x-kom hosting

Karty grafiki! proszę o pomoc:(

pendzel
utworzono
utworzono

Witam kupuje w najblizszym czasie 2 komputery 1 do mnie jeden do brata. Do mojego komputera chcialem dodac karte GeForce PCI-E 9800GTX+ Palit XpertVision NE/98TX++T352 512 MB TV-out / 2xDVI BOX (256-bit)

, zas do brata wiadomo komp za malutkie pieniadze .... karte Radeon 3650 Asus 256MB TOP 2xDVI.

sluchajac opinii w sklepie nie wiem czy dobrze wybralem, a zawsze przed zakupem moge zmienic. zatem prosze pomozcie dobrac mi karte do kompa nr 1 za okolo 800 zł : komp 1 :

1. PŁYTA GŁÓWNA: Asus P5K-E/WiFi-AP (Intel P35) [DDR2, 2xPCI-E, FW]

2. PROCESOR Intel Core2 Duo Penryn E8400 3.00 GHz BOX (LGA775, 64bit)

3. PAMIĘĆ RAM DDR2 2x2048MB PC-800 Kingston (KVR800D2N5K2/4G) CL 5

oraz do komoutera brata za około 200-300 zł :

Gigabyte GA-MA770-DS3

2. AMD Athlon 64 X2 EE 4600+ BOX (Socket AM2, 64bit, 65W) (ADO4600CUBOX)

3. DDR2 2x1024MB PC-667 Kingston (KVR667D2N5K2/2G) CL5

z gory dziekuje i prosze o pomoc!!

pendzel
komentarz
komentarz

Do kompa numer 1 : 10.ZASILACZ OCZ GameXStream OCZ600GXSSLI-EU (600W), aktywne PFC (1x120mm)

do kompa numer 2 : OCZ StealthXStream OCZ500SXS-EU v2.0 (500W), aktywne PFC (1x120mm)

oczywiscie mozna zmienic podzespoly ... :) w podobnej cenie, bo ta grafika juz mnie do znerwicowania prowadzi

Akahan
komentarz
komentarz

Do 2 kompa zasilacz sporo za mocny wystarczyłby 400/450 W(oczywiście markowy) wyszłoby taniej :P A co do twojego kompa za 800 zł kupuj Radeona 4870 i podkręć procka żeby nie ograniczał karty...

swirek
komentarz
komentarz
Do kompa numer 1 : 10.ZASILACZ OCZ GameXStream OCZ600GXSSLI-EU (600W), aktywne PFC (1x120mm)

do kompa numer 2 : OCZ StealthXStream OCZ500SXS-EU v2.0 (500W), aktywne PFC (1x120mm)

Do nr 1 zasilacz ok.

Do nr 2 nie ma potrzeby takiego potwora. W zupelnosci wystarczy cos pokroju Chiefteca GPS-450AA-101A 450W 120mm

pendzel
komentarz
komentarz

Czyli GeForcy odpadaja? Bo kiedy ostatnio kompa kupywalem 4 lata temu:D tez wzialem Radka 9600 pro gecuba 256 i to byl blad :D ogolnie to glownie bede gral... na monitorze 17 CRT.. ale czasem bede sie podlaczal pod TV full hd , wiec zalezy mi zeby bylo wyjscie HDMI... a drugi komp fakt... radek lepszy na stoprocent i w tym jestem pewien...

Akahan
komentarz
komentarz

Radeon 4870 jest najlepszy jeżeli chodzi o karty do 1000 zł, a także wydajność/cena, a ten 9800+ to kotlet, a i tak ten Radeon go zjada, więc bierz Radosława :P

pendzel
komentarz
komentarz

no i tak tez zrobie... i akurat ten powercolor tak? bo ogolnie kompa juz od 6 miechow kupuje <haha>:D wiec zaczynalem na 8800 GT , a radka z konkurencjii nie bylo super... a teraz widze ze radek miazdzy... mam nadzieje ze jak zamowie to bede na maxa zadowolony

aha i jeszcze jedno czy ta plyta glowna do kompa numer 1 pasuje pod radka czy lepiej w tej cenie wziasc jakas inna?

a i moze dla zainteresowanych :

http://www.allegro.pl/item401562208_komput...gb_polecam.html

i ogolnie dzieki za pomoc ;)

