x-kom hosting

[Inne]Webmaster Czy warto?

ponulaczek
komentarz
komentarz

już po raz który to ja nie wiem się przekonałem, że nie można pisać nigdy zbyt ogólnie..

za szkielet uznaję oczywiście tagi w html, które są obiektami na stronie, byle co by to było..

wiem że table nie powinno się używać do budowy strony, ale nie jest to poważnym błędem

ja Ci napisałem najprościej jak tylko można. a każdy łapie mnie za słowo (czasami nawet się nie zastanawiając) i tak jest

n00bsik
komentarz
komentarz

to ja zadam teraz pytanie... w jaki sposob uczyc sie html php itp.

bo chyba na samym czytaniu nic sie nie naucze..

Madmix
komentarz
komentarz

to raczje proste pytania, czytasz a następnie próbujesz tego na kompie... i to wszystko samo powinno wchodzić do głowy. :kijem:

Esus
komentarz
komentarz

Przepraszam, ale jak ktoś pisze, że strona w XTHML się do internetu nie nadaje, a strona na tabelach to nic złego to może od razu wywalić z Internetu W3C? Kto jest za? Łapki do góry. ;)

czasami nawet się nie zastanawiając
Czasami też trzeba się zastanowić nad tym co się pisze bo któregoś dnia, nagle z 3 może się zrobić 5. ;)
ponulaczek
komentarz
komentarz

:) Muszę udowodnić chyba Wam, że ja mam rację ;> Nigdy nie piszę bezmyślnie :P Jak ja się lubię z Wami przekamarzać <hahaha>

Nie no jestem oczywiście za budowaniem strony na div-ach. Gdzieś czytałem chyba, że obiekty table opóźniają wczytanie się strony, myślę jednak że i tak to nie ma dużego znaczenia. Oczywiście trzeba się wzorować na międzynarodowych standardach, tam pracują ludzie mądrzejsi od tych, którym się wydaje że są najmądrzejsi. Mi osobiście też się wydaje że budowanie strony za pomocą table nie jest profesjonalne. Lepiej, jak pisałem, skorzystać z div-ów i odpowiednich styli. W programowaniu bowiem trzeba wszystko pisać jak najprościej i jak najlepiej (nie kombinować).

Tak na marginesie ..

Bawiłem się kiedyś w przedszkolu w głuchy telefon. Każda osoba coś dodawała/ujmowała w określonym zdaniu. Otóż w przypadku pierwszej osoby słuchającej zdanie (w tym przypadku czytającej tekst) prawdopodobieństwo przekazania błędnej informacji kolejnej osobie jest niewielkie ale jak widać pojedyncze wyrazy mogą decydować o złym odebraniu przekazu przez odbiorcę.

Ja na przykład pisałem "w samym xhtml" a powtórzono "w xhtml". Porównajcie te zdania (skróciłem, żeby pokazać jak to wygląda:

1. W samym XHTML strona nie nadaje się do internetu. [z tego wynika że na takiej stronie nie ma css]

2. W XHTML strona nie nadaje się do internetu. [a z tego wynika, że jak występuje XHTML, to strona się nie nadaje]

Chciałbym przy okazji jak to kogoś interesuje (nie ciekawe) wyjaśnić dlaczego tak napisałem (pierwszy przykład). Otóż nie piszę do filozofów. Strona w samym XHTML nie jest atrakcyjna i nawet wstyd coś takiego publikować. Jest tyle możliwości ładnego przedstawienia informacji.. np. używając CSS.

grucha
komentarz
komentarz
co jeszcze - baz danych mysql nie polecam.
potem łatwo można rozbić dane. a do tego pliku na serwerze nikt nie zdobędzie dostępu bo nie będzie znał nazwy.

Cała moja "wiedza" o PHP legła w gruzach! Tyle czasu mi wmawiali, że MySQL to najlepsze rozwiązanie, a tu masz nie ma jak to obsługa plików xD

Tak na poważnie, nie wiem jak można się obejść bez baz danych. Po pierwsze rozwiązanie na plikach jest mało efektywne, po drugie wolne, po trzecie awaryjne zwłaszcza przy zapisie. Nie wspominając o tym, że w samej bazie danych można wykonać wiele operacji, niż wczytywać wszystko do zmiennej, przetwarzać w PHP i ponownie zapisywać. Na prawdę, jak już ktoś wspomniał "masochizm" xD

Gdzieś czytałem chyba, że obiekty table opóźniają wczytanie się strony, myślę jednak że i tak to nie ma dużego znaczenia.

W IE na pewno do wersji 6 (co do 7 nie jestem pewien), strona nie pokazała się dopóki cała tabela nie została wczytana. Czyli teraz masz jakąś długą stronę, której układ jest oparty o tabele, ktoś ma wolne łącze i musi czekać nie wiadomo ile. Poza tym, jak sama nazwa wskazuje, tabele służą do prezentowania informacji w sposób tabelaryczny, a nie do układania elementów na stronie (no ktoś może się zaraz przyczepić, że układ strony to też prezentowanie informacji ;])

W samym XHTML strona nie nadaje się do internetu.

Po pierwsze: dla mnie w dużej mierze to zawartość strony (czyt. treść) decyduje czy strona nadaje się "do internetu".

Po drugie, zdanie nie ma trochę sensu, bo XHTML bez CSS raczej nie istnieje.

A wracając do tematu: oczywiście oprócz nauki (X)HTML i CSS oraz np. AJAX'a, dlaczego nikt nie wspomina o np. technologii .NET i językach ASP .NET i C#? Dla mnie są to bardzo ciekawe technologie dające duże możliwości w połączeniu jeszcze z Silverlight'em. Osobiście nie używam tych technologii, ale o nich również warto wspomnieć.

I tak na koniec. Zapraszam do przeczytania fajnego arta napisanego przez m1cha: 10 punktów podstaw teoretycznego tworzenia stron…

ponulaczek
komentarz
komentarz

Chciałbym się poprawić. Nie przemyślałem tego zdania "co jeszcze- baz mysql nie polecam". Tak naprawdę tylko raz próbowałem skorzystać z bazy danych. Nie robiłem tego z dwóch powodów:

1) Na yoyo.pl chcąc uaktywnić bazę danych musiałem zaakceptować reklamy.

2) Bardziej czuję chęć do korzystania z plików.

W bazie danych tych kłopotów z zapisem nie ma nigdy. W moim czacie ajax bywało że wiadomości dochodziły nie po kolei. Bazy danych naprawdę konieczne są wtedy, kiedy dane informacje są często odczytywane i zmieniane. Można zrobić sobie bazę danych w pliku *.xml. Bazy danych mysql są moim zdaniem dziwne. Oczywiście wszędzie da się ustawić odpowiednie kodowanie.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.