x-kom hosting

Celeron 2,4 na miejsce 2.0

JSF
komentarz
komentarz

To niecałe 10%. Tyle to chyba każdy procesor musi pójść.

loar
komentarz
komentarz

Wpierw wezme 2100, jak wszystko bedzie działało to bede podkrecał o 20 tak do 2,2GHz i zrobie test w orthosie... narazie podkrecilem do 2.06 wszystko jest ok ;D

Hmm... Biore na 105: Wychodze z biosu, komputer sie wlacza i zacina przy tym "pik". Czesto mi sie to zdarzalo, ale odpalam raz, drugi, i ciagle sie tam zacinalo, nie dalo sie wylaczyc kompa, wiec wylaczylem listwe, wlaczam listwe, kompa, i wszyztko gra. Szczerze mowiac stresujujące to, wole treaz zrobić ten test w orthosie. A podczas tego testu można np. grać?

JSF
komentarz
komentarz

No raczej ciężko będzie grać ;). On mocno obciąża procesor. Sprawdz jeszcze w BIOSie napięcie dla procesora w PC Health Status. Nie powinno odbiegać więcej niż 5% od normy.

loar
komentarz
komentarz

mam 2,2GHz i idę robić test. (godzinny) Po teście wyniki wsadze tu na forum. Wielkie dzięki za pomoc :)

OK: Pierwszy problem

testuje oprocka i nagle;

FATAL ERROR: Rounding was 0.5, expected less than 0.4

Hardware failure detected, consult stress.txt file.

Torture Test ran 3 minutes 49 seconds - 1 errors, 0 warnings.

Execution halted.

o co chodzi??

Zrobiłem drugi taki test i po chwili komputer mi sie zresetował... Moze przesadziłem? :P

JSF
komentarz
komentarz

Błąd hardwaru czyli zapewne procesora lub pamięci. Teraz pozostaje Ci sprawdzić czy poprawne są napięcia i temperatury. Ewentualnie sprawdzić pamięci memtestem (może to ich wina). Jeżeli jest OK to powinieneś zmniejszyć taktowanie. Możesz też zobaczyć jak się komputer w grze sprawuje. Czasami jest tak, że podczas testów program sypie błędami a w normalnym użytkowaniu jest OK.

loar
komentarz
komentarz

No coż w grze niewielka poprawa, ale jest :) FPSy sie utrzymują na tym samym poziomie, a blad wyskakuje przy testowaniu ram-ów.

JSF
komentarz
komentarz

Możesz przetestować komputer z jedną kością. Może któraś jest słabsza?

loar
komentarz
komentarz

Mam 1gb+512, ale w wyjmowanie ramu pobawie sie jutro.

djkraszinio
komentarz
komentarz

to cos słabo Ci sie kreci ten celeron ja swojego podkreciłęm z 2.0 na 2.8 bez zmiany napiecia i wszystyko hula stabilnie a twoja płyta jest bardziej rozbudowana do oc niz moja Fujitsu-Siemens

loar
komentarz
komentarz

Tu byl blad ramów a nie procka.

Poza tym masz jaka megasna wersje tego Celerona, moj przy mnozniku 113 juz sie partoli a przy 115 nawet okeinko logowania nie wchodzi a juz sie komp resetuje.

djkraszinio
komentarz
komentarz

to nawet jakby mam tez takie kosci RAM jak Ty tez goodrama i kingston 400mhz weic nie wiem moze wpłasni poproboj z jedna koscia

loar
komentarz
komentarz

Wyjme kingstona i zobacze ;P

Ok, tak to sie konczy; siedze na innym kompie z pytaniem jak sie robi reset biosu bo nie moge kompa wlaczyc :lol:

JSF
komentarz
komentarz

Masz trzy metody do wyboru

Metoda 1

Wyjmujesz baterię z płyty

Metoda 2

Rozłączasz pin 2 i 3 na złączu JCMOS1

Metoda 3

Wciskasz klawisz Insert i przycisk Power jednocześnie, potem przytrzymaj Insert aż pokaże się ekran startowy.

loar
komentarz
komentarz

Dzieki, wykorzystałem metode 1.

RAM jednak coś do tego ma, teraz chodzi na 2.30 na 1GB GoodRam'a zaraz zobacze ile jeszcze sie da.

Mam juz 2,38 komputer sie nie wiesza ani nic ale moja gra przestała działać nie chce się włączyć niewaidomo czemu ;P

http://allegro.pl/item453194619_procesor_p..._northwood.html

Kupilem, jak nie bedzie dzialac to chyba wyrzuce kompa przez okno :o

JSF
komentarz
komentarz

Jeżeli jest sprawny i zgodny z opisem to musi działać :)

loar
komentarz
komentarz

Ktoś wie ile ten P4 pobiera energii? Ten celeron co mam chyba 62W ale nie jestem pewien... mam zasilacz megabajt takeme 350 (wiem że szajs, nie ja go kupowałem, ale narazie problemów nie było). A co jak powiedzmy wsadze tego procka a zasilacz będzie za słaby? Wszystko się spali czy co? :P

JSF
komentarz
komentarz

P4 ma 59,8W a twój Celeron 52,8W. Raczej nic nie powinno się stać. W każdym razie nie z winy procesora.

loar
komentarz
komentarz

procek doszedł, chodzi, ale na 2.61 komp mi sie resetuje mysle ze to wina zasilacza. teraz mam na 2.52 i sie nie resetuje ale w niektórych grach mam nawet 5 fps mniej niz na poprzednim ustawieniu... Dziekuje wszystkim za odpowiedzi a szczególnie JSF i mysle ze nie ma sensu dalej pisac w tym temacie, Pozdrawiam :)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.