x-kom hosting

Radeon HD 4570x2 czy GeForce GTX 280

Darth_Kaker
utworzono
utworzono

Witajcie!

Mam problem którą karte lepiej wybrać z tych wymienionych wyżej. W grę wchodzi tylko od Gainwarda. Jakie są plusy i minusy w porównaniu i która lepiej by do mnie pasowała. Oto moja konfiguracja:

1.płyta głowna- Gigabyte ep45t-ds3

2.procek- Core2 Duo E8500

3.pamięć ram- Corsair DDR3 1333MHz 2x1Gb

4.zasilacz-Chieftec 1000W

Zaznaczam że nie przewiduje rozszerzenia CrossFireX, ani Tri-SLI (ani nawet SLI)

Dzięki za każdą pomoc

Art09
komentarz
komentarz

Radeon 4570x2..? Zakładam że chodziło Ci o radka 4870x2

Radeon HD4870x2 jest lepszy

30% szybszy od GTX280, jednak co do tego proca bedziesz go musiał mocno podkręcić.

mistrz933
komentarz
komentarz

Miałeś chyba na myśli HD4870x2. ;).

I zdecydowanie radeon - różnica wydajności to jakies 30% na kożyść Ati, tylko minusem są (niezbyt częste ale jednak) spadki FPS.

Darth_Kaker
komentarz
komentarz

Tak tak oczywiście 4870x2 pózno było i mi się pomyliło xD

Dziękuje za rady, czyli wyszło tak jak myślałem Radeon górą xD

NoVyKomp
komentarz
komentarz
Miałeś chyba na myśli HD4870x2. ;).

I zdecydowanie radeon - różnica wydajności to jakies 30% na kożyść Ati, tylko minusem są (niezbyt częste ale jednak) spadki FPS.

skąd ty te spadki fps wytrzasnąłeś ?

nic takiego nie ma !

może na wadliwych kartach ale u mnie never...

4870x2 lepszy ale proc na 4.0 GHz przynajmniej ...

jeśli nie chcesz kręcić to GTX280(choć i tu proc trochę do góry by się przydał)

olszak
komentarz
komentarz
skąd ty te spadki fps wytrzasnąłeś ?

nic takiego nie ma !

może na wadliwych kartach ale u mnie nev

człowieku, widać że się nie znasz, poczytaj sobie o trybie CF i SLI to się dowiesz na czym polegają spadki fps...

nie ma karty w trybie CF/SLI na akturej nie byłoby spadków fpsów...

ale wracając do tematu to radeon 4870x2 będzie zdecydowanie lepszy...

Pajdek
komentarz
komentarz
w trybie CF/SLI

To nie jest CF tylko karta dwurdzeniowa wsadzisz ją nawet w MOBO bez CF :)

olszak
komentarz
komentarz
To nie jest CF tylko karta dwurdzeniowa wsadzisz ją nawet w MOBO bez CF

kolejny się znalazł, bios nie wykrywa bo ta karta jest podłączona do jednego wejścia pci-e ale działa jak w trybie CF, czyli karta przewiduje co będzie zaraz...

Lipton
komentarz
komentarz

olszak, novykomp posiada tą kartę, więc chyba wie co pisze. :)

olszak
komentarz
komentarz

lipton może to nie jest zauważalna różnica na tą chwile bo może mieć spadek ze 120fpsów do 60 i nic o tym nie wiedzieć bo przecież tego nie widać gołym okiem, poczytajcie sobie artykuły o sli/cf i sie przekonacie że zawsze są spadki fpsów w tych trybach

Lipton
komentarz
komentarz

Ja wiem o tym, tylko staram się zwrócić twoją uwagę na to co piszę NovyKomp, który posiada tak ową kartę.

olszak
komentarz
komentarz

może posiadać tą kartę i nawet nie wiedzieć co to są spadki fpsów i myśleć że to jest normalne... wystarczy sobie spojrzeć na testy na minimalny fps...

NoVyKomp
komentarz
komentarz

stary daj dowód na te spadki...

nie raz grałem z frapsem w różne gry na samym początku by to sprawdzić - fifa, nfs, crysis i wiele innych... nigdzie nie było spadków - chyba że spadkiem nazywasz to gdy są trudne rzeczy do wyświetlenia i wtedy jest mniej klatek ale to dziwne że spadki są zawsze w tym samym momencie skoro są nie kontrolowane ;P xD

jak na coś bluzgasz to miej dowód...

PS. czytałem wiele recenzji - przed i po zakupie i w żadnej nie było nic o spadkach wręcz przeciwnie pisali, że ati nie posiada tego błędu co gf...

olszak
komentarz
komentarz
W teorii wygląda to tak, że gdy pierwsza karta wyprodukuje połowę swojej klatki, to druga zaczyna renderować swoją. W takiej idealnej sytuacji otrzymujemy 100% wzrostu wydajności i idealną synchronizację.

