x-kom hosting

Bardzo Poważny Problem z procesorem nie wiem co robic POMOCY

djkraszinio
utworzono
utworzono

Witam posiadam płytę główna: Fujitsu-Siemens D1561 i na niej mam 1,25 giga ramu 3*256kingmax pc3200 i jedna 512 goodram pc3200 do tego mam Saphire Radeon x1650pro 512mb/128bit i napęd dvd i dysk segate baracuda 40giga i zasilacz nowo dziasj kupiony Chieftec GPS450W i procka celerona 2ghz i na tym konfigu wszystko działa ale problem pojawia sie kiedy wkładam procka Pentium4 3ghz 512 cache HT z tego co wyczytaem na necie to moja płyta główna obsługuje ten procesor ale jak go włoze to komputer sie normalnie włancza ale za chwile się zawiesza albo restartuje raz udało mi sie go włonczyć ale zaraz zawiecha i tak ciąglw twmperatury nie mam jak sprawdzic wiec sprawdzłwem ręka i radiator jest chłodny w biosie nic ni8e majstrowalem błagam pomóżcie mi bo juz nie wiem co robić

dar55
komentarz
komentarz

musisz zmienić FSB w biosie , jaki dokładnie masz procek

djkraszinio
komentarz
komentarz

procka mam Intel Pentium 4 na rdzeniu northona 800fsb 3ghz 512cache i z Hyper Treanding i w biosie nie mam zadnej opcji do zmiany fsb

Błagam doradźcie od czego tak sie moze dziać bo na pewno teraz nie od zasilacza

dar55
komentarz
komentarz
nie mam zadnej opcji do zmiany fsb
masz , każdy ma

wejdź i poszuakj FRONT Side BUS lub FSB i ustawienia 100,133,166,200 ty masz mieć 200MHz

djkraszinio
komentarz
komentarz

ok poszukam i porobie zdjęcia zakładek i wstawie i wtedy może doradzisz gdzie wejść

szukałem chyba z 5 minut tej zakładki i nic nie ma dołączam zdjecia mojego biosa

swirek
komentarz
komentarz

w BIOSie daj CTRL+F1 Wyswietla sie dodatkowe opcje :)

djkraszinio
komentarz
komentarz

naciskałem w biosie ctrl+f1 i nic nie sie nie działo nie wyswitliły sie zaden dodatkowe opcje nie wiem jak mam to zrobić mam nadzieje ze mi pomozecie

dar55
komentarz
komentarz

zobacz na drugi screen , tam jak byk pisze że masz złe ustawienia , na tej zakładce daj ctrl+F1

djkraszinio
komentarz
komentarz

próbowałem na tej zakładce i nic nie wyświetlają się zadne opcje a jak wsisne samo f1 to wyświetlają sie informacje o kompie

dar55
komentarz
komentarz

hm :D zresetuj bios zworką ( prąd odłączony)

poszukaj coś w stylu Load optimized settings lub Safe mode , oczywiście w biosie

djkraszinio
komentarz
komentarz

próbowałem na płycie nie mam żadnej zworki wiec wyciągnąłem baterie włozyłem procka P4 3GHZ i nadal to samo zawiechy

raz się zawiesił na ekranie startowym a raz podczas ładowania win raz udało sie wejść do biosa i wziąłem dałem Load Previous Defeult ale nadal zawiechy moze to byc tak ze ten proc jest uszkodzony?

dar55
komentarz
komentarz

jezeli proc uszkodzony to by komp nie odpalił , może być tak :

złe ustawienia FSB

wysoka temp -> sprawdź cooler i pastę pod nim

zasilacz , ale na celku dział więc to takie naciągane

wiec wyciągnąłem baterie włozyłem procka P4 3GHZ
wsadź P4 i wtedy na odłączonym prądzie wyciągnij baterię na jakies 20 min
yoho
komentarz
komentarz

zawsze są zworki. wiesz jak one wyglądają? na ile baterie wyjąłeś? baterie wystarczy wyciągnąć na min. 30sek. aby zresetować bios.

djkraszinio
komentarz
komentarz

no baterie wyciągnołem na jakieś 5 minut zanim nie włozyłem procka i nie wiem jak wygląda taka zworka codo temperatury to na bank nie jest wysoka poniewaz radiator jest chłodniutki a paste mam arctic silver 5 i co do tem to jeszcze wentyl z zasiłki chłodzi radiator bo jest umieszcasony na pczeciwko procka

dar55
komentarz
komentarz

zworka to takie małe coś z takim czymś x2

http://pl.wikipedia.org/wiki/Zworka

djkraszinio
komentarz
komentarz

resetowałem biosa tą zworką i nic, zrobiłem też tak jak pisałeś żeby włożyć procka i wyciągnąć baterie i tez nic, nadal zawiechy

dar55
komentarz
komentarz

diabeł wie , może wgraj najnowszy bios http://www.fujitsu-siemens.co.uk/support/downloads.html

może to da radę , ale wcześniej sprawdź jaką ty masz wersję biosu

djkraszinio
komentarz
komentarz

ja mam wersje biosa 5.00 R2.14.1561.01 informacja z everesta

tez o tym myśłałem żeby wgrać biosa ale po pierwsze nie wiem co mam ściągnąć z tej stronki co podałeś a po drugie w ogóle nie mam pojęcia jak wgrać tego biosa

djkraszinio
komentarz
komentarz

w tym temacie co mi podales jest jak zaktualizowac płyty asusa gigabyte i msi a o innych nic nie ma wiec nadal nie wiem jak to zrobic:/

djkraszinio
komentarz
komentarz

ściągnąłem ale nie wiem jak to zainstalować podaje screena z plikami jakie mam próbowałem instalowac z tego pliku co zaznaczyłem na czarno ale nic pojawia sie czarne okienko z napisami ale tak szybko znika ze nie wiem co jest napisane

i chyba ten update pomoże bo z tego co wyczytałem to jest dodana obsługa HT i procków na rdzeniu nortwooda wiec moze po update będzie chodzić

djkraszinio
komentarz
komentarz

ściągnąłem ten program DeskFlash 4.60 (from DeskView 5.37.131) i wybieram plik z biosem ale kiedy chce aktualizować wyskakuje błąd: Update file doesn't match system or is invalid

dar55
komentarz
komentarz

dalej ci nie pomogę bo nie mam zamiaru swego biosu aktualizować ;) , zassaj jeszcze raz , jedno i drugie

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.