x-kom hosting

Procesor

Ryuga
utworzono
utworzono

Witam! Zainstalowalem gre Assasin Creed, ktora starsznie sie zacinala. Pomyslalem, ze to wina zbyt mal;ej ilosci ramu( mialem jedynie 512 ddr2, z czego ok200mb kradla mi karta grafiki). Postanowilem dokupic ramu. Aktualnie mam 2432MB dd2, ale gra wciaz sie zacina. No wiec jedyne co przychodzi mi do glowy to zbyt slaby procesor. Posiadam plyte glowna Gigabyte GA-M61SME-S2 v2 z procesorem AMD Sempron, 2000 MHz (10 x 200) 3600+. Czy moglibyscie doradzic mi co powineinem zrobic, aby gra zaczela chodzic plynnie? Jaki procesor kompatybilny z moja plyta kupic?

Nigdy nie mailem stycznosci z tego typu sprawami, wiec nie mam zielonego pojecia co robic.

falcon1984
komentarz
komentarz

A jaką masz grafikę ?

snip91
komentarz
komentarz

Skoro grafika bierze RAM, to jest to integra, a na niej nie pograsz w AC.

falcon1984
komentarz
komentarz

AC to przede wszystkim potrzebuje dobrej grafiki, a na integrze to na niej na pewno nie pograsz

Ryuga
komentarz
komentarz

Tak mam zintegrowana karte grafiki NVIDIA GeForce 6100 nForce 405 (512 MB)

falcon1984
komentarz
komentarz

No to na niej możesz zapomnieć o płynnej grze w Assasins Creed

Ryuga
komentarz
komentarz

Moglbys polecic jakas inna karte grafiki z ktora bede mogl pograc jeszcze jakis czas w najnowsze gry na full detalach?

snip91
komentarz
komentarz

GF 8600GT Palit Sonic*. Cakiem niezła grafa.

GF 8800GS/9600GSO - ceny teraz przystępne, pograsz na full w wiele gierek.

GF 9600GT - AC na full pójdzie. No może bez AA.

falcon1984
komentarz
komentarz

Powinien wystarczyć GF 8600GT Palit Sonic+

Ryuga
komentarz
komentarz

W innym temacie inny uzytkownik polecil karte grafiki hd4850 ? Ktora z nich jest lepsza GF 8600GT Palit Sonic+ czy hd4850 ?

falcon1984
komentarz
komentarz

Radeon HD4850 lepszy ale masz do niego za słaby procesor

Ryuga
komentarz
komentarz

Jesli wymeinilbym karte grafiki na hd4850 i procesor na Athlon x2 5200 BE + o/c to czy wszystko bylo ok? I jeszcze jedno ... czy bedzie to wspolgralo z moja plyta Gigabyte GA-M61SME-S2 v2 (2 PCI, 1 PCI-E x1, 1 PCI-E x16, 2 DDR2 DIMM, Audio, Video, LAN) ?

snip91
komentarz
komentarz

Po pierwsze, to co Falcon powiedział.

A po drugie HD4850 jest znacznie droższy od 8600GT.

Jesli wymeinilbym karte grafiki na hd4850 i procesor na Athlon x2 5200 BE + o/c to czy wszystko bylo ok?

Tak, będzie OK. Ale Athlon 5000+ BE, bo 5200+ BE chyba nie ma ;)

Ryuga
komentarz
komentarz

Przeprasza, zapomanilem dodac, ze to nei moja propozycja tylko innego uzytkownika. Nie zamierzalem uznawac tego wyboru za swoj wlasny. No tak, ale jezeli chce miec lepszy komputer to wiaze sie z wiekszymi wydatkami.

falcon1984
komentarz
komentarz

5200+ powinno być ok, ale do niego w sumie starczy jak kupisz GF 8800GT za 400zł, ale jak możesz dać więcej to HD4850 będzie jeszcze lepszy

Gość
komentarz
komentarz
bo 5200+ BE chyba nie ma

nie ma :) moja pomyłka (zresztą już poprawiona).Po głębszym zastanowieniu - ta płyta nie oferuje zbytniego o/c więc zakup 5000x2 BE jest nieopłacalny, lepiej już kupić 5200x2

snip91
komentarz
komentarz

8800GT zbytnio się nie opłaca brać, bo za 30 zł więcej mamy HD4850, który jest 20% lepszy.

maciek9980
komentarz
komentarz

Tak, wszystko będzie śmigać aż miło :D

Gość
komentarz
komentarz

A tylko jaki masz zasilacz?Bo ModeCom Mc 350W to minimum

Ryuga
komentarz
komentarz

Teraz ostatnia czesc ... pieniadze xD Nie jestem w stanie zakupic obu rzeczy naraz, gdyz wcaiz jestem na utrzymaniu rodzicow :D Z tego co zrozumialem karta grafiki bez procesora o wiekszej mocy nie ebdzie dzialala, ale mocniejszy procesor mojej starej karcie nie zaszkodzi. Tak wiec planuje pierw kupic nowy procesor, a nastepnie Karte Grafiki. Dziekuje wszystkim za pomoc. Bede przegladal forum, zeby dluzej nie meczyc was 'dosc dziwnymi' pytaniami xD ^^ Dzieki.

z tylu zasilacza znalazlem jedynie cos takeigo input 230vac 50hz 3a. Jesli to nie jest pomocne moge zajzec do srodka i sprawdzic( srodka obudowy)

Gość
komentarz
komentarz

To nie to, zanurkuj i sprawdź

Ryuga
komentarz
komentarz

No wiec, posaidam zasilacz PC power supply model: take me 400

borysek
komentarz
komentarz

to przed zmianą czegokolwiek zmień zasilacz np modecoma mc 400W ~90zł chociaż do tego radka przydało by się ze 450W więc za ~120zł masz Chiefteca GPS-450AA 450W

Gość
komentarz
komentarz
to przed zmianą czegokolwiek zmień zasilacz np modecoma mc 400W ~90zł

Ile razy mam trąbić że ModeCom MC350W to MC400W z inną naklejką!

chociaż do tego radka przydało by się ze 450W więc za ~120zł masz Chiefteca GPS-450AA

Do tego radka i powyższej konfiguracji wystarczy każdy markowy zasilacz mający 300W na lini 12V

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.