x-kom hosting

Temperatura E8400

Supel
komentarz
komentarz

Ostro...

U mnie na 1,33V poszedł na 4,25Ghz - stepping E0 :)

W Orthosie po 30 min stala temp 55st, chlodzenie Scythe Ninja 2, z czego stara obudowe mam - otwarta ciagle. Zamowilem sobie Antec Three Hundred, i dodatkowe dwa wentyle z Akasa 120mm. Zobacze czy cos sie jeszcze z niego wycisnie. Ogolnie to bawie sie jeszcze v core na innych podzespolach aby bylo jak najnizsze, a nie na AUTO

Damiano166
komentarz
komentarz

Ja narazie na BOX ciągnę... nie chce go katować... zmienię chłodzenie i będzie zabawy ciąg dalszy.

Myślę że jeszcze bym coś z tego proca wycisnął :D

Supel
komentarz
komentarz

Ja aktualnie jestem full stable na 4,25 1.33v. Wczesniej w Orthosie mnie wywalalo bo pamieci nie wyrabialy. Teraz zajmuje sie zmiejszaniem v core, v nb, v sb, i inne :P a na koncu zajme sie pamiatkami aby nie wysypywaly - zmiejszylem z 1135 na 945 i jest ok. A temp procka aktualnie nie przekroczyla 50 st, wczesniej pisalem 55, ale to przy wlaczonym grzejniku w pokoju :P

Damiano166
komentarz
komentarz

A RAM-y jakie masz.... 800 Mhz czy 1066 Mhz ?

Supel
komentarz
komentarz

1066. Kurde ale wlasnie jakies zonki zaczely sie dziac, wywala mi orthosa po 10min :/ Ogolnie zastanawiam sie jak ma sie Orthos do gier :P powiedzmy ze wywala Cie, a gry chodza po 2-3 godziny stabilnie. I to mnie ciekawi.. O paczka, przyszla Obudowa :D yeah

Damiano166
komentarz
komentarz

No ja z 800 Mhz tak nie poszaleje z podkręcaniem.... chyba że timingi poluźnię :D

Tez mam tą obudowę i jestem zadowolony... tylko że dosyć często trzeba filtr przeciw kurzowy czyścic bo się zapycha :D

Mam w tym momencie 3.6 Ghz

Vcore mam na - 1.2V

DRAM Voltage - 2.1 V

Jak mam ustawić:

CPU PLL voltage

FSB Termination voltage

NB Voltage

SB Volatge

Clock Over - Charging Volatage

Load line calibration

CPU GTL volatge reference

NB GTL volatge reference

CPU spread spectrum

PCIE spread spectrum

To wszystko jest narazie na "Auto"... od jakich wielkość zacząć próbować ustawiać. ?

Supel
komentarz
komentarz

Ja mam

CPU PLL voltage jak narazie 1.5v czyli standard

FSB Termination voltage narazie auto

NB Voltage 1.16

SB Volatge 1.2

Load line calibration auto

Vcore mam na - 1.2V

DRAM Voltage - 2.1 V

CPU spread spectrum disabled

PCIE spread spectrum disabled

Ile masz wentylatorow w obudownie? :P

Damiano166
komentarz
komentarz

dwa standardowe

  • 2 miesiące później...
Damiano166
komentarz
komentarz

Zainstalowałem cooler Arctic Cooling Freezer XTREME

Oto wyniki 15 min po zainstalowaniu coolera

extreme2.jpg

Pewnie temperatury będą niższe jak pasta się wygrzeje :)

Jak moje temperatury wypadają ?

:)

czy maksymalnie mogę dać 1.45 V do 24/7 ?

:)

Kamix
komentarz
komentarz
golnie zastanawiam sie jak ma sie Orthos do gier tongue.gif powiedzmy ze wywala Cie, a gry chodza po 2-3 godziny stabilnie. I to mnie ciekawi.. O paczka, przyszla Obudowa biggrin.gif yeah

Gra nie wykorzystuje cały czas 100% procesora.

Othros - tak.

Grą nie sprawdzisz stabliności.

Ew. da radę jakimś programem do konwersacji video, one wykorzystują 100%.

rafalluz
komentarz
komentarz

Albo BOINC. Można dać pełne obciążenie 24/7, ale nie wiem, jak dokładnie on testuje OC pamięci.

PS 1.45V to stanowczo za dużo dla 24/7. 1.3625V to zakres VID, ale na zagranicznych forach doszli do wniosku, że do 1.4V nie powinno się nic stać. Oczywiście nie powinno, a nie że na pewno się nie stanie.

Damiano166
komentarz
komentarz

aktualnie mam 4.2 Ghz na 1.40 V ... max temp okolo 65 *C full stable... narazie tak zostanie

Może tak być czy coś zmienić ?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.