x-kom hosting

Czy E8400 to dobry wybór?

Cimcio
utworzono
utworzono

Witam

Na razie posiadam E4300 lecz chcę go zmienić. Więc czy E8400 jest dobrym wyborem?

kamilpod
komentarz
komentarz

Tak jest to b.dobry wybor. Procek bardzo podatny do OC. świetny do gier <_<

falcon1984
komentarz
komentarz

Tak, bardzo dobry wybór. Do gier świetny procesor i ładnie się kręcacy

SeBo232
komentarz
komentarz

Tak E8400 to jest bardzo dobry procesor :) bardzo latwo go podkrecic :) nie zastanawiaj sie kupuj.

forgoot
komentarz
komentarz

Uważam, że lepszy niż Q6600 :) Na dzień dzisiejszy!

Powiedz pod jaką płytę główną? ;) Pamiętaj o upgradzie BIOS'u :)

falcon1984
komentarz
komentarz
Uważam, że lepszy niż Q6600 :) Na dzień dzisiejszy!

Na jakiej podstawie tak twierdzisz i do czego lepszy ? :P

forgoot
komentarz
komentarz
Na jakiej podstawie tak twierdzisz i do czego lepszy ? :P

Czemu? Ponieważ cztery rdzenie żadna aplikacja nie wykorzysta na dzień dzisiejszy. Cena procka E8400, może nieznacznie, ale jest niższa. E8400 jest lepszy do podkręcania ;)

falcon1984
komentarz
komentarz

Sorki, źle cię zrozumiałem (myślałem że twierdzisz że Quad lepszy)

Też ma takie samo zdanie co ty, że E8400 to lepszy wybór :)

komputerowiec?
komentarz
komentarz

a powiedz czemu chcesz wydawać pieniądze na nowy procek skoro,mozesz dokupic za 100zł chłodzenie+paste i spokojnie wykrecic swojego e4300....

kamilpod
komentarz
komentarz

e4300 rowniez dobry procesor ale e8400 to juz nowsza technologia 45mm. Mniej sie grzeje,mniej pradu pobiera przez co sa swietne do OC <_<

Cimcio
komentarz
komentarz

Mam jeszcze jedno pytanie, mianowicie czy wygląd pudełka świadczy o czymś?

Gdyż E8400 jest sprzedawany w dwóch różnych pudełkach:

1 2

komputerowiec?
komentarz
komentarz
e4300 rowniez dobry procesor ale e8400 to juz nowsza technologia 45mm. Mniej sie grzeje,mniej pradu pobiera przez co sa swietne do OC <_<

Dobrze ale powiedz mi czy jest sens wydawac 450zł??Tylko dlatego ,że mniejs ie grzeje i jest w nowszej technologi co nie robie przeciez z niego 10x lepszego procesora,ale wybór nalezy do kolegi oczywiscie

Ebola
komentarz
komentarz

Co do pudełka to nie ma znaczenia...z tych co podales oba sa BOX czyli z chlodziwem i radiatorem....moze je jedynie roznic data produkcji ;) z tad inne kartony...

Ja na twoim miejscu krecil bym wysoko E4300...przeciez procek nadaje sie do tego jak najbardziej...dał bym go na 3.4ghz i było by bardzo wydajnie...ale jeśli juz sie nastawiles na E8400 to bierz.

falcon1984
komentarz
komentarz

No na 3.4GHz to nawet pobije wydajnościowo E8400 3GHz :P

Też bym sugerował kręcić bo to w końcu "król overclockingu"

Ebola
komentarz
komentarz

Jak juz wspomniałem..krecic na 3.4-3.6ghz i odłożyć kase na 4870 x2 :D

Szkoda wymieniac tak dobry procesor. Przy 3.4ghz bedzie naprawde baardzo mocny.

Cimcio
komentarz
komentarz

Też myślałem żeby go dać na 3.4 ale nie wiem jak to będzie wyglądać z temp.

Ebola
komentarz
komentarz

http://www.cooling.pl/pentagram-freezone-h...ukt,538544.html

Bierzesz to chlodziwo za 76zl i lecisz na 3.4ghz.... E4300 jest bardzo dobry w OC . Z tym chłodzeniem spokojnie powinien pojsc na 3.4....na poczatek podkrec ile sie da na twoim...moze akurat starczy do 3.2-3.4ghz

Do tego jeszcze ta paste http://www.nokaut.pl/akcesoria/zalman-past...ca-zm-stg1.html i śmiało możesz sie zabawic w krola OC na tym procku :D

Cimcio
komentarz
komentarz

Mam już AC "Fryzjera" 7 i nie ma chyba sensu go wymieniać.

Ebola
komentarz
komentarz

To krec na nim...E4300 pojdzie wysoko. Krec dopuki beda dobre temperatury...ten AC zawsze Ci chłodzi tego E4300 wiec i tak wynik powinien byc przyzwoity.

Cimcio
komentarz
komentarz

Lecz pastę mam jakąś Spire-420 czyli jakiś ''No name". Czy to ma jakiś duży wpływ?

Ebola
komentarz
komentarz

Wiadomo że im lepsza pasta tym lepsze odprowadzanie ciepła do chlodziwa itd...jeśli nei chcesz zmieniac chlodziwa to nie zminiaj. Krec na tym...zobacz ile wycisniesz na tej pascie i tym AC. Będziesz miał stabilne i zimne 3.0-3.2ghz to zostaw...naprawde bedzie w zupelności wystarczyc. ;)

Gość
komentarz
komentarz
. Mniej sie grzeje,mniej pradu pobiera przez co sa swietne do OC

W tym się chłopcze mylisz i kompletnie nie znasz. Procesor wykonany w65nm o taktowaniu 3ghz byłby jeszcze lepszy do oc. Dla procków 45nm można dać mniejsze napięcie przez właśnie proces wykonania. A im niższe napięcie tym mniejsze taktowanie osiągniemy.

Cimcio
komentarz
komentarz

Mnie interesuje jak bardzo po zmienieniu pasty temp. się obniży.

Gość
komentarz
komentarz
.dał bym go na 3.4ghz i było by bardzo wydajnie

:rotfl: Zakładam się, że tylke nie wykręci przy jakimś normalnym napięciu.

Mnie interesuje jak bardzo po zmienieniu pasty temp. się obniży.

W przybiżeniu ok. 3-4* względem ZM-STG1

Cimcio
komentarz
komentarz

Czyli nie ma sensu kupować nowej pasty??

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.