Saper
komentarz
komentarz

akurat ten powercolor tak?
Nie, niekoniecznie. Referenty niczym się nie różnią. BIerz najtańszą.
aha i jeszcze jedno czy ta plyta glowna do kompa numer 1 pasuje pod radka czy lepiej w tej cenie wziasc jakas inna?
Pasuje, ale najlepsza nie jest. Proponuję DFI Blood Iron.
Do kompa numer 1 : 10.ZASILACZ OCZ GameXStream OCZ600GXSSLI-EU (600W), aktywne PFC (1x120mm)
Po co taka elektrowania? 450W od Chieftec'a, czy Corsair'a wystarczy (może być też ten OCZ 500W).
pendzel
komentarz
komentarz

no nie jestem do konca przekonany do tej firmy... moze dlatego ze sie nie znam dobrze na plytach a asus wydaje mi sie dosc dobra marka

swirek
komentarz
komentarz
ta plyta glowna do kompa numer 1 pasuje pod radka czy lepiej w tej cenie wziasc jakas inna?
No mozna sie pokusic o DFI LanParty DK P35-T2RS Solid , albo o troche tansza Płyta DFI Infinity Blood Iron P35-T2RL. Te plyty oferuja zdecydowanie lepsze OC niz Asus P5K-E WIFI-AP
no i tak tez zrobie... i akurat ten powercolor tak?

Nie musi byc konkretnie ten model, rozne firmy, a wydajnosc w ta sama :) wiec po co przeplacac?

pendzel
komentarz
komentarz

a co w tym Asusie nie pasuje ogolnie? nie znam sie na kompach a slyszalem ze ta plyta jest dobra

swirek
komentarz
komentarz

slyszalem ze ta plyta jest dobra
Nie jest zla, ale w tej cenie sa lepsze. W tym Asusie placisz dodatkowo za WiFi ;) Koniecznie potrzeba?
pendzel
komentarz
komentarz

powiem tak w jednym z tych 2 komputerow musi byc koniecznie wi-fi do internetu , bo brata pokoj jest za dosc gruba sciana... i nie chce wiercic. albo jechac 30 metrowym kablem LAN :D pytanie w ktorym...

czy wszystkie z tych 4870 oferuja te bajery z hdmi i dzwiekiem czy tylko ten asus?? sory za glupie pytaniaL:D

Silnik graficzny TeraScale

Nowy silnik graficzny TeraScale pozwala na osiągnięcie większej ilości wyświetlanych klatek na sekundę zwłaszcza w wyższych rozdzielczościach.

Ulepszone wygładzanie krawędzi i filtrowanie anizotropowe

Wydajne filtrowanie anizotropowe i w pełni programowalne wygładzanie krawędzi ustawienia aż 24 próbek na piksel dla uzyskania najlepszej jakości.

DirectX 10.1

Graj w dzisiejsze tytuły ale bądź przygotowany na najnowsze gry obsługujące zaawansowane biblioteki DirectX 10.1 w celu zwiększenia jakości i wydajności renderowanego obrazu.

Technologia ATI CrossFireX™

ATI CrossFireX™ pozwala na osiągnięcie jeszcze większej wydajności systemu graficznego przez połączenie nawet do czterech kart graficznych.

Magistrala PCI Express 2.0

Wsparcie magistrali PCI Express 2.0 pozwala na obsługę gier i aplikacji 3D wymagających dużej przepustowości.

Power to Spare

Ten procesor graficzny ma wystarczającą ilość mocy aby wykonywać jednocześnie obliczenia związane z fizyką, sztuczną inteligencją i śledzeniem cząsteczek.

Wyjdź poza HD Video!

Podłącz kartę graficzną SAPPHIRE HD 4870 512MB GDDR5 do swojego komputera i ciesz się najwyższą jakością filmów Blu-ray i HD-DVD jednocześnie nie obciążając komputera. Dzięki nowemu silnikowi UVD2 i technologii ATI Avivo™ HD można w pełni wykorzystać takie możliwości Blu-ray jak odtwarzanie dwóch strumieni naraz w trybie PIP (Obraz w Obrazie). Obsługa zaawansowanych standardów przesyłu dźwięku zapewnia możliwość wykorzystania najnowszych wyświetlaczy.

Zunifikowany Dekoder Wideo - UVD2

Zunifikowany Dekoder Wideo drugiej generacji pozwala na odciążenie głównego procesora nawet przy najbardziej wymagających zadaniach, takich jak dekodowanie strumienia wideo VC-1, H.264 i MPEG-2. UVD2 pozwala także w pełni cieszyć się funkcjami zintegrowanymi z Blu-ray jak np. jednoczesne odtwarzanie dwóch strumieni wideo w trybie Obraz w Obrazie (PIP).

Skaluj powyżej 1080p

Oglądaj najnowsze filmy HD z dysków Blu-ray przy pełnej rozdzielczości 1080p lub nawet większej.

Wbudowane HDCP

Wbudowane HDCP (High-Bandwidth Digital Content Protection) ułatwia odtwarzanie zabezpieczonej zawartości.

Wyjście HDMI

Ciesz się 8-kanałowym dźwiękiem przestrzennym dzięki możliwości przesyłu sygnału dźwięku bezpośrednio z sygnałem wideo za pomocą złącza HDMI. Ponadto, obsługa xvYCC pozwala na zwiększenie liczby wyświetlanych kolorów przy podłączeniu do kompatybilnego wyświetlacza HDTV.

