x-kom hosting

Nowa grafika :P

Gość
utworzono
utworzono

Witam. Aktualnie mam 2x7800GT GeForce od ASUS'a w SLI i zmieniam system na Vistę żeby grać w DX 10 :D No i nie wiem czy warto kupić np. GTX260 czy 8800GTS/8800GTX w SLI. Karta do gier ma być, MA BYĆ GŁOŚNA :evil: nienawidze kiedy nie słyszę co sie dzieje :P No i najlepiej by było jak by się dobrze kręciła ;)No i do tego jakiś RAM 4GB.

Karta do 800PLN

R/-\M do 250

aha jak byt ktoś był zainteresowany kupnem tych moich 7800GT to na PW pisać mogę sprzedać pojedynczo ;)

Pzdr.:)

Lipton
komentarz
komentarz

Ty chcesz GTX260 dać pod ten procesor ? :lol:

Musisz wymienić całą platformę, a potem myśleć o takiej karcie :)

komputerowiec?
komentarz
komentarz

Nie wiem czy zasilacz pociągnie:}wątpie

Rafał91
komentarz
komentarz

Jak chcesz mieć taką grafikę to zmieniaj całą budę :) Jak włożysz to takiego procesora, to karta będzie spowalniania bardzo dużo. Po drugie zasilacz, niby Chieftec ale jest zdecydowanie za mały. Odradzam wsadzać taki kombajn to twojego sprzętu....

Gość
komentarz
komentarz

Procek będzie extremalnie kręcony :P Tzn. do 3,8 na 100% narazie chodzi na 3,0 i ma temp 26*C, a to nie zwykły 64 tylko 64 FX :P Na moją płyte wchodzi kązdy CPU na 939 tylko czy jest sens wymienić FX'a na 64 x2 ?? :P

Lipton
komentarz
komentarz

Jeżeli masz zamiar tak kręcić tego Athlon FX to nie ma sensu wymieniać go na X2 :)

Choć pracując w wielu wątkach przegrywa on właśnie z dwurdzeniowymi. Do tego procesora( 3.8Ghz) maksymalnie włożyłbym 9600GSO, ale jeśli posiadasz ponad 1000 zł na kartę i ramy to ja proponuje sprzedać całą platformę i kupić zupełnie nową z Radeonem HD4850 Toxic, lub 9800GTX+ i będzie zdecydowanie wydajniej :)

FrogsterPL
komentarz
komentarz
Tzn. do 3,8 na 100% narazie chodzi na 3,0 i ma temp 26*C, a to nie zwykły 64 tylko 64 FX tongue.gif

26 stopni na 100% nie ma. Chyba, że masz jakieś chłodzenie wodne czy coś. A to, że FX - nie zapominaj, że FXy na Socket 939 są jednordzeniowe. Mój Athlon 64 4000+ to praktycznie to samo, co FX-53 (2,4 GHz, 1 MB cache L2).

W pełni popieram Liptona.

Gość
komentarz
komentarz
26 stopni na 100% nie ma

Mam WC - Zalman Resperator :P

A czy nie warto brać 8800GS i go kręcić, przecierz 8800GS i 9600GSO to jest to samo -_-

Nie chce sprzedać kompa, bo za dużo kasy wsadziłem <_<

Lipton
komentarz
komentarz

Chodziło mi o wersję 768mb, która jest jednak sporo wydajniejsza od 384mb :)

Gość
komentarz
komentarz

A 8800GT będzie spowalniana przez procesor ?

Akahan
komentarz
komentarz

Tak, do 8800GT to trzeba 2 rdzeni po 2,7GHz, to nie jest raczej grafa na 1 rdzeń.

Gość
komentarz
komentarz
Procek będzie extremalnie kręcony Tzn. do 3,8 na 100%

Na pewno tyle nie osiągnie. Jeśli myślisz o extremalnym OC na wc to gatuluję :D

Jedyna sensowna grafika pod ten procesor to 9600gso 768mb - najlepiej palit z trójfazowym zasilaniem.

