x-kom hosting

Problemy z SLi

Doomer47
utworzono
utworzono

Witam, mam problem z moim komputerem . Został on kupiony w lutym tego roku i nic nie było wymienianie oraz nic nie podkręcane . Na początku jak go kupiłem wszystko było ok działało coś, lecz miesiąc temu zaczęły się problemy . Komputer się nagrzewał oraz sam się wyłączał . Wyłączyłem SLi i wszystko było już ok . Potem włączyłem znowu SLi włączyłem STALKER'a Cień Czarnobyla na max i przy ładowaniu zaczął mi wyskakiwać Blue Screen . Teraz mam znowu wyłączyłem SLi, lecz komputer sam się wciąż wyłącza tak po 30 min ! Proszę o jak najszybszą pomoc :( System to Windows XP, a karty Gainward GeForce 8600GTS

PaQre
komentarz
komentarz

Możliwe że to wina zasilacza,podaj moc i markę

Doomer47
komentarz
komentarz

Chieftec 550W . Koleś powiedział, że wystarczy na mój komputer

PaQre
komentarz
komentarz

Powinien wytrzymać podaj jeszcze jaki masz procek i płyte

Doomer47
komentarz
komentarz

Procek AMD Althlon 64 X2 5000+

Płyta ASUS M2N32-SLi Deluxe Edition Wi-Fi

PaQre
komentarz
komentarz

Jeśli możesz to sprawdź jeszcze czy karty się nie przegrzewają bo to może być przyczyna resetowania się komputera.Postressuj troche karty graficzne i podaj tempy w stressie i w spoczynku

Doomer47
komentarz
komentarz

Właśnie karty się grzeją jak szalone przy nawet takich grach jak np. Sims 2 . Przy zwykłym Crysis'ie one szaleją . Temperatura dochodzi do 90

Gość
komentarz
komentarz

Czyli sam sobie dałeś odpowiedź:

Temperatura dochodzi do 90

Czyli już b.dużo, masz wentylatory w obudowie ? Poleciłbym ci zmianę chłodzenia :/

Lipton
komentarz
komentarz

Karty się stykają ze sobą ? Najlepiej zrób zdjęcie jak wyglądają te karty w SLI. Być może powietrze z kart nie ma gdzie wylatywać.

Doomer47
komentarz
komentarz

Komputer ma dodatkowe chłodzenia . Gdy otwieram obudowe to już się mniej wyłącza, lecz denerwuje mnie głośna praca

EDIT: Karty są tak 15-20 cm od siebie . Zdjęcia niestety teraz nie mogę zrobic

Gość
komentarz
komentarz

Napisz jakie masz wntyle, na jakich obrotach chodzą, gdzie są czy są poprawnie skierowane (tzn. czy przód wciąga, tył wypycha powietrze). No i daj fotke

EDIT:Zmień chłedzenie na Accelero S1 ew. S2 i dokup Turbo Modules i masz ;)

Doomer47
komentarz
komentarz

2 wentylatory 120mm na obudowie . Potem są jeszcze dwa lecz nie wiem jakie postawione na płycie głównej i prowadzą one do karty graficznej

Gość
komentarz
komentarz

Musisz zmienić chłodzenie, wentylatory tylko trochę zmniejszą temp. do 10*C max. Hmmm spróbuj jeszcze zdiąć chłodzenie i nałożyć na nowo pastę termoprzewodzącą, najlepiej STG-1 od Zalmana :) Tylko pamiętaj zetrzyj starą pastę dokładnie i nakładaj tylko cienko !

Lipton
komentarz
komentarz

Zrób zdjęcie całej budy :D

O 15-20cm są oddalone karty czy chłodzenia ?

Lipton
komentarz
komentarz

Praktycznie te chłodzenia są warte tyle ile używany 8600GTS :D

Ja bym sprzedał obie karty dołożył grosza i kupił coś pokroju 9800GT :)

By było zdecydowanie wydajniej, a wiele nie trzeba dokładać.

Doomer47
komentarz
komentarz
Zrób zdjęcie całej budy :D

O 15-20cm są oddalone karty czy chłodzenia ?

Karty . Jak narazie nie wymieniam grafiki, bo czekam, aż niektórych kart cena spadnie do 400-500 i będę kupował znowu pod SLi . Gdybym mógł zdjęcie bym zrobił, tylko nie ma z czego oraz nie mam miejsca by rozłożyć PC

PaQre
komentarz
komentarz

Nie opłaca się pakować w SLI,lepiej kupić jedna i wydajna karte

Lipton
komentarz
komentarz

Jaki do tego masz zasilacz ?

No nie wiem czy jest sensem "pchać" się w SLI...

PaQre
komentarz
komentarz

on ma zasilke chieftec 550W,więc jest dobra.

Doomer47
komentarz
komentarz

Na początku sam nie wiedziałem co lepiej wziąść . Sam się wtedy zastanawiałem czy brać 8800GTS czy pod SLi 8600GTS . No i myślałem, że pod SLi będzie lepiej, a wyszło gorzej . Teraz jak mam płytę pod SLi to nie będę jej marnował

Lipton
komentarz
komentarz

To że masz SLI to nie znaczy że marnujesz płytę :D

No to faktycznie zrobiłeś duży błąd... 2x8600GTS są zdecydowanie gorsze od jednego 8800GTS.

Gość
komentarz
komentarz

Wg. mnie najlepiej byś zrobił sprzedając te 8600GTS i dozbierał na HD4850 ew. HD4870 albo GTX260 :)

Doomer47
komentarz
komentarz

Przełożyłem chłodzenie na płycie i teraz jest wszystko ok . Komputer jest chłodny :D

Gość
komentarz
komentarz

Co ma do tego chłodzenie na płycie, jeżeli grzeje ci sie grafika o.O

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.