W praktyce oznacza to tyle, że druga karta renderuje klatkę, która się jeszcze nie „wydarzyła”. Renderuje coś, co najprawdopodobniej się wydarzy. Dane są przygotowywane na podstawie bieżącej sytuacji. Jednak jeśli na przykład w międzyczasie ruszymy myszką, to klatka wyrenderowana nie pokrywa się z tym, co powinno się pojawić na ekranie po naszej reakcji. Powoduje to lekkie opóźnienie, z jakim to, co widzimy, zmienia się na podstawie naszych poczynań.

tekst wyżej pokazuje że zawsze do puki nie opracują nowej technologi to spadki będą, mniejsze albo większe ale będą

http://pclab.pl/art33407-32.html - tu masz cały artykuł, tylko najpierw trzeba umieć przeczytać niektóre wykresy...

kryptos
komentarz
komentarz

Olszak, najpierw trzeba też nauczyć się pisać.

Radeon będzie lepszy, zasilacz już masz odpowiedni więc właściwie nie mam nic do dodania. ;)

olszak
komentarz
komentarz
Olszak, najpierw trzeba też nauczyć się pisać.

powiedz mi co źle napisałem...

Pajdek
komentarz
komentarz
kolejny się znalazł, bios nie wykrywa bo ta karta jest podłączona do jednego wejścia pci-e ale działa jak w trybie CF, czyli karta przewiduje co będzie zaraz...

Ja wiem że są spadki fps także w kartach dwurdzeniowych tak samo jak w przypadku CF ale tylko mówię, że to nie CF tylko karta dwurdzeniowa, no ale można to nazwać to CF na jedno wejście :)

olszak
komentarz
komentarz
a wiem że są spadki fps także w kartach dwurdzeniowych tak samo jak w przypadku CF ale tylko mówię, że to nie CF tylko karta dwurdzeniowa, no ale można to nazwać to CF na jedno wejście smile.gif

przeczytaj tylko początek a się dowiesz http://pclab.pl/art33407-28.html

Pajdek
komentarz
komentarz
przeczytaj tylko początek a się dowiesz http://pclab.pl/art33407-28.html

I z tego wynika że jakaś różnica jest i tu cytuje :

Nie jest to stuprocentowe rozwiązanie problemu, jednak w niektórych tytułach widać poprawę. W Crysisie oraz Quake Wars zjawisko nadal występuje, jednak wahania są znacznie mniejsze. W Assassin's Creed oraz World in Conflict linie są prawie płaskie. W pozostałych tytułach nie widać różnic. Ciekawie wygląda wykres dla GRIDA. Przy użyciu 4870 X2 było możliwe uruchomienie gry w rozdzielczości 2560x1600. Widać, że zanika tutaj ograniczenie spowodowane przez procesor i pojawiają się ładne ząbki – coś, czego na dwóch Radeonach HD 4870 w rozdzielczości 1920x1200 nie dało się zaobserwować.

NoVyKomp
komentarz
komentarz

po 1 wykres pokazuje ilości fps - a to jest także zależne od tego co wyświetlamy...

musieli by porównać jak się zachowa 1 GPU a jak CF i jak 2 rdzeniówka...

poza tym ja żadnych spadków w grach nie wyczuwam więc o co wogóle chodzi ?

najważniejsze jest to, że nawet jeśli one są to są takie że nie przeszkadzają czyli dla mnie - nie ma ich bo mowa tu o grach...

i koniec w końcu jeżeli GTX 280 to 100% mocy to 4870x2 to 130% mocy... :)

olszak
komentarz
komentarz
po 1 wykres pokazuje ilości fps - a to jest także zależne od tego co wyświetlamy...

musieli by porównać jak się zachowa 1 GPU a jak CF i jak 2 rdzeniówka...

poza tym ja żadnych spadków w grach nie wyczuwam więc o co wogóle chodzi ?

najważniejsze jest to, że nawet jeśli one są to są takie że nie przeszkadzają czyli dla mnie - nie ma ich bo mowa tu o grach...

i koniec w końcu jeżeli GTX 280 to 100% mocy to 4870x2 to 130% mocy... smile.gif

masz racje że nie czujesz spadków bo nawet ze spadkami masz płynną grę, ale za 1 rok to spadki będziesz mógł odczuć no chyba że udoskonalą stery do perfekcji

NoVyKomp
komentarz
komentarz

przykład Crysis - śr. ilość FPS to 35 więc jakby był spadek to na pewno bym to odczuł - brak...

olszak
komentarz
komentarz
przykład Crysis - śr. ilość FPS to 35 więc jakby był spadek to na pewno bym to odczuł - brak...

spadki są gwałtowne, zrób sobie frapsem benchmark podczas grania (choba wciska się F11 albo F12) i zobacz ile ci pokaże jaka jest minimalna wartość fpsów, po spadki fpsów sa gwałtowne i krótkotrwałe

Darth_Kaker
komentarz
komentarz

Ok ok dzięki.

Mam jeszcze jedno pytanie. Do ilu podkręcić procesor żeby ta karta śmigała pięknie? Bo jeszcze coś takiego wywnioskowałem z odpowiedzi.

NoVyKomp
komentarz
komentarz

4.0 GHz minimum !

podobno ideałem 4.2 GHz

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.