Gość
komentarz
komentarz

He Marecki ten proc ma odblokowany mnożnik fabrycznie ma 2,8 teraz działa na 3,2 w pełni stabilnie, podniesione poprzez FSB :P. Mogę bawić się mnożnikiem i napięciem jeszcze :P A nie lepiej było by wsadzić 8800GT w SLI ? Poprostu płytę mam pod SLI i szkoda by było nie wykorzystać :)

Lipton
komentarz
komentarz

Qnik ty zwariowałeś ? Ten procesor nie wykorzysta jeden 8800GT, a co dopiero dwie :lol:

Gość
komentarz
komentarz

Dobra sprawa ma sie tak: napięcie z 1,38 na 1,4, mnożnik dałem na x12 podniosłem FSB i... 3,6 :P Teraz jadę z nim na Orthosie, pisze z laptopa :P Myślicie że do ilu mogę podnieść napięciem, ażeby nic nie zje*ać :PLipton albo Marecki306, znacie jakiś sposób niewiem testu czy jak to nazwać żeby CPU nie spowalniało grafiki, i na odwrót ??

Lipton
komentarz
komentarz

Z napięciem Ci nie powiem, ale zrób test w Aquamarku i napisz swój wynik. W niektórych przypadkach ten test się sprawdza :D

http://www.forumpc.pl/index.php?showtopic=57082

Żeby wsadzić do niego 8800GT musiałbyś go podkręcić do 4.0-4.2Ghz.

Gość
komentarz
komentarz

Tyle nie osiąge bo boje się o napięcie <_< Teraz jedzie orthosem już 7 min i nie wywala errorów na 3,6 przy napięciu 1,4 mnożniku x12 (był x14 fabrycznie) i zwiększonym FSB. Orthosem go testuje dając "StressCPU - Stress CPU with Gromacs core" i jedzie :) Potem zrobie test w 3D Marku 06 zamiast Aquamarka, ok ?

Lipton
komentarz
komentarz

Chciałem żebyś zrobił test w Aquamarku tylko dlatego, bo chce znać wynik jaki twój procesor zrobi :)

Gość
komentarz
komentarz

Ok ale go jeszcze z 3-4 gdziny będe katował orthosem dla pewności, a potem jeszcze uruchomie Crysisa i CS:S na chwile i zobacze :)

EDIT: RAM wybrałem Mushkina 2x1GB DDR 500 2 komplety ;) I do tego kupiłem Viste Ultimate x64 i właśnie instaluje. Procesor chodzi stabilnie na 3,8GHz bez problemu, miałem problemy z PCI-E taktowaniem, ale zwiększyłem mnożnik do x13 i zmniejszyłem FSB i hula. Zaraz napisze jaki wynik w Aquamarku miałem ^_^

FrogsterPL
komentarz
komentarz

Odblokowany mnożnik w FX-57? Ale chyba tylko w dół, co? W górę - nie sądzę, musiałbyś mieć "Engineering Sample"...

Gość
komentarz
komentarz

Źle zrozumiałeś :P Czytaj poprzednie posty ze zrozumieniem :) Tak FX-57 ma odblokowany mnożnik, tylko chodzi o to że został on zmniejszony z x14 na x12 po czym zwiększyłem go do x13 ;) AquaMarka 3 ściągam dopiero. Wszystkie drivery są zainstalowane na Viście x64 :)

FrogsterPL
komentarz
komentarz
Tak FX-57 ma odblokowany mnożnik, tylko chodzi o to że został on zmniejszony z x14 na x12 po czym zwiększyłem go do x13 wink.gif

Chodzi mi o to, czy w tym procku jest możliwość ustawienia mnożnika większego niż seryjny, tj. x14?

Gość
komentarz
komentarz

Jest do x16 ;) Aha AquaMark nie chce się uruchomić, wywala error :( Mam czystą Viste, drivery i Aquamarka :(

EDIT: OK dałem już sobie rade (dla chcącego nic trudnego :P) :D W Aquamarku 3 wynik CPU to 13,327 pkt. a 2x7800GT w SLI mają 18,762 pkt. Dużo ma CPU i te 2 karty ? Czy mój procesor podoła 8800GT ?? Zaznaczam że jest podkręcony do 3,8GHz i wydajnością pewnie przewyższa Athlona 64 X2 3800+ na s.939 chodź mogę sie mylić, bo nie mam z kim porównać :P

FrogsterPL
komentarz
komentarz

Moim zdaniem procek będzie jednak nieco za słaby, chociaż mogę się mylić. Nawet do ostro kręconego nie ładowałbym nic szybszego od 8800 GS/9600 GSO tudzież 9600 GT, ewentualnie fabrycznie podkręconych wersji tych kart...

Gość
komentarz
komentarz

A pojedynczy 8800GT ? Poprostu chce zacząć z DX 10 i nie chce low-endu <_<

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.