x-kom hosting

Wybór Karty graficznej

parciak1490
utworzono
utworzono

Mam pewien problem. Mialem zamiar kupic sobie nowa karte graficzna Radeona hd 4870 ale na pewnym forum powiedziano mi za moj Athlon x2 6000+

nie obsluzy w pelni tej karty? Czy to prawda?

Gość
komentarz
komentarz
nie obsluzy w pelni tej karty? Czy to prawda?

Ta, będzie ją hamował.

Ebola
komentarz
komentarz

Gdybys z niego wycisnal jakies 400-500 mhz przy dobrym chlodziwie to powinno juz byc lepiej :D

parciak1490
komentarz
komentarz

To jaki ja musze miec procesor? Ten procesor nie jest az taki slaby 3013Mhz na rdzen? W czym problem?

Ta. To z mojej aktualnej karty wiecej wycisne?

Gość
komentarz
komentarz

Ale karta jest bardzo mocna. A procesor jest słaby bo nawet Intel C2D @ 2,5ghjz ma większą wydajność

Ebola
komentarz
komentarz

Chodzi o to ze wsadzisz w ten komputer Radeona 4870 a wydajnosc bedzie np 8800GT GeForce...mimo iz karta ma duzo wieksze predyspozycje to jej wydajnosc bedzie niższa. Gdybys podkrecił tego x2 6000 tak do 3.5ghz to mogl bys juz zastanowic sie na wsadzeniem 4870. Podniesc takty o 500mhz dla tego athlona to bedize dosc duzy wzrost wydajnosci. Tylko trzeba pamietac ze Athlony lubia cieplo...musial byś zainwestowac w jakieś chłodziwo.

parciak1490
komentarz
komentarz

Obecnie posiadam GeForca 8800GT

falcon1984
komentarz
komentarz

A co ten 8800GT nie wystarcza ci ?

Raczej nie ma sensu go wymieniać na Radeona tzn. Radek jest wyraźnie lepszy, ale po co zmieniać i tak wszystkie gierki ci pewnie na maxa idą (poza Crysis)

Jarek1290
komentarz
komentarz

Jeśli posiadasz 8800 GT to po co zmieniasz ? Narazie na tej karcie spokojnie pograsz.Zresztą jak będziesz chciał coś lepszego to musisz zmienić procek.Athlony to grzejniki ,a nie procesory bez obrazy posiadacze amd :)

Ebola
komentarz
komentarz

Ja myślalem żę ty masz jakiegos 8600GT to bym sie nie zdziwil ze chcesz zmienic...ale 8800GT...bardzo dobra karta. I tak nie zauwazysz w wiekszosci gier duzego przyrostu FPS bo masz ich po 60 pewnie na tym Geforcie :P Narazie nie warto zmieniac...poczekaj z tym troche..pozniej podkrecisz ladnie procka i kupisz jakiegos 4870.

parciak1490
komentarz
komentarz

Ogladalem rozne testy procesorow to athlon 6000+ wypadl niewiele gorzej od E6300

Chodzi o to za nie mam co z pieniedzmi zrobic... Chyba jednak kupie ta karte. A jaki procesor mozecir mi zaproponowac do tej karty? Tylko nic z Intela.

Nie mam zaufania do tych procesorow

Ebola
komentarz
komentarz

A do takiego 4870 przydal by sie E6850 3ghz :P

Co do AM2 to duzego wyboru nie masz...mozesz wziac jakiegos Phenoma ale te procesory to nie wypał wiec nie polecam. x2 6400 tez nie ma sensu brac...lepiej podkrecic tego o 500mhz

falcon1984
komentarz
komentarz

To bardzo źle że nie masz zaufania do Intela bo to obecnie najlepsze procki do grania i mocnych kart

Nie ma sensu kupować nowej karty z tym prockiem bo jest za słaby pod Radka a podkręcić go nie da zbytnio rady

Jak masz za dużo kasy to oddaj biednym, są organizacje charytatywne itp. :P

Machur
komentarz
komentarz
Chodzi o to za nie mam co z pieniedzmi zrobic...

tekst tygodnia xD chcialbym tak:D

//A kolega zaraz może złapać 10% za offtop

//Marecki306

parciak1490
komentarz
komentarz

Wole wydac na kompa.

falcon1984
komentarz
komentarz

No ale ta tej platformie to nie ma sensu bo różnicy nie odczujesz i tak

Pokupuj sobie jakieś oryginały albo XBOX360 jak masz za dużo kasy :P

parciak1490
komentarz
komentarz

8800GT czy 8800GTX?

Ebola
komentarz
komentarz

Nie ma sensu....tyle Ci powiem. Procka zawsze mozesz OC ale jak wczesniej wspomnialem...AMD to piece. Dobre chlodzenie bedzie trzeba...ten 8800G ktory masz ta w tej chwili max

Acha a co do pieniedzy...mowisz ze nie masz co z nimi zrobic ....akurat zbieram na nowego laptopa i kasa by sie przydala :)

Jarek1290
komentarz
komentarz

Jak nie masz co robić to mi daj ja mam wiele pomysłów ;) Tak na serio to athlon 6400 kosztuje około 500 zł za tą cenę kupisz intela dużooo lepszego.Testy mówią za siebie.Ja to niektórych nie rozumie.Athlony są dobre w zimę ,a najlepsze jak sie nie płaci rachunków za ogrzewanie.

parciak1490
komentarz
komentarz

no dobra. To jaki Intel i jaka plyta glowna do 3 tys?

Machur
komentarz
komentarz

Po co zmieniac karte jak i tak na niej Ci wszystko pojdzie na full, procz wyzej wymienionego crysisa;) troche wyrzucanie kasy w bloto. A moglbys pozbierac na plyte glowna i proca pod swoja karte graficzna w przyszlosci. Nie byloby to madrzejszym rozwiazeniem;>?

btw. Jestem troche w tyle jesli chodzi o wydajnosc wielordzeniowych procow. To AMD jest wtyle za Intelem na dzien dzisiejszy??

parciak1490
komentarz
komentarz

jakiego Pentiuma mam kupic i jaka plyte zeby mozna bylo w pelni wykozystac radka 4870?

A jak bym kupil geforca 280?

Machur
komentarz
komentarz

280 nie oplacalna. 4870 zblizony wydajnoscia do gtx 280 a duzo tanszy.

parciak1490
komentarz
komentarz

E6850 kosztuje do 500zl. Ale jaka plyte glowna do niego?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.