x-kom hosting

E7200 problem z BOX'em

AirUpThere
utworzono
utworzono

Złożyłem dziś kompa... I mam taki problem wentyl na BOX'ie się strasznie wolno kręci... (jak zakładałem BOX na mobo to mobo się lekko wykrzywiła) Tempy w idle są ok 40C ale jeśli przyjdzie jakiś stres to lecą do góry... Jak podkrecic obroty? Na SpeedFana nie reaguje...

swirek
komentarz
komentarz

Czy masz w BIOSie opcje dotyczaca wydajnosci chlodzenia? Sprobuj ja wylaczyc, to moze ograniczac obroty coolera. Poza tym lepiej zeby sie plyta nie wykrzywiala. Zamontuj chlodzenie jeszcze raz.

AirUpThere
komentarz
komentarz

Ale próbowałem wiele razy je zakładac... lipa płyta jest trochę krzywa ;/

A jak ta opcja może się nazywac? Mobo taki jak w sygnie

swirek
komentarz
komentarz

Ale próbowałem wiele razy je zakładac...
No ja tez to cholerstwo montowalem pare razy i co sie naklalem :P to moje. Ale da sie :)
A jak ta opcja może się nazywac? Mobo taki jak w sygnie
Nie pamietam, cool and quiet?
falcon1984
komentarz
komentarz

Do ilu C grzeje się proc w stresie ?

harrold15
komentarz
komentarz
Nie pamietam, cool and quiet?

Cool'n'Quiet to opcja dla procesorow AMD nie dla Intela, dla Intela jest opcja SpeedStep

AirUpThere
komentarz
komentarz

Po może 30 sekundach testu w Orthosie temp były już powyżej 50C

swirek
komentarz
komentarz

30 sekundach testu w Orthosie temp były już powyżej 50C
50*C to jeszcze w normie. A dalej? 30 sekund stresu to za malo ;) Wez zrob 30 minut.
harrold15
komentarz
komentarz

wentylator moze sie wolniej krecic bo faktycznie moze masz wlaczona opcje oszczednosci energii, bynajmniej jesli temp. bedzie dosc wysoka wentylator zacznie pracowac szybciej, obciaz proca na 30 min, chyba ze w trakcie testu proc dojdzie do 80 stopni, wtedy go odciaz zeby sie nie spalil. Moze masz wadliwe chlodzenie. btw ja mam E8200 i wentylator tez szybko nie chodzi, ale znowuż nie wolno, poprostu tak srednio...

swirek
komentarz
komentarz

wtedy go odciaz zeby sie nie spalil.
Proc sie nie spali od temperatury, zabezpieczenia wylacza komputer... A zamin sie komputer wylaczy to program obciazajacy wywali blad :P
AirUpThere
komentarz
komentarz

Dobra zobaczę ... narazie wentyl leci na 500RPM czy go podłacze do CPU_FAN czy SYSTEM_FAN

harrold15
komentarz
komentarz

masz racje spalic sie nie spali;p zle napisalem no ale moze (ale nie musi) dojsc do jakiegos uszkodzenia

AirUpThere
komentarz
komentarz

Kolejna dziwna sprawa... Właczyłen na 2 minuty i Core1 62C Core2 45C Czy to nie za duża różnica?

harrold15
komentarz
komentarz

noo troche duza roznica, moze masz z jednej strony zle docisniete chlodzenie, procki z serii eXXX maja czesto walniete czujniki, sprawdz je programem RealTemp

swirek
komentarz
komentarz

Sprobuj OCCT. Ten program ma najlepsze odczyty temperatur. Do tego w zakladce konfiguracji mozesz sobie recznie ustawic jakie temperatury beda monitorowane.

AirUpThere
komentarz
komentarz

Co wy na to??? ;/

53ed1068fd929814m.jpg

swirek
komentarz
komentarz

Mozesz zalaczyc ten obrazek jako plik? Nie moge otworzyc fotosika bo mam poblokowane porty

Akahan
komentarz
komentarz

57 i 43(core temp jeszcze mniej pokazuję) na rdzeniach w stresie to aż tak dużo nie jest, ale to tylko 2 min zostaw na godzinkę, aż temp się unormuję.

AirUpThere
komentarz
komentarz

Grałem dwie godziny w Need For Speed Pro Street na maxymalnych... 52 i 43 C

A co do grafiki to jestem w niebowzięty.... W idle 35-40C a w stresie narazie max jakie widziałem to 50C:D

swirek
komentarz
komentarz

To bardzo dobre temperatury, zatem nie przejmuj sie malymi obrotami na coolerze :D

Jesli zas sie chcesz przekonac jaka temperature bedzie miala grafika na max to zassaj AtiTool i pusc sobie "3d View" z tym wlochatym szescianem, zobaczymy na ile Ci sie karta rozgrzeje :D Grafiki nota bene wytrzymuja do 100*C wiec zapasu jest sporo ;)

AirUpThere
komentarz
komentarz

Ale tak... Denerwuje mnie ta różnica w rdzeniach... i Na screenie który dałem zaznaczyłem też Vcore... i też jest jakieś dziwne....

swirek
komentarz
komentarz

Wiesza sie? Dziala niestabilnie? Jesli nie to nie ma sie czym przejmowac, to najprawdopodobniej przeklamania na czujnikach.

AirUpThere
komentarz
komentarz

A jeszcze zauważyłem jedną rzecz. Mianowicie Zużycie rdzeni... Ten który jest gorętszy ma zawsze większe zużycie niż ten chłodniejszy. Co to może oznaczac?

swirek
komentarz
komentarz
Co to może oznaczac?

To znaczy ze jeden z rdzeni jest bardziej obciazany przez procesy a drugi mniej. Nie wszystkie aplikacje korzystaja z obu rdzeni, albo jesli korzystaja to niekoniecznie oblozenie praca rdzeni jest jednakowe.

AirUpThere
komentarz
komentarz

Czyli radzisz zostawic jak jest? A jeszcze jedno.... Ile trzeba były by OC by nie spowalniac HD4850?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.