x-kom hosting

Niedroga karta graficzna

Prowokator5
utworzono
utworzono

witam!

Mam do Was pytanie o kartę, a właściwie karty graficzne. Chciałbym kupić karty do 2 komputerów. Jeden ma wejście AGP (x4), dwugi PCI-E. Oba komputery nie są pierwszej młodości, więc nie widzę sensu pakowania w nie wielkich sum pieniędzy. Myślę, że do kompa na AGP do 130zł, na PCI-E do 100zł.

Wstępnie wybrałem dla obu 7300 GT:

http://www.allegro.pl/item398488146_innovi...wa_p_s_3_0.html

http://www.allegro.pl/item397875445_inno3d...it_400_800.html

Czy to dobry wybór? Czy nie lepiej zastanowić się nad czymś z ATI? I czy w przypadku karty na pci-e patrzyć na obsługę dx10 czy dać sobie z tym spokój?

Aha, nie zależy mi na grze w nowości na superwysokich detalach. wystarczy żeby gry sprzed jakiegoś roku działy w miarę płynnie na średnich detalach (chętnie bym np. zagrał w Gothica 3 :) ).

Z góry dzięki za odpowiedź.

falcon1984
komentarz
komentarz

Pod PCI-E poszukaj karty z pamięciami DDR3 np. Galaxy lub Palit mają te pamięci

Oprócz tego karty ok w tej cenie, można na nich pograć w starsze gry

Gość
komentarz
komentarz

Ale w tej aukcji nie pisze czy ta grafika jest na pamieciach DDR 2 czy DDR3??

Prowokator5
komentarz
komentarz

a są różne? myślałem, że w konkretnym modelu dają tylko konkretne pamięci..

Zaraz napisze do człowieka zapytanie. chociaż jego komantarze nie wzbudzają mojego zaufania...

A czy między ddr 3 a ddr2 jest bardzo duża różnica w szybkości?

170zł to już stanowczo za dużo za kartę, zwłaszcza, że muszę jeszcze kupić trochę rzeczy. 130zł to max za AGP (i 100zł za pci-e) Napisałem o tej karcie ze względu na ilość osób które ją już kupiło. A w Gothica 3 mogę grać i na minimalnych detalach... Ba, na minimalnych grałem nawet na Radeonie 9200! :P

falcon1984
komentarz
komentarz

No to się dowiedz jakie pamięci tam są albo poszukaj karty z DDR3 i wtedy można kupować

Akahan
komentarz
komentarz

Te 2 Pality to przecież te same karty ^^ Bierz 7300 GT Sonic pod AGP i pod PCI-E, te pod AGP potrzebują dodatkowego zasilania to Cię uprzedzę...

Prowokator5
komentarz
komentarz

aha, nawet nie wiedziałem, że to to samo :P

Czyli mogę brać tę za 66zł?:)

Na czym polega to dodatkowe zasilanie? Mam Fortrona 350 albo 400 (w tej chwili nie jestem na 100% pewien). Będzie ok?

BodzioDPL
komentarz
komentarz

Jesli nie uda Ci sie tej za 66zl to:

kup teraz..

za 90zł LINK i za 80zł LINK2. A te zasilanie to jesli dobrze pamietam to takie male zolte czy czarne do plyty glownej. pozdro:)

Prowokator5
komentarz
komentarz

no tak, tylko, że to są karty pod pci-e. Tam już w zasadzie kartę kupiłem - wybór jest naprawdę spory.

A czy w przypadku karty pod AGP też aż tak ważny jest ddr3? Bo szczerze mówiąc dosyć mało jest takich kart, w cenie w której bym chciał się zmieścić.

Ebola
komentarz
komentarz

Im lepsze, szybsze pamieci tym karta bardziej wydajna.

W 7300GT czy PCI-E czy AGP, pamieci DDR3 sa bardzo waznym elementem.

Prowokator5
komentarz
komentarz

ok, dzięki;)

A jeszcze możecie mi powiedizeć, czy lapsza jest karta np. 7300GT czy 7600GS? Bo ktoś mi kiedyś mówił, że gt to wersja "wypasiona" a GS "okrojona". I lepiej brać niższy numer ale gt niż wyższy gs.

I jeszcze, czy ilość MB ramu jest tak bardzo istotna dla wydajności? Często widzę, że karty ze 128mb osiągają wyższe ceny niż te z 256...

Akahan
komentarz
komentarz

Więc tak 7300 GT z pamięciami DDR3 jest szybsza niż 7600 GS z pamięciami DDR2, ale 7600 GS już z DDR3 jest szybsze od 7300 GT nawet z DDR3, bierz te z 256 ramu dla takich kart to ilość optymalna, nie za dużo nie za mało...

Prowokator5
komentarz
komentarz

aha, no to jeszcze taka sprawa:) Czy te karty lubią być podkręcane? Tzn. czy można bez obaw brać kartę używaną, czy istnieje duża szansa, że było coś z nią kombinowane, albo i przekombinowane? Może lepiej dopłacić te 30zł i kupić nową?

I czy w tej cenie nie ma może czegoś lepszego, np. jakiegoś Radeona?

Akahan
komentarz
komentarz

Podkręcane? Tak lubią zobacz do mojej sygny :P Jak na starsze gry dobra karta :P

Machur
komentarz
komentarz

ja bym doplacil te 30zl i kupil nowa. Na starsze gry? podejrzewam ze puki co mogles grac komfortowo w kazda gre skoro ja gralem.

Ebola
komentarz
komentarz

Ja bym brał nowa...

BodzioDPL
komentarz
komentarz

Na nowa masz jeszcze gwarancje:) a to moze sie przydac zawsze:) Pozdro

Prowokator5
komentarz
komentarz

no tak. Tylko za takie pieniądze nie kupię raczej nic na ddr3. A przynajmniej będzie to bardzo trudne. Chociaż w sumie, tyle lat siedziałem na moim Radku 9250, że może jeszcze przez jakiś czas się pomęczę.

A tak a propos, 155zł za Palita 7300gt 256 na ddr3 to dużo?

Los_Emilos
komentarz
komentarz

Luknij obie na to, chodź dotyczy to jednej gra daje pewien obraz co należny kupić http://gothic.org.pl/gothic-3/karty-graficzne.html

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.