x-kom hosting

[Rozwiązany]Proszę o pomoc przy zakupie karty graficznej

Ufodude05
utworzono
utworzono

Jako iż moja aktualna karta graficzna ledwo już dycha postanowiłem zakupić inną, leprzą. Wybór padł narazie na Sapphire Radeon 2900

http://www.ceneo.pl/1605313

Moja płyta głowna:

Asus A8V, jeżeli będą potrzebne bardziej szczegółowe dane względnie płyty głównej to chętnie je podam.

Chcialbym grać na wyższych rozdzielczosciach. Zależy mi na tych 512mb.

Teraz, moje pytanie jest,

czy macie może jakies doświadczenia z tą kartą? Może bardziej opłaca się kupić inną? Czy jest kompatybilna z tą płytą główną? Byłbym bardzo wdzięczny za jakąkolwiek pomoc.

A43vil
komentarz
komentarz

Na tą serię bym uważał, w sieci jest artykuł żę seria HD2xxx jest dość nie udana i czasami są artefakty bo na początku serii były wydane modele z wadliwymi częściami czy coś takiego, ale teraz pewnie już tego nie ma grafika jak najbardziej w porządku.

A do jakiej ceny ? grafikę chcesz kupić ?

Fahrenheit
komentarz
komentarz
Na tą serię bym uważał, w sieci jest artykuł żę seria HD2xxx jest dość nie udana i czasami są artefakty bo na początku serii były wydane modele z wadliwymi częściami czy coś takiego, ale teraz pewnie już tego nie ma grafika jak najbardziej w porządku.

a43vil ma rację bierz coś z seri HD 3xxx lub X 1xxx ewentualnie cos z rodziny n vidi np. 8600 gt jest tańszy od tego 2900 a wydajniejszy.

No i jeszce jeden drobiazg :P Twoje MOBO nie obsługuje PCI-E a karty AGP są o wiele droższe od ich odpowiedznikow na PCI-E .

Kup sobie jakąś plyte głowna pod athlona i ddr 1 z oblsuga pci-e p o ile takie istnieją. A jak nie to szukaj coś na AGP np. GF 7600 GS DDR3

Duma Katalonii
komentarz
komentarz
ewentualnie cos z rodziny n vidi np. 8600 gt jest tańszy od tego 2900 a wydajniejszy.

No z tym zgodzic sie nie moge :P

Jako iż moja aktualna karta graficzna ledwo już dycha postanowiłem zakupić inną, leprzą. Wybór padł narazie na Sapphire Radeon 2900

http://www.ceneo.pl/1605313

Moja płyta głowna:

Asus A8V, jeżeli będą potrzebne bardziej szczegółowe dane względnie płyty głównej to chętnie je podam.

Chcialbym grać na wyższych rozdzielczosciach. Zależy mi na tych 512mb.

Teraz, moje pytanie jest,

czy macie może jakies doświadczenia z tą kartą? Może bardziej opłaca się kupić inną? Czy jest kompatybilna z tą płytą główną? Byłbym bardzo wdzięczny za jakąkolwiek pomoc.

Podaj jakiego masz proca zasilacz i ile ramu?Odrazu ci moge powiedziec ze radeon 2900 to bedzie w moim przekonaniu zły wybór

Ufodude05
komentarz
komentarz
Na tą serię bym uważał, w sieci jest artykuł żę seria HD2xxx jest dość nie udana i czasami są artefakty bo na początku serii były wydane modele z wadliwymi częściami czy coś takiego, ale teraz pewnie już tego nie ma grafika jak najbardziej w porządku.

A do jakiej ceny ? grafikę chcesz kupić ?

Chcę wydac okolo 300zl. Nie zalezy mi specjalnie na najwyzszych detalach chociaz srednie mogly by byc.

a43vil ma rację bierz coś z seri HD 3xxx lub X 1xxx ewentualnie cos z rodziny n vidi np. 8600 gt jest tańszy od tego 2900 a wydajniejszy.

No i jeszce jeden drobiazg :P Twoje MOBO nie obsługuje PCI-E a karty AGP są o wiele droższe od ich odpowiedznikow na PCI-E .

Kup sobie jakąś plyte głowna pod athlona i ddr 1 z oblsuga pci-e p o ile takie istnieją. A jak nie to szukaj coś na AGP np. GF 7600 GS DDR3

Matko to ja mam AGP? Fatalnie. Takich kart juz sie praktycznie nie produkuje chyba...

No z tym zgodzic sie nie moge :P

Podaj jakiego masz proca zasilacz i ile ramu?Odrazu ci moge powiedziec ze radeon 2900 to bedzie w moim przekonaniu zły wybór

Procek: AMD Opteron, 2000MHz

Ram: 1gb

Zasilacz: 300w.

Gdybyście to Wy byli na moim miejscu to co byscie zrobili? Wymienili MOBO, zasilacz i grafike?

