x-kom hosting

SpeedFan

A43vil
utworzono
utworzono

Siemka słyszałem że można speedfanem podkręcić wiatraki [czytaj przyśpieszyć obroty]

Tylko że ja jakiś dałem 100 % i obroty są nadal takie same, co ciekawe gdy mam zużycie proca 100 % obroty idą na 2500 rpm w idle są 800 da się jakoś tak zrobić żeby ciągle było 2500 ? wtedy by mi się proc nie grzał.

Tomek
komentarz
komentarz

Przeczytaj poradnik http://www.forumpc.pl/index.php?showtopic=46358

powinien rozwiązać problem.

Dodam jeszcze, że nie na wszystkich płytach głównych działa regulacja obrotów za pomocą Speed Fan-a

A43vil
komentarz
komentarz

Dalej tak jak było, widocznie na moim ASUSIE P5Q-E nie da się tego zrobić, dobrze żę sobie dziś zamówiłem Karakorum.

Temat można zamknąć.

falcon1984
komentarz
komentarz

W Karakorum jest w zestawie pokrętło do regulacji więc sobie zmienisz na ile chcesz

A43vil
komentarz
komentarz
W Karakorum jest w zestawie pokrętło do regulacji więc sobie zmienisz na ile chcesz

A sądzisz że schłodzi mi się proc bardziej jak na boksie ? bo 70 *C w stresie to już jest jednak dużo.

falcon1984
komentarz
komentarz

Na pewno będzie sporo chłodniej niż na boxie, dokup sobie też dobrą pastę np. Zalman STG-1

A43vil
komentarz
komentarz
Na pewno będzie sporo chłodniej niż na boxie, dokup sobie też dobrą pastę np. Zalman STG-1

To też już mam, tylko bardziej się boje o samo nałożenie pasty bo nigdy tego nie robiłem. A jak czytałem żę jak nawalę tego za dużo to może być nie miło.

falcon1984
komentarz
komentarz

To nic trudnego, mało pędzelkiem nabieraj pasty, wytrzyj pędzelek o lejek butelki z nadmiaru pasta i nałóż cieniutką warstwę

Będzie dobrze :)

A43vil
komentarz
komentarz
To nic trudnego, mało pędzelkiem nabieraj pasty, wytrzyj pędzelek o lejek butelki z nadmiaru pasta i nałóż cieniutką warstwę

Będzie dobrze smile.gif

NO ja mam nadzieję, a podgrzewać pastę po nałożeniu suszarką ? Bo moi koledzy tak robili.

Tomiak
komentarz
komentarz

nie pasta sama sie "wygrzeje"

A43vil
komentarz
komentarz
nie pasta sama sie "wygrzeje"

Aha okej a pasta ma się wygrzewać około 100h prawda ? Dobrym sposobem będzie zapuszczenie Orthosa ? bo wtedy idzie 100 % to będzie się bardziej grzać,

Tematu nie zamykać będę tutaj już pisał o moich przygodach z pastą.

Tomiak
komentarz
komentarz

małe offtop

jak sie sprawdza ten zestaw (jakie ma oc) E8400, P5Q-E, 4870 bo zamowiłem to samo

A43vil
komentarz
komentarz
małe offtop

jak sie sprawdza ten zestaw (jakie ma oc) E8400, P5Q-E, 4870 bo zamowiłem to samo

No właśnie mi coś kiepsko przy O/C na 3.5 [Podpis] mam 70*C w stresie a w IDLE 49*C ale ogólnie spoko gdyby nie ograniczanie grafiki przez procka, ale wszystkiemu da się zaradzić.

Tomiak
komentarz
komentarz

ja kupiłem jeszcze verticala na procka

falcon1984
komentarz
komentarz

Nie kombinuj suszarką, lepiej jak się normalnie pasta wygrzeje graniem w gry i choćby w idle na pulpicie :D

A43vil
komentarz
komentarz
Nie kombinuj suszarką, lepiej jak się normalnie pasta wygrzeje graniem w gry i choćby w idle na pulpicie biggrin.gif

A ta warstwa pasty ma być jak najcieńsza ? czy po prostu tak żeby nie prześwitywał przez pastę procesor [mam na myśli płytkę]

Tomiak
komentarz
komentarz

słyszałęm ze trzeba jej nakładać tyle ile bedzie z 1 zamoczenia pedzla

do tej karty g sa 2 złacza na dodatkowe zasilanie i czy trzeba podpiąć oby 2 czy tylko 1 a 2 jest za[pasowe?

A43vil
komentarz
komentarz
słyszałęm ze trzeba jej nakładać tyle ile bedzie z 1 zamoczenia pedzla

Jednego pełnego ? czy 1 pytkiego zamoczenia ?

do tej karty g sa 2 złacza na dodatkowe zasilanie i czy trzeba podpiąć oby 2 czy tylko 1 a 2 jest za[pasowe?

Ja mam podpięte oba zapewne bez podpięcia 2 nie ruszy ci grafika.

falcon1984
komentarz
komentarz

Tak trzeba nakładać by nie było prześwitów na procku, można kilka razy zamoczyć i otrzeć pędzelek, ja zawsze około 2 razy pędzelek moczyłem ocierałem i pół procka nałożyłem za jednym zamachem :D

A43vil
komentarz
komentarz
Tak trzeba nakładać by nie było prześwitów na procku, można kilka razy zamoczyć i otrzeć pędzelek, ja zawsze około 2 razy pędzelek moczyłem ocierałem i pół procka nałożyłem za jednym zamachem biggrin.gif

Dobra to już podstawowe info opanowałem, a teraz jeszcze jedno co będzie gdy np sobie wyjdę pastą poza obręb procka, bo niby jest jakaś granica której nie wolno przekroczyć nakładając pastę, a czym najlepiej ściągnąć/usunąć. pastę ? starą boxową.

falcon1984
komentarz
komentarz

Pędzelek jest bardzo poręczny i ciężko wyjechać nim poza procka, ale jeśli już się zdarzy to zetrzyj pastę spoza procka chusteczką higieniczną delikatnie

A43vil
komentarz
komentarz
Pędzelek jest bardzo poręczny i ciężko wyjechać nim poza procka, ale jeśli już się zdarzy to zetrzyj pastę spoza procka chusteczką higieniczną delikatnie

Aha no to widzę mase uwagi bede musiał poświęć na to zeby to zrobic a jak nie to pójdę do komputerowego nich mi to zrobią.

A jest może w sieci jakiś poradnik na ten temat jak nakładać pastę ? wiem że mogę sam znaleźć ale wolałbym coś sprawdzonego bo nie chce się naciąc na jakieś durnoty.

falcon1984
komentarz
komentarz

Nie znam poradników żadnych, sam kiedyś spróbowałem i nakładam własną techniką od tego czasu :D

Spróbuj sam nałożyć bo to nic trudnego i lepiej samemu się nauczyć niż komuś dawać i płacić za to

Tomiak
komentarz
komentarz

a jaka w tym filozofia biezesz pastę nakładasz (tak jak mowił falcon) nakładasz radiator przesowasz go lekko na boki zeby sie dobrze rozsmarowała i tylw

A43vil
komentarz
komentarz

Własnie wpadlo mi do głowy kolejne pytanie, skoro mam rozcierać to radiatorem od chłodzenia to przed wmontowanie proca z powrotem prawda ?

I czy tą pastę dać na całą powiechrznię czy brzegi zostawić i dobrze ją tylko rozprowadzić radiatorem ?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.