej max, bo 8600 nie pozwala na jakieś fiku miku ale miło by było pograć w stalkera w 1440 x 900

Gość
komentarz
komentarz

Ale z kolei jeżeli gra w FPSy to te 512MB dodatkowe dadzą Mu te 10 klatek, nie ?

Akahan
komentarz
komentarz

W małych rozdzielczościach dadzą mu tyle, że więcej zapłaci 512MB spokojnie w 1280x1024 wyrobi, do 1650x1050 512 starczy, a wyżej to już więcej trzeba...

EDIT:

W stalkera raczej na 1440 x 900 nie pograsz, bo dla tego monitora max rozdzielczość to chyba 1280x1024...

DominikFAH
komentarz
komentarz

OK, dzięki za wszystkie odpowiedzi... reasumując mogę spokojnie kupić 8800 gt. Jednak nie, Optymalna rozdzielczość: LCD19WV =1440x900@ 60 Hz tak pisze na stronie NEC, ale mimo to wystarczy mi 512MB, Wielkie dzięki

te, jeszcze mi powiedzcie wersje jakiego producenta wybrać?

Akahan
komentarz
komentarz

Do 1650x1050 starczy 512MB, a do wyższych się ta karta nie nadaję w najnowszych grach, a z 1GB może nawet 10% szybciej by nie było, a płacić trzeba, także się nie opłaca...

Co do kart:

http://www.allegro.pl/item456592622_palit_...ancja_lodz.html

Licytuj bo się opłaca...

Tutaj to samo:

http://www.allegro.pl/item457598938_evga_8..._pci_e_bcm.html

Już taniej się chyba nie da...

Tutaj to co bym brał:

http://www.allegro.pl/item457745473_gigaby...2mb_zalman.html

Za 350zł to się opłaca i chłodzenie dobre...

Ja bym brał tą ostatnią z Zalmanem, bo i chłodzenie nie jest złe, cena bardzo niska(aukcję zawsze mogą w górę pójść, a tu kup teraz za 350zł). I przy okazji podkręcona, że tak powiem, bierz póki jest.

DominikFAH
komentarz
komentarz

wielkie dzięki za linki, ale (sory, że nie napisałem) nie myślę o zakupię tej karty w ciągu kilku dni, raczej tygodni, może miesięcy, mniejsza, chciałbym jeszcze wiedzieć jaką wersje wybrać? myślałem o ASUSIE (patrząc na oceny, na różnych stronach), ale trudno będzie z dostaniem, na komputroniku już nie ma(i chyba nie będzie).

FrogsterPL
komentarz
komentarz
To bierz a nie jakieś inno3d ruska karta tongue.gif

Po pierwsze, Inno3D należy do Palita - podobnie jak Gainward. Po drugie - ten Inno3D jest REFERENCYJNY - jest identyczny z innymi referencyjnymi 8800 GT... Tyle, że ma trochę podbite taktowania.

Akahan
komentarz
komentarz

Dokładnie Inno3D na pewno dużo do Mediona brakuję, jak były 8800GTS za 399zł w proline bodajże, to nikt nie patrzał na firmę, jakoś brali :D

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.