Przełomowa wydajność

SAPPHIRE HD 4870 oferuje odpowiednią wydajność zbalansowaną do poboru mocy. ATI PowerPlay™ dostarcza więcej mocy niż potrzeba aby obsłużyć najnowsze gry, oszczędzając energię podczas niskiego obciążenia systemu.

Technologia ATI PowerPlay™

ATI PowerPlay™ oszczędza energię gdy nie jest potrzebna najwyższa wydajność podsystemu graficznego i automatycznie przełącza się gdy uruchmiona zostaje wymagająca aplikacja.

Wydajny energetycznie proces produkcyjny

Druga generacja układów wykonanych w technologii 55nm pozwala na znacznie ograniczenie pobranej mocy i wydzielanego ciepła.

Wymagania systemowe:

– Płyta główna z przynajmniej jednym wolnym slotem PCI Express® o przepustowości x16 – Zasilacz o mocy co najmniej 500 W z dwoma 6-pinowymi wtyczkami PCI Express o obciążalności 75 W (600 W i cztery 6-pinowe wtyczki dla dwóch kart graficznych pracujących w trybie ATI CrossFireX™) – Rekomendowane są certyfikowane zasilacze. Ich lista znajduje się na stronie http://ati.amd.com/certifiedPSU –1 GB pamięci operacyjnej – Do instalacji oprogramowania konieczny jest napęd CD-ROM – Odtwarzanie zawartość płyt DVD/ Blu-ray™/ HD DVD wymaga odpowiedniego napędu – Do kopletnego systemu ATI CrossFireX™ konieczne jest posiadanie drugiej karty graficznej SAPPHIRE HD 4870, płyty głównej przystosowanej do obsługi CrossFireX i mostka łączącego karty graficzne (ATI CrossFireX Bridge Interconnect cable).

chyba ze do tego 2 kompa dac WiFi.. ale nie wiem jaka plyta do 200 zł dobra do athlona i radka 3870

http://www.komputronik.pl/Karty_graficzne/...800_GS_384MB/Ge

Force_8800_GS_EVGA_384MB_TV__2x_DVI_PCI_E_bulk/pelny,id,50919/

czy ta grafika nie bedzie lepsza od radka 3870??

Anonim1
komentarz
komentarz

Nie GS jest porównywalny z HD 3850.

Płyta MSI K9A2 lub ABIT AX78.

pendzel
komentarz
komentarz

mhm.... czyli ten radek 3870 jest dosc dobry?

Akahan
komentarz
komentarz

Nie lepiej dołożyć do 4850...

pendzel
komentarz
komentarz

yy ale niestety nie mam takich funduszów:PP bo na poczatku miala byc karta za 200 zł, a teraz to 300,350 max

to ma byc komp do brata :D wedle mnie to moze byc byle gowno...

Akahan
komentarz
komentarz

Aa było mówić, że ta grafa to do brata kompa :P Sądzę, że ten Radek 3650 co mu wybrałeś jest dobry spokojnie starczy mu do grania i do proca, którego mu kupujesz ta karta jest wystarczająca...

EDIT:

Nie mówię tu o graniu od razu w max detalach oraz w super wysokich rozdzielczościach... Ale w takiego Crysisa pogra sobie na medium na 1024x768...

pendzel
komentarz
komentarz

w sumie to tego 3870 moge mu kupic tylko sie pytam czy jest duzo lepszy od 3650 :D

Akahan
komentarz
komentarz
w sumie to tego 3870 moge mu kupic tylko sie pytam czy jest duzo lepszy od 3650 :D

Skoro możesz kupić to i nie szkoda ci kasy to tak jest lepszy, tylko nie wiem czy nie będzie musiał trochę procka podgonić, żeby nie ograniczał, ale różnice pomiędzy tymi kartami są dosyć znaczne na korzyść 3870...

3650 jest mniej więcej wydajność z serii GF 8600

3870 już ma podobną wydajność do serii 8800...

pendzel
komentarz
komentarz

chyba ze 3850 moze jest tanszy nie wiem po prostu... chce zeby nie przychodzil potem do mnie z ryjem ze mu gry nie chodza i ze chce na mojego kompa :D czaicie baze?

Akahan
komentarz
komentarz

Jeżeli możesz to dołóż do 3850/70 chociaż ja bym brał 3850 do takiego procka... 3850 porównałbym tak do 8800GS... 3850 jest dobrą kartą jeżeli chodzi o cena/wydajność!

pendzel
komentarz
komentarz

a powiedz mi ile by mnie kosztowalo zeby dolozyc do procka zeby byla 3870?

Akahan
komentarz
komentarz

Nie musisz dokładać do procka na tym co już masz można włożyć 3870, tylko może pracować np. na 80 % swoich możliwości... Ja bym do tego kompa brata włożył Palit Radeon HD3850 256MB z niebieskim chłodzeniem...

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.