Akahan
komentarz
komentarz

Dobiłeś mnie ty to wszystko musisz wymienić w tego kompa się nic nie opłaca instalować... I ten zasilacz 300W, pewnie no name to już w ogóle masakra.

Ufodude05
komentarz
komentarz

Nie no bez przesady wszystko u mnie ladnie chodzi tyle ze karta graficzna mi poszla i chcialem wymienic.

Akahan
komentarz
komentarz

Procek bardzo słaby żadna nowa karta graficzna nie będzie mogła rozwinąć skrzydeł, jakieś starsze karty graficzne to może włożysz, ramy hmm zależy jakie... A zasilacz, włożysz coś nowego to będzie b00m dosyć, że słaby bo tylko 300W to pewnie jakieś ruskiej firmy, ja nie przesadzam :D

Ufodude05
komentarz
komentarz

No offence.

Rafał91
komentarz
komentarz

Od razu procek i zasilacz odpada. Nawet nie masz co myśleć aby jakaś nowa karta graficzna śmigała na luzie przy tym sprzęcie. :unsure:

mistrz933
komentarz
komentarz

Z lepszych radeonów to pod AGP jest x1950 lub HD3650. Ja ci już bardziej to proponuje nowego blaszaka kupic...

Co do serii HD2xxx to dopracowany jest chyba tylko HIS 2900xt za 1500zł.

Znalazłem również HD3850 pod AGP lecz na twoim zasilaczu nawet o nim nie myśl.

A43vil
komentarz
komentarz
Z lepszych radeonów to pod AGP jest x1950 lub HD3650. Ja ci już bardziej to proponuje nowego blaszaka kupic...

Co do serii HD2xxx to dopracowany jest chyba tylko HIS 2900xt za 1500zł.

Znalazłem również HD3850 pod AGP lecz na twoim zasilaczu nawet o nim nie myśl.

Co kolwiek kupi, to albo zasilacz nie da rady albo procesor zwolni grafikę i tyle na ten temat.

Ufodude05
komentarz
komentarz

A może karte z AGP? 512 ram i 256 szyna?

Nie chce miec zadnego potwora wydajnosci.

Moja karta ktora mialem mi wystarczala a ta i tak bedzie od niej duuzo lepsza. (Chyba)

Akahan
komentarz
komentarz

Ale zasilacz, podłączysz coś i może Ci od razu kompa spalić! A na co Ci 512 ram 0.o? Im więcej Ramu tym można w wyższych roździałach grać, a ty z tym kompem sobie nie pograsz w wysokich rozdzielczościach! A szybciej Ci się komp spali :D

mistrz933
komentarz
komentarz

256/256 też są dobrymi kartami (x1950) i do niedawna taką kartą bym nie pogardził.

Ufodude05
komentarz
komentarz

Czyli nie ma szans w ogole na granie w rozdzielczosci 1680x1050 lub chociazby 1440x900?

A43vil
komentarz
komentarz
Czyli nie ma szans w ogole na granie w rozdzielczosci 1680x1050 lub chociazby 1440x900?

Na twoim sprzęcie nie, tylko zastanawia mnie to po co ci aż tak duże rozdziałki ja sam na swoim sprzęcie [patrz siga] gram na 1280 x 1024

Ufodude05
komentarz
komentarz

W sumie do tej pory gralem na takiej rozdzielczosci i bylo w sumie dobrze.

Podsumowując

Jaką karte AGP byscie mi polecili? Podkreslam, iz nie ma to byc nic super wystarczy mi spokojnie 512mb, a sadzadz po ostatnich postach to i polowa tego.

Rafał91
komentarz
komentarz

Tak więc daj sobie spokój z modernizacją tego sprzętu. Zbieraj kase na nowy, bo do tego nic nie wsadzisz. A jak wsadzisz to zaraz szlak trafi.

Ufodude05
komentarz
komentarz

Ale chodzi o to, ze nie chce nowego. Do tej pory pracowalem i gralem na tym, i wszystko mi bardzo pasowalo. Piardla mi karta graficzna i ją chce wymienic.

Rafał91
komentarz
komentarz

No ale zrozum, że wsadzenie coś dobrego do twojego komputera, grozi destrukcją. A nie możesz wsadzić takiej samej ?

Ufodude05
komentarz
komentarz

Rozumiem to. Chcę jakąs lepszą dac skoro juz wymieniam. Co trzeba zrobic aby zapobiec tej destrukcji? Zasil. zmodernizowac?

Rafał91
komentarz
komentarz

Zmień zasilacz na te 350W , 400W ale znowu procek jest do bani <_<

Ufodude05
komentarz
komentarz

:P Kurde co ja za sprzet mam. Naprawde nawet jak kupie te 256mb to moze mi ten procesor spalic. Taki kiepski jest?

Rafał91
komentarz
komentarz

Jest bardzo kiepsko, tak więc korzystnie to nie wygląda :huh:

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.